קידום אתרים הבלוג שאלות ותשובות חדשות קורסים כלים
פעם ראשונה כאן?
◀ חדש! הצטרפו לקבוצה הסגורה שלנו בפייסבוק ושאלו את המומחים להצטרפות >>

האם ידוע לכם שקידום מילה מסוימת באתר פוגע בקידום מילה אחרת שאינה קשורה?

0 הצבעות
231 צפיות
שאלה נשאלה ב- 8 מאי, 2013 על ידי דורון <סגן משנה> (2,160 נקודות)
נערך 22 מרץ, 2015 על ידי פבל ישראלסקי
האם, לצורך הדוגמה, כאשר אני מקדם את המילה "פלאפל" האם אני פוגע בקידום המילה "תכשיטים" באתר ?
או שלמנוע החיפוש יש יכולת ועניין לראות בכל קבוצת דפים מעין "אי" באתר.

תשובה 1

0 הצבעות
נתקבלה תשובה ב- 8 מאי, 2013 על ידי זקן השבט <רב אלוף> (112,290 נקודות)
ודאי שכן. א'-ב' של קידום אתרים. אלא שכדי להבין זאת צריך להבין שגוגל מתייחס לרשת האינטרנט כאל רשת של דפים (המהווים את תוצאות החיפוש) ולא כאל רשת של אתרים. נגזר מכך שאין דבר כזה "קידום של אתר לביטוי חיפוש נתון" והשאלה שלך מנוסחת באופן שגוי.
נתקבלה תגובה 8 מאי, 2013 על ידי דורון <סגן משנה> (2,160 נקודות)
קודם אנסח טוב יותר; האם קידום דפים בביטוי מסוים פוגע (כלומר לא רק לא מוסיף אלא גורע) בקידום דפים אחרים בביטוי שכלל אינו קשור אבל נמצא באותו אתר.

עכשיו אני מקווה שהשאלה ברורה יותר.

ובכל אופן תשובתך אינך ברורה אתה אומר "בוודאי שכן" אבל מצד שני אומר ש"גוגל רואה את הרשת כרשת של דפים" - אם כך מה שקורה בדף אחד לא אמור לפגוע בדף שני.
נתקבלה תגובה 8 מאי, 2013 על ידי זקן השבט <רב אלוף> (112,290 נקודות)
נערך 8 מאי, 2013 על ידי זקן השבט
התכוונתי ל"ודאי שכן" ברמת הדף (אני רואה שגם אני התנסחתי גרוע).

הביטויים "מועיל לקידום" או "פוגע בקידום" באים להחליף, ללא הצלחה יתרה, את הניסוח המדוייק והחד-משמעי: "משפר את ציון הרלוונטיות המשוקלל של הדף לביטוי החיפוש הנתון" (או גורע מהציון), כי ה-א'-ב' של קידום אתרים הוא שמנוע החיפוש מסדר את תוצאות החיפוש (שהן תמיד דפים מתוך אתרים) על פי הסדר היורד של ציוני הרלוונטיות שלהן. פעולה ש"עוזרת לקידום" היא פעולה שמשפרת את הציון (אבל לא משפרת בהכרח גם את המיקום, כי יתכן שתוצאות החיפוש המתחרות שיפרו בינתיים עוד יותר את ציוניהן).

מכל מקום, אתה שואל בעצם האם שיפור הציון לביטוי חיפוש נתון באחד מדפי האתר, יגרע מהציון לביטוי חיפוש אחר של דף אחר באתר. יש אינספור מכשולים העומדים בפני היכולת לספק תשובה מוסמכת לשאלה הזו. אחד מהם הוא שאין כל דרך מלבד ביצוע ניסוי מבוקר, אבל ביצוע הניסוי איננו אפשרי, כי אין לאיש גישה לציוני הרלוונטיות של הדפים שעליהם מתבצע הניסוי, כל אחד לביטוי חיפוש שונה. מכשול נוסף הוא הידע הזעום אודות פרמטרים אחרים שמייצגים את יחסי הגומלין שבין דפי האתר, ובמיוחד בין דף הבית לשאר הדפים.
נתקבלה תגובה 8 מאי, 2013 על ידי דורון <סגן משנה> (2,160 נקודות)
טוב, תשובות מוסמכות הנשענות על ציוני רלוונטיות אקבל רק בגוגל - את זה אני יודע. אני שואל אם למישהוא יש ניסיון בנושא והוא יכול לתת תשובה לא מוסמכת.

