קידום אתרים הבלוג שאלות ותשובות חדשות קורסים כלים
פעם ראשונה כאן?
◀ חדש! הצטרפו לקבוצה הסגורה שלנו בפייסבוק ושאלו את המומחים להצטרפות >>

האם עדיין יש טעם להוסיף אתר לאינדקס אתרים?

+4 הצבעות
487 צפיות
שאלה נשאלה ב- 23 מאי, 2010 על ידי ar130405 (220 נקודות)
נערך 24 מאי, 2010 על ידי פבל ישראלסקי
רציתי לדעת האם יש טעם בקישורים מאינדקס אתרים? אני יודע שבעבר זה היה מאוד נפוץ השאלה מה קורה היום כי שמעתי לא שזה כבר לא עוזר.
תודה מראש על העזרה.
נתקבלה תגובה 26 מאי, 2010 על ידי ישעיהו ריב (270 נקודות)
נערך 26 מאי, 2010
ישנם אינדקסים שהאינדוקס בהם חשוב עבור גוגל, בישראל משמעותי מכולם הוא דימוז.
אבל - וזה אבל גדול - כמעט בלתי אפשרי להירשם שם, מסיבות שונות עליהן ניתן לקרוא באינטרנט.
לגבי רישום באינדקסים - עבור קידום האתר בגוגל אין בכך תועלת רבה, מבחינת שיווק והאפשרות להגיע ללקוחות חדשים - זה מועיל ומביא גולשים. כמובן שעליך לתת את המידע בצורה מעניינת ומרגשת.
בהצלחה!

תשובות 3

0 הצבעות
נתקבלה תשובה ב- 24 מאי, 2010 על ידי taxman (230 נקודות)
לפי מה שאני יודע זה לא מועיל מבחינת קידום,
אבל זה לא יכול להזיק לך..
תפרסם(לא באופן מוגזם) ואולי ייצא לך משהו מזה..
0 הצבעות
נתקבלה תשובה ב- 28 מאי, 2010 על ידי shooky <סגן אלוף> (21,320 נקודות)
מאט כץ ענה על זה באחד הסרטונים שלו, ואמר שאם מדובר באינדקס גדול ורציני או כזה שקשור לנושא של האתר שלנו, אז כן - כדאי. אבל הוא ממליץ לא להגזים ולרשום את האתר לכל אתר אינדקס שמוצאים ורומז שזה אפילו עלול להזיק.

לדעתי, רישום להרבה אינדקסים הוא פרקטיקה טובה (או לפחות כזו שיש בה תועלת מסוימת) בתנאי שהלינקים מהאינדקסים מהווים מרכיב משני וקטן יחסית בתוך סך הלינקים שהצלחנו להשיג. במסגרת יצירת Natural link profile, חשוב להקפיד שלא יהיה מינון גבוה מדי של לינקים מסוג מסוים, ובגלל הסינון הלא קפדני של אתרי אינדקס קטנים קל להתפתות להתבסס עליהם בצורה מוגזמת.
נתקבלה תגובה 8 יולי, 2010 על ידי זקן השבט <רב אלוף> (112,230 נקודות)
מאז עבר זמן רב ויש להניח שגוגל התחילו לסמן כל Natural link profile כתוצר של פעולה מלאכותית שנועדה להציג מצג שוא של מהלך עניינים טבעי. מה עוד שיש להניח שזה גם מפחית את ציון הרלוונטיות של הדף המקושר לביטוי המפתח המרכזי שלו. כתבתי על כך בתגובה לתשובה שלך לשאלה אחרת.

אני ממליץ בחום להזהר מאד מפני תסמונת "שולית הקוסם".
נתקבלה תגובה 8 יולי, 2010 על ידי shooky <סגן אלוף> (21,320 נקודות)
אי אפשר "לסמן כתוצר של פעולה מלאכותית" מה שלא נוצר בפעולה מלאכותית. כשלקוח שלי מצליח ליצור Link bait מוצלח ומקבל עשרות לינקים מבלוגים, או מפרסם מאמר אורח באתר תוכן גדול עם לינק חוזר, אלו לינקים טבעיים שעוזרים לבנות פרופיל קישורים טבעי.

