◀ חדש! הצטרפו לקבוצה הסגורה שלנו בפייסבוק ושאלו את המומחים להצטרפות >>
קולות
+1
1.6k צפיות

מדוע גוגל מסרב להציג בתוצאות דף מרכזי מסוים מתוך אתר מקודם מאוד?

על ידי 130 צפיות
נערך על ידי
שלום רב,

אני מנהל את הקידום של אתר תיירות מוביל על ירושלים. עמודי הקטגוריה באתר עולים בתוצאות הראשונות למילות מפתח רבות הקשורות לתחום התיירות והבילוי בעיר - "אירועים בירושלים", "מסעדות בירושלים", "אטרקציות בירושלים", "מה לעשות בירושלים" ועוד.

א-ב-ל, יש לי בעיה חמורה אחת שאני לא מצליח לפתור אותה והיא שהעמוד שלנו של מלונות בירושלים (http://www.gojerusalem.co.il/category_200/%D7%9E%D7%9C%D7%95%D7%A0%D7%95%D7%AA-%D7%91%D7%99%D7%A8%D7%95%D7%A9%D7%9C%D7%99%D7%9D) לא מופיע בתוצאות החיפוש ב-10 עמודים הראשונים.

כיוון שמלונות בירושלים הוא ביטוי חשוב ביותר למודל ההכנסות של האתר, הבעלים של האתר מוכן לתת לילה במלון בירושלים בחינם למי שיעזור לי לפתור את הבעיה. ברצינות :)

זו בעיה שחזרה על עצמה בעמוד קטגוריה קודם שהיה לי (שקיבל אגב PR4) ואחרי שניסיתי הכל ושום דבר לא עזר, פשוט הורדתי אותו מהאוויר (בלי לעשות 301 כמובן) והקמתי עמוד חדש. העמוד החדש מקושר ממספר אתרים חזקים, וכמובן מהאתר שלי בכל מיני מקומות, אבל גוגל פשוט מסרב לקדם ולהציג אותו ואין לי שמץ מדוע.

אני לרשות הקהילה המלומדת והנהדרת שפבל הקים פה לצורך כל שאלה או הבהרה!

תודה,

מיכאל
על ידי
לא מופיע בגוגל - אבל מופיע מקום 56 בחיפוש גוגל מתקדם עם ביטוי מדוייק = מלונות ומילים נוספות = jerusalem. מקווה שנותן כוון
על ידי
מופיע מקום 100 בערך בגוגל רגיל בערך מלונות בירושלים
על ידי
בחיפוש --> מחיר נמוך מלון ירושלים מופיע בערך 20
ובחיפוש מחיר נמוך ביותר מלון ירושלים מופיע מקום ראשון.
בחיפוש מחיר זול מלון ירושלים -->  לא מופיע ראשון.
אולי הבעייה היא במיתוג  = תוכן. ממותג כאתר של מלונות זולים אבל מציע 5 כוכבים.
על ידי 130 צפיות
תודה על ההתייחסויות. התוכן בעמוד המלונות שלנו בעברית דומה מאוד לתוכן של עמוד המלונות שלנו באנגלית (שנמצא אגב בעמוד הראשון בגוגל לביטוי באנגלית), לכן אני מתקשה לחשוב שהבעיה היא בתוכן.
על ידי
חברים יקרים, בתקווה שתקבלו את העדכון הזה, רציתי לשתף אתכם בכך כי ביצענו מספר עדכונים בעמוד הנובעים בין היתר מהעצות המצוינות שקיבלנו מכם כאן:
1. הסרנו את הטקסט המיובא מעמודי המלונות אשר הופיע מתחת לכל מלון בעמוד קטגוריה
2. הוספנו קו תחתון מתחת לכותרת המלון בכל העמוד
3. התקנו כאיי-פריים את מנוע ההזמנות של המלונות ואת לוח האירועים אשר מופיעים בעמוד (ועד כה בכל יתר העמודים) כך שהעמוד צריך להיות עכשיו גם נקי מעשרות רבות של קישורים שלא היו רלוונטיים, וגם ממוקד בתוכן של מלונות
4. הוספנו למאמר מספר חזרות נוספות על מילת המפתח "מלונות בירושלים"

