קידום אתרים הבלוג שאלות ותשובות חדשות קורסים כלים
פעם ראשונה כאן?
◀ חדש! הצטרפו לקבוצה הסגורה שלנו בפייסבוק ושאלו את המומחים להצטרפות >>

מה עדיף לקדם, סאב דומיין ששייך לדומיין של דפי זהב או דומיין חדש?

+2 הצבעות
483 צפיות
שאלה נשאלה ב- 3 אוקטובר, 2010 על ידי liran (410 נקודות)
אם יש לי אתר שכרגע נמצא כבר שנה על סאב דומיין של דפי זהב והוא לא מקודם כרגע, מה יהיה יותר נכון לעשות, להשקיע את עבודת הקידום באותו סאב דומיין או לקנות דומיין רגיל ולהשקיע בו מאפס?
אגב, האתר היה "מקודם" עד עכשיו ע"י דפי זהב, איזה מאמצי קידום הם עושים בשביל ה300 ש"ח בחודש? בכל מקרה זה לא ממש הצליח להם עד עכשיו.

אגב, אני בשאלה לא התייחסתי לכך שהאתר נראה לא רציני בתור סאב דומיין כזה.

תשובות 2

+2 הצבעות
נתקבלה תשובה ב- 3 אוקטובר, 2010 על ידי מיכל כהן <סגן> (3,500 נקודות)
לירן, ע"מ לקבל החלטה צריך לראות את כל הנתונים. כתבת שהאתר לא מקודם, אבל מה הנתונים האחרים שלו? עד כמה האתר עשיר בדפי תוכן, אילו קישורים נכנסים אליו וכו'?
באיזה תחום ובאיזה עסק מדובר ועד כמה דומיין עצמאי חשוב למוניטין ולתדמית העסק?
על אף שלא פירטת, יש לי תחושה שהפיתרון הנכון בשבילך הוא לוותר על יתרון הותק של האתר הקיים ועל הקישורים הנכנסים אליו (שאני מניחה כאן שאינם משמעותיים) ולבנות אתר חדש על דומיין עצמאי.
כך תוכל להנות משליטה מלאה באתר שלך, מבחינת בעלות, גישה לקוד, עיצוב וכו',
ממוניטין ותדמית איכותית יותר (כשאני רואה כרטיסי ביקור עם כתובת אתר שהוא סאב דומיין של דפי זהב וכד' - ברור לי מייד שזה לא עסק רציני) ולדעת שכל השקעה בקידום
האתר מעתה והלאה, תצטבר לטובתך לאורך זמן.
כמובן שהפיתרון האידיאלי הוא שדפי זהב יבצעו הפניית 301 מהסב-דומיין לאתר החדש, אבל אני מניחה שזה בלתי אפשרי.
לך תהיה Master of your domain ושיהיה בהצלחה!
נתקבלה תגובה 3 אוקטובר, 2010 על ידי liran (410 נקודות)
לא עשיר בדפי תוכן..יש בערך 5 דפים עם תוכן וגם הם בלי אופטימיזציה. אין לו קישורים נכנסים מיוחדים..ביאהו אקספלורר לא ניתן לראות בגלל שזה סאב דומיין, אבל אני יודע שאין לו כמות  גדולה אם בכלל של קישורים.
דומיין עצמאי חשוב למוניטין.
עד כמה זה מסובך לעשות את ההפניית 301? ראיתי שזה פשוט קוד קצר שצריך להכניס, תקני אותי אם אני טועה. יש סיבה מיוחדת שהם לא יסכימו? בהנחה שאני מוכן גם לשלם סכום קטן על הטרחה.
נתקבלה תגובה 4 אוקטובר, 2010 על ידי אנונימי
לירן, אם כך באמת ברור שאתה צריך להקים לך אתר על דומיין עצמאי.
לעשות הפניית 301 זה פשוט די מבחינה טכנית, אבל אם אין לך גישה לקוד, תצטרך לבקש מהם שיעשו את זה ויש לי תחושה שלא יסכימו. תנסה ותספר לי, זה מעניין. אם ידרשו שתמשיך לשלם על אכסון האתר, לא בטוח שזה שווה את זה במקרה של אתר חלש (לא יודעת גם עד כמה הוא ותיק). בזירות שאינן תחרותיות מאד, אפשר להסתדר גם בלי ותק.
אגב, שים לב לא להעתיק את דפי התוכן לדומיין החדש, כי אז זה ייראה בעיני גוגל כתוכן מועתק מדפי זהב. תכתוב תכנים חדשים.
ואגב שני, אפשר לראות ביאהו קישורים נכנסים לעמוד ספציפי.
בהצלחה
0 הצבעות
נתקבלה תשובה ב- 8 אוקטובר, 2010 על ידי יולי דסיאטניקוב <רב סרן> (10,490 נקודות)
זה מצער לומר את זה, אבל אני חושבת שהמוצר שדפי זהב ודומיהם מציעים לבעלי עסקים קטנים מאוד לא כדאי בטווח הארוך. ואני אסביר:

