◀ חדש! הצטרפו לקבוצה הסגורה שלנו בפייסבוק ושאלו את המומחים להצטרפות >>
קולות
0
251 צפיות

השקעה בדומיין בעברית

על ידי <סגן משנה> 1.0k צפיות
היי,

שמחתי לב שכבר תקופה ארוכה אני לא רואה אתרים עם דומיין בעברית (IDN) בתוצאות טובות בגוגל.

1. ברשותי כמה דומיינים בעברית ואני שואל את עצמי אם להמשיך לקדם ולפתח אותם או לזנוח אותם לגמרי ולהשקיע יותר בדומיינים 'רגילים'. מה דעתכם?
2. האם מישהו מכיר דומיינים בעברית שהפכו ברבות הימים לאתרים חזקים, בולטים בגוגל ומובילים בתחומם? אם כן, אשמח אם תשלחו לינק.

תודה וערב טוב,

שלומי

4 Answers

קולות
0
על ידי 640 צפיות
"מתנות" עדיין בדף ראשון בגוגל
קולות
0
על ידי <רב אלוף> 112k צפיות
אם אין דומיינים בעברית שהשיגו מקומות עליונים בגוגל לביטויים התחרותיים, יש לכך רק סיבה אחת - שלא הושקע בהם די, אולי כי בעל הדומיין חשב בטעות ששם הדומיין יעשה את כל העבודה.
קולות
0
על ידי <רב אלוף> 177k צפיות
קל מאוד להבחין שישנה אכזבה רצינית מדומיינים בעברית, וזה בעיקר לאחר עדכוני ה EMD שהשפיעו על כתובות שמכילות מילות מפתח מדויקת.

השאלה לגבי המשך העבודה עם הדומיינים די מסובכת ותלויה במצבים נקודתיים של כל אתר.
במקרים שבהם אתה חושב שהדומיין רלוונטי למותג שלך ותורם לך ערך כלשהו המשך לעבוד איתו.

במקרה ואתה בונה על תועלת כלשהי מדומיין עשיר במילות מפתח בעברית וחושב לזנוח את כל שאר פעולות הקידום\שיווק הייתי ממליץ לך לשקול את המשך העבודה עם דומיינים בעברית
קולות
0
על ידי 160 צפיות
נערך על ידי
1. צריך לזכור שיש כמות נמוכה יחסית של אתרים עם דומיינים IDN בעברית, וכן מן הסתם זה בא לידי ביטוי ביחס המספרי בתוצאות. חוץ מזה גם ותק משחק תפקיד ורבים מאלו הקיימים הם יחסית חדשים יותר.

2. having said that, אין באמת סיבה (למיטב ידיעתי גוגל לא מקפחת באופן מגמתי דומיין IDN) שאתר רלוונטי ומפותח היטב בדומיין בעברית לא יציליח לקבל רנקינג טוב.

3. לדעתי השיקול העיקרי בנושא IDN בעברית הוא לגבי חווית משתמש ולאו דווקא פוטנציאל הקידום במנוע חיפוש. באתר DNX יש מאמר בנושא הזה שיכול לעזור

4. כמובן ההנחה היא שאכן מדובר ב IDN עם סיומת לטינית, ולא הגרסא הישראלית שניסו לקדם שגם הסיומת היא בעברית (דומיין.קום). במקרה הזה על פי מיטב ידיעתי יש בעיות של תאימות ונכון לעכשיו זה לא מומלץ.
על ידי <רב אלוף> 112k צפיות
נערך על ידי
בניגוד לטענתך, וותק האתר (שלא לדבר על וותק הדומיין) לא משחק שום תפקיד בשקלול ציון הרלוונטיות של הדף לביטוי חיפוש נתון, כי כל הדפים ברשת האינטרנט צוברים וותק בדיוק באותו הקצב ומשתמשי גוגל אינם בודקים מה הוא הוותק של תוצאת חיפוש כדי להחליט האם לבקר בה או לא. אם זה לא היה נכון היינו צופים בצמרת תוצאות החיפוש לביטויים שלא מושקעת עבורם עבודת קידום, רק אתרים וותיקים.

מה שכן, בעידן שבו שיטת דירוג תוצאות החיפוש התבססה בעיקר על תכונות הדפים המקשרים, אתרים וותיקים צברו הרבה מאד שעות עבודת "בניית קישורים", ובעליהם של אתרים חדשים נאלצו להשקיע במספר עצום של שעות עבודת קידום כדי לגבור על הוותיקים בתוך חודשים ספורים. ומאחר והם לא עשו זאת, כי בחרו ב"הצעות המחיר" היותר זולות, מקדמי האתרים תירצו את הכשלון ב"יתרון הוותק" כביכול של המתחרים.
על ידי 160 צפיות
אני לא בטוח למה כוונתך בנוגע לקצב. אני לא חושב שיש השפעה משמעותית לותק הדומיין אבל לומר שאין שום השפעה בכלל לדעתי, ולדעת רבים אחרים, זה לא נכון. ואולי הייתי צריך גם לדייק ולומר שזה לא רק הוותק עצמו גרידא אלא גם מה שנובע בדרך כלל מוותק של אתר כמו לינקים וכו'. בכל מקרה גם אם העניין שנוי במחלוקת לדעתי זה יכול במקרים להוות פקטור. הנה מאמר בנושא שכולל גם לינק לוידאו של מישהו מגוגל, שמדבריו עולה שלכל הפחות אם הדומיין ממש חדש (כמה חודשים) יכולה להיות לכך השפעה: http://www.coconutheadphones.com/does-domain-agematter/
על ידי <רב אלוף> 112k צפיות
נערך על ידי
א. איזה משקל יש לדעה הקולקטיבית של "רבים אחרים" בהשוואה לדעתו של יחיד שגם טורח לחשוב? לא זכור לי קולקטיב של "רבים אחרים" שיצר חידוש או גילה תגלית או אפילו רק הצליח לזנוח דעה קדומה שגויה.

ב.רכשתי דומיין ביום הראשון שבו ניתן היה לעשות זאת בעולם כולו (לפני כ-20 שנים) וחידשתי את הבעלות עליו באופן רצוף. אתמול בבוקר העליתי עליו אתר לראשונה. מה הוא לדעתך הוותק לצורך שקלול ציוני הרלוונטיות של דף הבית - 20 שנים או יום אחד?

ג. למה לך להפנות אותנו למה שכתב Ted Ives לפני 4 שנים ולא למה שהוא כתב לפני יומיים ב-http://tedives.com/googles-secret-ranking-algorithm-exposed/?

ד. נראה לך שהוא למד משהו חדש בארבעת השנים שחלפו בינתיים? הרי שיטת דירוג תוצאות החיפוש של גוגל מתחלפת בהדרגה מן הקצה אל הקצה. ראה למשל:

http://searchenginewatch.com/article/2276448/Google-Improve-Your-Sites-Rank-by-Building-High-Quality-Sites-Not-Links:
Previously, the article (https://support.google.com/webmasters/answer/34432?hl=en)
(:in Hebrew https://support.google.com/webmasters/answer/34432?hl=iw) had a line that read:
In general, webmasters can improve the rank of their sites by increasing the number of high-quality sites that link to their pages.
We’'ve bolded the key part, which was changed on May 27th, 2013 to say:
In general, webmasters can improve the rank of their sites by creating high-quality sites that users will want to use and share.

4,324 שאלות

7,353 תשובות

9,918 תגובות

118,184 משתמשים

שאלות קשורות

...