◀ חדש! הצטרפו לקבוצה הסגורה שלנו בפייסבוק ושאלו את המומחים להצטרפות >>
קולות
+4
341 צפיות

מהי מידת הקשר בין קידום עמודים פנימיים באתר לקידום הכולל (ובעיקר דף הבית) ?

על ידי 160 צפיות
נערך על ידי
כשאני רוצה לקדם אתר, אז בתכלס אני מקדמת כתובת URL (תקנו אותי אם אני טועה). הכתובת שאותה אני מקדמת היא לרוב דף הבית, אולם לעיתים במקביל לכך גם עמודים פנימיים.

האם קישורים לעמודים פנימיים (קישור ל URL ספציפי של עמוד פנימי) משפיעים על קידום דף הבית?

בגדול השאלה שלי היא מה מידת הקשר בין קידום עמוד פנימי באתר על כל מרכיביו (אופטימיזציה של העמוד, מהירות טעינה, קוד ובעיקר קישורים נכנסים) על הקידום הכולל של האתר ובעיקר דף הבית?

אני מנחה שיש קשר כלשהו אך אשמח להבהרה על הקשר עצמו, ועל המשקל של עמוד פנימי מקודם בהשפעה על דף הבית

תודה

2 Answers

קולות
+1
על ידי <סגן> 4.3k צפיות
קודם כל אפשר להבין שזה לא הגיוני לחלוטין שאתר שמקודם בצורה טבעית יקבל קישורים אך ורק לדף הבית. ככה שכשמקדמים אך ורק את דף הבית זה נראה פחות טבעי

אם את שואלת למה מקדמים דפים פנימיים, אז הסיבות העיקריות לכך היא כי הם דפי נחיתה יעודיים, (כשבנאדם הגיע לאתר שלך כשחיפש משהו ספציפי והגיע לדף הבית, הוא צריך להתאמץ הרבה יותר בכדי למצוא אותו וזה פוגע משמעותית בביצועי האתר) הסיבה השנייה היא, כשאת מקדמת לאתר 20-30 מילות מפתח. קשה מאוד ולא חכם לקדם את כולם על דף הבית - אז מקדמים את כל המילים בצורה רוחבית על מס' דפים פנימיים, ואת המילים הקשות ביותר על דף הבית

אם את שואלת אם קידום דפים פנימיים עוזר לדף הבית, אז בהחלט. כשאת מקשרת לדפים פנימיים את מעבירה link juice לאתר כולו, והוא כולו מקבל חתיכה, ומעבר לזה הקישורים לדפים הפנימיים תורמים מאוד גם ל"סמכות" של האתר לנושא הספציפי
קולות
+1
על ידי <סגן אלוף> 21.3k צפיות
קודם כל - כל מה שרועי אמר נכון.

הייתי מוסיף שני דברים:
א. כאשר עושים אופטימיזציה לכל דפי האתר ומשתמשים נכון בניווט ובקישורים פנימיים, אז לאורך זמן איכות התוצאה עולה על סכום חלקיה.
ב. שקשור בא' - חלק מהסיגנלים באלגוריתם של גוגל קשורים לדומיין ולא רק לדף הספציפי. לכן, למשל, קישור שקיבלת לדף מסוים מחזק לפעמים גם דפים אחרים באתר.

ומכל מה שרועי אמר הכי חשוב בעיני נושא ה"טבעיות". יש יותר מסימן או שניים לכך שגוגל יודע להעריך ולדרג איכות של פרופיל קישורים, ונותן משקל ליחס שבין מספר הקישורים הכולל לאתר לבין מספר הקישורים לדף הבית.

4,331 שאלות

7,363 תשובות

9,933 תגובות

22,367 משתמשים

שאלות קשורות

2 תשובות
קולות
+1
2 תשובות
קולות
+1
1 תשובה
קולות
+1
3 תשובות
קולות
+4
...