◀ חדש! הצטרפו לקבוצה הסגורה שלנו בפייסבוק ושאלו את המומחים להצטרפות >>
קולות
+1
485 צפיות

מהי מידת הקורלציה הדרושה בין תג-Heading ל-Title-tag?

על ידי <סגן אלוף> 21.4k צפיות
נערך על ידי
ברוב מערכות ניהול התוכן, ברירת המחדל היא שהכותרת שמופיעה ב-Body (בין שהיא מיושמת ב-H1 או H2 וכו') משמשת גם כ-title tag (לרוב בתוספת של שם האתר). כלומר, ה-titles זהים או דומים מאד לכותרות הפנימיות.

ביותר ויותר סביבות יש היום אפשרות לערוך ישירות את ה-title tag כך שיהיה שונה מהכותרת. לדוגמא, אם כותרת של מאמר היא "101 דרכים לאכול מרק ירקות" יכול להיות שנרצה לשנות את ה-TT למשהו כמו "מרק ירקות, 101 דרכים לאכול אותו" או סתם "מרק ירקות".

אישית, אני מאמין שאם הכותרת וה-title נראים טבעיים ויש להם מרכיבים משותפים (מן הסתם מילת המפתח שאנחנו רוצים לקדם), אז לא צריכה להיות עם זה בעיה. מטעמי זהירות, אני משתמש באפשרות להפריד בין השניים ולהשתמש ב-title שונה מהכותרת, רק כשאני רוצה כותרת "טיזרית"  וברוב המקרים פשוט משתדל לתת כותרת שתענה על שני הצרכים ותתאים לגולש וגם לגוגל.

מה דעתכם? האם אני זהיר מדי? או שאולי אני לא זהיר מספיק ועדיף שהכותרות וה-titles יהיו זהים לחלוטין תמיד?

2 Answers

קולות
+2
על ידי <רב סרן> 10.5k צפיות
 
Best answer
יש וידאו של מאט בערוץ היוטיוב של גוגל שראיתי פעם, אנסה למצוא אותו, אבל בכל מקרה - העניין הוא כזה:

1. אין בעיה עם טייטל שמכיל את שם העמוד (כותרת ה - H1 שלו) בצירוף שם האתר.
2. עם זאת, כשחושבים על הגולש, באופן טבעי תרצה להציע מידע שונה בכל מקום, אל המידע שאתה נותן בטייטל הגולש נחשף בעמוד התוצאות וכדאי שיהיה כזה שמושך הקלקה... המידע שאתה נותן ב - H1 אמור להיות אינפורמטיבי יותר ולשקף את תוכן העמוד שהגולש כבר נמצא בו.
3. כפי שציינת - את הביטויים המרכזיים שלך חשוב ששניהם יכילו, נטיית ליבי היא לשלב בטייטל את הביטוי המרכזי שלי בצורה מדוייקת (+ ביטוי משני שאני מקדמת בעמוד אם זה מסתדר תחבירית) וב - H1 לשלב את הביטוי המרכזי בהטיה שגם עליה יש חיפושים אבל פחות (או את הביטוי המשני, כאשר יש קשר סמנטי מובהק בין המרכזי למשני).
על ידי <סגן אלוף> 21.4k צפיות
תודה יולי. אני לא זוכר את הסרטון הזה אבל אחפש אותו. בגדול, אני נוהג לעשות פחות או יותר את מה שאת עושה. בכל אופן, אני שואל את עצמי איפה הגבול.
קולות
0
על ידי <רב אלוף> 178k צפיות
לדעתי חשוב מאוד שהכותרת תהיה שונה מתגיות הH בגלל שתג ה Title הוא בין הדברים הראשונים שהגולש רואה בתוצאות ה SERP[בהתאם לחוק ה2 שניות] וחשוב מאוד שהוא היה כמו שאמרתה כמה שיותר טיזארי[אקא ויראלי], בהשוואה לתגיות ה H שהם השלב הבא ואמורים להכיל כותרת יותר עניינית לתוכן שיקרא.

בשני הכותרות יש עדיפות לשילוב מילות מפתח וכדאי שהמילות מפתח יופיעו בתחילת התגים ככל האפשר.
על ידי <סגן אלוף> 21.4k צפיות
מסכים איתך שיש יתרונות להפרדה בין Heading ל-Title, מבחינת תרומתם לכמות ולאיכות התנועה. מה שאני שואל את עצמי ואתכם, הוא האם יש כאן גם סכנה לאובר-אופטימיזציה.
על ידי <רב אלוף> 178k צפיות
לדעתי אין שום סיבה לחשוד באובר-אופטימיזציה כשמדובר בכותרות דינמיות וממצות, אני לא רואה שום אינדיקציה לספאם, לא רואה שום פגיעה בגולש ולא הטעייה.

4,337 שאלות

7,368 תשובות

9,942 תגובות

32,244 משתמשים

שאלות קשורות

2 תשובות
קולות
0
2 תשובות
קולות
+1
שאלה נשאלה על ידי 23/06/13 על ידי דודו 590 צפיות
2 תשובות
קולות
0
שאלה נשאלה על ידי 4/03/14 על ידי sidi_d 390 צפיות
...