◀ חדש! הצטרפו לקבוצה הסגורה שלנו בפייסבוק ושאלו את המומחים להצטרפות >>
קולות
0
446 צפיות

איך זה שגוגל מקדם בצורה היסטרית קליפ וידאו למרות שהופץ במקומות שלא קשורים לתוכנו ?

על ידי 580 צפיות
בחיפוש הסטרינג "שיעורי יוגה" בגוגל ובחירת "סרטונים" מופיע אותו קליפ בערך 20 פעמים (אם לא יותר ..) ופשוט ממלא את רוב התוצאות בכמה העמודים הראשונים.

זה נובע כי הקליפ הופץ בכל אתר שמקבל קליפים בכל שפה ובכל נושא - אפילו  בנושא של שיעורי סריגה !!

http://knitting.hobbiesfb.com/video/-Kt-JWCSuak&feature=youtube_gdata_player

והאתרים האחרים הזויים עוד יותר במיווחד כשאני מוגדרת שאני בתל אביב ומקבלת תוצאות אתרים ממקומות שאפילו לא מזהה את השפה .
האם יש סיכוי לקדם בצורה הוגנת ונורמלית תחום מסוים ביוטיוב אם גוגל מאפשר את מה שתארתי ?

התוכן הוא המלך ? נראה ליש המך עירום !

מאד אשמח לתגובותיכם איך אפשר לעקוף מצבים כאלו כי אחרת אפשר לוותר על קידום בוידאו שאמור להיות אחד הקידומים הכי שווים בימנו ..

המון תודה דורית

1 Answer

קולות
0
על ידי <רב אלוף> 112k צפיות
כאשר חושבים על זה, יש באמת מקום, מטעמי בריאות, להפסיק מדי את עבודת הסריגה ולהתפנות לכמה דקות של תרגילי יוגה.

ובעניין התלונה שלך:
א. גוגל לא מציג סרטונים בתוצאות החיפוש אלא אתרים שיש בהם סרטון והאתרים (לא בהכרח הסרטון שבהם) מוצגים לו כרלוונטיים לביטוי החיפוש שנשאל.

ב. גוגל נאלץ להציג את תוצאות החיפוש על פי הסדר היורד של הציונים שלהם. אם לכולם ציונים גבוהים מאד תראי בצמרת תוצאות חיפוש איכותיות. אבל אם כולם גרועים, גוגל עדיין חייב להציג מישהו במקום הראשון, והשני וכו'. מי שהכי פחות גרוע יוצג בהכרח במקום הראשון.

ג. מי שהפיץ את אותו סרטון במספר רב של אתרים (שיתכן והוקמו רק לצורך זה) עשה לדעתו עבודת קידום נכונה (אם כי אינני רואה כל סיבה שמישהו יכנס שוב לאותו סרטון דרך אתר נוסף).

עבודת קידום זה לא משהו שעושים לאתר, אלא משהו שעושים נגד המתחרים בתוצאות החיפוש, במובן של להשיג ציון רלוונטיות גבוה משלהם, כדי להיות מוצג מעליהם. אין סיבה להתלונן על גוגל - צריך פשוט לעשות עבודת קידום טובה משל כל האחרים ובכמות שעולה על זו של כל האחרים, ותהיי במקום הראשון.
על ידי 580 צפיות
אם זה היה ככה זה היה הגיוני .. כל האתרים שהוצגו אינם קשורים לנושא אלא אתרי קליפים בכל העולם  שמאפשרים למקדמים להציג קליפים בהם בכל נושא וכמובן שבכותרת יש את המילה יוגה בעברית . שלא לדבר על זה שמי שמסתכל  לא יכול אפילו להבין את ההסבר כי הוא בעברית.

