◀ חדש! הצטרפו לקבוצה הסגורה שלנו בפייסבוק ושאלו את המומחים להצטרפות >>
קולות
+1
242 צפיות

האם יש צורך בהוספת מילות המפתח בהגדרות דף באתר?

על ידי 300 צפיות
שלום רב,

הקמתי אתר חדש ולפני שאני מוסיפה את מילות המפתח כפי שהגדרת כל דף באתר מבקשת אני רוצה לבדוק אם זה בכלל נחוץ או שבעצם גוגל בוחנת את מילות המפתח לפי התוכן שמופיע בדף ולא לפי מילות המפתח שרשמתי בהגדרות של הדף

תודה

3 Answers

קולות
+2
על ידי <רב אלוף> 112k צפיות
התשובה די מורכבת. מזה כמה שנים המערכת האוטומטית של גוגל מרבה לשנות את הכותרת (Title) ואת תג התיאור (Description) שאת מחברת, ושמוצגים בדפי תוצאות החיפוש של גוגל, על פי כל מיני קריטריונים שחלקם לא ידועים. מה שכן ידוע הוא שהמערכת מנסה להתאים את הכותרת ואת התיאור לביטוי החיפוש הספציפי שנשאל על ידי אותו משתמש גוגל ספציפי ששאל אותו. כך למשל, אם ביטוי החיפוש מורכב ממספר מילים שחלקם או כולם לא מופיעים בכותרת ובתיאור, אבל כן מופיעים בטקסט הדף, היא תשלוף אותם מטקסט הדף ותציג אותם בתוספת כמה מילים שלפני המילה הכלולה בביטוי החיפוש וכמה מילים שלאחריו.

תארי לעצמך שיש בדף משפט שמסתיים ב"...אבל מאווררים אנחנו לא מספקים יותר", והמשפט הבא לאחריו מתחיל בביטוי החיפוש שנשאל באותו רגע, נניח "מזגנים ניידים בתל-אביב". גוגל יציג את תוצאת החיפוש עם כותרת או תיאור "...אנחנו לא מספקים יותר מזגנים ניידים בתל-אביב...", למרות שזה בטח לא מה שהתכוונת שמשתמשי גוגל יקראו.

עבודת חיבור כותרת, תג תיאור ובעיקר טקסט הדף הפכה מאז להרבה יותר מורכבת, ומחייבת מעכשיו יצירתית שלא היתה נדרשת מ"כותבי תוכן של 300 מילים ב-30 ש"ח".
על ידי 300 צפיות
תודה רבה :-)
קולות
+1
על ידי <רב אלוף> 177k צפיות
לא ממש ברור למה הכוונה במילות מפתח, אם הכוונה לתגיות מטה KEYWORDS גוגל הציגו שאין הם מתייחסים אליהם מבחינת דירוג (בתוצאות החיפוש האורגניות)

אולי מנועי חיפוש אחרים \ ישנים נעזרים בהם אבל מבחינת גוגל הוצג בצורה חד משמעית שלא מדובר בתגיות שהם בוחנים עבור דירוג.
על ידי 300 צפיות
תודה רבה :-)
אכן התכוונתי ל KEYWORDS ואוששת את מה שחשבתי
קולות
+2
על ידי <סגן אלוף> 21.8k צפיות
לפי עניות דעתי הכותרת חשובה יותר ובעלת ערך וכך גם התוכן הפנימי, תגים הינם תורמים לריכוז הנושאים של האתר והפניית גולשים לפי נושאים ראשיים.

בסופו של יום טיב התוכן מנצח את כל התגים והתיחסות הגולשים לתוכן, אופן הנוחות והגישה לפוסטים חשובה ואם זה לא תורם אז זה חסר ערך.
על ידי 300 צפיות
המון תודה, נתת לי טיפ חשוב כי התוכן הפנימי קיים והרבה אבל לא השקעתי בכותרות ואולי לכך אני צריכה לכוון

4,329 שאלות

7,363 תשובות

9,933 תגובות

21,215 משתמשים

שאלות קשורות

2 תשובות
קולות
+1
שאלה נשאלה על ידי 30/04/14 על ידי Muadefet <סגן משנה> 1.2k צפיות
1 תשובה
קולות
+2
3 תשובות
קולות
+3
...