◀ חדש! הצטרפו לקבוצה הסגורה שלנו בפייסבוק ושאלו את המומחים להצטרפות >>
קולות
0
2.1k צפיות

דף הבית שלי נעלם מגוגל

על ידי 320 צפיות
שלושה ימים לאחר שהעליתי לאויר את האתר המחודש שלי הוא אונדכס ע"י גוגל וכל דפיו הופיעו היטב בעמוד הראשון עם מילות המפתח.
השימחה נמשכה יומיים בלבד ואז דף הבית בלבד נעלם מגוגל מבחינת מילות המפתח ואפילו ברמה H2.
ניכנסתי ל Sitemap ומצאתי את השגיאה  Genral HTTP error: 404 not found עם ההערה  We encountered an error while trying to access your sitemap . תאריך הסריקה הינו של אותו יום בו נעלם דף הבית.
העניין הוא שבאותו יום לפני הופעת התקלה ביצעתי עדכון של התבנית לאחר שינוי מיוחד שנעשה עבורי ע"י מתכנן התבנית ועדיין לא דובג כראוי.
חשוב לציין שהאתר המקורי שלי היה וותיק ומקודם. העברתי אותו מ ASP ל WP ללא שינוי דומיין אולם עם שינוי חברת איחסון. רוב התוכן נותר ללא שינוי.
על-פניו נראה מובן מאליו שהגורם הוא עדכון התבנית, אבל בונת האתרים שלי טוענת שזה לא קשור.
אשמח לשמוע את עצתכם.
כתובת האתר  www.electronic-design.co.il

1 Answer

קולות
+2
על ידי <סרן> 9.5k צפיות
 
Best answer
"חשוב לציין שהאתר המקורי שלי היה וותיק ומקודם. העברתי אותו מ ASP ל WP ללא שינוי דומיין אולם עם שינוי חברת איחסון. רוב התוכן נותר ללא שינוי."

בוצע שינוי מרכזי שלא ציינת כאן והוא הפניות ה-URL לכתובות חדשות. כאמור, עד אשר תטפל בזה אתה או המתכנת (מיפוי מדויק של כל כתובת דף לכתובת מתאימה) ועד אשר גוגל יסיים את עבודת ביצוע ההפניות, ייתכנו שינויים בתוצאות.

כמו כן ציינת שרוב התוכן נותר ללא שינוי. מספיק שיש תוכן ששונה באופן מהותי או שכתובתו שונתה והוא חשוב, הוא יכול להשפיע על מיקומי האתר.

בהצלחה.
על ידי 320 צפיות
תודה איתן. אני שמח שאתה ממשיך לתמוך בי.
כן, שכחתי את ההפניות. אכן הישתדלתי להפנות את כל הכתובות הישנות אם-כי סוגיית ה WWW עדיין לא טופלה - התכנתת טוענת שזה קשור לחברת האכסון.
אני גם מודע לכך שאינדוכס מלא של גוגל לוקח זמן (אם-כי מאז עלה האתר לאויר חלפו 11 יום והבעיה נותרה), אבל שאלת השאלות היא האם שגיאת ה HTTP הזו קשורה איכשהו בעדכון התבנית או לא? האם זה מיקרי שזה קרה מיד לאחר העדכון? איך יתכן שגוגל מחליט תחילה שיש לו כאן עסק עם אתר מצוין ומיד לאחר מכן הוא מתחרט עד כדי כך שהוא מעלים את דף הבית, וכל זה לא קשור לשום פעולה חדשה שבוצעה באתר?
על ידי
לא הייתי מתייחס ל-sitemap שלא עולה/קיים. לא זו סיבה לירידה במיקום.
על איזה ביטוי הופעת בתוצאות הראשונות בגוגל? דף הבית קיים ומאונדקס. הוא לא עף מהאינדקס, אולי רק מתוצאות ראשונות עבור ביטוי מסוים. בעבר היה רשום בכותרת דף הבית (למשל) פיתוח חומרה תוכנה ומערכות משובצות. היום רק electronic design. זה עניין מאוד מרכזי. אם מדובר בביטוי בעברית שקודם בדף הבית אולי זו הסיבה?
האם מדובר על הופעה בראש התוצאות על ביטוי שהיה קודם בכותרת למנועי חיפוש?

להבא, אם העניין של המיקומים ושימורם מהותי בעיניך, קח לך יועץ קידום מנוסה במעבר האתר ולא תתקל בבעיות מהסוג שאתה מתאר. אל תסמוך על מתכנת או חברת הבניה, הם לרוב לא מבינים דבר וחצי דבר בקידום. האתר שלך השתנה באופן די מהותי. מבחינת כתובות, מבחינת מראה דף הבית ואולי גם מבחינת אלמנטים נוספים שמשפעים על דף בית ועל דפים פנימיים וייתכן וידרש ניתוח מעמיק יותר בשביל לזהות ולתקן את כל הבעיות.
לפעמים עצם העבודה של חברת בנייה על אתר חדש במקביל לאתר ישן דופקת את התוצאות.

אתה מוזמן לבקש כאן חוות דעת נוספות ואולי יבדקו ויאתרו דברים נוספים. בהצלחה וחג שמח.
על ידי 320 צפיות
הכותרת שאמורה להחליף היום, בדרגה H2, את זו שציינת היא לא 'אלקטרוניק-דזיין' אלא 'פיתוח חומרה תוכנה ומערכות זמן אמת'.
אז לא רק שביומיים הראשונים הוא זיהה את הכותרת הזו וכל חתיכה ממנה בניפרד אלא זיהה גם צירופי מילים בדרגה נמוכה בהרבה מתוך דף הבית.
עיקר העיקרים פה זה הפער הגדול בין זיהוי מעולה במשך יומיים ולאחר מכן ירידה דראמתית!
מאחר והתיחקור החוזר ונישנה איתך, עם התכנתת של האתר ועם מתכנן התבנית לא שיכנע אותכם שהאשמה בעדכון התבנית, זה מוביל אותי למסקנה שאצטרך להיאזר בסבלנות ולהמשיך לחקור ולשפר בהדרגה.

שוב תודה וחג שמח.
על ידי <סרן> 9.5k צפיות
כנראה שלא הבהרתי את עצמי היטב. אני מדבר על טייטל. כותרת למנועי החיפוש. כעקרון יש לה חשיבות גבוהה הרבה יותר מh1 או h2. הכותרת אצלך היא <title>Electronic Design</title>
   
בעבר, הייתה מה שציינת...

בהצלחה..
על ידי 320 צפיות
זה מעניין. לא ידעתי את זה. אז איך אני מגדיר ב WP טייטל למנוע החיפוש מבלי לשנות את הכותרות הראשיות של הדף?
על ידי 320 צפיות
לא יאמן איתן, מאתמול בלילה גוגל שוב מזהה את דף הבית והכל חזר לקדמותו בגדול.
שיהיה לנו חג שמח.
על ידי <סרן> 9.5k צפיות
שמח בשבילך, בהצלחה!

4,335 שאלות

7,366 תשובות

9,934 תגובות

29,463 משתמשים

...