◀ חדש! הצטרפו לקבוצה הסגורה שלנו בפייסבוק ושאלו את המומחים להצטרפות >>
קולות
+1
605 צפיות

backlinks שעושים נזק וbacklinks חדשים

על ידי 150 צפיות
עשיתי בדיקה של כל הbacklinks לאתר שלי, וראיתי שרבע מהקישורים הם קישורי ספאם בפורומים לא מוכרים מחו"ל שמקשרים לעמודים בדומיין שלי שלא קיימים (ככל הנראה מקשרים לאתר שהיה תחת הדומיין הזה לפני שרכשתי אותו) העוגן של הקישורים הם משפטים שקשורים בפורנו (האתר שהיה לפני האתר שלי על הדומיין לא היה אתר פורנו)
אני מניח שזה יכול לגרום לנזק בקידום האתר השאלה היא מה אני עושה עם זה? האם יש דרך להיפטר מאותם קישורים? האם יש דרך לבדוק האם נענשתי על ידי גוגל? האם ייתכן שקניתי דומיין שכבר קיבל עונשים מגוגל ואם כן יש אפשרות שהוא יזהה שמישהו אחר קנה אותו ויש עליו עכשיו אתר מסוג אחר והעונשים יבוטלו?

ושאלה נוספת, אני עובד כל הזמן על השגת backlinks שאמורים להיות איכותיים מאתרים בשיטות שונות, אך לא ראיתי אותם בבדיקות שעשיתי, יכול להיות שלא עבר מספיק זמן? האם יש דרך לגרום לגוגל לעשות סריקה של backlinks לאתר שלי באיזושהי דרך כדי לגרום לתהליך להיות מהיר יותר?

אני יודע שיש פה הרבה שאלות אבל אשמח לקבל תשובות לכולן, תודה :)

3 Answers

קולות
0
על ידי <רב אלוף> 112k צפיות
נערך על ידי
א. יתכן בהחלט שהאתר הקודם נענש ולכן לא חודש. אפשר שגם מה שאתה עושה עכשיו גורם נזק ומונע קידום.

ב. גוגל פתחו לפני כשלוש שנים שרות בשם Disavow שבאמצעותו הם מקבלים חלק מהבקשות להתעלם מקישורים ש"אינם טבעיים". התנאי שלהם להתעלם מקישורים אלה הוא להווכח שגם אתה עשית כל מאמץ אפשרי להסיר קישורים ש"אינם טבעיים" שאתה בעצמך עשית, או שאתה יכול לגרום לבעלי\מנהלי האתרים המקשרים להסיר, גם אם לא אתה עשית אותם. ברור שהם לא יקבלו את הבקשה שלך אם הם רואים שאתה ממשיך לבנות קישורים ש"אינם טבעיים" (https://support.google.com/webmasters/answer/2648487).

ג. איך אתה פועל ל"השגת" קישורים "איכותיים"? ולמה? קרא את:

http://searchenginewatch.com/article/2276448/Google-Improve-Your-Sites-Rank-by-Building-High-Quality-Sites-Not-Links:
Previously, the article (https://support.google.com/webmasters/answer/34432?hl=en)
(:in Hebrew https://support.google.com/webmasters/answer/34432?hl=iw) had a line that read:
In general, webmasters can improve the rank of their sites by increasing the number of high-quality sites that link to their pages.
We’'ve bolded the key part, which was changed on May 27th, 2013 to say:
In general, webmasters can improve the rank of their sites by creating high-quality sites that users will want to use and share.

ותראה שמזה שנה וחצי הנהלת חברת גוגל כבר לא מדברת על קישורים כעל משהו שתורם לקידום האתר!

ד. קרא עוד ב-http://www.askpavel.co.il/qa/16374 ו-http://www.askpavel.co.il/qa/11687.
על ידי 150 צפיות
תודה על התשובה,
לגבי הכלי של Disavow בקובץ HELP של גוגל הם אומרים לקחת את הלינקים שמופעים ברשימת ה Link to your site בWebmaster Tools הלינקים שדיברתי עליהם שאני מעוניין להסיר לא נמצאים שם, אך אני מוצא אותם בעזרת כלים כמו majestic.com. אז אני צריך בכל זאת להסיר אותם או שאם הם לא מופעים בwebmaster tools אז הם בסדר? אגב ב google web master tools מופיעים רק כ5% מהלינקים שמופיעים בmajestic.com מה הסיבה לזה?

