קידום אתרים הבלוג שאלות ותשובות חדשות קורסים כלים
פעם ראשונה כאן?
◀ חדש! הצטרפו לקבוצה הסגורה שלנו בפייסבוק ושאלו את המומחים להצטרפות >>

Page Rank, MozRank, MozTrust, Page Authority, Domain Authority - מה הכי חשוב?

+2 הצבעות
277 צפיות
שאלה נשאלה ב- 28 ינואר, 2012 על ידי BtxTA (200 נקודות)
בקידום אתר ובחירת אתרים שמהם אני רוצה לשלוח קישורים, מה הקריטריונים החשובים ביותר?  כאן אני מתכוון מעבר לתוכן הדף שרצוי שיהיה קשור לדף שאליו את רוצה לשלוח לינקים.

כיום החשיבות ה-PR פחתה, ויש ביטויים כמו "trust" ו-"authority" שעולים בחשיבות.

אז למה כדאי לי להתייחס יותר מבחינת הפרמטרים האלה? יש לSEOMOZ מדדים כמו Page Authority, Domain Authority, mozRank, mozTrust - איך להתייחס להם מבחינת חשיבות.

או האם צריך פרטנית לראות כמה קישורים יש לדף ומכמה דומיינים וטיב הלינקים?

תודה!

תשובות 3

0 הצבעות
נתקבלה תשובה ב- 30 ינואר, 2012 על ידי zvikak <סגן משנה> (1,910 נקודות)
כל מדד ממקור "מוסמך" הוא חשוב, הסיבה ששמתי את זה במרכאות היא שכולם בסופו של דבר אומרים את מה שיש להם להגיד בגדר המלצה (גם אם לא נאמר מפורשות...)
הסיבה לכך פשוטה : אף אחד מהם לא עובד בגוגל ולא יודע מה האלגוריתם והשינויים התכופים שיש בו ולכן אפשר להגיד שכל מה שאנחנו עושים הוא ניחוש מושכל שמתבסס על הרבה ניסוי והסקת מסקנות.
המדדים שציינת חשובים ויש אף יותר מזה טובים לא פחות, הם יכולים לתת לך את הרקע והכלים לצורך החלטה אבל זה אף פעם לא יהיה 100%.......

צביקה קולב
DetectU
+1 הצבעה
נתקבלה תשובה ב- 8 פברואר, 2012 על ידי זקן השבט <רב אלוף> (112,280 נקודות)
הפעם, בניגוד לעבר, גוגל חושף מה חשוב לו בהנחיות למנהלי אתרים: קישור שלקוחות גוגל (משתמשי מנוע החיפוש שגוגל אוגר מידע אודותם) משתמשים בו כדי לעבור מאתר לאתר.
0 הצבעות
נתקבלה תשובה ב- 10 פברואר, 2012 על ידי shooky <סגן אלוף> (21,330 נקודות)
הזקן העלה נקודה חשובה, ואין ספק ששם נמצא לב העניין - קישורים נועדו שיקליקו עליהם ולכן קישור ששולח תנועה איכותית (על-פי ניתוח של דפוסי הגלישה באתר, לאחר ההקלקה) הוא קישור איכותי. כלומר, בעצם המידע שיש לגוגל על הגולש הספציפי או על קבוצת גולשים, אומר לו דברים שהם לא פחות ואולי יותר חשובים מכל מה ששימש אותו בעבר.

אופרטיבית, זה אומר שכדאי לשאוף ללינקים שבאמת צפויים לשלוח תנועה איכותית - מתוך תוכן שרלוונטי לתחום העיסוק שלנו, באתר עם הרבה תנועה. וכמובן, כדאי לעקוב אחרי התנועה שנשלחה אלינו בפועל, כדי לראות אם הערכנו נכון.

בכל אופן, פרופיל לינקים טבעי תמיד יכלול הרבה סוגים של לינקים ולא רק לינקים איכותיים מאד ששולחים תנועה. כלומר, יש היגיון בכך שבניית הלינקים תהיה אפקטיבית יותר אם יהיה גיוון במקורות, בצורת הקישור, במיקום של הקישור בדף וכו'.

ואני מציע לחשוב על הדברים לא רק בקונטקסט של תנועה. למשל, שאלו את עצמכם האם ומדוע שמישהו יקשר מהפוטר של האתר שלו לאתרים אחרים, ואילו אתרים הם צפויים להיות. לדוגמא, אם יש קישור מהפוטר לאתר של חברת בניית אתרים אז אולי אנחנו יכולים לומר עליו שהוא "נראה טבעי". אבל אם יש קישור פוטר לאתר של שמלות כלה, או לעשרות אתרים בנושאים שונים, ברור לנו שאלו קישורי זבל שנוצרו לצרכי קידום, וגם לגוגל ברור.
נתקבלה תגובה 11 פברואר, 2012 על ידי זקן השבט <רב אלוף> (112,280 נקודות)
לעניות דעתי, התנועה הטבעית מגדירה אצל גוגל מהו קישור טבעי ולא להפך.
נתקבלה תגובה 11 פברואר, 2012 על ידי shooky <סגן אלוף> (21,330 נקודות)
ברור, אבל אני דיברתי א) על איך *אנחנו* יכולים לנסות להעריך איכות של קישור לפני שהוא נוצר וב) איך גוגל יכול להעריך טבעיות של קישור שלא שולח תנועה משמעותית.

