קידום אתרים הבלוג שאלות ותשובות חדשות קורסים כלים
פעם ראשונה כאן?
◀ חדש! הצטרפו לקבוצה הסגורה שלנו בפייסבוק ושאלו את המומחים להצטרפות >>

האם עדיף לרשום דומיין בעל שתי מילים ללא מקף? ואם כן אז למה?

+4 הצבעות
860 צפיות
שאלה נשאלה ב- 15 יולי, 2010 על ידי יצחק <סגן משנה> (1,220 נקודות)
נערך 16 יולי, 2010 על ידי פבל ישראלסקי
לי אישית נדמה שיותר נח לרשום עם מקף, כי כך ניתן לזהות את המילים המרכיבות את הכתובת בקלות. השאלה היא אם זה אכן יותר נח לדעתכם ועד כמה זה משפיע על קידום האתר?

תשובות 2

0 הצבעות
נתקבלה תשובה ב- 15 יולי, 2010 על ידי זקן השבט <רב אלוף> (112,290 נקודות)
א. בניגוד למה שחושבים, עבודת הקידום לא נועדה לקבל ציון מירבי מגוגל אלא לקבל ציון גבוה משל האחרים, ואחרי שהושג מקום 1, לשמור על פער לטובתך כלפי המתחרים. אם גוגל היה קובע ציון סף כדי להיות במקום הראשון, או בעשיריה העליונה,  היינו רואים למשל ביטויי חיפוש עם תוצאה מס' 1 ריקה (או כל עשר תוצאות החיפוש העליונות ריקות) כי אף אחד לא השיג את ציון הסף.

ב. יתכן וגוגל מעניק תוספת ציון מסויימת אם המילים בשם המתחם מופרדות על ידי מקף ויתכן שההפך מזה הוא הנכון. גוגל מסתיר את המידע הזה מכל ציבור מקדמי האתרים. לא ניתן להכריע ללא ניסוי מבוקר (ואשמח מאד לדעת אם מישהו שחושב אחרת אכן מסתמך על ניסוי מבוקר). ולכן גם אם בחרת להפריד בין המילים וזה דווקא גורע מעט מהציון, ניתן להתגבר על זה באמצעות עוד קצת עבודה שתגרום לתוספת ציון בכל פרמטר אחר שבו מאד לא סביר שגוגל קבע ציון עליון, כמו למשל הקישורים.
נתקבלה תגובה 15 יולי, 2010 על ידי יצחק <סגן משנה> (1,220 נקודות)
אני רואה במדדים של גוגל סימן לאיכות הדף ואני לא רוצה פחות מ100%.
מלבד זאת יש לזכור שאם יגיע מתחרה שיבצע את אותה העבודה על הפרמטר הזה אני עלול להפסיד.
נתקבלה תגובה 16 יולי, 2010 על ידי זקן השבט <רב אלוף> (112,290 נקודות)
נערך 16 יולי, 2010 על ידי זקן השבט
א. לציון הרלוונטיות המשוקלל של הדף לביטוי חיפוש נתון אין ערך עליון (100% או כך וכך נקודות) ולכן גם מי שראשון בתוצאות החיפוש יכול לשפר את הציון שלו ללא סוף.

ב. אם אתה רוצה לא פחות מ-100%, וגוגל לא מפרסם את התשובה הנכונה, אפילו לסוגיית המקף בשם המתחם, מהי הדרך שאתה מציע לגלות את התשובה הנכונה? ומה מייחד לדעתך את המומחה, שאמור לדעת את התשובה הנכונה?

ג. אתה אמנם עלול להפסיד בפרמטר הזה (ומי יודע, אולי אתה המרת נכון והמתחרה יפסיד?) אבל גם אם תפסיד אתה יכול לפצות על כך בעבודה נוספת על פרמטרים אחרים.
נתקבלה תגובה 21 יולי, 2010 על ידי יצחק <סגן משנה> (1,220 נקודות)
א. מדובר על ה100% האפשרי.

ב. צריך לעשות ניסוי - אם כבר נעשה למה לעשות שוב?

ג. חבל לי להפסיד פה כאשר עלות רישום דומיין עם מקף זהה לעלות רישום דומיין ללא מקף.
נתקבלה תגובה 21 יולי, 2010 על ידי זקן השבט <רב אלוף> (112,290 נקודות)
א. אינני בטוח שהבנתי אותך.

ב. אם מישהו עשה ניסוי והשקיע בכך הרבה מחשבה וגם 30-40 שעות עבודה (כי המקף זה לא משהו שאפשר להסיר, לראות מה ההשפעה ולהחזיר כדי לראות שהמצב אמנם חזר פחות או יותר לקדמותו) למה שינדב לך את המידע הזה (המעניק לו יתרון תחרותי מולך) בחינם? תואיל לפחות לשהשתתף בעלות תכנון וביצוע הניסוי! לעומת זאת, מי שכן יתן לך תשובה, לא השקיע בניסוי ולכן ערך תשובתו מפוקפק לחלוטין, גם אם במקרה ניחש נכון.

