◀ חדש! הצטרפו לקבוצה הסגורה שלנו בפייסבוק ושאלו את המומחים להצטרפות >>
קולות
0
819 צפיות

זמן עלייה ארוך מדי

על ידי 320 צפיות
בעיה נוספת שניתקלתי באתר המחודש שלי:
מצאתי שזמן העלייה של האתר הוא כ 5 שניות - לפי Pingdom משוודיה.
בדקתי בפירוט ומצאתי שישנן שתי שורות שמיצגות את ההיתחברות הראשונית לשרת במקום שורה אחת. העניין הוא שה size של השורה הראשונה עם כתובת ה URL של האתר הוא 0B והיא גוזלת שנייה שלמה. לאחר מכן מגיעה שורה שנייה נורמלית עם כתובת האתר ועם נפח 55KB וגם היא לוקחת שנייה נוספת.
השאלה היא מה עושה השורה הראשונה וכיצד ניתן להוריד אותה?
חשוב לציין שביצעתי הפניות 301 מהאתר הישן לאתר המחודש. אולי זו הסיבה?

2 Answers

קולות
+1
על ידי <סרן> 9.5k צפיות
יהיה יותר קל להבין במה מדובר אם תשתף תמונת מסך או את האתר עצמו. לגבי ההפניה מהאתר הישן, ממה שאני מבין, זה לא ממש משנה כל עוד אתה מזין בשורת הכתובת את האתר החדש ולא את הישן (אם אתה מזין את הישן אז ברור שילקח בחשבון גם זמן ההפניה אבל כאמור סביר שהגולש יגיע כבר מהאתר החדש לאחר שיאונדקס באמצעות ההפניות)
על ידי
תודה איתן,
שם האתר החדש זהה לזה הישן. רק כתובת ה IP הישתנתה כי עברתי לשרת אחר.
כתובת האתר היא  www.electronic-design.co.il
לצערי אני לא יודע כיצד מצרפים קובץ JPEG לפוסט.
על ידי <סרן> 9.5k צפיות
נערך על ידי
בכיף.
לגבי העלאת תמונה אתה יכול לשמור תמונת מסך ולהעלות לשירות העלאת תמונות לרשת כמו uploadpie.com. המע' כאן מקבלת לינקים. הנה תצלום של השירות לדוגמה:
http://uploadpie.com/uXKsc

ולעניין, הכתובת שנתת כאן עושה הפניית 301 לכתובת בלי WWW. זה הסיבה לשורה הראשונה בה אתה רואה 0KB אולם שים לב שהכתובת לצידה היא WWW בשורה השניה, הכתובת לצידה היא כבר בלי WWW.
 אם אני בודק בכלי כמו https://httpstatus.io/ אז נראה שבוצעה הפניה של כל דפי האתר מכתובות עם WWW לדפים בלי, בהתאמה לכל כתובת.
שים לב רק שאם תעשה פקודת site בגוגל לדומיין שלך, פעם לגרסה עם ופעם לגרסה בלי, ישנם עדיין דפים רבים עם WWW מאונדקסים.. אני מניח שהפניה זו היא הפניה חדשה ובעבר האתר אונדקס עם WWW.
עדיף להחליט על גרסה אחת ולדבוק בה (וכן, רצוי לבצע הפניה מהגרסה השניה אליה).

בנוסף תוכל להשתמש בכלי גוגל למנהלי אתרים, לבצע ואלידציה לכל אחת מהגרסאות, במידה ועדיין לא ביצעת, ואז להחליט ו"לומר" לגוגל מהי הגרסה הרלוונטית. (זה בנוסף להפניות 301 תקינות, לא במקום..)
https://support.google.com/webmasters/answer/44231?hl=iw

