קידום אתרים הבלוג שאלות ותשובות חדשות קורסים כלים
פעם ראשונה כאן?
◀ חדש! הצטרפו לקבוצה הסגורה שלנו בפייסבוק ושאלו את המומחים להצטרפות >>

קישורים איכותיים ועוד כמה שאלות חשובות

0 הצבעות
343 צפיות
שאלה נשאלה ב- 27 אוגוסט, 2012 על ידי Yakir (510 נקודות)
שלום, שמעתי שקישורים איכותיים זה עוזר הרבה לקידום, אבל עד היום לא הבנתי למה מתכוונים שאומרים "קישור איכותי" ? כיצד אפשר לדעת אם אתר מסוים נחשב לאתר איכותי ? אני אשמח אם תסבירו לי את החלק הזה שהוא מאוד חשוב.

רציתי לדון בנושא נוסף, הרבה מקדמי אתרים אומרים לי שהם עובדים לפי שיטות משלהם, אני לא הבנתי על פי מה הם הגיעו למסקנה שיש להם שיטה שעוזרת להם לקדם יותר ? אתם חושבים שזה נכון או שזה סתם תאוריה של הבנאדם שחושב שיש לו שיטה טובה לקידום ?
הערה: פשוט קידום מורכב מכמה חלקים, עדין לא הבנתי כיצד אפשר לפתח בו שיטה .

והנושא האחרון שרציתי לדון בו זה קניית קישורים, אני יודע שקניית קישורים זה אסור אבל רציתי לשאול האם אפשר לקנות קישורים איכותיים בזול מאתרים חזקים ? האם זה עוזר לקידום ? אם כן ואתם מכירים משהו כזה שמוכר, אשמח לקבל פרטים ליצירת קשר עמו, תודה .

תשובות 2

+1 הצבעה
נתקבלה תשובה ב- 28 אוגוסט, 2012 על ידי etay2k <סרן> (5,070 נקודות)
 
התשובה הטובה ביותר
לפי מנועי החיפוש, קישור לגיטימי הוא קישור שיש לו ערך כולשהו לגולש. לכן, קישור שנמצא בחלק התחתון של אתר אינטרנט ליד עשרה קישורים אחרים הוא בדרך כלל לא איכותי. לעומת זאת, קישור מפסקת טקסט בתוך מאמר שמפנה לעמוד רלוונטי למי שקורא את המאמר הוא כנראה איכותי יותר. בכל אופן, התשובה לשאלה היא לא אובייקטיבית.

לגבי איכות האתר עצמו שמשפיעה באופן עקיף על איכות הקישור שיוצא ממנו - אני בדרך כלל בודק את הדירוגים שלו על מילות המפתח ב - TITLE של העמודים.

לגבי הצלחה או כישלון בקידום - לדעתי השאלה אם אתה מודד הצלחה לפי מיקומים של מילות מפתח או לפי התנועה שאתה מביא לאתר. יכול להיות שהמקדם הביא את האתר למיקומים טובים, אבל הם לא מביאים תנועה איכותית לאתר. מצד שני, יכול להיות שהמקדם הגדיל את התנועה לאתר ב - 300%, אבל הגולשים מגיעים לעמודים לא רלוונטיים ויוצאים ממנו (יכול להיות שהאתר עצמו לא בנוי נכון מבחינת חווית השימוש, אבל זו כבר שאלה אחרת).

לסיכום - לדעתי כל אחד מפתח לו סט של פעולות שהוא מבצע וסט של פעולות שהוא מנסה להימנע מהן. מכיוון שקשה למדוד הצלחה של קידום באופן אובייקטיבי , אז קשה לדעת מי מצליח יותר.

