קידום אתרים הבלוג שאלות ותשובות חדשות קורסים כלים
פעם ראשונה כאן?
◀ חדש! הצטרפו לקבוצה הסגורה שלנו בפייסבוק ושאלו את המומחים להצטרפות >>

איזה קישור מעביר יותר פייג'ראנק - בודד מדף הבית או רוחבי שמופיע בכל הדפים באתר?

+2 הצבעות
239 צפיות
שאלה נשאלה ב- 26 יולי, 2010 על ידי רועי בן עמי <סגן> (4,320 נקודות)
נערך 26 יולי, 2010 על ידי פבל ישראלסקי
השאלה שלי היא כזאת, איזה סוג קישור מעביר יותר פייג' ראנק:
קישור בודד מדף הבית או קישור רוחבי שמופיע בכל הדפים באתר...

שימו לב שהשאלה היא לא איזה קישור משפיע יותר על המיקומים, אלא איזה קישור מעביר יותר פייג' ראנק.

תודה רבה.

תשובות 2

+2 הצבעות
נתקבלה תשובה ב- 26 יולי, 2010 על ידי זקן השבט <רב אלוף> (112,230 נקודות)
שמתי לב. גם לשאלה הזו, כמו למרבית השאלות בתחום קידום האתרים, יכולה להיות תשובה רק בתוצאות של ניסוי מבוקר או תצפית מבוקרת. העובדה שגוגל איננו מציג לנו את הציון ה"אמיתי" על פני רצף ה-PR, אלא רק את המדרגה הלוגריתמית שעליה נמצא הציון, מקשה מאד על ביצוע ניסוי מבוקר ואני משער לכן שאין לאיש, מחוץ לצוות עובדי גוגל, תשובה מוסמכת לשאלתך.

בדיון בפורום אקטיבי-טק בין אורי אברהמי לביני שאלתי על ההשלכות של בסיס גבוה מאד, למשל 1,000, לסולם הלוגריתמי של ה-PR. אני משער שאם הבסיס היה נמוך מאד, למשל 10, היה ניתן לצפות בקפיצה במדרגת ה-PR של הדף המקושר ככל שגוגל מתקדם באינדוקס הדפים הרבים מאד של אתר ששולח קישורים רוחביים מכל דף אל הדף המקושר. או לחילופין, היינו צופים בריבוי דפים מקשרים כאלה אל דפים בעלי PR גבוה ומיעוט דפים מקשרים כאלה אל דפים בעלי PR נמוך.

יתר על כן, היינו גם צופים בדפים פנימיים שה-PR שלהם גבוה משל דף הבית והדפים הפנימיים האחרים בזכות קישורים רוחביים מאתר בעל מספר רב מאד של דפים. האם מישהו נתקל בזה? ואם מישהו נתקל, האם הוא ינדב לך ולי את התשובה?
+1 הצבעה
נתקבלה תשובה ב- 21 אפריל, 2011 על ידי liorts <סגן> (2,720 נקודות)
אני חושב שבעבר התשובה היתה קישור רוחבי, כשלכל דף היה את הPR שלו ומכל דף יצא חלק ממנו. כיום אני חושב שרכיב ה"טבעיות" (שגוגל מנסה להבין אם הקישור הוא אמיתי או ע"י מקדמים) התחזק ולכן מאחר וקישור מדף הבית הוא ללא יותר "טבעי" מאשר קישור רוחבי - אבל מצד שני הוא עדיין רק דף אחד גם אם זה דף הבית - לדעתי המשקל שלהם פחות או יותר שווה מבחינת הוצאת ה-PR. פרמטר נוסף שהייתי מכניס הוא איכות הדפים האחרים באתר. אם מדובר באתר תדמיתי שבו הדף העיקרי הוא דף הבית מבחינת האיכות והתכנים - המשקל של קישור מדף הבית יהיה גדול משמעותי מקישור רוחבי, אבל אם מדובר באתר תוכן עסקי שבו יש הרבה מאוד דפי תוכן מהותיים - אני חושב שקישור רוחבי יהיה שקול ואולי אף חזק יותר מקישור מדף הבית. מקווה שעזרתי לעשות סדר
יש לך שאלות בנושא קידום אתרים?

כאן המקום לשאול אותן ולקבל תשובות מקהילת מקדמי האתרים בישראל.

ההרשמה למערכת אינה מצריכה מילוי טפסים ולוקחת פחות מ-5 דקות.

פעם ראשונה כאן? למד איך משתמשים!

4,310 שאלות

7,336 תשובות

9,910 תגובות

50,723 משתמשים

adsense adwords facebook google h1 html nofollow ppc seo url wix wordpress youtube אדוורדס אדסנס אופטימיזציה אופטימיזציה-לעמוד אחסון אינדוקס אינדוקס-בגוגל אנליטיקס אתר אתר חדש אתר-וורדפרס אתרים בחירת-דומיין בלוגים בניית-קישורים גוגל גוגל אדוורדס גוגל אדסנס גוגל אנליטיקס גוגל וובמאסטר גוגל פלוס גוגל-אדסנס גוגל-אנליטיקס דומיין דירוג דירוגים דף נחיתה דף-מעריצים-בפייסבוק החלפת-קישורים העברת אתר העברת-אתר הפניות הפניות 301 הפנייה 301 וורדפרס חנות-וירטואלית יוטיוב ירידה בדירוגים ירידה במיקומים ירידה-בדירוגים כותרות כפילות כתובת-בעברית מאמרים מילות חיפוש מילות מפתח מיקומים בגוגל מיקומים-בגוגל מנועי חיפוש מעבר לאתר חדש מפת אתר סאבדומיין ספאם סריקה עברית עונש מגוגל עמוד-עסקי-בפייסבוק פגיעה-בקידום פייסבוק פרסום פרסום-מאמרים קידום קידום אורגני קידום אורגני בגוגל קידום אתר קידום אתרים קידום בגוגל קידום ממומן קידום-אתרים קידום-ממומן קישורים קישורים יוצאים קישורים נכנסים קישורים פנימיים קישורים-נכנסים קישורים-פנימיים שגיאה שיווק שכפול תוכן תוכן תוכן כפול תוכן משוכפל תוכן-משוכפל תוצאות חיפוש תמונות 301 404
AskPavel Academy קורס קידום אתרים
×

עקבו אחרינו בפייסבוק כדי להישאר מעודכנים

מדריכים, חדשות וטיפים שיעזרו לך בקידום האתר

שאלות קשורות

+2 הצבעות
1 תשובה 304 צפיות
+3 הצבעות
2 תשובות 383 צפיות
שאלה נשאלה ב- 18 יולי, 2010 על ידי zanasurf <סגן> (4,550 נקודות)
+3 הצבעות
6 תשובות 540 צפיות
שאלה נשאלה ב- 23 מאי, 2010 על ידי אוריאל (170 נקודות)
+1 הצבעה
5 תשובות 374 צפיות
+1 הצבעה
2 תשובות 193 צפיות
שאלה נשאלה ב- 17 יולי, 2010 על ידי zanasurf <סגן> (4,550 נקודות)
...