קידום אתרים הבלוג שאלות ותשובות חדשות קורסים כלים
פעם ראשונה כאן?
◀ חדש! הצטרפו לקבוצה הסגורה שלנו בפייסבוק ושאלו את המומחים להצטרפות >>

לאן נעלמים מרבית השואלים?

0 הצבעות
253 צפיות
שאלה נשאלה ב- 22 אוקטובר, 2015 על ידי זקן השבט <רב אלוף> (112,290 נקודות)
נערך 22 אוקטובר, 2015 על ידי זקן השבט
דב תמרי, איש זקן, חביב וחכם, מספר על אריק שרון שהוא נהג לשאול תשובות. מכל מקום, זאת התשובה שאני יכול להציע ברגע זה:

פער הידע שבין ציבור השואלים במדור ה"שאלות ותשובות" לבין מעט המשיבים הלך וגדל עם הזמן, עד כדי כך שהוא כבר לא ניתן כמעט לגישור, למעט בשאלות טכניות מובהקות כמו "איך לבצע Redirect?" או"איך לחסום דף מפני אינדוקס?". אני נוהג להשוות את פער הידע הזה לפער הידע שמונע את האפשרות להסביר לילד בכיתה א' על מה הוענק השנה פרס נובל לפיסיקה (... for key contributions to the experiments which demonstrated that neutrinos change identities. This metamorphosis requires that neutrinos have mass.).

פער הידע שהפך לעצום מכריח את המשיבים להתחיל להשיב עם הפרכת האקסיומה שעליה מתבססת השאלה. ומאחר ולאחרונה ( http://www.askpavel.co.il/qa/18834 ) נוצר לכאורה צורך להפריך את האקסיומה הבסיסית ביותר של העיסוק בקידום אתרים - שגוגל זקוק למקדם האתרים כדי להורות לו עבור איזה ביטויי חיפוש יש לאנדקס את הדף, ובאיזה מיקום (ולכן גם בעל האתר זקוק למקדם אתרים או לרכישת ידע לשימוש עצמי בקידום אתרים) - כמעט כל מי ששואל פה משהו מופתע עד כדי תדהמה, או אפילו עלבון, יוצא מהמדור ולא חוזר אליו יותר (כמו  http://www.askpavel.co.il/qa/19209 ועוד כ-100 שואלים כמוהו לאחרונה). על פי התצפיות שלי, הם גם לא מגיבים על ידי הצגת אותה שאלה לשני הפורומים המקצועיים הפעילים האחרים (אינני יודע האם הם עושים זאת בפייסבוק).

אני מזמין את קוראי המדור לחוות את דעתם על הסוגיה הזו.
נתקבלה תגובה 25 אוקטובר, 2015 על ידי hero (880 נקודות)
התייאשו לשאול שאלות שהתשובות עליהן זהות ומכילות קישור להנחיות גוגל.
נתקבלה תגובה 25 אוקטובר, 2015 על ידי זקן השבט <רב אלוף> (112,290 נקודות)
נערך 25 אוקטובר, 2015 על ידי זקן השבט
שלום לך hero.

מה פתאום? - כמעט כל אותם 100 שואלים נכנסו לפה פעם אחת בלבד, ועוד לא היה להם ממה להתייאש. השאלה היתה כמעט תמיד במונחים של "האם פעולה X מועילה לקידום?", "האם פעולה Y מזיקה לקידום?" וכדומה.

לאן אתה מציע לשלוח אותם? - איפה יש לדעתך הנחיות שעדיף לציית להן במקום לציית להנחיות של הנהלת חברת גוגל לבעלי\מנהלי אתרים מה עליהם לבצע כדי שהאתרים שלהם יקודמו בתוצאות החיפוש של גוגל? ולמה אתה לא סיפקת להם תשובה אחרת?

אני רואה שאתה ואני סיפקנו רק פעמיים תשובה לאותו שואל ( http://www.askpavel.co.il/qa/18034 ו- http://www.askpavel.co.il/qa/17943 ) וגם שם לא ממש ענית לו.
נתקבלה תגובה 25 אוקטובר, 2015 על ידי hero (880 נקודות)
נערך 25 אוקטובר, 2015 על ידי hero
שלום לך זקן השבט.
אני דווקא כן חושב שעניתי על התשובות(אמנם בקצרה) אבל נתתי כיוון.
לגבי התשובות שלך ושל עוד כמה חברים של "תעשה אתר טוב שהמשתמשים יאהבו וגוגל יאהב" הוא לא מתאים לאתרים חדשים כאשר אין בהם משתמשים בכלל. ואפילו שאני מאמין במשפט הזה עדיין ניתן להשיג תוצאות מעולות רק בגלל קישורים. הרי מזה חברות קידום מתפרנסות. מי אמר שחנות X טובה יותר מY?. אבל אם תשלם כמה אלפים בחודש ללא שום נגיעה בתוכן האתר שלך יעלה בדירוג. ואל תספר לי על עדכוני אלגוריתם כי גם מהם יודעים להתחמק.

