◀ חדש! הצטרפו לקבוצה הסגורה שלנו בפייסבוק ושאלו את המומחים להצטרפות >>
קולות
+2
251 צפיות

איזה קישור מעביר יותר פייג'ראנק - בודד מדף הבית או רוחבי שמופיע בכל הדפים באתר?

על ידי <סגן> 4.3k צפיות
נערך על ידי
השאלה שלי היא כזאת, איזה סוג קישור מעביר יותר פייג' ראנק:
קישור בודד מדף הבית או קישור רוחבי שמופיע בכל הדפים באתר...

שימו לב שהשאלה היא לא איזה קישור משפיע יותר על המיקומים, אלא איזה קישור מעביר יותר פייג' ראנק.

תודה רבה.

2 Answers

קולות
+2
על ידי <רב אלוף> 112k צפיות
שמתי לב. גם לשאלה הזו, כמו למרבית השאלות בתחום קידום האתרים, יכולה להיות תשובה רק בתוצאות של ניסוי מבוקר או תצפית מבוקרת. העובדה שגוגל איננו מציג לנו את הציון ה"אמיתי" על פני רצף ה-PR, אלא רק את המדרגה הלוגריתמית שעליה נמצא הציון, מקשה מאד על ביצוע ניסוי מבוקר ואני משער לכן שאין לאיש, מחוץ לצוות עובדי גוגל, תשובה מוסמכת לשאלתך.

בדיון בפורום אקטיבי-טק בין אורי אברהמי לביני שאלתי על ההשלכות של בסיס גבוה מאד, למשל 1,000, לסולם הלוגריתמי של ה-PR. אני משער שאם הבסיס היה נמוך מאד, למשל 10, היה ניתן לצפות בקפיצה במדרגת ה-PR של הדף המקושר ככל שגוגל מתקדם באינדוקס הדפים הרבים מאד של אתר ששולח קישורים רוחביים מכל דף אל הדף המקושר. או לחילופין, היינו צופים בריבוי דפים מקשרים כאלה אל דפים בעלי PR גבוה ומיעוט דפים מקשרים כאלה אל דפים בעלי PR נמוך.

יתר על כן, היינו גם צופים בדפים פנימיים שה-PR שלהם גבוה משל דף הבית והדפים הפנימיים האחרים בזכות קישורים רוחביים מאתר בעל מספר רב מאד של דפים. האם מישהו נתקל בזה? ואם מישהו נתקל, האם הוא ינדב לך ולי את התשובה?
קולות
+1
על ידי <סגן> 2.7k צפיות
אני חושב שבעבר התשובה היתה קישור רוחבי, כשלכל דף היה את הPR שלו ומכל דף יצא חלק ממנו. כיום אני חושב שרכיב ה"טבעיות" (שגוגל מנסה להבין אם הקישור הוא אמיתי או ע"י מקדמים) התחזק ולכן מאחר וקישור מדף הבית הוא ללא יותר "טבעי" מאשר קישור רוחבי - אבל מצד שני הוא עדיין רק דף אחד גם אם זה דף הבית - לדעתי המשקל שלהם פחות או יותר שווה מבחינת הוצאת ה-PR. פרמטר נוסף שהייתי מכניס הוא איכות הדפים האחרים באתר. אם מדובר באתר תדמיתי שבו הדף העיקרי הוא דף הבית מבחינת האיכות והתכנים - המשקל של קישור מדף הבית יהיה גדול משמעותי מקישור רוחבי, אבל אם מדובר באתר תוכן עסקי שבו יש הרבה מאוד דפי תוכן מהותיים - אני חושב שקישור רוחבי יהיה שקול ואולי אף חזק יותר מקישור מדף הבית. מקווה שעזרתי לעשות סדר

4,327 שאלות

7,360 תשובות

9,928 תגובות

20,217 משתמשים

שאלות קשורות

1 תשובה
קולות
+2
2 תשובות
קולות
+3
6 תשובות
קולות
+3
שאלה נשאלה על ידי 23/05/10 על ידי אוריאל 170 צפיות
2 תשובות
קולות
+1
...