לעומת זאת, אם מחשש "להפחית את ציון הרלוונטיות של הדף המקושר לביטוי המפתח המרכזי שלו" אתה משתמש ב-Anchor קבוע לקישורים נכנסים, זו דרך מצוינת להבטיח שמחלקת הספאם החדשה של גוגל ישראל תעלה עליך בסופו של דבר. מדוע? כי זה לא טבעי. דברים כאלה לא קורים מעצמם. זו אנומליה שקל לזהות אותה אלגוריתמית ולהציף ל-Auditing.

אני לא בטוח שהבנתי את העניין עם שוליית הקוסם, עמנואל. אם יש משהו שאתה רוצה להגיד לי, אולי כדאי שתקרא לילד בשמו במקום לרמוז רמזים.
נתקבלה תגובה 8 יולי, 2010 על ידי זקן השבט <רב אלוף> (112,230 נקודות)
נערך 8 יולי, 2010 על ידי זקן השבט
אינני מתייחס ל- Link bait, שהיא פעלוה מלאכותית שנועדה לעודד יצירת קישורים טבעיים, אלא להמלצתך:
"במסגרת יצירת Natural link profile, חשוב להקפיד שלא יהיה מינון גבוה מדי של לינקים מסוג מסוים", ולמקרה הפרטי של טקסט עוגן זהה לקישורים הזהים. אם אתה באמת רוצה לבלבל את גוגל באמצעות גיוון טקסט העוגן עליך לוודא שבעלי הדפים המקשרים טורחים לגוון את פסקת הטקסט שבה כלול הקישור כדי להתאימה לטקסט העוגן המגוון שנבחר, ולהתאים לאותה פסקה גם את תג הכותרת ושאר טקסט הדף.

שוליית הקוסם למד ממורהו איך להפעיל קסם אבל לא למד איך להפסיק את פעולתו. אני מתרשם מהציטוטים שלך שאתה מייחס אוטוריטה גבוהה לאישים כמו ראנד פישקין, אבל נמנע מלחפש אצלם שגיאות ונימוקים חלשים. בתחום קידום האתרים (website promotion נגד מתחרים, בניגוד לאופטימיזציה SEO למנועי החיפוש), כמות המידע שיש למומחים על המערכת (פרטי האלגוריתם וציוני הרלוונטיות של תוצאות החיפוש) איננה עולה על 5%. חשיבה ביקורתית היא אחד מכלי העבודה ההכרחיים.

מכל מקום, לא התכוונתי להעליב אותך חלילה.
נתקבלה תגובה 8 יולי, 2010 על ידי shooky <סגן אלוף> (21,320 נקודות)
מסכים לגבי חשיבה ביקורתית. ברור שאני לא מקבל את דבריהם של פישקין, וול, גריי ואחרים כפשוטם. גם אני לא מספר כל מה שאני יודע ואני יוצא מתוך הנחה שכל מי שיודע יותר ממני, עשוי לשמור לעצמו כמה קלפים בשרוול. זה בלי להזכיר את הדיסאינפורמציה, הטעויות התמימות וגורמים אחרים שמשפיעים על  אמינות המידע (והספקולציות).

אהרון וול, באופן ספציפי, אמין בעיני כי הרבה דברים שהבין אינטואיטיבית וכתב עליהם לפני חמש שנים התבררו בדיעבד כנכונים. פישקין ו-SEOMoz בכלל, מבצעים לדעתי מחקרים שקצת מזכירים את מה שאתה עושה. וגם אני, נעזר מדי פעם באחי שהוא סטטיסטיקאי מחונן, כדי לנסות לקבל תשובות טובות או לפחות לשאול טוב יותר את השאלות.

בכל אופן, אני גם מאמין בשכל ישר; ברגע שאתה מודע לקיום של גוגל ופועל כדי לשפר מיקומים בתוצאות חיפוש, בהגדרה הפעילות שלך היא מלאכותית, אפילו אם אתה White hat לגמרי. אבל זה בסך-הכל הגיוני - גם כשאתה משווק מוצר במקום להניח לו להשתווק בכוחות עצמו, אתה מבצע מניפולציה על השוק. ההבדל בין משווקים הוא ביושרתם, באתיות של השיטות שלהם וביכולת שלהם לשדך בין מוצרים לקהלי יעד באופן שכולם מרוויחים ממנו.

