קידום אתרים הבלוג שאלות ותשובות חדשות קורסים כלים
פעם ראשונה כאן?
◀ חדש! הצטרפו לקבוצה הסגורה שלנו בפייסבוק ושאלו את המומחים להצטרפות >>

האם גוגל מאנדקס את הדפים גם ע"י חיפוש

0 הצבעות
287 צפיות
שאלה נשאלה ב- 14 ינואר, 2016 על ידי solumyo (170 נקודות)
היי,
אני מפתח אתר ששולף נתונים מAPI של אתר אחר ורציתי לדעת מבחינת הSEO שלו.. אם הנתונים נשלפים הרי רק כאשר מתבצע חיפוש כלשהו, גוגל יכול לאנדקס לי את הדפים עם הזמן? איך זה בדיוק עובד ?
רק כאשר משתמש מחפש משהו אז גוגל מזהה את זה כקישור?
או האם אני צריך ליצור לולאה ארוכה של אלפי חיפושים בדף אחד ולעשות להם קישורים ורק ככה גוגל יוכל לקרוא.. סוג של sitemap
תודה רבה לעוזרים

תשובות 2

0 הצבעות
נתקבלה תשובה ב- 15 ינואר, 2016 על ידי זקן השבט <רב אלוף> (112,230 נקודות)
הנהלת גוגל בחרה שלא לספר לנו 95% ממה שלא (!) משפיע על ציון הרלוונטיות של הדף לביטוי חיפוש נתון. מה שכן (!) משפיע מרוכז בהנחית האיכות לבעלי\מנהלי אתרים שמוצגת ב- https://support.google.com/webmasters/answer/6001093?hl=iw&ref_topic=4631146 . עדיף שפשוט תפעל על פי אותה הנחיה, כי מאד לא מתקבל על הדעת שהנהלת חברת גוגל תנחה את בעלי האתרים לעשות משהו שלא עובד.
נתקבלה תגובה 16 ינואר, 2016 על ידי solumyo (170 נקודות)
השאלה שלי הייתה יותר בקטע של האינדוקס עצמו של הדפים (המציאה של הדפים בכלל), ולא הציון שלהם..
השאלה שלי אם בכלל גוגל יזהה אותם או בגלל שזה נשלף רק בחיפוש זה לא יזהה..
נתקבלה תגובה 16 ינואר, 2016 על ידי זקן השבט <רב אלוף> (112,230 נקודות)
יופי. שנינו מסכימים שאינדוקס מתייחס לביטוי חיפוש נתון, ואם ציון הרלוונטיות של הדף לביטוי חיפוש נתון הוא 0, אז הדף לא מאונדקס עבור אותו ביטוי חיפוש. מאידך, אי-אפשר לדעת מה הוא וותק האינדוקס לביטוי חיפוש - האם מאז שלגוגל נודע על קיומו של הדף או, במיוחד בביטויי חיפוש נדירים במיוחד, מאז שבוצע חיפוש כזה, וגוגל בדק האם ניתן (!) לאנדקס את הדף לאותו ביטוי חיפוש.   
הדוגמה (dogma) של עבודת קידום האתרים אומרת שחייבת להיות לפחות "פעולת קידום" אחת שמשתמשת באותו ביטוי חיפוש כדי לגרום לגוגל לאנדקס את הדף עבור אותו ביטוי. אבל ממצא שגיליתי לפני כחודשיים ( http://www.askpavel.co.il/qa/18834 ) מפריך לכאורה גם את הדוגמה הזאת.
נתקבלה תגובה 17 ינואר, 2016 על ידי אנונימי
אני מבין למה אתה מתכוון.. אבל הכוונה שלי בין אם יש תוכן טוב, כותרת, תיאור ואפילו הדף עצמו הוא איכותי מאוד כשלעצמו אבל השאלה שלי אם גוגל מצליח להגיע אליו.. כי אפשר להגיע אליו רק כאשר בוצע חיפוש וגם כשקורה חיפוש זה ספיצפית לחיפוש הרלוונטי ופה זה נגמר.. הכוונה שלי במינימום של האינדוקס שמספיק שאני אכתוב site:domain.co.il אני אראה את אותו דף.
נתקבלה תגובה 19 ינואר, 2016 על ידי זקן השבט <רב אלוף> (112,230 נקודות)
נערך 19 ינואר, 2016 על ידי זקן השבט
מה זה "מינימום של האינדוקס"? אינדוקס לא מתבטא במספר אלא ב"כן" או "לא". רלוונטיות מתבטאת ב"כן" אינדוקס ובציון רלוונטיות גבוה מ-0. כאשר אתה שואל site:domain.co.il אתה לא מקבל מידע לאיזה ביטויי חיפוש הדפים מאונדקסים, והאם הם אונדקסו כאשר לגוגל נודע על עצם קיומו של הדף, או רק כאשר ביטוי החיפוש הנדיר נשאל בפעם הראשונה, רק שהם מאונדקסים כל אחד לביטוי אחד לפחות.
מאידך, בו נניח שבטקסט הדף שלך יש 5,000 מילים. המילה השניה מראשית הטקסט מופיעה הרבה פעמים בטקסט ואם תשאל אותה גוגל יציג את הדף במקום 30. ועכשיו בוא נחשב על ביטוי חיפוש שמורכב מהמילה השניה והמילה השניה מסוף הטקסט. הצירוף הזה הוא נדיר ביותר, וכדי שהדף יאונדקס אליו מראש גוגל חייב לאנדקס כל צירוף אפשרי בין 5,000 המילים שבטקסט. זה מספר אסטרונומי ובזבוז משארים עצום. כך שבהחלט סביר להניח שלביטויי חיפוש נדירים גוגל מאנדקס את הדף רק לאחר שבוצע חיפוש אחד בפועל.
אבל זה לא אומר שציון הרלוונטיות של הדף לביטוי חיפוש שהאינדוקס שלו בוצע מראש גבוה משל הציון לביטוי שהאינדוקס שלו בוצע רק בעקבות חיפוש. יותר ברור?
0 הצבעות
נתקבלה תשובה ב- 22 ינואר, 2016 על ידי מנשה אברמוב <רב אלוף> (176,200 נקודות)
אני מתעלם מהפוטנציאל הגדול לתוכן באיכות ירודה שנוגד את הנחיות האיכות של גוגל ומתמקד בשאלה הטכנית הקשורה לאינדוקס.

