◀ חדש! הצטרפו לקבוצה הסגורה שלנו בפייסבוק ושאלו את המומחים להצטרפות >>
קולות
0
251 צפיות

איך לנהל את תגיות ה-meta כדי שיהיו אופטימליות למנועי החיפוש?

על ידי 280 צפיות
נערך על ידי
אהלן, זה האתר שלי: https://thespectators.firebaseapp.com/
האתר כמובן לא גמור. רק התחלתי אותו. חסר עדיין דף פרק. כלומר כל הדפים עובדים ומחוברים למסד הנתונים חוץ מדף פרק, הדף שבו צופים בפרק מסוים של סדרה.

( כדי לראות את האתר במלואו כנסו לקישורים: Avatar -> עונה 1 -> פרק 1 )

יש לי מספר שאלות, הן שאלות די ארוכות ומעט קשות, אשמח אם בכל זאת תענו עליהן.

1. האם מבנה הכותרות הינו נכון למנועי החיפוש? h1, h2
בדף הראשי קיימים 2 תגיות h2: בפירורי לחם ובכותרת המשנית. קיימים 2 תגיות h3, אחת לכל כותרת של סדרה (Spongebob squarepants)
בדף סדרה העניין הוא אותו דבר, רק שבנוסף יש כותרת h1 אחת: Spongebob squarepants (כנ"ל בדף עונה, ובדף פרק)
האם המבנה הנ"ל הוא בסדר?

2. יש לי יותר מדי מילות מפתח בתגית "meta keywords". האם זה בסדר? בתור מקדמי אתרים, האם לדעתכן המילות מפתח האלה הן טובות לכל דף? ראו קישור חיצוני:
https://shrib.com/yGytoyaX
קצת התבלבלתי עם כל עניין מילות המפתח. אני לא מוצא מילות מפתח מספיק טובות ועם מעט תחרות. וכן, אני יודע שלמצוא מילות מפתח זה עבודה שדורשת זמן וחשיבה.

3. אשמח לדעת איזה description ב-meta הוא הכי עדיף? יש לי את האופציות הנ"ל:
https://shrib.com/BcXvqC0i
יש לציין שהאופציה השניה כבר מצויה בדף ואפילו מודגשת בעזרת HTML Micro-data.

4. שמות של סדרות הכוללות בהן נקודתיים ":", העדיפות הינה להסיר אותן לגמרי (מהכתובת, מהשם של הסדרה באתר), או שניתן להשאיר אותם בלי שום בעיה? או שלהסיר אותן רק מהכתובת?

יש לציין שהרבה משראיתם באתר ו/או בטקסט הנ"ל שאני כותב צפוי להשתנות. ה-description וה-keywords אינן אלו שאמורות להיות כשהאתר יעלה לאוויר.
נ.ב. אשמח לביקורת כללית על האתר זה יהיה נחמד מצידכם. (עיצוב, ui, קידום, עסקי)

ותודה רבה על העזרה, אני שמח כל כך שיש קהילה כזו שעוזרת כל כך. תודה!

2 Answers

קולות
0
על ידי <רב אלוף> 177k צפיות
נערך על ידי
1. לא ראיתי ממש H1 בדף הבית, כל שאר הסימונים תקינים, למעט העובדה שהסימון העליון משום מה מסמן גם תמונה ואלמנטי נוספים ולא עוטף רק את הטקסט.

2. מדובר בתגית שכיום דיי חסרת ערך(לפחות מבחינת גוגל\בינג), אם החלטת להשקיע בה עדיף שתמלא בה מילות מפתח עבור כל כתובת בנפרד ואל תשכפל את אותם המילים בכל האתר.
אולי בדפים הראשיים את הקטגוריה, ובדפים הפנימיים את שמות הסרטים.

3. הייתי משלב את שניהם, דפולטיבית דסקריפשין אוטומטי על בסיס תבנית מותאמת מראש(הוא ארוך מידי אגב).
במקרה והאדמין בוחר לשפר אותו לאפשר עריכה ידנית(בלי לשכפל מויקפדיה!)

4. בגלל המגבלת תווים בכותרת אם אתה חורג אתה יכול לוותר על הנקודתיים, אחרת בדוק מה מה 2 נראים טוב יותר ב SERP ובחר את הגרסה שתספק לך יותר לחיצות.

כמו שאמרתי בעבר, בגלל שאין ממש תפריט ניווט באתר, הייתי שוקל לבדוק איך אפשר לשלב אותו אולי בפירורי הלחם.
בנוסף לא נראה שיש סלוגן\לוגו או מסר ברור בדפי האתר והוא נראה יותר כמו אפליקציה
קולות
0
על ידי <רב אלוף> 112k צפיות
נערך על ידי
מתן, השאלות שלך בעניין חיבור Metatags אופטימליים לדרישות מנועי החיפוש מתייחסות לגירסה פרימיטיבית של מערכת דירוג תוצאות החיפוש של גוגל (אני מתעלם לצורך הדיון ממנועי החיפוש האחרים), שהוחלפה בעשרת השנים האחרונות פעמים רבות, כל פעם בגירסה יותר ויותר משוכללת. הגירסה העדכנית היא כל כך משוכללת שהיא כבר לא זקוקה לעזרתך כדי "להבין" לאיזה ביטויי חיפוש דף האינטרנט שלך רלוונטי (ציון רלוונטיות 0<) ועד כמה הוא רלוונטי (הערך המספרי של ציון הרלוונטיות) בהשוואה לתוצאות החיפוש המתחרות (מיקום בסדר הצגת תוצאות החיפוש לביטוי החיפוש הנתון). מה עוד, שבמקרים רבים מאד, המערכת האוטומטית של גוגל מחליפה את הכותרת (Title) ואת תג התיאור (Description) שאתה חיברת בכותרת ותג תיאור תוצרת גוגל, שמותאמים לביטוי החיפוש הספציפי שנשאל, ועל פי שיקולים נוספים.

לא קל למצוא דף בצמרת תוצאות החיפוש לביטוי חיפוש תחרותי במיוחד, שנמצא שם למרות כותרת ותג תיאור שחורגים לחלוטין מהכללים שאתה מבקש ללמוד, או אפילו ריקים לחלוטין (פעם היתה לי דוגמא מאלפת). הסיבה היא שכל מנהל או מקדם אתר מחבר כותרת ותג תיאור, או משום שהוא פועל על פי צ'קליסט מיושן, או משום שהוא חושש להסתכן. אבל באותה מידה יש גם סעיפים באותו צ'קליסט שמתייחסים לחיבור תוכן טקסט אופטימלי לגוגל מבחינת ההופעה והצפיפות של ביטויי מפתח בטקסט. ובעניין הזה יש לי כן דוגמא מאלפת לחריגה מכל מה שמלמדים אודות כותרות H1 ו-H2 בטקסט הדף:
http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:5xMhydmle1cJ:https://www.sherrihill.com/prom-dresses/&hl=en&strip=1&vwsrc=0/

4,323 שאלות

7,353 תשובות

9,918 תגובות

118,024 משתמשים

שאלות קשורות

2 תשובות
קולות
0
שאלה נשאלה על ידי 11/10/15 על ידי SharolMon 410 צפיות
2 תשובות
קולות
0
2 תשובות
קולות
0
1 תשובה
קולות
0
1 תשובה
קולות
0
שאלה נשאלה על ידי 14/01/16 על ידי Dudi Tamir <סגן משנה> 2.4k צפיות
...