◀ חדש! הצטרפו לקבוצה הסגורה שלנו בפייסבוק ושאלו את המומחים להצטרפות >>
קולות
0
1.1k צפיות

האם גוגל מאנדקס את הדפים גם ע"י חיפוש

על ידי 170 צפיות
היי,
אני מפתח אתר ששולף נתונים מAPI של אתר אחר ורציתי לדעת מבחינת הSEO שלו.. אם הנתונים נשלפים הרי רק כאשר מתבצע חיפוש כלשהו, גוגל יכול לאנדקס לי את הדפים עם הזמן? איך זה בדיוק עובד ?
רק כאשר משתמש מחפש משהו אז גוגל מזהה את זה כקישור?
או האם אני צריך ליצור לולאה ארוכה של אלפי חיפושים בדף אחד ולעשות להם קישורים ורק ככה גוגל יוכל לקרוא.. סוג של sitemap
תודה רבה לעוזרים

2 Answers

קולות
0
על ידי <רב אלוף> 112k צפיות
הנהלת גוגל בחרה שלא לספר לנו 95% ממה שלא (!) משפיע על ציון הרלוונטיות של הדף לביטוי חיפוש נתון. מה שכן (!) משפיע מרוכז בהנחית האיכות לבעלי\מנהלי אתרים שמוצגת ב- https://support.google.com/webmasters/answer/6001093?hl=iw&ref_topic=4631146 . עדיף שפשוט תפעל על פי אותה הנחיה, כי מאד לא מתקבל על הדעת שהנהלת חברת גוגל תנחה את בעלי האתרים לעשות משהו שלא עובד.
על ידי 170 צפיות
השאלה שלי הייתה יותר בקטע של האינדוקס עצמו של הדפים (המציאה של הדפים בכלל), ולא הציון שלהם..
השאלה שלי אם בכלל גוגל יזהה אותם או בגלל שזה נשלף רק בחיפוש זה לא יזהה..
על ידי <רב אלוף> 112k צפיות
יופי. שנינו מסכימים שאינדוקס מתייחס לביטוי חיפוש נתון, ואם ציון הרלוונטיות של הדף לביטוי חיפוש נתון הוא 0, אז הדף לא מאונדקס עבור אותו ביטוי חיפוש. מאידך, אי-אפשר לדעת מה הוא וותק האינדוקס לביטוי חיפוש - האם מאז שלגוגל נודע על קיומו של הדף או, במיוחד בביטויי חיפוש נדירים במיוחד, מאז שבוצע חיפוש כזה, וגוגל בדק האם ניתן (!) לאנדקס את הדף לאותו ביטוי חיפוש.   
הדוגמה (dogma) של עבודת קידום האתרים אומרת שחייבת להיות לפחות "פעולת קידום" אחת שמשתמשת באותו ביטוי חיפוש כדי לגרום לגוגל לאנדקס את הדף עבור אותו ביטוי. אבל ממצא שגיליתי לפני כחודשיים ( http://www.askpavel.co.il/qa/18834 ) מפריך לכאורה גם את הדוגמה הזאת.
על ידי
אני מבין למה אתה מתכוון.. אבל הכוונה שלי בין אם יש תוכן טוב, כותרת, תיאור ואפילו הדף עצמו הוא איכותי מאוד כשלעצמו אבל השאלה שלי אם גוגל מצליח להגיע אליו.. כי אפשר להגיע אליו רק כאשר בוצע חיפוש וגם כשקורה חיפוש זה ספיצפית לחיפוש הרלוונטי ופה זה נגמר.. הכוונה שלי במינימום של האינדוקס שמספיק שאני אכתוב site:domain.co.il אני אראה את אותו דף.
על ידי <רב אלוף> 112k צפיות
נערך על ידי
מה זה "מינימום של האינדוקס"? אינדוקס לא מתבטא במספר אלא ב"כן" או "לא". רלוונטיות מתבטאת ב"כן" אינדוקס ובציון רלוונטיות גבוה מ-0. כאשר אתה שואל site:domain.co.il אתה לא מקבל מידע לאיזה ביטויי חיפוש הדפים מאונדקסים, והאם הם אונדקסו כאשר לגוגל נודע על עצם קיומו של הדף, או רק כאשר ביטוי החיפוש הנדיר נשאל בפעם הראשונה, רק שהם מאונדקסים כל אחד לביטוי אחד לפחות.
מאידך, בו נניח שבטקסט הדף שלך יש 5,000 מילים. המילה השניה מראשית הטקסט מופיעה הרבה פעמים בטקסט ואם תשאל אותה גוגל יציג את הדף במקום 30. ועכשיו בוא נחשב על ביטוי חיפוש שמורכב מהמילה השניה והמילה השניה מסוף הטקסט. הצירוף הזה הוא נדיר ביותר, וכדי שהדף יאונדקס אליו מראש גוגל חייב לאנדקס כל צירוף אפשרי בין 5,000 המילים שבטקסט. זה מספר אסטרונומי ובזבוז משארים עצום. כך שבהחלט סביר להניח שלביטויי חיפוש נדירים גוגל מאנדקס את הדף רק לאחר שבוצע חיפוש אחד בפועל.
אבל זה לא אומר שציון הרלוונטיות של הדף לביטוי חיפוש שהאינדוקס שלו בוצע מראש גבוה משל הציון לביטוי שהאינדוקס שלו בוצע רק בעקבות חיפוש. יותר ברור?
קולות
0
על ידי <רב אלוף> 178k צפיות
אני מתעלם מהפוטנציאל הגדול לתוכן באיכות ירודה שנוגד את הנחיות האיכות של גוגל ומתמקד בשאלה הטכנית הקשורה לאינדוקס.

בעיקרון גוגל כן יכול לנסות להזין פרמטרים בכתובת או בטפסים (ביטויים פופולריים או מספרים) אבל לא מדובר במשהו שהייתי סומך עליו

לכן מה שצריך לעשות במקביל לתוכן האוטומטי שנוצר על ידי ה API (ושוב פעם יש פוטנציאל לבעיה!) יש צורך ליצור ארכיטקטורת מידע וקטגוריות ברורות שהבוט יסרוק ובנוסף לדאוג למפת אתר דינאמית ועדכנית שתעזור לבוט לגלות דפים חדשים באתר
על ידי 170 צפיות
עקרונית אפשרי לעשות מפת אתר ענקית? עם אלפי קישורים גוגל רואה את זה בעין יפה או לא?
על ידי <רב אלוף> 178k צפיות
עקרונית אפשרי לעשות מפת אתר ענקית?
טכנית יש הגבלה של כ 50,000 כתובות או 10 מגה
בעיקרון ממליץ לבצע חלוקה לקטגוריות כדי לא ליצור מפות גדולות וכדי לעקוב אחר הסריקה וההוספה לאינדקס

גוגל רואה את זה בעין יפה או לא?
מדובר במשהו טכני אין פה עניין של עין יפה או לא, למרות זאת ללא קשר למפת האתר התוכן שאתה מציג יכול להיות בעייתי ודווקא את זה הייתי בודק יותר לעומק

4,336 שאלות

7,367 תשובות

9,937 תגובות

31,170 משתמשים

...