כמו כן עדיין לא הבנתי את "ודאי שכן".
נתקבלה תגובה 8 מאי, 2013 על ידי זקן השבט <רב אלוף> (112,290 נקודות)
א. גם מגוגל לא תקבל תשובה מוסמכת הנשענת על ציוני הרלוונטיות, כי גוגל מראה לך רק תזוזות במיקומים, ואלה תלויים גם במה שעושים המתחרים. כך שהמיקום שלך יכול לרדת גם אם הציון עלה, או לעלות גם אם הציון ירד.

ב. "ודאי שכן" ברמת הדף הוא תשובה לשאלה שלא שאלת: האם שיפור ציון הרלוונטיות של הדף לביטוי חיפוש נתון יגרע מציון הרלוונטיות של אותו הדף (!) לביטוי חיפוש אחר?
נתקבלה תגובה 8 מאי, 2013 על ידי דורון <סגן משנה> (2,160 נקודות)
ב - התכוונתי "של דף אחר לביטוי חיפוש אחר".

בכל אופן תודה.
יש לך שאלות בנושא קידום אתרים?

כאן המקום לשאול אותן ולקבל תשובות מקהילת מקדמי האתרים בישראל.

ההרשמה למערכת אינה מצריכה מילוי טפסים ולוקחת פחות מ-5 דקות.

פעם ראשונה כאן? למד איך משתמשים!

4,296 שאלות

7,320 תשובות

9,896 תגובות

15,780 משתמשים

adsense adwords facebook google h1 html nofollow ppc seo url wix wordpress youtube אדוורדס אדסנס אופטימיזציה אופטימיזציה-לעמוד אחסון אינדוקס אינדוקס-בגוגל אנליטיקס אתר אתר חדש אתר-וורדפרס אתרים בחירת-דומיין בלוגים בניית-קישורים גוגל גוגל אדוורדס גוגל אדסנס גוגל אנליטיקס גוגל וובמאסטר גוגל פלוס גוגל-אדסנס גוגל-אנליטיקס דומיין דירוג דירוגים דף נחיתה דף-מעריצים-בפייסבוק החלפת-קישורים העברת אתר העברת-אתר הפניות הפניות 301 הפנייה 301 וורדפרס חנות-וירטואלית יוטיוב ירידה בדירוגים ירידה במיקומים ירידה-בדירוגים כותרות כפילות כתובת-בעברית מאמרים מילות חיפוש מילות מפתח מיקומים בגוגל מיקומים-בגוגל מנועי חיפוש מעבר לאתר חדש מפת אתר סאבדומיין ספאם סריקה עברית עונש מגוגל עמוד-עסקי-בפייסבוק פגיעה-בקידום פייסבוק פרסום פרסום-מאמרים קידום קידום אורגני קידום אורגני בגוגל קידום אתר קידום אתרים קידום בגוגל קידום ממומן קידום-אתרים קידום-ממומן קישורים קישורים יוצאים קישורים נכנסים קישורים פנימיים קישורים-נכנסים קישורים-פנימיים שגיאה שיווק שכפול תוכן תוכן תוכן כפול תוכן משוכפל תוכן-משוכפל תוצאות חיפוש תמונות 301 404
AskPavel Academy קורס קידום אתרים
×

עקבו אחרינו בפייסבוק כדי להישאר מעודכנים

מדריכים, חדשות וטיפים שיעזרו לך בקידום האתר

שאלות קשורות

+3 הצבעות
2 תשובות 275 צפיות
0 הצבעות
1 תשובה 127 צפיות
שאלה נשאלה ב- 22 ינואר, 2012 על ידי emc2 (390 נקודות)
0 הצבעות
4 תשובות 753 צפיות
שאלה נשאלה ב- 17 נובמבר, 2014 על ידי specify (140 נקודות)
+1 הצבעה
2 תשובות 1,921 צפיות
...