עד כאן העדכונים, נשמח לעדכן בעוד מספר ימים אם חלו שינויים באנדוקס של העמוד בגוגל

תודה,

מיכאל

5 Answers

קולות
0
על ידי 160 צפיות
רק רעיון קטן ונחמד שיכול לעזור...
בכניסה לדפים של "מלונות בירושלים" המופיעים במעלה התוצאות של גוגל, עולים דפים אשר מילת המפתח "מלונות בירושלים" מופיעה בהם לפחות עשר פעמים, לעומת זאת בדף שלך - "מלונות בירושלים" מילה זו מופיעה ארבעה פעמים בלבד, כשמתוכן אחת מהן היא בפוטר, אולי תנסה להוסיף טקסט ולשתול את המילה הזו עוד כמה פעמים, אגב גם בשאר הדפים באתר כמו "אטרקציות בירושלים", "מסעדות בירושלים" מופיעות מילת המפתח יותר פעמים...
מה שברור שלנסות זה לא יזיק....
בהצלחה רבה:)
על ידי 130 צפיות
בוקר טוב, אבדוק את הכיוון שהצעת. אני לא משוכנע שצפיפות מילת המפתח היא הסיבה להיעלמות מעמודי התוצאות הראשונות. הצפיפות אולי יכולה להסביר למה אפשר לצפות לראות את העמוד הזה בעמודי התוצאות 2-3-4, אתה לא חושב? מיכאל
קולות
+1
על ידי 180 צפיות
היי מיכאל,

מבדיקה קצרה שעשיתי גיליתי שה PR FLOW שלך בעמוד עומד על 0% - מה שיכול להיות גורם לכך שהוא לא מוצג גבוה (יחד עם זמן טעינה ארוך של 13 שניות).

ראיתי שכתבת שהעמוד מקושר ממספר עמודים, לכן מוזר מאוד שה PR FLOW עומד על 0% - אני מניח שזו כנראה איזשהיא בעיה טכנית שצריך לבדוק יותר לעומק, אך הקישורים לא מגיעים לעמוד הנל. (ציינת שעשית הפנייה - אולי משהו לא בוצע כראוי?)

מעבר לכך הייתי ממליץ לשים לב לפרטים יותר מינוריים כמו אלטים של תמונות, ו - H1.

מקווה שעזרתי,

ערן
eran@kidumit.org
על ידי 100 צפיות
מבדיקה ראשונית שלי מדובר על סוג של עונש לדף. צריך לטפל בקוד.
על ידי 130 צפיות
הי ערן, ה-PR של העמוד אכן נמוך כיוון שזהו עמוד חדש יחסית שפתחתי לפני חודשיים מתוך מחשבה שאולי גוגל העניש את העמוד הקודם ועמוד חדש יפתור את הבעיה. לעמוד הקודם אגב היה PR 4 כמו יתר עמודי הקטגוריה שלי באתר. אבדוק את נושא הקישורים שציינת. תודה!
על ידי 130 צפיות
לגבי עונש לדף - אני גם נוטה לחשוב שזה הכיוון. על פניו יש בעמוד הרבה קישורים יוצאים לבוקינג.קום, אבל טיפלנו בהם דרך java script וביטלנו את הבעיה הזו. עקרונית גם הגדרנו את הקישורים לבוקינג.קום כנו-פולו נו-אינדקס. מה אתה חושב שצריך עוד לעשות או לבדוק ברמת הקוד? תודה!
קולות
+1
על ידי 240 צפיות
הייתי בודק את קוד האתר!
בבדיקת w3c יש:
4373 טעויות ו-43 אזהרות (warning).
יחד עם זמן טעינה נמוך שראיתי באחת התגובות, ייתכן מאוד שזו הבעיה.

