◀ חדש! הצטרפו לקבוצה הסגורה שלנו בפייסבוק ושאלו את המומחים להצטרפות >>
קולות
0
522 צפיות

צריכה הכוונה בהפניות 301 מהאתר הישן לחדש. מאיפה מתחילים?

על ידי 140 צפיות
צריכה לעשות הפניות 301 לאתר עם 10 אלף עמודים לאתר חדש. אני רוצה לעשות הפניות רק ל1000 דפים פופלרים. אשמח להכוונה איך לעשות נכון את התהליך בכמה שפחות נזק.

תודה

2 Answers

קולות
0
על ידי <סגן משנה> 1.1k צפיות
הי,

יש הרבה דברים שתלויים באתר הקיים והאתר החדש, אם תצרפי קישורים לאתר הקיים והחדש אוכל להכווין אותך.
על ידי
תודה רבה!!! מעריכה מאוד
האתר הישן
http://www.adrtrading.co.il/
האתר החדש לא באויר עדיין.
החברה מהאתר החדש אומרים שאני צריכה להיכנס עמוד עמוד ולתת שם לכתובת כרגע זה עם מספרים שם האתר ומס עמוד ואם אני רוצה שיהיה friendly url צריכה לעשות ידנית או שדורשים תוספת תשלום מהלקוח שהכתובת אתר תיהיה השם של העמוד...
על ידי <סגן משנה> 1.1k צפיות
הי,

ללא האתר החדש עדיין חסר מידע בשביל לספק תשובה מלאה.

לגבי כתובות URL ידידותיות: בהחלט חבל לוותר על זה, בטח עם עולים עם אתר חדש, בכל מקרה זה כבר נושא אחר.

לגבי הפניות:

היות וחסר לי מידע, אני יכול לעזור לך רק עם העצות הבאות:

1. כל עמוד באתר הקיים שיש לו עמוד מקביל באתר החדש ומכיל תוכן טקסטואלי של יותר משורה קצרה אשר עבר כמו שהוא לעמוד באתר החדש - צריך להפנות לכתובת החדשה. הסיבה היא שבמידה ולא תבוצע הפניה ואתרים אחרים העתיקו את התוכן מהעמודים הקיימים - כשהאתר החדש יעלה, התוכן שעבר לעמודים באתר החדש ייחשב מועתק מבחינת מנוע החיפוש. במידה וכל עמודי המוצרים לא מכילים יותר ממשפט קצר מאוד (5 מילים גג נגיד), אז הבעיה הזאת לא קיימת, בנוסף רוב הסיכויים שאין קישורים חיצוניים שמובילים לכתובות המוצרים ואם כן כנראה שאפשר לספור אותם על יד אחת ולכן אין גם סמכות שלא נרצה לוותר עליה ומה שנותר לשקול זאת רק העובדה שייקח קצת זמן (לא יותר מדי) עד שכתובות המוצרים החדשות יאונדקסו במנוע החיפוש והאפשרות שמס' גולשים בודדים אולי שמרו קישור לאחד מעמודים המוצרים לשימוש עתידי - במצב השני שתיארתי כאן, יכול להיות ששווה לוותר על הפניית עמודי המוצרים כשמשווים את זה לזמן הביצוע הנדרש במקרה וכן מפנים אותם אל מול התועלת.

2. במידה ומחליטים שכן להפנות את עמודי המוצרים - אם שמות עמודי המוצרים זהים אחד לאחד בין 2 האתרים, אפשר ליצור רשימת הפניות ל- 10,000 עמודים בכמה דק' ע"י סריקה של 2 האתרים באמצעות כלי כמו Screaming Frog ומס' פונקציות באקסל ע"מ ליצור רשימה של 2 עמודות עם כתובת ישנה במקביל לכתובת חדשה ע"י זיהוי של שמות העמודים. (בעצם כל עוד יש משהו ייחודי לכל צמד עמודי מוצר (חדש מול ישן) שהוא ייחודי רק להם, אז אפשר ליצור רשימת הפניות באקסל במהירות).

3. אם נושא הכתובות הידידותיות עדיין על הפרק, אין טעם לבזבז זמן על יצירת הפניות עד שמגדירים סופית את מבנה הכתובות באתר החדש.

4. לא לשכוח לאתר הפניות קיימות מכתובות ישנות יותר שמפנות לכתובות הקימות היום באתר הקיים (באתר שפעיל מספיק שנים, נדיר שלא למצוא הפניות קיימות). כדי למצוא כמה שיותר הפניות במידה ואכן קיימות, צריך להשתמש במספר כלים במקביל: קונסולת החיפוש של גוגל, כלים בתשלום, מעבר על גרסאות ישנות של האתר דרך ארכיון האינטרנט, בדיקה במערכת הניהול, קובץ הפניות בהתאם לשפת צד שרת עליה פותח האתר הנוכחי: PHP, ASP, .Net. לאחר איתור כל ההפניות הקיימות יש לעבור על הכתובות המפנות שנמצאו ולהפנות גם אותן ישירות לכתובות המקבילות באתר החדש ולא דרך כתובת ביניים של האתר הנוכחי.

בגדול - כדי למנוע נזקים צריך להבין את כל הנושאים הקשורים ממש ממש טוב אבל אני מקווה שעזרתי קצת בכל זאת (:

בהצלחה!
קולות
0
על ידי <רב אלוף> 178k צפיות
אני לא חושב שהפתרון הנכון הוא להתייחס לטופ 1000 אבל אם זה מה שדרוש אפשר למשוך מקונסולת החיפוש ומגוגל אנליטיקס את 1000 הדפים עם הכי הרבה טראפיק\חשיפה, ולהתאים להם דפים באתר החדש

4,336 שאלות

7,367 תשובות

9,937 תגובות

31,161 משתמשים

שאלות קשורות

1 תשובה
קולות
0
שאלה נשאלה על ידי 7/05/16 על ידי פופו2004 160 צפיות
1 תשובה
קולות
+1
שאלה נשאלה על ידי 14/07/15 על ידי שיווק אינטגרלי 470 צפיות
1 תשובה
קולות
–1
...