1. לפני סוגיית הדומיין - אם חושבים במושגים של עלות לקליק ומשווים פעילות SEO ששווייה נעמד במחיר הסמלי שציינת (300 ש"ח) לפעילות PPC, לרוב מגלים אחד משני התרחישים הבאים:

א. האתר מקודם בביטויים מאוד לא תחרותיים, המתאפיינים בווליום חיפוש נמוך ואותם 300 ש"ח מייצרים עבורך ביקורים בודדים מידי חודש (בהנחה שהפעילות צלחה). מאידך, השקעה של אותם 300 ש"ח ב - PPC לפעמים תאפשר להשיג נפח גדול יותר ועל אף שמדובר בקמפיין מאוד קטן, ניתן יהיה לנצל את התקציב באופן שיביא לאתר יותר מבקרים (קונים\לקוחות).

ב. האתר מקודם בביטויים תחרותיים המתאפיינים בווליום חיפוש גבוה, אך תמורת 300 ש"ח אף אחד לא ישקיע את העבודה שמשקיעים המתחרים שלך ושוב נותרת עם ריטיינר של 300 ש"ח, מיקומים נמוכים (מספר זעום של מבקרים באתר) וללא החזר השקעה. מאידך, כמו באפשרות א', יכולת לבחור בפעילות PPC.

2. האם אני מאמינה ב - PPC יותר מאשר ב - SEO? בוודאי שלא, אחרת אני במקצוע הלא נכון. לכל תחום יתרונות משלו וזה המקום להתייחס לעניין הדומיין - אחד היתרונות של פעילות SEO (בניגוד לרכישת מדיה מכל סוג)... ואני אסתכן בשימוש בסיסמאות של אנשי מכירות, הוא ש - SEO הוא לא רק הוצאה, אלא גם השקעה. בניגוד ל - PPC, בפרוייקט SEO אתה מטפח נכס אינטרנטי הנמצא בבעלותך ועתיד לשרת אותך שנים ארוכות. אלא שאם הנכס הזה שייך לדפי זהב או לכל גוף אחר שלמעשה משכיר לך, אין דרך יפה לומר שמחזיקים אותך מה - יו נואו וואט. בנוסף, כמו בכל דירה שכורה, כל מאמץ שתשקיע מעבר לאותך 300 ש"ח חודשיים, בין אם יושקע בפיתוח תוכן, אופטימיזציה או בניית קישורים, ישאר בדירה ביום שתעזוב או תועזב. אז בעיני, אם יש לך אפשרות לקנות דירה - תפסיק לזרוק כסף שלא יחזור אליך על שכירות.