נ.ב: בנוגע למהירות, כדאי לך לבדוק עוד איך ניתן לשפר את מהירות האתר לפי הקריטריונים של כלי Google Page Speed Insight. היות וזה וורדפרס, זה קל מאוד עם תוסף כמו wp fastest cache, תוספים לאופטימיזציית תמונות ואולי טעינה דחויה שלהם.
גמר חתימה טובה!
על ידי
שוב תודה על תשובתך הפרטנית ועל העבודה שהישקעת.
אני צריך להקדים ולאמר שאני לא מבין גדול בסוגיות שהעלית. את חידוש האתר ביצעה עבורי מתכנתת אתרים. אז אני אפנה אליה לקבלת הבהרות אבל ביתיים אשמח אם תוכל להביר בשפת העם את העניינים הבאים:
1. מה ההבדל העקרוני בין כתובת עם WWW ובין כתובת ללא? ואיך זה יכול להשפיע על האתר שלי ועל זמן העלייה שלו?
2. אכן היא ביצעה הפניות 301 רבות מישן לחדש כדי לשמור על המוניטין של האתר הקודם. השאלה האם אתה רואה בעייה אמיתית עם ההפניות שלה שחשוב לתקן או שזה עניין של nice to have ?
3. למה היתכוונת במשפט (וכן, רצוי לבצע הפניה מהגרסה השניה אליה)?

לגבי שיפור המהירות, אני אכן מתכוון להשתמש בתוסף WP Rocket . מה דעתך?
על ידי <סרן> 9.5k צפיות
1.  אין הבדל ממשי, זה עניין של נראות בתוצאות ואם אתה מעוניין שהכתובות של האתר יופיעו בתוצאות עם או בלי (WWW). הגרסה "שבחרת" תטען מהר יותר כי היא איננה דורשת הפניה נוספת (בניגוד לגרסה שנותרה).
2. כל נושא הפניות 301, במידה ונעשה, כדאי שיעשה עם איש SEO. אחרת, עדיף שלא יעשה. מתנצל שזו התשובה הטובה ביותר שאוכל לתת אולם הבדיקות הנדרשות הן קצת יותר עמוקות מזה. במקרה הזה, נראה, על פני השטח, שבוצעו הפניות מכתובות עם WWW לכתובות בלי. אם סתם בוחרים לשנות כתובות, ללא צורך, זה מיותר, יכול להשפיע לרעה על מקיומים בטווח הקצר (במידה והאתר מקודם) אך בטווח הארוך סביר להניח שלא תראה השפעה משמעותית (שוב, במידה וההפניות בוצעו כשורה)
3. כשבוחרים גרסה בה יופיע האתר בתוצאות (כתובות עם WWW או בלי WWW) כדאי לבצע הפניית 301 מגרסה אחת לאחרת.