ולא ענית על חלק מהשאלות האם יש דרך לדעת האם הדומיין נענש עלידי גוגל? והאם יש אפשרות לבקש מגוגל לבצע סריקה ברשת אחרי backlinks שלי?

תודה!
על ידי <רב אלוף> 112k צפיות
נערך על ידי
א. גוגל הציגו מאז ומתמיד רק חלק מהקישורים, למרות שהם ודאי מבצעים את הסריקה המקיפה ביותר שיכולה להיות.

ב. כפי שציינת, הקישורים עליהם התלוננת פה נכנסים לדפים שלא קיימים יותר תחת הדומיין הזה.

ג. אינני מומחה בפרטי ביצוע פניה ל-Disavow, אבל ודאי תמצא בקלות מישהו שידריך אותך או פה או ברשת. אולי הוא גם יודע האם ניתן לברר אם הדומיין נענש דרך הכלי למנהלי אתרים.

ד. בתגובות שכתבתי לפוסט של בן אורן (http://www.askpavel.co.il/blog/prepare-for-penguin-3-0) נימקתי מדוע אין טעם לבצע הסרת קישורים כל עוד לא יודעים ולא מוכנים לקדם את האתר על פי הדרישות העדכניות של גוגל, שאותן הצגתי פה בתשובה לשאלתך. אם יש לך מכונית שיושבת, ותמשיך לשבת, על הג'אנטים בחצר, האם תעשה לה טיפול 10,000?
על ידי <רב אלוף> 177k צפיות
אתה לא רואה את הקישורים ב "Link to your site" משום שהם מפנים לדפים שהוסרו באתר, במקרים כאלו טכנית הם לא מקשרים לדפים באתר.

סביר להניח שבמקרה הזה תמצא את הקישורים דווקא בשגיאות הסריקה
קולות
0
על ידי <סגן משנה> 2.1k צפיות
אין לך מה לדאוג מעונש, פשוט תשיג קישורים איכותיים מספיק וכך לקישורים הבעייתיים יהיה אפקט שולי אם בכלל.
על ידי <רב אלוף> 112k צפיות
נערך על ידי
איפה כותבת עדיין הנהלת חברת גוגל ש"השגת קישורים איכותיים" תורמת עדיין משהו לדירוג האתר בתוצאות החיפוש? בדף שבו כתוב ש"קישור הוא כמו הצבעה" לא כתוב שגוגל מתחשבים באותה "הצבעה" לצורך דירוג בתוצאות החיפוש.
על ידי <סגן משנה> 2.1k צפיות
נערך על ידי
אני בן אדם אקטיבי, מסיק מסקנות על סמך ניסיון אישי, הכי קל להסתכל בהוראות של גוגל או כל גוף אחר מבלי לנסות את הדברים בעצמך (אולי לא כל מה שהם אומרים נכון, אולי הם טועים ?  ) גוגל זו חברה גדולה אך הם לא אלוהים. מדובר בו ברובוט עם המון משתנים ולא כל מה שנציג גוגל אומר בתקשורת או כותב באתר יש בו אמת.
אה.. ואיפה כתוב שקישורים איכותיים לא תורמים ?
על ידי <רב אלוף> 112k צפיות
נערך על ידי
א. בנימין פרנקלין כתב (Poor Richard's Almanack, Nov. 1743):
"Experience keeps a dear school, but fools will learn in no other."

הבעיה היא שהניסיון האישי שלך בטל בשישים לעומת הניסיון האישי הקולקטיבי של אלפי מקדמי אתרים ישראליים שנטשו בשלושת השנים האחרונות את המקצוע, לאחר שהאתרים שקידמו באמצעות ריבוי קישורים נענשו ועפו מצמרת תוצאות החיפוש.

ב. http://searchenginewatch.com/article/2276448/Google-Improve-Your-Sites-Rank-by-Building-High-Quality-Sites-Not-Links:
Previously, the article (https://support.google.com/webmasters/answer/34432?hl=en)
(:in Hebrew https://support.google.com/webmasters/answer/34432?hl=iw) had a line that read:
In general, webmasters can improve the rank of their sites by increasing the number of high-quality sites that link to their pages.
We’'ve bolded the key part, which was changed on May 27th, 2013 to say:
In general, webmasters can improve the rank of their sites by creating high-quality sites that users will want to use and share.