בכללי אנשים מחפשים פתרונות פרקטיים להילחם לבד נגד המתחרים שלהם שמשלמים על דירוגים (ולהם אין תקציב).

אז אם אתה לא יכול\רוצה לעזור אל תבאס אותם. כי אפשר להשפיע על הדירוגים בצורה חיצונית ולא להיענש.

לגבי לאן לשלוח אותם?
לכתבה הכי חשובה באתר זאת התחלה:
http://www.askpavel.co.il/blog/prepare-for-penguin-3-0
נתקבלה תגובה 25 אוקטובר, 2015 על ידי זקן השבט <רב אלוף> (112,290 נקודות)
נערך 3 נובמבר, 2015 על ידי זקן השבט
היי,

א. לא ענית וגם לא נתת כיוון. ב- http://www.askpavel.co.il/qa/18034 למשל, הערתי לך ש"גם בעידן שבו היה ניתן עדיין (!) לקדם אתר בבטחה על ידי "בניית"  (והחלפת) קישורים, הכלים שהצגת לא יכלו להעריך את ערכו של קישור שעוד לא קיים", ולכן הפניית השואל לאותם כלים לא עונה על השאלה שלו.

ב. אינני נוהג להשיב ב"תעשה אתר טוב שהמשתמשים יאהבו וגוגל יאהב" כי ההנחיה של גוגל מנוסחת במונחים של "רצון (!) משתמשי גוגל להשתמש באתר ולשתף אותו" (יותר (!) מרצונם להשתמש בכל שאר תוצאות החיפוש ולשתף אותן). יש הבדל עצום בין שני הנוסחים, משום שמהנוסח של גוגל מתחייב שגוגל כבר יודע למדוד (!) את שיעור הרצון להשתמש בתוצאות החיפוש ולשתף אותן. "יאהבו" זה משהו לא ממש מדיד.

ג. איך חברות הקידום מתפרנסות לא שייך לדיון המקצועי הטהור וזה ודאי לא יכול לספק תשובות מנומקות לשאלות שנשאלות כאן.   השאלה המקצועית היא מה יכול להסביר את הניגוד הקוטבי שבין נוסח ההנחיה של גוגל לבין המציאות שבה ניתן מדי פעם להביא תוצאת חיפוש למקום הראשון בביטוי חיפוש תחרותי למרות שחורגים במפורש מהנחיות גוגל האחרות העוסקות בקישורים. כדי לפתור את הניגוד הזה הצגתי פה לא מעט פעמים מודל של גוגל שעל פיו שיטת דירוג תוצאות החיפוש מוחלפת בהדרגה, בכל פעם על קבוצת ביטויי חיפוש קטנה נוספת (כמו שגם "פינגווין" מופעל בכל פעם מחדש על קבוצת ביטויי חיפוש נוספת ולא על כל האינדקס של גוגל).

ד. קידום אתרים זה פרסום לכל דבר. חנות מכולת לא יכולה  להתמודד לפני החגים אם היא מפרסמת מודעה של 2 אינץ' מול רשתות המזון שמפרסמות על שישה דפי עיתון.

ה. שאלתי פה מדוע השואלים לא חוזרים. האם אפשר להבין שאתה משער שעצם קריאת ההנחיה של גוגל היא שמבאסת אותם, ולא העובדה שאני הוא זה ששלח אותם לקרוא אותה?
  
ו. אינני רואה איך הפוסט של עמיתי בן אורן מנחה את השואלים פה מה לעשות כדי לקדם את האתר, ולא רק מה לעשות כדי להימנע מעונש. וחוץ מזה, אתה יכול לקרוא שם גם ויכוחים בין בן אורן לביני שלא ממש הוכרעו מאז (למשל: למה penguin-3-0 ולא גם penguin-1-0 ?).

תשובה 1

0 הצבעות
נתקבלה תשובה ב- 25 אוקטובר, 2015 על ידי מנשה אברמוב <רב אלוף> (174,410 נקודות)
אם תשאל אותי עברו לפלטפורמה אישית \ פעילה יותר כמו פיסבוק
נתקבלה תגובה 25 אוקטובר, 2015 על ידי זקן השבט <רב אלוף> (112,290 נקודות)
מעבר לפייסבוק יכול להסביר את הנפילה הכללית במספר השאלות המוצגות לראשונה (!) גם פה וגם ב-seoforums. לא נשאלה שם למשל אפילו שאלה חדשה אחת מאז ה-12 לאוקטובר! אבל זה לא יכול להסביר את אותם 100 שואלים שכבר נכנסו לאחרונה למדור ה"שאלות ותשובות" פה, הופנו לקרוא את שינוי ההנחיה של הנהלת חברת גוגל מחודש מאי 2013, מה עליהם לבצע כדי לקדם את האתרים שלהם בתוצאות החיפוש, נתבקשו לחזור לכאן אם ההנחיה מפתיעה אותם או שמשהו בה לא ברור, ואיש מהם לא חזר.

