◀ חדש! הצטרפו לקבוצה הסגורה שלנו בפייסבוק ושאלו את המומחים להצטרפות >>
קולות
+1
465 צפיות

כיצד מתכננים ומחשבים החזר השקעה (ROI) בקידום אתרים אורגני ?

על ידי 190 צפיות
נערך על ידי
אני עורך דין ששוקל לשכור שירותי חברה לקידום אתרים לבנות לי אתר ולקדמו בקידום אורגני לפי מילות חיפוש שונים.

אני מבין שמדובר כאן בהשקעה לא קטנה ורציתי כהתחלה לקבוע לעצמי יעד עלות של 100-200 ש"ח לליד שיגיע דרך הקמפיין הזה. השאלה היא, איך מעריכים כמות הזמן והכסף שצריכים להשקיע בקידום אורגני על מנת לקבל את כמות הלידים הרצויה האם יש לכם רעיונות לנוסחאות או חישובים שיעזרו לי לעשות השקעה מחושבת?

1 Answer

קולות
+1
על ידי <רב סרן> 10.5k צפיות
 
Best answer
אוהו, שאלת המיליון (: חישוב החזר השקעה על פרויקט SEO זה ללא ספק עניין מורכב יותר מ(כמעט)כל מדיום אחר. בקמפיין PPC זה מאוד פשוט, אתה יודע כמה עלה קליק, מה יחס ההמרה באתר וכמה בסוף היום שילמת על כל ליד כמעט בזמן אמת. בפרויקט SEO אתה משקיע משאבים (זמן וכסף) ונהנה מאפשרות לתועלת עתידית (תלוי מן הסתם בהצלחת הפרויקט).

או במילים אחרות, אין לי נוסחא לתת לך, אבל כמה נקודות למחשבה ובדיקה כן:

1. מהיכרות דיי בסיסית עם זירת החיפוש שאתה מכוון אליה - יש המון אתרים שמוכרים לידים בתחום בסכומים צנועים בהרבה מאלו שציינת (אתה לא לוקח סיכונים, החזר השקעה מיידי ופעילות מדידה).

2. אני חושבת שחשוב שיהיה לך אתר, בין אם תנהל פעילות SEO ובין אם לאו. לא חתמת בשימך אז אני לא יודעת מי אתה, אבל סתם בשביל הספורט - ממליצה לך לבדוק ב - Google Keyword Tool אם יש חיפושים על השם שלך או שם המשרד. אם כן, בהנחה שיהיה לך אתר תוכן פשוט שיכיל טקסטים מתאימים, ככל הנראה תוכל להופיע בתוצאות על השם שלך ושם המשרד ללא השקעה משמעותית בקידום.

3. נסה להציב את זה כיעד מול ספק ה - SEO שתבחר לעבוד מולו, שוב - אני לא יודעת מה התחום וכו', אבל בכל תחום ניתן לאתר ביטויים לא כל כך תחרותיים ולהביא דרכם quick wins... ותוך כמה חודשים להתחיל לראות החזר השקעה.

בהצלחה.

4,331 שאלות

7,363 תשובות

9,933 תגובות

21,761 משתמשים

שאלות קשורות

1 תשובה
קולות
+1
שאלה נשאלה על ידי 19/06/11 על ידי etay2k <סרן> 5.1k צפיות
2 תשובות
קולות
+1
שאלה נשאלה על ידי 9/10/14 על ידי amitbensh 200 צפיות
4 תשובות
קולות
0
שאלה נשאלה על ידי 6/01/14 על ידי רו 140 צפיות
...