◀ חדש! הצטרפו לקבוצה הסגורה שלנו בפייסבוק ושאלו את המומחים להצטרפות >>
קולות
–1
497 צפיות

איך לקשר הכי נכון מתוך הניוזלטר?

על ידי 540 צפיות
נערך על ידי
שלום,
יש לי ניוזלטר ואני רוצה להוציא מהמייל קישורים נכנסים לאתר שלי ולהוסיף אותם בסוף המאמר..
עשיתי מחקר מילות מפתח כמו שאמרתם לי, רק שאני לא יודע איך לקשר בצורה הכי טובה?
ראיתי איך אתם עושים את זה בניוזלטר של askpavel ויש שם קישורים ערוכים כמו: "אופטימיזציית גולשים – שיפור חווית הגולש בעקבות פנדה 2.2" וכו...
תודה מראש!

3 Answers

קולות
+1
על ידי <רב אלוף> 177k צפיות
קישורים יוצאים מה EMAIL לא משפיעים על דירוג האתר ולכן עדיף לך לבנות אותם בהתאמה לגולשים ולוותר על התועלת שלהם לדירוגים במנועי החיפוש.
תדאג לבנות תנועה וגולשים חוזרים וקבועים מהניוזלייטר.
על ידי <סגן אלוף> 21.3k צפיות
איך אתה יודע שקישורים יוצאים מאימייל לא משפיעים?
על ידי <רב אלוף> 177k צפיות
עדיין לא יצא לי לבדוק שהמנועי חיפוש יכולים לקרוא אנרכר מהודעות EMAIL, או להעביר נתח מה PR לדפי היעד.
במקרה שהגעתה למסקנה אחרת אני ישמח אם תציג לי בדיקה או ניסיון שביצעתה
על ידי <סגן אלוף> 21.3k צפיות
קודם כל, בוא נדייק: שאלתי מניין לך שקישורים יוצאים מאימייל לא משפיעים - כי טענת שהם לא, וקשה לי לראות איך אפשר להוכיח את זה.

אם אתה שואל לדעתי, אז דעתי היא שהם משפיעים אבל רק בקומבינציה עם סיגנלים אחרים.

אדגים: באתר של גוף כלשהו, ששכר את שירותיי, יש תנועה שנתית של כמה מאות אלפי גולשים. זיהיתי בתוכה שיעור גבוה יחסית של כניסות  מאימייל בכלל ומ-gmail בפרט, וזיהיתי מתאם לכאורה עם השינויים בתנועת החיפוש.

עכשיו, אנחנו יכולים להתווכח מהי הסיבה ומה המסובב, אבל בוא ואשאל אותך שאלה: לו אני גוגל, וזיהיתי שאנשים רבים מעבירים ביניהם באינטנסיביות אימיילים ובהם כתובת של אתר חדש כלשהו - האם זה לא יעורר בי סקרנות?
על ידי <רב אלוף> 177k צפיות
אכן כן יעורר סקרנות, כרגע גוגל לא יכול לנתח קישורים מהודעות EMAIL ולא יכול להעביר נתח מהאנרכר או PR, שזה אגב הייתה השאלה שעליה עניתי.

וכן תנועה שתגיע מהודעות דואר כמובן תשפר את קידום האתר אבל בהקשר לשאלה מבנה הקישורים לא רלוונטי ולא יעביר שום נתח, בהשוואה לתנועה שהיא אכן חשובה וגם לזה נתתי מענה והצעתי לבנות תנועה

לכן כמו שעניתי בתשובה המקורית אני מציע לך לבנות קישורים תדאג שיקבלו קליקים ויצרו תנועה, אל תתעמק במבנה הקישור ואל תתאם אותו כמו שאתה מתאם דף באתר, מנועי חיפוש כרגע לא סורקים הודעות דואר אלקטרוני ואני לא רואה שזה יקרה בעתיד הקרוב.
כמו שאמרת יש תנועה מ GMAIL בפרט ויש שיפור מצד המנוע חיפוש, אבל לא אמרת לי שהאנרכר בהודעות דואר השפיע על הדירוגים שזה מה שנשאל פה, ככה שבכללי לא קיבלתי תשובה.

לגבי הסקרנות של גוגל, שיסתקרנו, כרגע זה לא קריטי לשאלה.....

