◀ חדש! הצטרפו לקבוצה הסגורה שלנו בפייסבוק ושאלו את המומחים להצטרפות >>
קולות
+2
382 צפיות

כמה שווה לינק מאתר תמיכה בעל תוכן רלוונטי רב ?

על ידי 730 צפיות
נערך על ידי
יש לי אתר לויין שהקמתי,
שהכנסתי בו תוכן רלוונטי רב לאתרים שאני רוצה לפנות אליהם במטרה להחליף קישורים
התוכן מכיל מילות מפתח שהם מקדמים,
או מילות מפתח שקשורות אליהם
וכל מאמר כזה מכיל כ-500 מילים,

האם שווה להם להחליף איתי קישורים?
כלומר אני מביא להם קישור טקסט רלוונטי, והם מוציאים לי לינק מדף הבית מהפוטר לאתר השני שלי.

3 Answers

קולות
0
על ידי <רב סרן> 18.8k צפיות
זה תלוי באיכות האתר שלך, מיקום בתוצאות חיפוש רלוונטיות, כמות קישורים בעמוד. גם אם התוכן שלך מאוד רלוונטי, המיקום חשוב יותר.

האתר שלך חדש ולכן הסיכוי לקבל קישור טוב קטן מאוד ולא חשוב כמה רלוונטי התוכן שלך. רק כאשר אתר התמיכה יאונדקס, יתקדם במעלה תוצאות החיפוש ויקבל מעט PR הסיכוי להחליף עם אתרים טובים יגדל.

במצבך הנוכחי תוכל להשיג קישורים מאתרים חלשים יחסית וכן מאתרי תמיכה אחרים.
על ידי
זהו שהכנסתי בערך 10 קישורים לדף הבית,
ממאמרים רלוונטיים מאתרי מאמרים, שעשיתי להם גלגל קישורים
קולות
0
על ידי 620 צפיות
אני לא הייתי מחליף עם אתר כזה קישורים בתמורה לקישור מעמוד הבית שלי.
עצם השאלה שלך, מוכיחה שגם אתה לא ממש מאמין שזה שווה את זה.

אני מניח שתוכל למצוא "מקדמים כאלו ואחרים" שיסכימו להצעה הזו, אבל מאתרים אשר מקודמים על ידי חברות או אנשי מקצוע אשר מבינים דבר אחד או שניים - לא תזכה לתשובה.
קולות
0
על ידי <סגן אלוף> 21.3k צפיות
בוא נחשוב: אתר חדש שמקבל לינקים בעיקר מפוטרים ומוציא לינקים מטקסט שה-Anchor שלהם תמיד זהה לביטויים שמופיעים בכותרות של הדפים המקושרים. האם זה דבר שקשה מאד לזהות אותו, אלגוריתמית, כחריג?

ואם להיות מעשיים: בתור התחלה, עדיף לך לנסות לקבל לינקים חד כיווניים מאתרים לא מסחריים. אם התוכן שלך איכותי אפילו קצת, זה לא צריך להיות מאד קשה. תן לאתר "להבשיל" קצת ותראה עבור אילו ביטויים אתה מגיע למיקומים אטרקטיביים באופן יחסי, ושם תתחיל את ההחלפות.
על ידי
אשמח מאד ללמוד מהם הדברים שכן קשה לאלגוריתם של גוגל לזהות.
על ידי <סגן אלוף> 21.3k צפיות
לפעמים, במקום לחפש את מה שקשה לגוגל לזהות, הרבה יותר קל לנצל את הדברים שגוגל כן מזהה ומתגמל עליהם. לדוגמא, ליצור משהו שיש לו ערך ואנשים באמת ירצו לקשר אליו.

בכל אופן, המטרה בבניית לינקים היא ליצור Natural link profile, וזה אומר קודם כל שלא חוזרים על אותו תעלול פעמיים. לינקים טבעיים מגיעים מכל מיני אתרים, עם כל מיני Anchors, ולרוב כתגובה להופעת תוכן חדש.

כמו כן, אתר מוצלח עם תוכן איכותי יקבל לינקים חדשים גם לדפים חדשים וגם לדפים ותיקים, ולא לקבוצת דפים מצומצמת או להומפייג'.

כללי האצבע האלה הם הבסיס לכל נושא הלינקים.
על ידי <רב אלוף> 112k צפיות
נערך על ידי
תרגיל מחשבה: לדף שלך ציון רלוונטיות משוקלל נתון לביטוי החיפוש X, ובשקלול נלקח בחשבון שהביטוי X מופיע לבדו בתג הכותרת. ועכשיו, אם אוסיף לתג הכותרת את הביטוי Y אני מניח שציון הרלוונטיות לביטוי X ירד (כלל אצבע שהוא הבסיס לכל נושא תג הכותרת).

יש להניח, אם כן, שה-Natural link profile ש"מומחים" ממליצים עליו, פועל בדיוק באותו האופן ומפחית את ציון הרלוונטיות של הדף המקושר בגלל הרחבת טווח הביטויים שהדף המקושר רלוונטי עבורם, או שציוניו עבורם עלה בזכות טקסט העוגן הייחודי להם. יוצא שהפעולה שנועדה "לעבוד" על האלגוריתם באמצעות מצג שוא של "טבעיות" משיגה את התוצאה ההפוכה!
על ידי <סגן אלוף> 21.3k צפיות
ה"מומחה" שהכי מקושר עם הביטוי Natural link profile הוא אהרון וול מ-SEO Book. אני מקווה שהוא מספיק "מומחה" בשבילך.

לגופו של עניין: ברור שכותרות ולינקים טבעיים יהיו "מדוללים".