לגבי קניית קישורים - בחו"ל לא חסרים אתרים כאלו *בנישות מסוימות* , אבל הרוב קונים דרך שיטוט באתרים שכנראה מכרו קישורים בעבר. בארץ אני לא ממליץ לקנות קישורים בשום מצב מהסיבה הפשוטה שהתחרות כאן לא חזקה עד כדי כך וזה לא שווה את הסיכון. אני אישית לא מאמין בקניית קישורים בשום מצב כי אלו הקישורים הכי פחות איכותיים שיש.
נתקבלה תגובה 28 אוגוסט, 2012 על ידי זקן השבט <רב אלוף> (112,290 נקודות)
נערך 28 אוגוסט, 2012 על ידי זקן השבט
etay2k, עושה רושם שאתה לא מעודכן: כל עוד היתה לנו סיבה להאמין שתכונות הדף המקשר (מיקום הקישור בדף וכו') קובעות את ערך הקישור, כולנו הסכמנו שקישור שיוצא מתוך פיסקת טקסט רלוונטית שווה הרבה יותר מאשר קישור מבודד שיוצא מתחתית הדף. אבל עכשיו, כאשר גוגל מעביר את ההכרעה על ערך הקישור מתכונות הדף לשיעור השימוש בקישור בפועל (ולא רק בכח) לקישור שיוצא מתוך פיסקת טקסט רלוונטית ערך 0 אם מבקרי הדף המקשר לא משתמשים בקישור, ולא מאותתים לגוגל על שביעות רצונם ממה שמצאו בדף המקושר. ולכן אפילו לקישור שיוצא מתוך הטקסט של דף באתר "מאמרים" שאיש לא קורא יש ערך 0 (אם עדיין לא לגמרי אז בקרוב מאד, כי זו המגמה של "פינגווין" ושל ההתראות למנהלי האתרים).

המגמה הזו מסיימת כאמור את תפקידו של מקדם האתרים כיצרן קישורים.
נתקבלה תגובה 28 אוגוסט, 2012 על ידי אנונימי
בתור מי שכותב את החדשות על פינגווין (תסתכל בעמוד הפרופיל שלי ;-) ), אני חושב שאני די מעודכן.

קשה להוכיח שיש קשר בין פינגווין לבין בדיקה של השימוש בקישור. מבחינה טכנית, לגוגל אין יכולת לדעת מה קורה כשאני עובר מאתר לאתר *שלא דרך גוגל* , בהנחה שגוגל לא משקרים והם באמת לא משתמשים בנתוני אנליטיקס לדירוג. קאטס גם אמר שוב פעם שהם לא משתמשים במידע מכרום, למרות שלקאטס כבר מזמן הפסקתי להאמין...

כמו שכתבתי בעבר בבלוג שלי , מהמעט שיצא לי לראות, פינגווין פגע בעיקר באתרים שהשתמשו בהחלפות קישורים, ואני מחשיב אותם כקישורים באיכות נמוכה למדי.
נתקבלה תגובה 29 אוגוסט, 2012 על ידי זקן השבט <רב אלוף> (112,290 נקודות)
נערך 29 אוגוסט, 2012 על ידי זקן השבט
איתי, לפי המידע שיש בידי "פינגווין" פגע גם באתרים שמתמודדים בגוגל העולמי באנגלית והתבססו על קישורים מלאכותיים מסוגים שונים.

בעניין מי משנינו יותר מעודכן: אתה ודאי יותר מעודכן ממני בחדשות שמתפרסמות במהלך כל שבוע - עובדה שאני הוא זה שקורא את החדשות שאתה מביא ולא להפך. אבל, כמדומני, אני הוא זה שמקדים אותך בדרך כלל בפרשנות שצריך לתת לאותן חדשות. ואז אני מעודכן יותר ממך במישור הפרשנות שיש לתת לאותן חדשות.

המהפך שעובר כעת על גוגל הוא הדרגתי ובסופו גוגל יתעלם לחלוטין מקישורים שלא עושים בהם שימוש, כפי שהוא מתעלם היום מדפי אינטרנט, או אתרים שלמים, שהוא הפסיק לאנדקס. אפשר בהחלט להניח ש"פינגווין" למשל איננו רק ביטוי לגחמה רגעית של ראשי גוגל אלא תוצר של עשרות אלפי שעות עבודה של מדעני ומהנדסי גוגל, עם תוכניות מוכנות מראש מה לעשות לאחר שתימדד תגובת הרשת כרשת ותגובת הגולשים לשינויים בתוצאות החיפוש.