בעיקרון גוגל כן יכול לנסות להזין פרמטרים בכתובת או בטפסים (ביטויים פופולריים או מספרים) אבל לא מדובר במשהו שהייתי סומך עליו

לכן מה שצריך לעשות במקביל לתוכן האוטומטי שנוצר על ידי ה API (ושוב פעם יש פוטנציאל לבעיה!) יש צורך ליצור ארכיטקטורת מידע וקטגוריות ברורות שהבוט יסרוק ובנוסף לדאוג למפת אתר דינאמית ועדכנית שתעזור לבוט לגלות דפים חדשים באתר
נתקבלה תגובה 22 ינואר, 2016 על ידי solumyo (170 נקודות)
עקרונית אפשרי לעשות מפת אתר ענקית? עם אלפי קישורים גוגל רואה את זה בעין יפה או לא?
נתקבלה תגובה 22 ינואר, 2016 על ידי מנשה אברמוב <רב אלוף> (176,200 נקודות)
עקרונית אפשרי לעשות מפת אתר ענקית?
טכנית יש הגבלה של כ 50,000 כתובות או 10 מגה
בעיקרון ממליץ לבצע חלוקה לקטגוריות כדי לא ליצור מפות גדולות וכדי לעקוב אחר הסריקה וההוספה לאינדקס

גוגל רואה את זה בעין יפה או לא?
מדובר במשהו טכני אין פה עניין של עין יפה או לא, למרות זאת ללא קשר למפת האתר התוכן שאתה מציג יכול להיות בעייתי ודווקא את זה הייתי בודק יותר לעומק
יש לך שאלות בנושא קידום אתרים?

כאן המקום לשאול אותן ולקבל תשובות מקהילת מקדמי האתרים בישראל.

ההרשמה למערכת אינה מצריכה מילוי טפסים ולוקחת פחות מ-5 דקות.

פעם ראשונה כאן? למד איך משתמשים!

4,304 שאלות

7,331 תשובות

9,902 תגובות

17,201 משתמשים

adsense adwords facebook google h1 html nofollow ppc seo url wix wordpress youtube אדוורדס אדסנס אופטימיזציה אופטימיזציה-לעמוד אחסון אינדוקס אינדוקס-בגוגל אנליטיקס אתר אתר חדש אתר-וורדפרס אתרים בחירת-דומיין בלוגים בניית-קישורים גוגל גוגל אדוורדס גוגל אדסנס גוגל אנליטיקס גוגל וובמאסטר גוגל פלוס גוגל-אדסנס גוגל-אנליטיקס דומיין דירוג דירוגים דף נחיתה דף-מעריצים-בפייסבוק החלפת-קישורים העברת אתר העברת-אתר הפניות הפניות 301 הפנייה 301 וורדפרס חנות-וירטואלית יוטיוב ירידה בדירוגים ירידה במיקומים ירידה-בדירוגים כותרות כפילות כתובת-בעברית מאמרים מילות חיפוש מילות מפתח מיקומים בגוגל מיקומים-בגוגל מנועי חיפוש מעבר לאתר חדש מפת אתר סאבדומיין ספאם סריקה עברית עונש מגוגל עמוד-עסקי-בפייסבוק פגיעה-בקידום פייסבוק פרסום פרסום-מאמרים קידום קידום אורגני קידום אורגני בגוגל קידום אתר קידום אתרים קידום בגוגל קידום ממומן קידום-אתרים קידום-ממומן קישורים קישורים יוצאים קישורים נכנסים קישורים פנימיים קישורים-נכנסים קישורים-פנימיים שגיאה שיווק שכפול תוכן תוכן תוכן כפול תוכן משוכפל תוכן-משוכפל תוצאות חיפוש תמונות 301 404
AskPavel Academy קורס קידום אתרים
×

עקבו אחרינו בפייסבוק כדי להישאר מעודכנים

מדריכים, חדשות וטיפים שיעזרו לך בקידום האתר

שאלות קשורות

0 הצבעות
1 תשובה 356 צפיות
שאלה נשאלה ב- 30 דצמבר, 2011 על ידי frimen (480 נקודות)
0 הצבעות
2 תשובות 397 צפיות
שאלה נשאלה ב- 29 אפריל, 2015 על ידי עמית עוז <סגן אלוף> (21,780 נקודות)
+2 הצבעות
1 תשובה 576 צפיות
שאלה נשאלה ב- 7 נובמבר, 2011 על ידי oded050 <סגן משנה> (1,100 נקודות)
0 הצבעות
4 תשובות 301 צפיות
שאלה נשאלה ב- 27 אוקטובר, 2014 על ידי shir (650 נקודות)
...