קידום אתרים הבלוג שאלות ותשובות חדשות קורסים כלים
פעם ראשונה כאן?
◀ חדש! הצטרפו לקבוצה הסגורה שלנו בפייסבוק ושאלו את המומחים להצטרפות >>

שאלה על קישורים חיצוניים מאתר ותיאור דף

0 הצבעות
204 צפיות
שאלה נשאלה ב- 20 ינואר, 2015 על ידי wmgary <סגן משנה> (1,910 נקודות)
הי

1. האם כמות קישורים חיצוניים (הגדולה מנכנסים) מאתר לאתר אחר משפיעה על דירוג האתר המוציא? מחלישה אותו או מחזקת אותו?

2. האם גוגל מתייחס ל meta description קידומית כמו meta title תוך שיבוץ ביטויי מפתח או שפחות?

תודה רבה

תשובות 2

0 הצבעות
נתקבלה תשובה ב- 20 ינואר, 2015 על ידי זקן השבט <רב אלוף> (112,290 נקודות)
נערך 20 ינואר, 2015 על ידי זקן השבט
1. היחס בין מספר הקישורים הנכנסים לדף למספר הקישורים היוצאים ממנו מחושב רק עבור ציון ה-PR של הדף, וזה רק אחד ממאות הפרמטרים שמשוקללים בתוך ציון הרלוונטיות של הדף לביטוי חיפוש נתון. אבל מאחר וציון ה-PR הוא אחיד עבור כל ביטוי חיפוש, התרומה שלו לציון הרלוונטיות (שקובע את המיקום ביחס לתוצאות החיפוש המתחרות) היא כמעט תמיד זעומה, אם לא אפסית.

2. מזה כשלוש שנים גוגל מתעלם במקרים רבים מהכותרת ומתג התיאור שחיבר מקדם האתרים, ומחליף אותן בכותרת ותג תיאור מתוצרת עצמית שמותאמות במיוחד לביטוי החיפוש הספציפי ששאל אותו משתמש גוגל. השאלה היותר נכונה היא מה קורה כאשר ביטוי החיפוש הספציפי שנשאל אכן זהה לביטוי המפתח שבכותרת ובתג התיאור, והתשובה היא שגוגל כבר לא זקוק להם כדי להכריע לאיזה ביטויי חיפוש הדף רלוונטי ועד כמה הוא רלוונטי, כפי שהיה זקוק לפני 12 שנים.

מכל מקום, לשאלה הספציפית שלך אין תשובה מתוך ספר לימוד גלוי ומעודכן, וגם אם מי מעובדי גוגל אמר פעם שגוגל מתעלם תמיד ולחלוטין מתג התיאור, אפשר שהם שינו את דעתם היום בבוקר.
נתקבלה תגובה 20 ינואר, 2015 על ידי wmgary <סגן משנה> (1,910 נקודות)
אוקיי,כלומר אפילו עדיף לתת meta title טבעי לעומת אחד שנראה עם ביטוי מפתח במכוון שעלול אולי אפילו להזיק (מי יודע?)

האם אפשר להוסיף אותיות יחס ב,ל,מ?
כמו כן האם גוגל יודעת לתרגם נכון את העברית כדי להבין זאת?
נתקבלה תגובה 20 ינואר, 2015 על ידי זקן השבט <רב אלוף> (112,290 נקודות)
נערך 20 ינואר, 2015 על ידי זקן השבט
כאמור, לפני 12 שנים מנועי החיפוש היו זקוקים לשיבוץ ביטויי המפתח בכותרת (Title) ובתג התיאור (Description) כדי להבין לאיזה ביטויי חיפוש הדף רלוונטי, וכדי לחשב עד כמה הוא רלוונטי. התפיסה שהשתרשה מאז בקרב מקדמי האתרים היתה שכותרת ותג תיאור נכתבים עבור האלגוריתם של מנוע החיפוש.

אבל כיום גוגל כבר לא זקוק לזה, וכמעט כל מנועי החיפוש האחרים נעלמו. בשנת 2015 צריך לחשוב באופן הבא: אם הדף שלך מוצג  למשל במקום 5 או 6 בתוצאות החיפוש של גוגל לביטוי החיפוש שנשאל, תפקיד הכותרת שלך הוא לגרום לשואל להעדיף (!), לאחר הצצה חטופה בדף תוצאות החיפוש, לקרוא קודם (!) גם את התיאור שלך, ותפקיד שניהם הוא לגרום לו לדלג (!) על תוצאות החיפוש האחרות, כולל זו שבמקום 1, ולהכנס קודם לאתר שלך! אם הצלחת לעשות זאת, טוב יותר מכל שאר תוצאות החיפוש, והמבקרים לא רק מעדיפים להיכנס קודם לאתר שלך, אלא גם להשתמש בו ולשתף אותו יותר מאשר את תוצאות החיפוש המתחרות, גוגל גם יקדם את תוצאת החיפוש שלך ממקום 5 או 6 למקום 1, ולא רק עבורך כהעדפה אישית אלא גם עבור כל מי ששואל את ביטוי החיפוש הזה בפעם הראשונה. במילים אחרות, אתה לא כותב יותר בשביל מכונה אלא כותב בשביל אוכלוסיית בני אדם שאתה מעוניין לגרום להם לרצות (!) לבצע את הפעולה הרצויה לך.