את האפשרות שהם לא חזרו לכאן כי עברו לפייסבוק בציפייה ששם  יקבלו תשובה לרוחם, ניתן לבדוק אמפירית. אני מזהה הרי בקלות גם שאלות זהות שנשאלות סימולטנית בשניים או שלושה פורומים מקצועיים.
נתקבלה תגובה 1 נובמבר, 2015 על ידי אנונימי
אתה היחידי שעוד נמצא כאן. אתה וכל פעם עוד מישהו חדש שקרא על קידום אתרים לפני דקה. לא סתם שמך זקן השבט. לך תעבוד קצת במקום לשוטט כל היום בפורומים, ממילא כל התשובות שלך דומות וחסרות כל תועלת למשתמש.
אני מנסה להבין מה יוצא לך מכל ההודעות שלך בכל פורום אפשרי בתחום ולא מבין. פשוט. לא. מבין.
תעבור לפורומים באנגלית, יהיה לך שם יותר פעילות ואז תוכל בכלל לשבת 24\7 על המחשב ולהתנגח עם אנשים.
נתקבלה תגובה 1 נובמבר, 2015 על ידי זקן השבט <רב אלוף> (112,290 נקודות)
אני משער שגם אם אנסה להסביר לך לא תבין.
נתקבלה תגובה 1 נובמבר, 2015 על ידי אנונימי
אנא נסה אותי.
נ.ב סחטיין על המעבר לפייסבוק. הבנת שלא נשאר לך מי לשגע כאן
נתקבלה תגובה 3 נובמבר, 2015 על ידי זקן השבט <רב אלוף> (112,290 נקודות)
נערך 3 נובמבר, 2015 על ידי זקן השבט
כי לא הצלחת לענות על השאלה "האם אפשר להבין שאתה משער שעצם קריאת ההנחיה של גוגל היא שמבאסת אותם, ולא העובדה שאני הוא זה ששלח אותם לקרוא אותה?"

אינני מוצא אותם גם בפייסבוק. אולי הם בקבוצה שבה מסתובבים מחליפי הקישורים, שאליה לא נרשמתי.
יש לך שאלות בנושא קידום אתרים?

כאן המקום לשאול אותן ולקבל תשובות מקהילת מקדמי האתרים בישראל.

ההרשמה למערכת אינה מצריכה מילוי טפסים ולוקחת פחות מ-5 דקות.

פעם ראשונה כאן? למד איך משתמשים!

4,269 שאלות

7,303 תשובות

9,875 תגובות

14,345 משתמשים

adsense adwords facebook google h1 html nofollow ppc seo url wix wordpress youtube אדוורדס אדסנס אופטימיזציה אופטימיזציה-לעמוד אחסון אינדוקס אינדוקס-בגוגל אנליטיקס אתר אתר חדש אתר-וורדפרס אתרים בחירת-דומיין בלוגים בניית-קישורים גוגל גוגל אדוורדס גוגל אדסנס גוגל אנליטיקס גוגל וובמאסטר גוגל פלוס גוגל-אדסנס גוגל-אנליטיקס דומיין דירוג דירוגים דף נחיתה דף-מעריצים-בפייסבוק החלפת-קישורים העברת אתר העברת-אתר הפניות הפניות 301 הפנייה 301 וורדפרס חנות-וירטואלית יוטיוב ירידה בדירוגים ירידה במיקומים ירידה-בדירוגים כותרות כפילות כתובת-בעברית מאמרים מילות חיפוש מילות מפתח מיקומים בגוגל מיקומים-בגוגל מנועי חיפוש מעבר לאתר חדש מפת אתר סאבדומיין ספאם סריקה עברית עונש מגוגל עמוד-עסקי-בפייסבוק פגיעה-בקידום פייסבוק פרסום פרסום-מאמרים קידום קידום אורגני קידום אורגני בגוגל קידום אתר קידום אתרים קידום בגוגל קידום ממומן קידום-אתרים קידום-ממומן קישורים קישורים יוצאים קישורים נכנסים קישורים פנימיים קישורים-נכנסים קישורים-פנימיים שגיאה שיווק שכפול תוכן תוכן תוכן כפול תוכן משוכפל תוכן-משוכפל תוצאות חיפוש תמונות 301 404
AskPavel Academy קורס קידום אתרים
×

עקבו אחרינו בפייסבוק כדי להישאר מעודכנים

מדריכים, חדשות וטיפים שיעזרו לך בקידום האתר

שאלות קשורות

0 הצבעות
1 תשובה 881 צפיות
שאלה נשאלה ב- 12 ספטמבר, 2015 על ידי זקן השבט <רב אלוף> (112,290 נקודות)
+1 הצבעה
2 תשובות 673 צפיות
שאלה נשאלה ב- 7 ינואר, 2016 על ידי זקן השבט <רב אלוף> (112,290 נקודות)
+1 הצבעה
5 תשובות 251 צפיות
שאלה נשאלה ב- 23 דצמבר, 2015 על ידי dealoox (190 נקודות)
0 הצבעות
1 תשובה 194 צפיות
שאלה נשאלה ב- 19 יולי, 2018 על ידי liran909090 (240 נקודות)
...