לדוגמא, למעלה מ-3000 לינקים טבעיים שמובילים לדף הבית של בלוג החומוס, לא מקשרים כולם מהמילה "חומוס" ולא עם הביטוי "חומוס להמונים" שהוא שם הבלוג, אלא משני הנ"ל וגם מביטויים כמו "בלוג החומוס", "החומוסיה של שוקי", "האתר של החומוס" וכו'.

אז נכון שמספר דומה של לינקים עם ביטוי זהה יכולים להשיג תוצאות טובות יותר בטווח הקצר, אבל ככה זה עם לינקים טבעיים - אתה לא מחליט.

עכשיו, נניח שאתה האלגוריתם של גוגל ואתה רואה שני אתרים - אחד עם 3000 לינקים בעלי Anchors זהים מפוטרים ושני עם מספר דומה אבל עם גיוון ב-Anchors ובמיקום הלינק בדף. על איזה אתר תאמר שהוא אתר פופולרי אמיתי ואיזה אתר תקבע שהוא Over optimized?

מקדמי אתרים שלא מגוונים Anchors ושמבססים את בניית הלינקים שלהם על פוטרים בלבד, חיים על זמן שאול.
על ידי <רב אלוף> 112k צפיות
נערך על ידי
אהרון וול איננו מומחה יותר גדול ממני למשל בנושא הנידון. הייתי נאלץ לקבל את סמכותו המקצועית כעדיפה אם היא הייתה נסמכת על סדרת ניסויים מבוקרים. בהעדר ניסויים דעתו היא ניחוש הנסמך על נימוקים לכאן ולכאן, בדיוק כמו שלי.

יתר על כן, אינני מעמיד את עצמי במקום לא יודע כמה מתוך 20,000 עובדי גוגל, נבונים, משכילים, חרוצים (ויקרים מאד!), שלרשותם עומדים כל הזמן וכל המשאבים לשכלול מתמיד של האלגוריתם. ולכן אינני טורח בכלל לנסות ולנחש מהכורסה שלי, במאמץ של שעת עבודה, או יום, או אפילו חודש, מה יראה להם "טבעי" ומה "מלאכותי" - אם על המושגים הללו לא אבד בכלל הקלח מבחינתם עוד לפני חמש שנים והם מדברים עכשיו במונחים שלא אהרון וול, לא אני ולא אתה מכירים בכלל.
על ידי <סגן אלוף> 21.3k צפיות
כדי להתייחס ברצינות למה שאתה אומר ולהחליט למי יש יותר גדול, היה עוזר לדעת מי אתה ועל מה אתה מבסס את הדברים שלך. (שים לב שאני לא אומר שהם לא מבוססים - אני אומר שאין לי דרך לדעת).

לגבי אהרון וול - כמה דברים שכתב ב-2005 וקודם לכן נאמרו על-ידי דוברים רשמיים של גוגל בשנתיים האחרונות. לכן הייתי אומר שאו שיש לו אינטואיציה טובה מאד או שהטענה שלך, שדעתו לא מבוססת על ניסויים, פשוט שגויה.

מעבר לזה, אתה מתעקש ליצור קונפליקט במקום שהוא לא קיים. לי בוודאי אין ויכוח עם עובדי גוגל וגם לאהרון וול לא ממש (כלומר, יש לו כמה ויכוחים אבל לא בנושא האלגוריתם).

אני יכול לנהל איתך שיחה ארוכה מאד על מה שמעניין לדעתי את עובדי גוגל שאחראים על האלגוריתם, אבל גם זה דיון ספקולטיבי. ובוא נודה על האמת - שגם ניסויים מבוקרים, במציאות של אלגוריתם משתנה, לא יכולים לספק תוצאות מדויקות, בוודאי לא לאורך זמן.

אם אבד הכלח או לא על מושגים כאלה ואחרים - גם זה דיון מעניין. אני דווקא הייתי אומר שלהרבה מונחים ששימשו בתיאוריות של שנות ה-70' יש תפקיד חשוב בפרקטיקה של שנות ה-2000.

אבל כל זה לא קשור בכלום לנושא שלנו ולטענה שטענתי.
על ידי <רב אלוף> 112k צפיות
נערך על ידי
אני מוכר היטב לקהילת מקדמי האתרים בארץ, בעיקר בזכות למעלה מ-5,000 פוסטים ותגובות שכתבתי בפורום K, תחת השם עמנואל,  וכולם בנושא התיאוריה והפרקטיקה של קידום אתרים בזירות תחרותיות. כמו כן, אני מקיים מזה יותר משנה סמינר מתקדם בן 25 שעות שבו אני מציג ומתרגל בין השאר טכנולוגיות ייחודיות שפיתחנו במהלך עשר השנים האחרונות, לקידום נבון ומוצלח  בזירות תחרותיות. בין משתתפי הסמינר קולגות מצמרת משרדי הקידום בארץ.
מידע נוסף בטל' 02-5664676.
על ידי <סגן אלוף> 21.3k צפיות
אוקיי, זה נשמע מאד מעניין. אתה יכול לדבר קצת על מתודולוגיות?
על ידי <רב אלוף> 112k צפיות
אני יכול לדבר הרבה על המתודולוגיות, אבל לא באופן פומבי. תתקשר אלי.

4,327 שאלות

7,360 תשובות

9,928 תגובות

20,280 משתמשים

שאלות קשורות

2 תשובות
קולות
0
שאלה נשאלה על ידי 15/08/13 על ידי חני 150 צפיות
2 תשובות
קולות
0
שאלה נשאלה על ידי 24/02/16 על ידי lionheart 200 צפיות
2 תשובות
קולות
0
...