◀ חדש! הצטרפו לקבוצה הסגורה שלנו בפייסבוק ושאלו את המומחים להצטרפות >>
קולות
+2
774 צפיות

אתר חדש עם דומיין זהה אבל אחסון שונה, איך שומרים על הכוח של העמודים הפנימיים?

על ידי 160 צפיות
נערך על ידי
בניתי אתר חדש במקום האתר הישן שלי. הדומיין זהה (כלומר כתובת עמוד הבית נשארת זהה) והעמודים יישארו זהים מבחינת תוכן אבל כתובות העמודים הפנימיים יהיו שונות (תחת אותו דומיין).
הגעתי לתוצאות יפות בגוגל בעמודים הפנימיים עם האתר הישן. לאחר המעבר, איך אני משמר את הכוח הקידומי של אותם עמודים פנימיים? הרי גוגל ייראה פתאום שכל הכתובות הישנות מחוקות. מה עושים?

2 Answers

קולות
+2
על ידי <רב אלוף> 177k צפיות
אין נוסחאות פלא, את כתובות הדפים הפנימיים שהיו לך אתה חייב להפנות לכתובות העדכניות, בצורה ידידותית גם למנועי חיפוש וגם לגולשים שלך.
כרגע אין הבדל בין העובדה שמדובר בדומיין זהה או אחד חדש ושני המקרים דורשים את אותה הפעולה.

מדובר בהפניית 301, בכדי לשמר את ערך הקישורים שבנית לדפים האלו ובנוסף לשמר את התנועה שלהם אתה צריך לידע את מנועי החיפוש.
על ידי 160 צפיות
תודה, אבל לפי מה שהבנתי לא ניתן לעשות הפניית 301 מהעמודים הישנים לחדשים מכיוון שברגע שמעבירים את הדומיין לאחסון החדש למעשה כבר לא ניתן לשמר את הכתובות שבאתר הישן מכיוון שהן על אותו דומיין. במילים אחרות ברגע שהעברתי את האתר שלי, נניח www.domain.co.il לאחסון חדש אז מי שאחסנתי אצלו בעבר כבר לא יכול לשמר את העמודים השונים של www.domain.co.il אצלו במערכת כי לא ניתן להשתמש באותו דומיין בשני מקומות שונים. אני מבין נכון את המצב?
על ידי <רב אלוף> 177k צפיות
האחסון כרגע לא קריטי ולא משנה איפה האתר היה ממקודם, כרגע שינית כתובות תישנות תפנה.
אני לא ממש מבין אותך לצערי, קשה לי להבין למה אתה לוקח בחשבון את אחסון הקודם ולא הוא אמור להפריע לך כרגע
על ידי 160 צפיות
סבבה, מאיפה מוציאים הפניית 301, איך עושים את זה בפועל? דרך המערכת ניהול של האחסון הישן או החדש?
על ידי <רב אלוף> 177k צפיות
בדרך כלל מדובר בהפניית שנעשית משרת ה HTTP במקרה שמדובר בשרת Apache אז אפשר לבצע בעזרת htaccess, וכמובן אפשר לכתוב את ההפניות בעזרת סקריפטים.
בדרך כלל במערכות ניהול אין אפשרויות לבצע הפניות 301 וצריך לבנות אותם ידנית או מול המתכנת של המערכת\שלך.
על ידי 160 צפיות
סבבה, אז אני צריך לפנות למתכנת של האתר הישן או החדש כדי לעשות את זה?
על ידי <רב אלוף> 177k צפיות
המתכנת הנוכחי שלך, רק תוודא שאתה יודע את הכתובות שהשתנו כמו ש shooky אמר אם יש בהם סדר ומדובר במערכת תוכן לא תהיה בעיה לבצע את ההפניות
על ידי 160 צפיות
תודה רבה על העזרה. אגב, לדעתך יש איזושהי מניעה טכנית פשוט לא לשנות את הכתובות של העמודים הפנימיים באתר החדש ולהשאיר אותן אותו הדבר? זו הרי הדרך הכי טובה...
על ידי <רב אלוף> 177k צפיות
לא הבנתי מה אתה שואל תרחיב מעט אם יש מניעה טכנית למה? לשינוי או לחוסר שינוי
על ידי 160 צפיות
ממה שאני מבין אם אני מבקש ממי שבנה לי את האתר הנוכחי שכתובות העמודים החדשות יהיו זהות לישנות ב- 100% אני פותר את העניין הזה בקלות. השאלה היא האם יש לכך מניעה כלשהי כמו לדוגמא סיבה טכנית (דברים שקשורים לשרת) שעשויה להגביל את בונה האתר שלי מליצור עבורי את העמודים החדשים עם הכתובות הישנות או שזה משהו שפשוט לעשות?
על ידי <רב אלוף> 177k צפיות
אין שום הגבלה אם הוא יוכל להחזיר את הכתובות בחזרה אתה מסודר
על ידי 160 צפיות
מצויין. תודה רבה
קולות
+1
על ידי <סגן אלוף> 21.3k צפיות
קודם כל: אין קשר לאחסון.

הכי טוב לדאוג שכתובות הדפים פשוט לא ישתנו. אם זה בלתי אפשרי, אלו האפשרויות האחרות:

א. הפתרון הפשוט והפחות טוב הוא לבצע 301 מכל דפי האתר הישן לדף הבית של האתר החדש (או להפנות עם תגיות canonical כאשר 301 לא אפשרי).

ב. פתרון טוב יותר הוא לבצע 301/קנוניקל ברמת הדף. זה פשוט אם אתה מקפיד לשמור "מזהה" מה-URL הישן. למשל, לדאוג ש-URL ישן מהצורה example.com/?p=123 יהפוך למשהו כמו example.com/articles/123. במקרה כזה קל מאד לעשות 301 אוטומטי, שיתרגם כל כתובת מהסוג הישן לכתובת מהסוג החדש.

ג. פחות מתאים למקרה שלך - להשאיר את האתר הישן באוויר, לצד האתר החדש, ולהשתמש בדפים הוותיקים שלו כדי לחזק את הדפים של האתר החדש. זה לא מתאים לך כי אתה מדבר על שימוש באותו תוכן עם URL-ים חדשים, לכן תיווצר בעיית תוכן כפול.
על ידי 160 צפיות
כמובן שאני אשתדל מאוד שהכתובות לא ישתנו כי זה באמת הפתרון הכי טוב.
לגבי הפתרונות של לבצע 301 ברמת הדף מהדף הישן לחדש או להשאיר את האתר הישן באוויר, ממה שאני מבין תהיה בעיה לשמר שני דומיינים זהים גם באחסון הישן וגם בחדש.  לדוגמא להחזיק באחסון הישן את העמוד www.example/p=123 באוויר ובאתר החדש את העמוד www.example/examplepage כי זה אומר לשמר את אותו דומיין בחיים בשני אחסונים ביחד. אני מבין נכון או טועה?
על ידי <סגן אלוף> 21.3k צפיות
יש כל מיני דרכים ליישם. ככלל, כדי לשמור את הדפים הישנים באוויר אפשר להשאיר את מערכת ניהול התוכן הישנה לצד החדשה (בהנחה שהוחלפה) או לייצר גירסה HTML-ית של האתר הישן.

4,329 שאלות

7,363 תשובות

9,929 תגובות

20,734 משתמשים

שאלות קשורות

2 תשובות
קולות
0
שאלה נשאלה על ידי 13/05/15 על ידי עמית עוז <סגן אלוף> 21.8k צפיות
2 תשובות
קולות
0
1 תשובה
קולות
+3
...