ומצד שני, כאשר עיתונאי מפרסם סקופ באתר חדשות ובוחר לו כותרת פרובוקטיבית, הוא בעצם יצר Link bait גם אם לא התכוון לזה. כלומר, אתה יכול לחשוב ולפעול "נכון" גם בלי להבין כלום בקידום. אם אתה גם מבין SEO אז אדרבא ואדרבא.

הקונספט של Natural link profile חשוב במיוחד למי שרוצה לקבוע סייגים ולבקר את עצמו. מצד אחד, זה לגיטימי שאני ושותפיי העסקיים נקשר זה לזה - אנשים עשו זאת גם לפני שהיה SEO.  באופן טבעי, אנחנו לא נרצה להשתמש ב-Anchors כמו "הקלק כאן".

אבל אם שם החברה שלי איננו "כובעים" אלא "משה כובענים מומחים" אז לקשר רק מהמילה "כובעים" זו מניפולציה שקופה שקל לזהות אותה ולהעניש עליה. באותו אופן, אם האתר שלי מקבל אך ורק לינקים מפוטרים, זה עלול להיראות קצת חשוד. אתרים טובים ומותגים מצליחים מאוזכרים ברשת עם ובלי לינקים, בשמם המלא או בכינויים שונים, וה-Anchors שלהם תמיד משתנים.

לכן, העצה שאהרון וול חוזר עליה שוב ושוב, "Mix your anchors up" היא לדעתי עצה טובה מאד. לא בגלל שהיא תביא אותך הכי מהר למקום הראשון אלא משום ששימוש ב-Anchor קבוע עלול להיראות כאנומליה ולהזיק לך.

לא נעלבתי, אבל תודה על המשפט האחרון. מתנצל אם חשדתי בכשרים.
0 הצבעות
נתקבלה תשובה ב- 7 יולי, 2010 על ידי matan <סגן משנה> (1,960 נקודות)
לפי דעתי רישום לאינדקסים הנחשבים לגדולים הוא מועיל וזאת מכיוון שמלבד שמקבלים קישור לאתר ניתן להתפרס מבחינת הכרת גולשים בכמה שיותר מקומות ברשת - כלומר עד שימצאו את האתר שלך בעמוד ראשון יכולים בינתיים למצוא אתר האתר מתוצאות חיפוש המגיעות מהאינדקסים - הרעיון הוא שברגע שרושמים אתר לאינדקס חשוב שבכרטיס העסק שלך יהיה תוכן כתוב איכותי ורלוונטי לאתר אותו אתה מקדם, מעין מאמר קטן שמספר על העסק/אתר אותו אתה מקדם  וברגע שיוצא קישור ממאמר רלוונטי הרי זה משובח.
נתקבלה תגובה 8 יולי, 2010 על ידי זקן השבט <רב אלוף> (112,230 נקודות)
אשמח מאד לראות כמה דוגמאות של דפים באינדקסים המופיעים גבוה בתוצאות החיפוש לביטויי חיפוש תחרותיים (מלבד "דפי זהב").
נתקבלה תגובה 8 יולי, 2010 על ידי matan <סגן משנה> (1,960 נקודות)
לא ציינתי בדבריי את המילים : "מופיעים גבוה בתוצאות" + "ביטויי חיפוש תחרותיים".
הכוונה הייתה שבמידה ועולה אתר חדש שאין לו כמעט דפים מאונדקסים בגוגל יוכלו למצוא אותו דרך אינדקסים שונים מכיוון שאלו מתאנדקסים יותר מהר.
נתקבלה תגובה 8 יולי, 2010 על ידי זקן השבט <רב אלוף> (112,230 נקודות)
איך ימצאו אותו דרך האינדקסים אם את האינדקסים עצמם אי-אפשר למצוא (מיקומים גבוהים; זירות תחרותיות = נפח חיפוש סביר)?
נתקבלה תגובה 21 יולי, 2010 על ידי אנונימי
בתגובה ובשאלה לזקן השבט-אני התחלתי לקדם את האתר שלי לפני כ-4 חודשים והשתמשתי בהרבה אינדקסים ודירקטורים בניו-יורק וקבלתי רנקינג יפה  מאוד על מספר גבוה של מלות חיפוש-בהנחה שזה הגורם העיקרי!
נתקבלה תגובה 2 אוגוסט, 2010 על ידי matan <סגן משנה> (1,960 נקודות)
זוהי כוונתי בדיוק שלפעמים אנשים מחפשים ביטויים ספציפיים שאין עליהם תחרות משמעותית, אבל בכל זאת ישנם כמה אנשים אפילו אם בודדים במספר, אשר מחפשים וניתן למצוא אתר חדש דרך האינדקסים, מה שסביר להניח לא היה קורה לאתר חדש!
יש לך שאלות בנושא קידום אתרים?