ב' חשוב כי קרוב לוודאי שלא כל קישור שולח תנועה בנפח מספיק כדי שלגוגל יהיה מידע שימושי שנובע מניטור שלה, וזה לא בהכרח מעיד על חשיבות הקישור. למשל: אם יש קישור לאתר כלשהו מביביליוגרפיה של מאמר שכתב זוכה פרס נובל, אז אפשר לנחש שיהיו לגוגל מספיק אינדיקציות לכך שזה קישור איכותי גם בלי שיקליקו עליו.
נתקבלה תגובה 11 פברואר, 2012 על ידי זקן השבט <רב אלוף> (112,280 נקודות)
טבעיות של קישור בעיני גוגל ללא אינדיקציה של שימוש על ידי לקוחות גוגל = העדר סימנים של התחזות לקישור טבעי. (לפני שנים זה אולי באמת היה נוכחות סימנים של דמיון לקישור טבעי.)

איזכור המאמרים המדעיים בהחלט מעניין כי כולם טבעיים - הרי לא יתכן שמאמר מוקדם יצטט מאמר מאוחר ממנו.
נתקבלה תגובה 11 פברואר, 2012 על ידי shooky <סגן אלוף> (21,330 נקודות)
אבל לקוחות גוגל הם מדגם, כך שבוודאי יש טעויות דגימה וקל לחשוב גם על הטיות מובנות. לא מסוכן להעריך שגוגל יכולה לנטר ולהשוות הקלקות על לינקים רק כשהם במספרים גדולים יחסית, אחרת הם סתם עלולים לא ליפול במדגם.
נתקבלה תגובה 11 פברואר, 2012 על ידי זקן השבט <רב אלוף> (112,280 נקודות)
נערך 11 פברואר, 2012 על ידי זקן השבט
רק היום כתבתי פה שהמדגם של גוגל בשפות דלות אוכלוסין כמו עברית ואלבנית קטן מאד בהשוואה למדגם של דוברי האנגלית,  למרות שהם הודיעו רק לפני כמה ימים על ריכוז כל המידע שהם אוספים מכל המקורות על המשתמשים. להערכתי הם גם לא מתייחסים למידע כולו משום שהוא מכיל כמות גדולה של מניפולציה, אלא מתחילים בזיהוי "משתמשי גוגל אמינים" ומתמקדים רק בהעדפות ובפעולות שלהם.

יתכן בהחלט שיהיה להם לכן 0 מידע ("אמין") על שיעור השימוש בקישורים רבים. לפני כמה שנים התחלתי להמליץ לכל מקדם אתרים להתייחס אל כל קישור כאילו גוגל מכפיל את ערכו המשוער (על פי הפרמטרים שמקדם האתרים נוהג להשתמש בהם, כי אלה של גוגל אינם ידועים) בהסתברות שהוא איננו מלאכותי (נועד רק לצרכי קידום) ואולי זה מה שגוגל עושה בהיעדר מידע שימושי על שיעור השימוש בקישור נתון.
יש לך שאלות בנושא קידום אתרים?

כאן המקום לשאול אותן ולקבל תשובות מקהילת מקדמי האתרים בישראל.

ההרשמה למערכת אינה מצריכה מילוי טפסים ולוקחת פחות מ-5 דקות.

פעם ראשונה כאן? למד איך משתמשים!

4,245 שאלות

7,286 תשובות

9,869 תגובות

13,178 משתמשים

adsense adwords facebook google h1 html nofollow ppc seo url wix wordpress youtube אדוורדס אדסנס אופטימיזציה אופטימיזציה-לעמוד אחסון אינדוקס אינדוקס-בגוגל אנליטיקס אתר אתר חדש אתר-וורדפרס אתרים בחירת-דומיין בלוגים בניית-קישורים גוגל גוגל אדוורדס גוגל אנליטיקס גוגל וובמאסטר גוגל פלוס גוגל-אדסנס גוגל-אנליטיקס דומיין דירוג דירוגים דף נחיתה דף-מעריצים-בפייסבוק החלפת-קישורים העברת אתר העברת-אתר הפניות הפניות 301 הפנייה 301 וורדפרס חנות-וירטואלית יוטיוב ירידה בדירוגים ירידה במיקומים ירידה-בדירוגים כותרות כפילות כתובת-בעברית מאמרים מילות חיפוש מילות מפתח מיקומים בגוגל מיקומים-בגוגל מנועי חיפוש מעבר לאתר חדש מפת אתר סאבדומיין ספאם סריקה עברית עונש מגוגל עמוד-עסקי-בפייסבוק פגיעה-בקידום פייסבוק פרסום פרסום-מאמרים קידום קידום אורגני קידום אורגני בגוגל קידום אתר קידום אתרים קידום בגוגל קידום ממומן קידום-אתרים קידום-ממומן קישורים קישורים יוצאים קישורים נכנסים קישורים פנימיים קישורים-נכנסים קישורים-פנימיים שגיאה שגיאה-404 שיווק שכפול תוכן תוכן תוכן כפול תוכן משוכפל תוכן-משוכפל תוצאות חיפוש תמונות 301 404
AskPavel Academy קורס קידום אתרים
×

עקבו אחרינו בפייסבוק כדי להישאר מעודכנים

מדריכים, חדשות וטיפים שיעזרו לך בקידום האתר

שאלות קשורות

+2 הצבעות
1 תשובה 135 צפיות
שאלה נשאלה ב- 7 אוקטובר, 2011 על ידי amit.s (150 נקודות)
0 הצבעות
1 תשובה 121 צפיות
שאלה נשאלה ב- 27 יולי, 2013 על ידי מייה יוסף (320 נקודות)
+2 הצבעות
1 תשובה 135 צפיות
+1 הצבעה
3 תשובות 103 צפיות
שאלה נשאלה ב- 28 פברואר, 2016 על ידי Dana Ronsada (210 נקודות)
0 הצבעות
2 תשובות 157 צפיות
שאלה נשאלה ב- 25 יולי, 2013 על ידי ziv (320 נקודות)
...