לגבי תוסף המהירות, גם התוסף הזה יכול לשפר. הוא בהחלט חלופה טובה. שים לב רק שברוב המקרים זה לא רק להתקין ולהפעיל תוסף לאתר. יש צורך לבדוק שהאתר פועל תקין ולבצע התאמות במידת הצורך.
על ידי
האתר המחודש שלי דומה מאוד בתוכנו לאתר המקורי, כולל שמות הלינקים. הכתובות שם הוגדרו כ WWW וניראה לי שהתכנתת החליטה להגדיר את השמות באתר החדש ללא WWW כדי למנוע בילבול ואולי גם חשבה שהפניה משם מסוים לשם זהה לחלוטין גם מבחינת סוג ה URL לא תיתקבל יפה ע"י גוגל.
הענין הוא שלא חשוב איך אשחק עם ההגדרות עדיין אני חייב להפנות 301 מהישן לחדש ולא להיפך כי האתר הישן וותיק ומוכר ע"י גוגל - 10 שנים.
במילים אחרות, אם חוזרים לבעיה בעטיה היתחלתי את הפוסט שלי, אני מבין שלא ניתן להימנע מהשורה הראשונה שרואים ב Pingdom , זו עם 0B, אבל הופתעתי לראות שהפנייה הזו ל DNS ביזבזה לי שנייה שלמה וחשבתי שאפשר אולי לקצר אותה.
על ידי <סרן> 9.5k צפיות
כתבת "הפניה לשם זהה לחלוטין  גם מבחינת URL לא תיתקבל יפה ע"י גוגל".
אז כעקרון, להיפך. אין דבר כזה הפניה לשם זהה לחלוטין מבחינת URL... ככל שמעוניינים לשמר את המוניטין של האתר הישן ואין צורך בהפניות, בדר"כ פשוט לא מייצרים כאלו - לא לדפים הקיימים כאמור שמעוניינים שישארו במתכונת התוכן הקיימת. שומרים על הכתובות בדיוק כפי שהן. במצב כזה, למרות שעיצוב האתר אולי מתחדש, אולי גם המבנה ההיררכי משתנה אך אין למעשה שימוש בהפניות. ההפניות שאני מתייחס אליהם (בשם המקצועי הפניות קבועות או 301) מתייחסות רק לכתובות הדפים, לא לשום דבר אחר.
על ידי
אבל האתר החדש מאוחסן בשרת אחר מזה שאיכסנתי את הישן. אז כתובות ה IP של כל הדפים משתנות. איך גוגל ידע על כך אם לא מפנים ב 301 את כולם מישן לחדש ע"י שימוש בכתובות URL שלהם? אולי ישנה דרך אחרת שאתה מתכוון אליה ואני פשוט לא מודע.
על ידי <סרן> 9.5k צפיות
כשעוברים שרת או לאחסון אחר כעקרון אין צורך בשום הפניות 301.
גוגל מעוניין בכתובת ה"ידידותית" לגולש. לא בכתובת ה-IP. השינוי ב-IP "שקוף" ועובר חלק (לרוב - כי תמיד ישנן מקרי קצה, אבל זה לא קשור לעניין)  ודווקא כל עוד שומרים על הכתובות בדיוק כפי שהן (כמובן שתמיד יכולים להתווסף כתובות חדשות לדפים חדשים - אבל לא על זה אנחנו דנים)
לסיכום, אם שומרים על הכתובות של האתר בדיוק כפי שהן, לרבות הקישורים אליהן (עד לרמת התו הבודד) לא נדרשות הפניות בכלל. שוב, אני אומר את זה מבלי להתעמק בשינויים שהאתר שלך עבר באופן ספציפי. ייתכן וישנם דברים שאני לא מודע אליהם ולצורך של בונה האתרים שלך לבצע הפניות.
על ידי
במילים אחרות אני מבין שצריך לבקש מהתכנתת להישתמש בתוספת WWW גם עבור השמות של האתר החדש. לא רק שזה טוב לגוגל אלא גם יחסוך את השנייה המיותרת בזמן העלייה.
על ידי <סרן> 9.5k צפיות
בעקרון אם אלו היו הכתובות באתר הישן אז כן. וגם לשמור על כתובות הדפים של האתר הישן (הסופית שמזהה את שם הדף) או לדאוג להפניות מתאימות מדפים שהוסרו (במידה וישנן כאלו) לדפים המתאימים ביותר.
בהצלחה וחג שמח.
קולות
+1
על ידי <רב אלוף> 178k צפיות
העובדה שמדובר בהפניית 301 לא רלוונטית לבעיה שמוצגת (זמן תגובה ראשוני גבוה)
משום שהשרד שמבצע את הבדיקה שוודי ואני מניח לעצמי שהאתר שלך ישראלי ההתראה על זמן תגובה ראשוני גבוה היא התראת שווא.

יש לבדוק TTFB בשרת אזורי וגם פה לשמור על בדיקה סטרילית (מה שכמעט ובלתי אפשרי) בדוק משרת ישראלי, או אפילו מהמחשב שלך (FIDDLER) לאחר אתחול ראוטר \ ניקוי מטמון \ סגירת תוכנות ברקע \ בחיבור קווי \ ללא מחשבים נוספים המחוברים לרשת \ ב SAFEMODE וללא תוספים בדפדפן
כמובן זה דיי תלוי בעד כמה חשוב לך לבצע בדיקה "סטרילית"
על ידי 320 צפיות
תודה מנש.
בינתיים ניפתרה הבעיה.
סוגיית זמן התגובה הראשוני הגבוהה ניפתרה מאליה אחרי שגוגל סרק פעם נוספת את האתר - התוצאה זמן עלייה של האתר ירד מ 6 ל 4.5 שניות.
שיפור נוסף בזמן העלייה השגתי בעזרת WP Rocket - ירידה ל 2.5 שניות בלבד!
הבדיקות נעשו עדיין דרך Pingdom שוודיה. אני מניח שאם הייתי בודק בדרך שהיצעת אז הייתי מקבל תוצאהעוד יותר טובה.

4,335 שאלות

7,366 תשובות

9,934 תגובות

29,574 משתמשים

שאלות קשורות

1 תשובה
קולות
+1
1 תשובה
קולות
0
שאלה נשאלה על ידי 11/06/18 על ידי creativel <סגן משנה> 2.5k צפיות
3 תשובות
קולות
+1
3 תשובות
קולות
+1
...