כאן המקום לשאול אותן ולקבל תשובות מקהילת מקדמי האתרים בישראל.

ההרשמה למערכת אינה מצריכה מילוי טפסים ולוקחת פחות מ-5 דקות.

פעם ראשונה כאן? למד איך משתמשים!

4,301 שאלות

7,325 תשובות

9,899 תגובות

16,789 משתמשים

adsense adwords facebook google h1 html nofollow ppc seo url wix wordpress youtube אדוורדס אדסנס אופטימיזציה אופטימיזציה-לעמוד אחסון אינדוקס אינדוקס-בגוגל אנליטיקס אתר אתר חדש אתר-וורדפרס אתרים בחירת-דומיין בלוגים בניית-קישורים גוגל גוגל אדוורדס גוגל אדסנס גוגל אנליטיקס גוגל וובמאסטר גוגל פלוס גוגל-אדסנס גוגל-אנליטיקס דומיין דירוג דירוגים דף נחיתה דף-מעריצים-בפייסבוק החלפת-קישורים העברת אתר העברת-אתר הפניות הפניות 301 הפנייה 301 וורדפרס חנות-וירטואלית יוטיוב ירידה בדירוגים ירידה במיקומים ירידה-בדירוגים כותרות כפילות כתובת-בעברית מאמרים מילות חיפוש מילות מפתח מיקומים בגוגל מיקומים-בגוגל מנועי חיפוש מעבר לאתר חדש מפת אתר סאבדומיין ספאם סריקה עברית עונש מגוגל עמוד-עסקי-בפייסבוק פגיעה-בקידום פייסבוק פרסום פרסום-מאמרים קידום קידום אורגני קידום אורגני בגוגל קידום אתר קידום אתרים קידום בגוגל קידום ממומן קידום-אתרים קידום-ממומן קישורים קישורים יוצאים קישורים נכנסים קישורים פנימיים קישורים-נכנסים קישורים-פנימיים שגיאה שיווק שכפול תוכן תוכן תוכן כפול תוכן משוכפל תוכן-משוכפל תוצאות חיפוש תמונות 301 404
AskPavel Academy קורס קידום אתרים
×

עקבו אחרינו בפייסבוק כדי להישאר מעודכנים

מדריכים, חדשות וטיפים שיעזרו לך בקידום האתר

שאלות קשורות

0 הצבעות
3 תשובות 532 צפיות
שאלה נשאלה ב- 25 אוגוסט, 2013 על ידי marco seo (120 נקודות)
+1 הצבעה
1 תשובה 132 צפיות
שאלה נשאלה ב- 7 נובמבר, 2011 על ידי Benjamin Coloto <סגן> (3,590 נקודות)
+2 הצבעות
1 תשובה 122 צפיות
שאלה נשאלה ב- 17 אוגוסט, 2010 על ידי roy972 (360 נקודות)
+2 הצבעות
4 תשובות 544 צפיות
שאלה נשאלה ב- 15 דצמבר, 2011 על ידי 365asaf (880 נקודות)
–1 הצבעה
2 תשובות 1,135 צפיות
...