אני העליתי בדפדפן כרום ויש בעיות תאימות נראות לעין.

בכל מקרה הייתי "מנקה" את הקוד ומתאים אותו לתקנים, גם אם זו לא הבעיה באופן ישיר.

נקודה נוספת למחשבה, תוכן לא מקורי בראש הדף...אני לא רומז להעתקה כמובן ממקור אחר, אלא סוג של שכפול תוכן, תיאורי המלונות המופיעים בראש הדף סביר להניח קיימים בדפים אחרים.

הייתי מעלה את התוכן שמופיע למטה לראש הדף עם אפשרות קרא עוד כדי שלא יתפוס יותר מידי מקום - זה הפתיח של העמוד, ומתחתיו המלונות וכל השאר.
על ידי 130 צפיות
תודה על התשובה המעמיקה! נושא השגיאות ב-W3C בהחלט ייבדק. לגבי תוכן לא מקורי, זה נכון שיש לכאורה כפילות תוכן במשפט הראשון של הטקסט של אותם מלונות המופיעים בעמוד, אבל מאידך (1) יש מאמר מקורי לגמרי בעמוד, ומאידך (2) התופעה של פסקאות שחוזרות על עצמן בעמוד קטגוריה אצלנו מאפיינת את כל תתי הקטגוריות האחרות, וזה לא הפריע לנו עד כה להתקדם יפה בתוצאות. תודה! מיכאל
על ידי <סגן> 3.6k צפיות
זן לא בעיה של תוכן משוכפל כיוון שעדיין גוגל ישראל לא מצליח להעניש אתרים עם תוכן משוכפל בכמות רבה יותר מהתוכן המשוכפל המוצג באתר הזה, גם שהאתר עצמו הוא אתר די פעיל עם טראפיק אז אין סיבה שהשכפול הקטן הזה הוא הסיבה לענישה
קולות
0
על ידי <סגן> 3.8k צפיות
היי מיכאל,

בוא נתחיל:
- האתר מעט איטי, הייתי מציע לך לעשות את כל הבדיקות הרלוונטיות לצורך שיפור המהירות שלו.
- אני רואה שהקטגוריות והתת-קטגוריות שלך הן למעשה לא טקסטים, זה יפה ששמת לכל אחד מהם ALT TAG אבל הייתי גם הופך את הקישורים עצמם לטקסטואליים.
הייתי משנה את הטייטל קצת, "הזמן ישירות במחירים הנמוכים ביותר" - יש בטקסט הזה ביטוי מסויים שאתה רוצה לקדם? הייתי מנסה להכניס את הביטוי או חלק ממנו בוריאציות נוספות בטייטל.
H1 שלך - אחלה.
H2 - אולי תנסה "מלונות בירושלים - 5 כוכבים"

בנוגע לכל הלינקים שיש לך מתחת ל H1 שלך (מלונות בירושלים) הייתי עושה שם שינוי קיצוני, לדוגמא:
אכנסניות > אכסניות בירושלים
הוסטלים > הוסטלים בירושלים
מלונות 2 כוכבים בירושלים... וכו'
זה לא שאתה עושה פה משהו שהוא לא בסדר - אתה באמת מדבר על מלונות בירושלים וכדאי שזה יודגש יותר - גם למשתמש!

כמו כן הייתי עורך את הטקסטים התיאוריים של המלונות ומכניס עוד קצת נפח של "מלונות, ירושלים, בירושלים, וירושלים, מלון" וכו'.

לינקים - לא הרחקתי ובדקתי את מצב הלינקים שלך. יכול מאד מאד (מאד) להיות שהאתר האנגלי מקבל יותר לינקים חזקים/רלוונטיים ולכן הוא חזק בהרבה יותר מבארץ, יכול להיות שיש פחות תחרות. בכל מקרה הייתי אומר שכמה לינקים איכותיים לא יזיקו לך.

אם אתה רצה תפנה אלי בפרטי, אני במקרה בעל תפקיד מסוים באתר חזק שקשור לירושלים שמאד יתאים לך לקבל קישור ממנו.