העובדה שגוגל לא יכול לדעת מה אתה עושה בתוך אתר שאין לגוגל גישה אליו, לא יוצרת לעניות דעתי בעיה בלתי ניתנת לפתרון עבור גוגל. אתה כיחיד, לא ממש מעניין את גוגל - מה שמעניין אותו הוא התנהגות האוכלוסיה שמתנהגת באופן דומה לך, וכמה פרטים מתוך האוכלוסיה הזו מזייפים התנהגות. זה משאיר בידי גוגל אוכלוסיית מדגם גדולה מספיק כדי לספק את העדפותייה של אותה אוכלוסיה וכדי לתכנן שינויי אלגוריתם על פי התנהגותה.
0 הצבעות
נתקבלה תשובה ב- 27 אוגוסט, 2012 על ידי זקן השבט <רב אלוף> (112,290 נקודות)
נערך 27 אוגוסט, 2012 על ידי זקן השבט
תפקידו של מקדם האתרים כיצרן קישורים הסתיים עם שינוי האלגוריתם "פינגווין" וההתראות שגוגל שולח לבעלי אתרים, אם כי זהו תהליך הדרגתי. שימוש זמני בקישורים קנויים נידון פה: http://www.askpavel.co.il/qa/6163/#a6169
נתקבלה תגובה 27 אוגוסט, 2012 על ידי Yakir (510 נקודות)
אשמח אם תסביר לי בקצרה על האלגוריתם "פנדה", בכל מקרה פניתי אל הבנאדם (איגור), אני מקווה שיש סחורה טובה.
רציתי לשאול אותך שאלה קצרה, לפי מה שאתה אומר שכבר קישורים
איכותיים לא עוזרים, נכון ?
אם זה לא עוזר, כיצד ניתן לקדם את האתר בלי קישורים איכותיים לאתר וחוץ מאופטימיזציה ?
נתקבלה תגובה 27 אוגוסט, 2012 על ידי זקן השבט <רב אלוף> (112,290 נקודות)
נערך 27 אוגוסט, 2012 על ידי זקן השבט
התכוונתי לשינוי האלגוריתם "פינגווין". מתנצל על הטעות. ערכתי את התשובה.

לפני שינוי האלגוריתם "פינגווין" לקישורים שנוצרו באופן מלאכותי רק כדי להראות לגוגל עוד קישור היה ערך חיובי מסויים.
יש לך שאלות בנושא קידום אתרים?

כאן המקום לשאול אותן ולקבל תשובות מקהילת מקדמי האתרים בישראל.

ההרשמה למערכת אינה מצריכה מילוי טפסים ולוקחת פחות מ-5 דקות.

פעם ראשונה כאן? למד איך משתמשים!

4,294 שאלות

7,320 תשובות

9,896 תגובות

15,679 משתמשים

adsense adwords facebook google h1 html nofollow ppc seo url wix wordpress youtube אדוורדס אדסנס אופטימיזציה אופטימיזציה-לעמוד אחסון אינדוקס אינדוקס-בגוגל אנליטיקס אתר אתר חדש אתר-וורדפרס אתרים בחירת-דומיין בלוגים בניית-קישורים גוגל גוגל אדוורדס גוגל אדסנס גוגל אנליטיקס גוגל וובמאסטר גוגל פלוס גוגל-אדסנס גוגל-אנליטיקס דומיין דירוג דירוגים דף נחיתה דף-מעריצים-בפייסבוק החלפת-קישורים העברת אתר העברת-אתר הפניות הפניות 301 הפנייה 301 וורדפרס חנות-וירטואלית יוטיוב ירידה בדירוגים ירידה במיקומים ירידה-בדירוגים כותרות כפילות כתובת-בעברית מאמרים מילות חיפוש מילות מפתח מיקומים בגוגל מיקומים-בגוגל מנועי חיפוש מעבר לאתר חדש מפת אתר סאבדומיין ספאם סריקה עברית עונש מגוגל עמוד-עסקי-בפייסבוק פגיעה-בקידום פייסבוק פרסום פרסום-מאמרים קידום קידום אורגני קידום אורגני בגוגל קידום אתר קידום אתרים קידום בגוגל קידום ממומן קידום-אתרים קידום-ממומן קישורים קישורים יוצאים קישורים נכנסים קישורים פנימיים קישורים-נכנסים קישורים-פנימיים שגיאה שיווק שכפול תוכן תוכן תוכן כפול תוכן משוכפל תוכן-משוכפל תוצאות חיפוש תמונות 301 404
AskPavel Academy קורס קידום אתרים
×

עקבו אחרינו בפייסבוק כדי להישאר מעודכנים

מדריכים, חדשות וטיפים שיעזרו לך בקידום האתר

שאלות קשורות

0 הצבעות
2 תשובות 249 צפיות
שאלה נשאלה ב- 1 ספטמבר, 2012 על ידי Yakir (510 נקודות)
+2 הצבעות
1 תשובה 973 צפיות
+1 הצבעה
1 תשובה 257 צפיות
שאלה נשאלה ב- 2 אפריל, 2014 על ידי wmgary <סגן משנה> (1,930 נקודות)
0 הצבעות
3 תשובות 232 צפיות
שאלה נשאלה ב- 27 ינואר, 2014 על ידי wmgary <סגן משנה> (1,930 נקודות)
...