◀ חדש! הצטרפו לקבוצה הסגורה שלנו בפייסבוק ושאלו את המומחים להצטרפות >>
קולות
0
507 צפיות

לאן נעלמים מרבית השואלים?

על ידי <רב אלוף> 112k צפיות
נערך על ידי
דב תמרי, איש זקן, חביב וחכם, מספר על אריק שרון שהוא נהג לשאול תשובות. מכל מקום, זאת התשובה שאני יכול להציע ברגע זה:

פער הידע שבין ציבור השואלים במדור ה"שאלות ותשובות" לבין מעט המשיבים הלך וגדל עם הזמן, עד כדי כך שהוא כבר לא ניתן כמעט לגישור, למעט בשאלות טכניות מובהקות כמו "איך לבצע Redirect?" או"איך לחסום דף מפני אינדוקס?". אני נוהג להשוות את פער הידע הזה לפער הידע שמונע את האפשרות להסביר לילד בכיתה א' על מה הוענק השנה פרס נובל לפיסיקה (... for key contributions to the experiments which demonstrated that neutrinos change identities. This metamorphosis requires that neutrinos have mass.).

פער הידע שהפך לעצום מכריח את המשיבים להתחיל להשיב עם הפרכת האקסיומה שעליה מתבססת השאלה. ומאחר ולאחרונה ( http://www.askpavel.co.il/qa/18834 ) נוצר לכאורה צורך להפריך את האקסיומה הבסיסית ביותר של העיסוק בקידום אתרים - שגוגל זקוק למקדם האתרים כדי להורות לו עבור איזה ביטויי חיפוש יש לאנדקס את הדף, ובאיזה מיקום (ולכן גם בעל האתר זקוק למקדם אתרים או לרכישת ידע לשימוש עצמי בקידום אתרים) - כמעט כל מי ששואל פה משהו מופתע עד כדי תדהמה, או אפילו עלבון, יוצא מהמדור ולא חוזר אליו יותר (כמו  http://www.askpavel.co.il/qa/19209 ועוד כ-100 שואלים כמוהו לאחרונה). על פי התצפיות שלי, הם גם לא מגיבים על ידי הצגת אותה שאלה לשני הפורומים המקצועיים הפעילים האחרים (אינני יודע האם הם עושים זאת בפייסבוק).

אני מזמין את קוראי המדור לחוות את דעתם על הסוגיה הזו.
על ידי 880 צפיות
התייאשו לשאול שאלות שהתשובות עליהן זהות ומכילות קישור להנחיות גוגל.
על ידי <רב אלוף> 112k צפיות
נערך על ידי
שלום לך hero.

מה פתאום? - כמעט כל אותם 100 שואלים נכנסו לפה פעם אחת בלבד, ועוד לא היה להם ממה להתייאש. השאלה היתה כמעט תמיד במונחים של "האם פעולה X מועילה לקידום?", "האם פעולה Y מזיקה לקידום?" וכדומה.

לאן אתה מציע לשלוח אותם? - איפה יש לדעתך הנחיות שעדיף לציית להן במקום לציית להנחיות של הנהלת חברת גוגל לבעלי\מנהלי אתרים מה עליהם לבצע כדי שהאתרים שלהם יקודמו בתוצאות החיפוש של גוגל? ולמה אתה לא סיפקת להם תשובה אחרת?

אני רואה שאתה ואני סיפקנו רק פעמיים תשובה לאותו שואל ( http://www.askpavel.co.il/qa/18034 ו- http://www.askpavel.co.il/qa/17943 ) וגם שם לא ממש ענית לו.
על ידי 880 צפיות
נערך על ידי
שלום לך זקן השבט.
אני דווקא כן חושב שעניתי על התשובות(אמנם בקצרה) אבל נתתי כיוון.
לגבי התשובות שלך ושל עוד כמה חברים של "תעשה אתר טוב שהמשתמשים יאהבו וגוגל יאהב" הוא לא מתאים לאתרים חדשים כאשר אין בהם משתמשים בכלל. ואפילו שאני מאמין במשפט הזה עדיין ניתן להשיג תוצאות מעולות רק בגלל קישורים. הרי מזה חברות קידום מתפרנסות. מי אמר שחנות X טובה יותר מY?. אבל אם תשלם כמה אלפים בחודש ללא שום נגיעה בתוכן האתר שלך יעלה בדירוג. ואל תספר לי על עדכוני אלגוריתם כי גם מהם יודעים להתחמק.

בכללי אנשים מחפשים פתרונות פרקטיים להילחם לבד נגד המתחרים שלהם שמשלמים על דירוגים (ולהם אין תקציב).

אז אם אתה לא יכול\רוצה לעזור אל תבאס אותם. כי אפשר להשפיע על הדירוגים בצורה חיצונית ולא להיענש.

לגבי לאן לשלוח אותם?
לכתבה הכי חשובה באתר זאת התחלה:
http://www.askpavel.co.il/blog/prepare-for-penguin-3-0
על ידי <רב אלוף> 112k צפיות
נערך על ידי
היי,

א. לא ענית וגם לא נתת כיוון. ב- http://www.askpavel.co.il/qa/18034 למשל, הערתי לך ש"גם בעידן שבו היה ניתן עדיין (!) לקדם אתר בבטחה על ידי "בניית"  (והחלפת) קישורים, הכלים שהצגת לא יכלו להעריך את ערכו של קישור שעוד לא קיים", ולכן הפניית השואל לאותם כלים לא עונה על השאלה שלו.