ג. עלות רישום דומיין (8-10$ לשנה) זניחה לחלוטין בעיני משרדי קידום הנוהגים להשקיע במחקר.
+1 הצבעה
נתקבלה תשובה ב- 9 דצמבר, 2010 על ידי יולי דסיאטניקוב <רב סרן> (10,490 נקודות)
עברו כמה ימים מאז ששאלת ובטח הדומיין כבר רשום. אבל בכל מקרה - ללא צורך מיוחד בניסוי מבוקר, כאשר הוא מורכב משתי מילים ואלו הן שתי המילים שאתה מעוניין לקדם - אני נוטה לכיוון של דומיינים עם מקף באמצע.

הסיבה דיי פשוטה ולא דורשת נבירה במידע סודי של גוגל (מעניין ככל שיהיה) - אם מישהו ישאיר קישור את האתר שלך, באופן טבעי, אתה יודע, כמו שפעם קישרו, בלי טקסט עוגן וקישוטים... הקישור יכיל את מילות המפתח שאתה מקדם (כי הן קיימות ומופרדות בשם הדומיין באמצעות מקף).

כמובן שזה שיקול רלוונטי לאתרים באנגלים ולשמות מתחם המורכבים בדיוק מביטוי החיפוש שאתה מעוניים לקדם.
נתקבלה תגובה 9 דצמבר, 2010 על ידי זקן השבט <רב אלוף> (112,290 נקודות)
היי יולי, יצחק שאל לפני 4 חודשים ואולי הוא כבר שכח את השאלה.

מכל מקום, זה לגיטימי ומקובל בקידום אתרים להחליט על סמך הימור, בהעדר תוצאות ניסוי או נימוק לוגי משכנע נגד אחת החלופות. מה שפסול זה לנסות לנחש את ההגיון של גוגל, ואני שמח לראות שגם את נמנעת מלעשות את זה. כי יתכן מאד שגוגל החליטו את ההפך הגמור, לאחר שצוות גדול שקל את שתי החלופות במשך מאות שעות עבודה והחליטו את מה שהחליטו מנימוקים שאינם עולים כלל על דעתנו.
יש לך שאלות בנושא קידום אתרים?

כאן המקום לשאול אותן ולקבל תשובות מקהילת מקדמי האתרים בישראל.

ההרשמה למערכת אינה מצריכה מילוי טפסים ולוקחת פחות מ-5 דקות.

פעם ראשונה כאן? למד איך משתמשים!

4,300 שאלות

7,323 תשובות

9,897 תגובות

16,402 משתמשים

adsense adwords facebook google h1 html nofollow ppc seo url wix wordpress youtube אדוורדס אדסנס אופטימיזציה אופטימיזציה-לעמוד אחסון אינדוקס אינדוקס-בגוגל אנליטיקס אתר אתר חדש אתר-וורדפרס אתרים בחירת-דומיין בלוגים בניית-קישורים גוגל גוגל אדוורדס גוגל אדסנס גוגל אנליטיקס גוגל וובמאסטר גוגל פלוס גוגל-אדסנס גוגל-אנליטיקס דומיין דירוג דירוגים דף נחיתה דף-מעריצים-בפייסבוק החלפת-קישורים העברת אתר העברת-אתר הפניות הפניות 301 הפנייה 301 וורדפרס חנות-וירטואלית יוטיוב ירידה בדירוגים ירידה במיקומים ירידה-בדירוגים כותרות כפילות כתובת-בעברית מאמרים מילות חיפוש מילות מפתח מיקומים בגוגל מיקומים-בגוגל מנועי חיפוש מעבר לאתר חדש מפת אתר סאבדומיין ספאם סריקה עברית עונש מגוגל עמוד-עסקי-בפייסבוק פגיעה-בקידום פייסבוק פרסום פרסום-מאמרים קידום קידום אורגני קידום אורגני בגוגל קידום אתר קידום אתרים קידום בגוגל קידום ממומן קידום-אתרים קידום-ממומן קישורים קישורים יוצאים קישורים נכנסים קישורים פנימיים קישורים-נכנסים קישורים-פנימיים שגיאה שיווק שכפול תוכן תוכן תוכן כפול תוכן משוכפל תוכן-משוכפל תוצאות חיפוש תמונות 301 404
AskPavel Academy קורס קידום אתרים
×

עקבו אחרינו בפייסבוק כדי להישאר מעודכנים

מדריכים, חדשות וטיפים שיעזרו לך בקידום האתר

שאלות קשורות

0 הצבעות
1 תשובה 393 צפיות
שאלה נשאלה ב- 13 ינואר, 2019 על ידי יעל257 (300 נקודות)
0 הצבעות
2 תשובות 110 צפיות
שאלה נשאלה ב- 24 אפריל, 2018 על ידי Israelb1 (120 נקודות)
0 הצבעות
2 תשובות 435 צפיות
שאלה נשאלה ב- 15 אוגוסט, 2016 על ידי frimen (480 נקודות)
+1 הצבעה
3 תשובות 168 צפיות
שאלה נשאלה ב- 24 ספטמבר, 2015 על ידי idand48 (320 נקודות)
0 הצבעות
2 תשובות 252 צפיות
...