זה בדיוק אותו דבר כמו אחת השאלות בימים האחרונים שלמישהו ששאל איך זה שגוגל מקדמת אתר למקום ראשון רק בגלל שרשמו אותו באינדקסים של אתרים של גיימרים אינזונזיים ..
אולי באמת השפה שאני לא מבינה באתרים של חלק מהקליפים  זו אינונזית חחח

אבל חזרה לרצינות - אם גוגל טוענת בימנו שהתוכן חשוב לה וגם הרלוונטיות לגולש המחפש אז למה בכלל אני מקבלת תוצאות של הקליפ הזה באתרים כאלו לפני תוצאות של קליפיים באתרים ישראליים שקשורים לנושא (למדל אתרים שליוגה בארץ)

עבודת הקידום נהדרת מבחינת המקדם והעסק אבל פשוט מחסלת כל סיכוי לתחרות הוגנת ואתית. זה בערך כמו לקנות לייקים בפייסבוק או חוות קישורים לדעתי ... אין הרבה הבדל :)

התקווה היחידה שגולש שרואה את אותה הקליפה ברשימה 20 פעם ברציפות יתייחס לזה כסוג של ספאם ויתעלם ...

נו ובאיזה אסנה של יוגה אתה עכשיו ?
על ידי <רב אלוף> 112k צפיות
"בארץ העיוורים מינ שיש לו עין אחת הוא מלך."

עושה רושם שאת עדיין מתקשה להבין איך פועל מנוע חיפוש, וסבורה שעבודת הקידום הגרועה של אחרים חוסמת אותך. אין דבר כזה.
על ידי 580 צפיות
עבודת הקידום לא חוסמת אותי אלא פשוט מעבירה כל קליפ אחר  לעמודים מאד רחוקים. אני מבינה למה גוגל שם את הקליפים ההם שם מבחינה טכנית אבל מבחינת ההצהרות של גוגל  בשנה האחרונה שהוא מתייחס לאיכות החומר אז קליפים של יוגה שמופיעים באתרים שקיימים רק לצרכי קידום זה לא חומר שמסייע לגולש בשום צורה וגוגל טוען שזו מטרתו.
על ידי <רב אלוף> 112k צפיות
מה אמור גוגל לעשות כאשר, בניגוד להמלצות שלו, כל מקדמי האתרים מגישים לו רק אתרים גרועים (כי למשל הלקוחות לא מוכנים לשלם להם את המחיר הנוסף הדרוש להפיכת אתר גרוע לאתר איכותי?).
על ידי 580 צפיות
לא מדובר באתרים גרועים אל באתרים שכל קיומם נועד כדי שמקדמים ישימו בהם קישורים וקליפים. אני חושבת שאנחנו לא מדברים על אותו דבר.

אתרים גרועים מקומם בתחתית הרשימה (והלוואי שזה באמת היה עובד כך) ושם גם מקומם גם של קליפים שכל קידומם הגיע בדרך כזו - אתה לא מסכים ?

אבל השאלה היא איך זה שגוגל שכן יודע לשים לב לקישורים בלתי איכותיים לא יודע לשים לב לאותו קונספט כאשר מדובר בקליפים ..  הרי ברור שקלים של סטודיו ליוגה בישראל נמצא באתר כזה באינדונזיה רק למטרה זו .. וכך שמו את אותו הקלים בעשרות אתרים שכאלו וקיבל את הקידום.

אולי עוד תלמד גוגל אבל בינתיים יש מצב מאד לא הגיוני - גם למקדמים טובים עם גישה אתית והוגנת וגם ללקוחות עם חומר איכותי ...

4,331 שאלות

7,363 תשובות

9,933 תגובות

21,747 משתמשים

שאלות קשורות

2 תשובות
קולות
+1
שאלה נשאלה על ידי 25/11/12 על ידי shayt 640 צפיות
1 תשובה
קולות
–2
1 תשובה
קולות
0
2 תשובות
קולות
0
שאלה נשאלה על ידי 25/02/13 על ידי dsa 220 צפיות
...