◀ חדש! הצטרפו לקבוצה הסגורה שלנו בפייסבוק ושאלו את המומחים להצטרפות >>
קולות
0
406 צפיות

שימוש במספר טלפון כדומיין

על ידי 120 צפיות
האם שימוש במספר טלפון כדומיין מועיל או פוגע בקידום האתר?
כדאי להשתמש בו כדומיין משני נוסף לדומיין אחר למען נוחות ההעברה שלו ללקוחות?

2 Answers

קולות
0
על ידי <רב אלוף> 112k צפיות
אי-אפשר להשיב תשובה מוסמכת על השאלה הזאת, כי לא ניתן להציג לגוגל שני דפים זהים בכל פרט לשם הדומיין. מכל מקום, המגמה של גוגל מזה שנים ספורות (RankBrain) היא להתמקד במה שעושים משתמשי גוגל כאשר הם מעדיפים להשתמש בתוצאת חיפוש מסוימת הרבה יותר מאשר בתוצאות החיפוש המתחרות לאותו ביטוי חיפוש, ולא במה שעשה מקדם האתרים.
על ידי 120 צפיות
השאלה היא האם זה יפגע בקידום שלו במידה והדומיין יהיה מספר טלפון (במידה ויחפשו את המספר בגוגל כדי להגיע לאתר).
כששאלתי אם כדאי לשים אותו כדומיין משני התכוונתי שהדומיין הזה יפנה לאתר האמיתי (שישב על דומיין אחר) ויאפשר להגיע אליו בקלות למי שמכיר את המספר שלו, הכוונה היא שרק הדף הראשי של הדומיין עם המספר יפנה לאתר האמיתי, כל שאר הדפים ישבו על דומיין אחר בלבד.
על ידי <רב אלוף> 112k צפיות
בתשובה שנתתי הסברתי מדוע לא ניתן לספק לך תשובה מוסמכת. כדי להשיג ידע על איך עובדת מערכת דירוג תוצאות החיפוש של גוגל צריך לבצע ניסוי שבו המשתנה הוא שם הדומיין וכל שאר תכונות הדף נשארים זהים, אבל ניסוי כזה איננו אפשרי כי גוגל לא יציג בתוצאות החיפוש שני דפים שזהים בכל פרט לשם הדומיין, כדי לראות איזה מהם קודם יותר במעלה תוצאות החיפוש.
אבל אם שם הדומיין הוא מספר טלפון שעושה redirect לדף תקני, שוב אי-אפשר לעשות ניסוי שמספק תשובה מוסמכת. הסיבה העיקרית היא שהמגמה של גוגל מזה שנים אחדות היא להשתמש באלגוריתם דירוג שונה לכל ביטוי חיפוש.
קולות
0
על ידי <רב אלוף> 177k צפיות
למעט מקרים שבהם הטלפון הוא גם שם המותג (כמו 555 ביטוח ישיר) כל מצב אחר נראה דיי בעייתי מבחינת מיתוג או מיצוב.
אם אתה רוצה להשתמש בטלפון כדי לעזור ללקוחות לנווט לאתר אין עם זה בעיה כל עוד אין מדובר בהחלטה שבסיסה לבצע מניפולציה כזאת או אחרת על תוצאות החיפוש והצורך הוא בעיקר נוחות עבור הלקוחות.
על ידי 120 צפיות
תודה רבה על התגובה (:
כמו שאתה אומר כדאי לבחור בדומיין שנוגע לשם העסק ולצורך נוחות הגישה ללקוחות לרכוש דומיין עם מספר הטלפון של העסק שיבצע הפנייה לדומיין הראשי, נכון?
על ידי <רב אלוף> 177k צפיות
כן, זה מה שאני אומר

4,329 שאלות

7,363 תשובות

9,928 תגובות

20,670 משתמשים

שאלות קשורות

1 תשובה
קולות
0
שאלה נשאלה על ידי 14/01/19 על ידי יעל257 300 צפיות
2 תשובות
קולות
0
2 תשובות
קולות
0
3 תשובות
קולות
+1
...