ביום שבו תוכל לבדוק ולהציג לי מצב שבו מנועי חיפוש משתמשים בקישורים שעוברים בEMAIL של הגולשים אנחנו נסבול מהרבה ספאם ורוב הודעות הדואר יכילו Linkfarms, כרגע זה לא משהו שנראה הגיוני
על ידי <סגן אלוף> 21.3k צפיות
לפי אותו היגיון גוגל גם יתעלם מקישורים בפייסבוק - הרי כל אחד יכול להוסיף אותם. הוא גם יתעלם מדפוסי הגלישה באתר, כי כל אחד יכול לגלוש לאתר של עצמו. בוודאי שהוא יתעלם ממידע שמגיע מגוגל טולבר, כי כל אחד יכול להתקין אותו ולגלוש לאתרים של עצמו - לא ככה?
על ידי <רב אלוף> 177k צפיות
אוקי אני לא יודע מה בתגובה גרם לך להגיע למסקנה הזו, אבל איך דפוסי גלישה, או סטטיסטיקות מהTOOLBARS כרגע קשורים להעברת נתח PR או Linkjuice מקישור נכנס ב EMAIL?
על ידי <סגן אלוף> 21.3k צפיות
אמרת "ביום שבו תוכל לבדוק ולהציג לי מצב שבו מנועי חיפוש משתמשים בקישורים שעוברים בEMAIL של הגולשים אנחנו נסבול מהרבה ספאם ורוב הודעות הדואר יכילו Linkfarms, כרגע זה לא משהו שנראה הגיוני".

לכן אמרתי לך: "לפי אותו היגיון גוגל גם יתעלם מקישורים בפייסבוק - הרי כל אחד יכול להוסיף אותם. הוא גם יתעלם מדפוסי הגלישה באתר, כי כל אחד יכול לגלוש לאתר של עצמו. בוודאי שהוא יתעלם ממידע שמגיע מגוגל טולבר, כי כל אחד יכול להתקין אותו ולגלוש לאתרים של עצמו - לא ככה?"

אתה טוען שהגיוני שגוגל יתעלם מקישורים באימייל, כי ניתן לבצע בהם מניפולציות. שאלתי אותך על פייסבוק, דפוסי גלישה באתר ומידע מ-Google Toolbar, שגם הם נתונים למניפולציה.

גוגל משתמשת בנתונים שהיא אוספת מ-Google Toolbar. למה שלא תשתמש בנתונים שהיא אוספת מ-Gmail?  

לכן, אם הטיעון שלך הוא שלא הגיוני שתעשה זאת - אני לא מסכים.
על ידי <רב אלוף> 177k צפיות
תראה לי איפה בציטוט שלי יש הזכרה למניפולציות
על ידי <סגן אלוף> 21.3k צפיות
"אנחנו נסבול מהרבה ספאם ורוב הודעות הדואר יכילו Linkfarms".

Link farms הן מניפולציה על האלגוריתם של גוגל. ראה למשל:
""Link farming" is another method people attempt to use manipulate PageRank"
http://google.about.com/od/searchengineoptimization/a/pagerankexplain.htm

וגם בגוגל כאן
http://www.google.com/support/webmasters/bin/answer.py?answer=66356

ובכלל, כל פעולה שאתה מבצע כדי לקדם אתר היא מניפולציה על האלגוריתם. השאלה הרלוונטית היא האם הפעולה אתית ותואמת את ה-Webmaster Guidelines, לא האם זו מניפולציה או לא.
על ידי <רב אלוף> 177k צפיות
תראה לקחתה מילה הוצאתה אותה מהקשר לגמרי, נשאל איך לבנות קישור בהודעת דואר בכדי לשפר את הדירוג במנועי חיפוש, עניתי שיש צורך לבנות קישור בכדי לקבל תנועה מהמייל.
עד עכשיו לא נשמע ולא נבדק ואין שום הגיוניות בעובדה שמנועי חיפוש יעבירו נתח מהאנרכר בהודעת מייל.