שימוש רב במנוע החיפוש גוגל, גם בעברית, שכנע אותי שמזה כמה שנים הוא "מבין" היטב את תפקידם של אותיות ומילות היחס לפחות בהקשר של ביטויי חיפוש. חשבתי לרגע על ניסוי בתרגום אוטומטי (ע"י Google Translate) של הטקסט של דף אינטרנט לשפה אחרת כדי לבחון זאת, אבל שללתי זאת מיד כי ההקשר של ביטוי חיפוש הוא הרבה יותר מצומצם ולכן גם הרבה יותר קל לביצוע.
נתקבלה תגובה 26 ינואר, 2015 על ידי wmgary <סגן משנה> (1,910 נקודות)
אז לדוגמה ניקח את הביטוי "הפעלות לילדים ליום הולדת"
התוכן מדבר על משחק חברה מסויים.

טייטל דף: יום הולדת אנגרי בירדס | מי יצליח להחזיר את הביצים?  

תיאור: קחו את ילדכם לחוויית יום הולדת אנגרי בירדס בלתי נשכחת, אצלנו,אנו הכי מקוריים,אנו הכי טובים,בלה בלה בלה,טלפון.

ככה זה עדיף??
נתקבלה תגובה 26 ינואר, 2015 על ידי זקן השבט <רב אלוף> (112,290 נקודות)
אני לא יודע כי אינני יודע מה הולך בראש של מי ששייכים לשוק היעד שלך. השווה עם הכותרות והתיאורים של תוצאות החיפוש המתחרות ותעבוד עד שתשיג תוצאה הרבה יותר טובה מהמתחרים.
0 הצבעות
נתקבלה תשובה ב- 20 ינואר, 2015 על ידי מנשה אברמוב <רב אלוף> (175,540 נקודות)
משום שעמנואל נתן התייחסות לרוב השאלות, אציג שבאחד התשובות שהוצגו לשואלים בהאנגאוטים של מרכז מנהלי האתרים של גוגל - נאמר שגוגל איננה מתייחסת לתגית הדסקריפשן בכל הקשור לדירוג האתר(בהשוואה לכותרת)
נתקבלה תגובה 21 ינואר, 2015 על ידי זקן השבט <רב אלוף> (112,290 נקודות)
נערך 21 ינואר, 2015 על ידי זקן השבט
מנשה, זו בדיוק הסיבה שכתבתי "גם אם מי מעובדי גוגל אמר פעם שגוגל מתעלם תמיד ולחלוטין מתג התיאור, אפשר שהם שינו את דעתם היום בבוקר".

מעניין לדעת מתי ומדוע זה נאמר באותו Hangout. האם זה היה בתקופה שגוגל כבר החליפו את תג התיאור בתג תיאור מתוצרת עצמית (ואז לא היה כל הגיון לחשב לדף ציון בשל פעולה של גוגל) אבל עדיין לא נהגו להחליף את הכותרת?
יש לך שאלות בנושא קידום אתרים?

כאן המקום לשאול אותן ולקבל תשובות מקהילת מקדמי האתרים בישראל.

ההרשמה למערכת אינה מצריכה מילוי טפסים ולוקחת פחות מ-5 דקות.

פעם ראשונה כאן? למד איך משתמשים!

4,286 שאלות

7,315 תשובות

9,891 תגובות

15,238 משתמשים

adsense adwords facebook google h1 html nofollow ppc seo url wix wordpress youtube אדוורדס אדסנס אופטימיזציה אופטימיזציה-לעמוד אחסון אינדוקס אינדוקס-בגוגל אנליטיקס אתר אתר חדש אתר-וורדפרס אתרים בחירת-דומיין בלוגים בניית-קישורים גוגל גוגל אדוורדס גוגל אדסנס גוגל אנליטיקס גוגל וובמאסטר גוגל פלוס גוגל-אדסנס גוגל-אנליטיקס דומיין דירוג דירוגים דף נחיתה דף-מעריצים-בפייסבוק החלפת-קישורים העברת אתר העברת-אתר הפניות הפניות 301 הפנייה 301 וורדפרס חנות-וירטואלית יוטיוב ירידה בדירוגים ירידה במיקומים ירידה-בדירוגים כותרות כפילות כתובת-בעברית מאמרים מילות חיפוש מילות מפתח מיקומים בגוגל מיקומים-בגוגל מנועי חיפוש מעבר לאתר חדש מפת אתר סאבדומיין ספאם סריקה עברית עונש מגוגל עמוד-עסקי-בפייסבוק פגיעה-בקידום פייסבוק פרסום פרסום-מאמרים קידום קידום אורגני קידום אורגני בגוגל קידום אתר קידום אתרים קידום בגוגל קידום ממומן קידום-אתרים קידום-ממומן קישורים קישורים יוצאים קישורים נכנסים קישורים פנימיים קישורים-נכנסים קישורים-פנימיים שגיאה שיווק שכפול תוכן תוכן תוכן כפול תוכן משוכפל תוכן-משוכפל תוצאות חיפוש תמונות 301 404
AskPavel Academy קורס קידום אתרים
×

עקבו אחרינו בפייסבוק כדי להישאר מעודכנים

מדריכים, חדשות וטיפים שיעזרו לך בקידום האתר

שאלות קשורות

0 הצבעות
1 תשובה 173 צפיות
שאלה נשאלה ב- 27 ספטמבר, 2016 על ידי wmgary <סגן משנה> (1,910 נקודות)
+1 הצבעה
3 תשובות 276 צפיות
שאלה נשאלה ב- 7 אוגוסט, 2015 על ידי ohv695 (160 נקודות)
0 הצבעות
1 תשובה 179 צפיות
שאלה נשאלה ב- 1 מרץ על ידי creativel <סגן משנה> (2,420 נקודות)
0 הצבעות
1 תשובה 287 צפיות
שאלה נשאלה ב- 3 פברואר, 2019 על ידי ninecomp <סגן> (4,050 נקודות)
0 הצבעות
1 תשובה 282 צפיות
שאלה נשאלה ב- 3 ספטמבר, 2018 על ידי creativel <סגן משנה> (2,420 נקודות)
...