בהצלחה!

לירן
על ידי 130 צפיות
הי לירן, בוקר טוב. תודה רבה על התשובה המקיפה. אני בהחלט מתכוון להיכנס לפרטים שלה בקרוב. אשלח לך הודעה אישית ואשמח להכיר ללא קשר. מיכאל
קולות
+1
על ידי <סגן משנה> 1.5k צפיות
שלום מיכאל,
קודם כל הדף אומנם מאונדקס אבל חלק מהתוכן שלו בחלק לא מופיע גם בחיפושים מדוייקים,
יכול להיות שזה בגלל תוכן משוכפל (WEBMASTERTOOLS יכול אולי לעזור לך בזה),
מאד מומלץ להוסיף קנוניקל (גם בגלל שהURL הוא בעברית) - אבל צריך להבין מה עושים כדי לא לגרום נזק.

סיבה נוספת יכולה להיות שהדף הוא באמת כבד מדי וגוגל לא מאנדקס את כולו

למשל את הביטוי המדוייק "מלונות בירושלים: מדריך למציאת המלון המתאים לכם ביותר בעיר" גוגל לא מציג - יכול להיות שבגלל משקל הדף הוא לא מגיע לחלק הזה ולא מאנדקס אותו.

גם המיקוד של הדף מאד בעייתי,יש לך בצפיפות מילות מפתח בדף 310 ! ביטויים שמופיעים יותר בדף הספציפי הזה מאשר מלונות בירושליים, אין שום סיבה שגוגל יחשוב באמת שהדף הזה מתמקד בביטוי הזה ולא למשל בביטוי במוזיאון המדע שמופיע 156 פעם בקוד.

שים לב שזה נובע מזה שיש לך יותר מדי לינקים פנימיים בדף הזה ,418 לפי הכלי שאני הסתכלתי,אבל נראה לי שהוא מוריד כפילויות ויש הרבה יותר - זה הרבה יותר מדי ואולי גם בגלל זה גוגל מפסיק את סריקת הדף (שים לב שגם התאריכון מייצר לך לינק עבור כל תאריך !)  - וגוגל כנראה סורק את זה עבור הדף הספציפי.
בקוד שלך יש המון לינקים לITEM שנראה לי שמגיעים מהתאריכון וומוסיפים לך ביטויים לא רלוונטיים לדף והמון קישורים שמורידים מיקוד מהדף.

מקווה שעזרתי,
דן.
על ידי
הי דן, סליחה על התגובה המאוחרת. קודם כל הרבה תודה על תשומת הלב שהקדשת לאתר ולכתיבת ההתייחסות שלך. אני מתכוון גם לאור מה שאתה כתבת וגם לאור מה שכתבו אחרים להתחיל בתחילת שבוע הבא במבצע "ניקוי אורוות" מהעמוד - בדגש על לוח האירועים, והפיכת כל הטור השמאלי למעשה לאייפריים. בנוסף אעלה את המאמר לחלק העליון של המסך. הייתי עושה את זה כל זה קודם, אבל הדברים הללו קיימים גם בכל יתר דפי הקטגוריה שלי, והקידום שלהם בגוגל לא רע בכלל הייתי אומר. אם יהיו לך תובנות נוספות - אשמח מאוד. לילה טוב ותודה שוב, מיכאל

4,329 שאלות

7,363 תשובות

9,929 תגובות

20,704 משתמשים

שאלות קשורות

1 תשובה
קולות
+2
3 תשובות
קולות
+3
שאלה נשאלה על ידי 5/07/10 על ידי gdorit 150 צפיות
1 תשובה
קולות
0
שאלה נשאלה על ידי 8/11/18 על ידי מיכל מנור 120 צפיות
1 תשובה
קולות
0
1 תשובה
קולות
0
שאלה נשאלה על ידי 2/12/11 על ידי oded050 <סגן משנה> 1.1k צפיות
...