אני לא מבין ממש על מה אתה מתעקש אתה לוקח מילים ומוציא אותם מהקשרם כנראה כשהמטרה היא קטילה נטו לא ממש מבין מה אתה מנסה להציג פה ומה המטרה.....
בכל מקרה אם יש לך דרך להראות שמנועי חיפוש אני ישמח לראות, ובמקרה הצורך את הוויכוח אני ישמח לעלות בפורומים של גוגל בכדי לחכות למענה יותר מקצועי[ופחות קטנוני..]
על ידי <סגן אלוף> 21.3k צפיות
מנשה, לא צריך להכניס אמוציות בלתי קשורות לעניין. אני מכבד את דעתך, אבל באותה מידה גם לא מסכים איתה. לא ניסיתי להקניט אותך אלא לאתגר אותך באותן שאלות שאני שואל גם את עצמי.
על ידי <רב סרן> 10.3k צפיות
חברים, אני מציע שתיקחו את זה אופליין :)
בואו נתמקד בשאלה עצמה...
קולות
+1
על ידי <רב סרן> 10.3k צפיות
היי,

מעולם לא הוכח אם לקישורים מתוך אימיילים יש השפעה על הדירוגים או לא. מישהו בעבר שם לב שזה כן השפיע: http://www.askpavel.co.il/blog/does-links-in-gmail-influence-ranking אבל מנגד רבים ניסו ואמרו שזה לא השפיע.

בלי קשר להשפעה ה-SEOית, הייתי מציע פשוט לעשות את מה שטוב למשתמש - להשתמש בכותרות המלאות. ממש כמו בניוזלטר של הבלוג כאן ובניוזלטרים רבים אחרים. כך הגולש יודע על מה מדובר וכך גם מילות המפתח נכללות למקרה שבו הקישורים כן משפיעים.
על ידי <סגן אלוף> 21.3k צפיות
יש כאן עניין עקרוני שחורג מהשאלה הספציפית. לצערי, לא הצלחתי לפתח אותו בדיון עם מנשה.

"השפעת קישורים מאימייל כן או לא" זו דוגמא טובה לשאלה שספק אם ניתן להשיב עליה תשובה מבוססת, אבל יש את כל הסיבות לחשוב שהתשובה עליה חיובית.

למה? כי תיבות הג'ימייל שלנו יכולות לבשר לגוגל על כל אירוע  דרמטי באינטרנט, על כל טרנד בתנועה לאתרים, על היקפי השימוש בפועל בפייסבוק, ועוד ועוד.

המידע ממשתמשי ג'ימייל מאפשר לדגום תופעות כאלה ברמת דיוק די גבוהה. זה מכרה זהב של אינפורמציה. השאלה, לכן, היא לא "האם" אלא "כיצד" - באילו נסיבות גוגל משתמשת במידע באופן שמשפיע על הדירוגים שלנו.

בשורה התחתונה - אני לא רואה איך אפשר להוכיח ועוד פחות מזה להפריך. מצד שני, זה שאין לך תשובות חד משמעיות לא פוטר אותך מהחלטה. חלק חשוב ב-SEO הוא לדעת לקבל החלטות בתנאי אי וודאות.
על ידי <רב אלוף> 177k צפיות
איזה יופי גרמנו לפבל לענות לשאלה, משהו שהרבה זמן לא ראיתי שקרה, בכל מקרה כמו שאמרת אין הוכחה או הפרכה, מהכתבה שלך קל להשתכנע שאכן יש מעבר כלשהו מקישורים בהודעות EMAIL.

אבל עדיין לדעתי אפילו במקרה שהבוט מבקר את היעד אין זה אומר שהוא מעביר ערך כלשהו מהאנרכר.

ולגבי הטענה בכתבה שיש שיפור וכמו כן בטענה של שוקי שיש שיפור מצד המנוע חיפוש- שיפור כזה יכול לנבוע ממאות קריטריונים אחרים ולאו דווקא אפשר לייחס אותו לקישור יוצא מדואר, שזה אגב הדבר האחרון שהייתי חושב עליו
קולות
0
על ידי 500 צפיות
לא שמעתי בחיים שלמנוע חיפוש מסויים אכפת מהאיכות SEO של המייל, כמו שנאמר - זה רק בשביל היוזר - תשמיע לו את מה שהוא רוצה לשמוע תחדש לו תשכנע אותו לחזור הביתה!

ואל תשכח לשים URL BUILDER דיברתם הרבה על קישורים אבל זה אחד הדברים הבסיסיים שכל בעל ניוזלטר צריך לעשות לקישורים שלו

4,331 שאלות

7,363 תשובות

9,933 תגובות

22,276 משתמשים

שאלות קשורות

1 תשובה
קולות
–1
שאלה נשאלה על ידי 28/08/14 על ידי Fixfox 140 צפיות
3 תשובות
קולות
+1
שאלה נשאלה על ידי 18/10/11 על ידי oded050 <סגן משנה> 1.1k צפיות
3 תשובות
קולות
+2
...