◀ חדש! הצטרפו לקבוצה הסגורה שלנו בפייסבוק ושאלו את המומחים להצטרפות >>
קולות
0
148 צפיות

החלפת קישורים - שם בעל הדומיין ובעל השרת

על ידי 470 צפיות
יש לנו מספר אתרים (חלקם עם סיומת com, חלקם עם סיומת מקומית)
השתדלנו למקמם אותם בשרתים שונים, אבל רובם רשומים על אותו שם.
גם שם של בעל דומיין הוא אותו שם ברוב המקרים.

האם כדאי לרדת לרזולוציה  כזו במידה ורוצים לבצע החלפת קישורים בין האתרים?
או שמספיק שהאתרים יהיו על השרתים עם ip שונה?

2 Answers

קולות
+1
על ידי <סרן> 9.5k צפיות
קישור איכותי בין דפים, שתורם בראייה אוביקטיבית לחווית המשתמש אינו בעייתי גם אם מדובר באותם בעלים. רצוי לא להגזים עם זה. הייתי מסתפק בקישורים בודדים בין האתרים ורק לפי מקום בו באמת יש ערך מוסף לגולש, לא מעבר.
גוגל אומנם אינו רשם דומיינים לדומיינים עם סיומת מקומית אולם אני מניח שינם דרכים רבות לזהות שיוך של אתרים לאותם בעלים. סממנים אשר יכולים להעיד על כך יהיו (לדוגמה) שיוך לאותם חשבונות פרסום אדוורדס, אדסנס, אנליטיקס, כלי גוגל למנהלי אתרים ועוד. לא הייתי בונה על כך שזה רק זה. אני יוצא מנקודת הנחה שגוגל יכולים למצוא הרבה יותר מידע אודות דומיינים ממה שאנו משערים.
קולות
+2
על ידי <סגן משנה> 1.3k צפיות
בהמשך לתשובתו של איתן מה שיותר מעניין את גוגל היא לא העובדה שיש קשר בין בעלי האתרים, אלא האם הקישורים שאתה מוציא החוצה רלבנטיים לדף ומעניקים ערך ליוזר.
דבר נוסף שארצה להוסיף הוא שאם האסטרטגיה שלך מבוססת על קנית דומיינים רבים ונסיון לקדמם באמצעות קישורים מאחד לשני, אסטרגיה זו ( שעבדה בעבר ובחלק מהמקרים עובדת כיום) עתידה להיכשל.
אסטרטגיה נכונה יותר תהיה להתמקד בכמה שפחות אתרים ( אפילו אחד) ולמקד את כל הכוח שלך בעבודה עליו, אם מבחינת תוכן, קידום on page ו off page.
במידה ותרצה לפתוח אתרים נוספים אל תפתח אותם כאתרי לווין אלא אם ביכולתך להקדיש להם זמן ומרץ להפוך אותם לבעלי ערך בזכות עצמם ( במידה ויהיו מאותה נישה, הרי זה משובח).

4,327 שאלות

7,360 תשובות

9,928 תגובות

20,271 משתמשים

...