3. אני לא מכירה את האופן בו דפי זהב מתנהלים מול כל אחד ואחד מלקוחותיהם ומה תנאי הסכמי ההתקשרות עימם. יצא לי להכיר כמה בודדים ואותו מוצר, שדפי זהב מכרו להם בדמות פיתרון זול ומהיר לנוכחות אינטרנטית, התאפיין בכמה מגרעות בולטות: מעט מאוד טראפיק, היעדר גישה לקוד, הרבה כאב ראש ולרוב תשלום נוסף כשיש צורך בביצוע שינויים באתר, מבנה בינוני מינוס, מיתוג בעייתי, לא נותנים לבצע הפניית 301 ביום שאתה רוצה לסיים את הסכם ההתקשרות ועוד ועוד ועוד... במקרה פחות סימפטי, הם אשכרה העלו למישהו אתר אינטרנט ושכחו להסיר את החסימה ב - Robots.txt, הלקוח כמובן שילם חודשים על גבי חודשים ולא הבין מדוע האתר שלו לא מופיע בגוגל.

טוב, יש לי בטן מלאה עליהם - אז תסלח לי אם יצא קצת ארוך :)

ולסיכום - דומיין עצמאי אם אתה יכול להרשות לעצמך את ההשקעה הזו (אתר שעולה 3600 ש"ח ב - 12 תשלומים עולה לך בדיוק כמו הסאב דומיין של דפי זהב).
יש לך שאלות בנושא קידום אתרים?

כאן המקום לשאול אותן ולקבל תשובות מקהילת מקדמי האתרים בישראל.

ההרשמה למערכת אינה מצריכה מילוי טפסים ולוקחת פחות מ-5 דקות.

פעם ראשונה כאן? למד איך משתמשים!

4,320 שאלות

7,345 תשובות

9,914 תגובות

94,742 משתמשים

adsense adwords facebook google h1 html nofollow ppc seo url wix wordpress youtube אדוורדס אדסנס אופטימיזציה אופטימיזציה-לעמוד אחסון אינדוקס אינדוקס-בגוגל אנליטיקס אתר אתר חדש אתר-וורדפרס אתרים בחירת-דומיין בלוגים בניית-קישורים גוגל גוגל אדוורדס גוגל אנליטיקס גוגל וובמאסטר גוגל פלוס גוגל-אדסנס גוגל-אנליטיקס דומיין דירוג דירוגים דף נחיתה דף-מעריצים-בפייסבוק החלפת-קישורים העברת אתר העברת-אתר הפניות הפניות 301 הפנייה 301 וורדפרס חנות-וירטואלית יוטיוב ירידה בדירוגים ירידה במיקומים ירידה-בדירוגים כותרות כפילות כתובת-בעברית מאמרים מילות חיפוש מילות מפתח מיקומים בגוגל מיקומים-בגוגל מנועי חיפוש מעבר לאתר חדש מפת אתר סאבדומיין ספאם סריקה עברית עונש מגוגל עמוד-עסקי-בפייסבוק פגיעה-בקידום פייסבוק פרסום פרסום-מאמרים קידום קידום אורגני קידום אורגני בגוגל קידום אתר קידום אתרים קידום בגוגל קידום ממומן קידום-אתרים קידום-ממומן קישורים קישורים יוצאים קישורים נכנסים קישורים פנימיים קישורים-נכנסים קישורים-פנימיים שגיאה שגיאה-404 שיווק שכפול תוכן תוכן תוכן כפול תוכן משוכפל תוכן-משוכפל תוצאות חיפוש תמונות 301 404
AskPavel Academy קורס קידום אתרים
×

עקבו אחרינו בפייסבוק כדי להישאר מעודכנים

מדריכים, חדשות וטיפים שיעזרו לך בקידום האתר

שאלות קשורות

0 הצבעות
1 תשובה 221 צפיות
שאלה נשאלה ב- 28 דצמבר, 2011 על ידי etay2k <סרן> (5,070 נקודות)
0 הצבעות
2 תשובות 412 צפיות
0 הצבעות
2 תשובות 549 צפיות
שאלה נשאלה ב- 24 פברואר, 2012 על ידי noamflint <סגן משנה> (1,620 נקודות)
+3 הצבעות
1 תשובה 159 צפיות
שאלה נשאלה ב- 31 אוגוסט, 2010 על ידי ziv1986 (730 נקודות)
...