◀ חדש! הצטרפו לקבוצה הסגורה שלנו בפייסבוק ושאלו את המומחים להצטרפות >>
קולות
0
395 צפיות

מה הבעייה של אתרים מתחרים לגרום לגוגל להעניש את האתר שלי?

על ידי 260 צפיות
נערך על ידי
במידה וקידום של אתר מסוים X נעשה הכל על פי הסרגל של גוגל

אך בעלי אתר מתחרה מסוים מחליט לבצע מהלכים בשמו של האתר הנ"ל X
לצורך פגיעה כך שגוגל תעניש אותו בקידום. האם האבסורד הזה ייתכן?

האם יש לגוגל דרך כלשהי לזהות את זה? או לטפל בכזה עניין?

3 Answers

קולות
0
על ידי <סגן משנה> 2.0k צפיות
לי זה נשמע כמו עבודה למשטרה ולא לגוגל.
קולות
+1
על ידי <רב אלוף> 112k צפיות
נערך על ידי
בהחלט יתכן. אם זה קרה תראה ודאי כמות רבה של קישורים נכנסים שלא אתה, או רובוט שהפעלת, עשיתם. גוגל פתחו לצורך זה את שרות Disavow שמתקשרים איתו דרך הכלי למנהלי אתרים.

אם לא תמצא קישורים שמישהו אחר עשה בזדון כדי לגרום לגוגל להעניש אותך, סימן שגוגל העניש אותך על הקישורים שאתה עשית, משום שהם לא ממש היו "על פי הספר של גוגל".
קולות
+1
על ידי <רב אלוף> 178k צפיות
במקרה ובעל אתר משווק את אתרו לפי הספר(ויצליח) אין שום סיבה שהמתחרה שלו יוכל להזיק לו.

בעבר היו תהיות לגבי הקידום השלילי, כיום רוב מנועי החיפוש מספקים פתרונות לבעלי אתרים שחוששים שנפגעו מקידום שלילי(למרות שלא ממליצים להשתמש בהם ללא התראה או סיבה מיוחדת)

לגבי השאלה האם לגוגל יש דרך לזהות קידום שלילי ולמנוע את הצלחתו, כן, לגוגל ישנם פרמטרים רבים, ואתר המשווק "לפי הסרגל" יעמוד בהם ולא יושפע מהתקפות מהסוג(האתר הזה דוגמא נהדרת שתגבה את תשובתי...)

תשובה טכנית יותר תהיה שמנועי החיפוש למדו לזהות פעולות שליליות וטוענים שבחלק מהמקרים הם יכולים לבצע\לפלטר את השפעת הפעולות השליליות של המתחרים, וזאת על ידי האלגוריתם שלהם וללא התערבות ידנית.
על ידי <רב אלוף> 112k צפיות
נערך על ידי
א. האתר הזה (AskPavel) לא פועל כדי לקדם את עצמו בכלל - לא לפי הספר ולא בניגוד לספר. קורה פה פשוט תהליך טבעי, שמייסדי גוגל חשבו בתחילת דרכם בתמימות שהוא יקרה מעצמו בכל רחבי הרשת - הוא מקבל רק קישורים טבעיים, הגולשים ברשת משתמשים בהם כדי לבקר באתר, ואני משער שהם גם מאותתים לגוגל על רמת שביעות רצון גבוהה ממה שמצאו פה (אולי גם בזכות הרשות לסמן מינוס על מה שאני נוהג לכתוב פה).

ב. אני מתקשה להאמין שיש לגוגל דרך להבחין מי הוא זה שהפעיל רובוט לשתילת קישורים - האם זה בעל האתר או מתחרה שלו? מה שכן, אפשר להניח שמי שנמצא מזה שנתיים במקום הראשון לביטוי תחרותי, מבלי שנזקק עד כה למספר רב של קישורים מלאכותיים, אין לו גם מניע להתחיל פתאום לייצר לעצמו קישורים מלאכותיים בסיטונות. את ההסתברות המאד נמוכה הזו אפשר בהחלט לשתול בתוך אלגוריתם שנועד לזהות לבד מתקפת קישורים זדונית (בהשוואה לקידום עצמי אסור) ולהימנע מענישה בשל כך.

לעומת זאת, אם מתקפת הקישורים הזדונית מפעילה ענישה על מי שעלה בעצמו לצמרת באמצעות ריבוי קישורים ש"אינם טבעיים", האלגוריתם הזה ישמש בסך הכל ככלי נשק ממקור חיצוני ב"מלחמה שבין הכנופיות" ברשת, ובא שלום על ישראל.

4,336 שאלות

7,367 תשובות

9,937 תגובות

31,388 משתמשים

...