ב. אינני נוהג להשיב ב"תעשה אתר טוב שהמשתמשים יאהבו וגוגל יאהב" כי ההנחיה של גוגל מנוסחת במונחים של "רצון (!) משתמשי גוגל להשתמש באתר ולשתף אותו" (יותר (!) מרצונם להשתמש בכל שאר תוצאות החיפוש ולשתף אותן). יש הבדל עצום בין שני הנוסחים, משום שמהנוסח של גוגל מתחייב שגוגל כבר יודע למדוד (!) את שיעור הרצון להשתמש בתוצאות החיפוש ולשתף אותן. "יאהבו" זה משהו לא ממש מדיד.

ג. איך חברות הקידום מתפרנסות לא שייך לדיון המקצועי הטהור וזה ודאי לא יכול לספק תשובות מנומקות לשאלות שנשאלות כאן.   השאלה המקצועית היא מה יכול להסביר את הניגוד הקוטבי שבין נוסח ההנחיה של גוגל לבין המציאות שבה ניתן מדי פעם להביא תוצאת חיפוש למקום הראשון בביטוי חיפוש תחרותי למרות שחורגים במפורש מהנחיות גוגל האחרות העוסקות בקישורים. כדי לפתור את הניגוד הזה הצגתי פה לא מעט פעמים מודל של גוגל שעל פיו שיטת דירוג תוצאות החיפוש מוחלפת בהדרגה, בכל פעם על קבוצת ביטויי חיפוש קטנה נוספת (כמו שגם "פינגווין" מופעל בכל פעם מחדש על קבוצת ביטויי חיפוש נוספת ולא על כל האינדקס של גוגל).

ד. קידום אתרים זה פרסום לכל דבר. חנות מכולת לא יכולה  להתמודד לפני החגים אם היא מפרסמת מודעה של 2 אינץ' מול רשתות המזון שמפרסמות על שישה דפי עיתון.

ה. שאלתי פה מדוע השואלים לא חוזרים. האם אפשר להבין שאתה משער שעצם קריאת ההנחיה של גוגל היא שמבאסת אותם, ולא העובדה שאני הוא זה ששלח אותם לקרוא אותה?
  
ו. אינני רואה איך הפוסט של עמיתי בן אורן מנחה את השואלים פה מה לעשות כדי לקדם את האתר, ולא רק מה לעשות כדי להימנע מעונש. וחוץ מזה, אתה יכול לקרוא שם גם ויכוחים בין בן אורן לביני שלא ממש הוכרעו מאז (למשל: למה penguin-3-0 ולא גם penguin-1-0 ?).

1 Answer

קולות
0
על ידי <רב אלוף> 178k צפיות
אם תשאל אותי עברו לפלטפורמה אישית \ פעילה יותר כמו פיסבוק
על ידי <רב אלוף> 112k צפיות
מעבר לפייסבוק יכול להסביר את הנפילה הכללית במספר השאלות המוצגות לראשונה (!) גם פה וגם ב-seoforums. לא נשאלה שם למשל אפילו שאלה חדשה אחת מאז ה-12 לאוקטובר! אבל זה לא יכול להסביר את אותם 100 שואלים שכבר נכנסו לאחרונה למדור ה"שאלות ותשובות" פה, הופנו לקרוא את שינוי ההנחיה של הנהלת חברת גוגל מחודש מאי 2013, מה עליהם לבצע כדי לקדם את האתרים שלהם בתוצאות החיפוש, נתבקשו לחזור לכאן אם ההנחיה מפתיעה אותם או שמשהו בה לא ברור, ואיש מהם לא חזר.

את האפשרות שהם לא חזרו לכאן כי עברו לפייסבוק בציפייה ששם  יקבלו תשובה לרוחם, ניתן לבדוק אמפירית. אני מזהה הרי בקלות גם שאלות זהות שנשאלות סימולטנית בשניים או שלושה פורומים מקצועיים.
על ידי
אתה היחידי שעוד נמצא כאן. אתה וכל פעם עוד מישהו חדש שקרא על קידום אתרים לפני דקה. לא סתם שמך זקן השבט. לך תעבוד קצת במקום לשוטט כל היום בפורומים, ממילא כל התשובות שלך דומות וחסרות כל תועלת למשתמש.
אני מנסה להבין מה יוצא לך מכל ההודעות שלך בכל פורום אפשרי בתחום ולא מבין. פשוט. לא. מבין.
תעבור לפורומים באנגלית, יהיה לך שם יותר פעילות ואז תוכל בכלל לשבת 24\7 על המחשב ולהתנגח עם אנשים.
על ידי <רב אלוף> 112k צפיות
אני משער שגם אם אנסה להסביר לך לא תבין.
על ידי
אנא נסה אותי.
נ.ב סחטיין על המעבר לפייסבוק. הבנת שלא נשאר לך מי לשגע כאן
על ידי <רב אלוף> 112k צפיות
נערך על ידי
כי לא הצלחת לענות על השאלה "האם אפשר להבין שאתה משער שעצם קריאת ההנחיה של גוגל היא שמבאסת אותם, ולא העובדה שאני הוא זה ששלח אותם לקרוא אותה?"

אינני מוצא אותם גם בפייסבוק. אולי הם בקבוצה שבה מסתובבים מחליפי הקישורים, שאליה לא נרשמתי.

4,335 שאלות

7,366 תשובות

9,934 תגובות

29,707 משתמשים

שאלות קשורות

1 תשובה
קולות
0
2 תשובות
קולות
+1
5 תשובות
קולות
+1
שאלה נשאלה על ידי 23/12/15 על ידי dealoox 190 צפיות
1 תשובה
קולות
0
...