משמעות החלפת (!) ההנחיה לבעלי\מנהלי אתרים מה עליהם לדרוש ממקדמי האתרים לבצע כדי שהאתרים שלהם יקודמו בדירוג תוצאות החיפוש ברורה.

ג. הביטוי "קישור איכותי" (High-quality link) מופיע, למיטב זכרוני, רק פעם אחת בפרסומים הרשמיים של גוגל (https://support.google.com/webmasters/answer/66356?hl=en):

The best way to get other sites to create high-quality, relevant links to yours is to create unique, relevant content that can naturally gain popularity in the Internet community. Creating good content pays off: Links are usually editorial votes given by choice, and the more useful content you have, the greater the chances someone else will find that content valuable to their readers and link to it.

קריאה זהירה, נקיה ממשאלות לב, של הפסקה הזו, מראה שמי שאמורים להפיק תועלת כלשהיא מקישור הם מבקרי האתר המקשר. ואם אתה לא מסכים לפרשנות שלי, למה אתה מעדיף לחשוב שבפיסקה הזו גוגל מדברים אמת ובדף אחר, שפחות נוח לך, הם משקרים?

ד. אין שום סיבה מתחום החשיבה הניהולית להאמין שהנהלת חברת גוגל מנחה את בעלי\מנהלי האתרים לדרוש ממקדמי האתרים לבצע פעולות שעדיין לא יתרמו דבר מכריע לקידום האתרים שלהם בדירוג תוצאות החיפוש, ולהפסיק לבצע פעולות שימשיכו לתרום למשך זמן רב.

ה. על פי החלפת ההנחיה הזו, ה"רובוט" של גוגל הוא מערכת מורכבת ביותר שמפסיקה בהדרגה לחשב את ציון הרלוונטיות של דף אינטרנט לביטוי חיפוש נתון על פי תכונות הדפים המקשרים,  ומחליפה אותם בחישוב של מאפייני ההתנהגות וההעדפות של אוכלוסיית משתמשי גוגל ששואלת את אותו הביטוי.
על ידי <סגן משנה> 2.1k צפיות
נערך על ידי
אין לי כל כוונה להיכנס לוויכוח ולהוכיח כמה שאני צודק, יש אתרים בחזקתי שמכניסים לי משכורת חודשית, ותתפלא עבודת קישורים תרמה מאד לעניין. בסך הכל נתתי את דעתי מתוך כוונה טובה לעזור לפותח הפוסט,  אפשר לחלוק אליה, לנסות , או להתעלם ממנה.  הבחירה בידיים שלו.
בקשר ''לאלפי מקדמים שנטשו את המקצוע'' אני לא יודע מאיפה אתה מביא את הנתונים האלו, וגם אם פרשו מהמקצוע אולי חלק גדול מהם שייכים לקבוצה של אנשים שחושבים כמוך ? פותחים אתר ללא שום קישורים ומחכים להגיע לדף 1 :)
על ידי <רב אלוף> 112k צפיות
הדיון פה, לאור התייחסות רצינית להנחיות והצהרות הנהלת חברת גוגל הוא לאיזה ביטוי חיפוש אפשר לדעת שעבודת קישורים שנעשתה בעבר תחזיק אתר במקומו בצמרת למשך עוד שנה, או שרק עד מחר בבוקר.

את הנתונים על נטישה המונית של המקצוע (קידום בתוצאות החיפוש האורגניות) אני מביא מהצמצום הניכר בפעילות הפורומים המקצועיים, מאי-קיומם של כנסים מקצועיים (למשל ביטול כנס ה-SMX), מסגירת משרדי קידום ומהיכרות אישית עם מאות מקדמי אתרים, שלא יתכן שדווקא רק הם נטשו את המקצוע.

אף אחד לא פותח אתר ומחכה שיקפוץ למקום הראשון. הנהלת חברת גוגל מנחה אותך בדיוק על מה צריך לעבוד (!) בשכל ובכשרון כדי שהאתר יקפוץ למקום הראשון.
קולות
0
על ידי <רב אלוף> 177k צפיות
אני מניח שזה יכול לגרום לנזק בקידום האתר השאלה היא מה אני עושה עם זה?
תלוי עד כמה תרצה לרדת לפרטים, אתה יכול להתנער מהם, ואתה יכול לנסות להסיר אותם, או להתעלם לגמרי מהם

האם יש דרך להיפטר מאותם קישורים?
רק אם תנסה ליצור קשר עם בעלי האתרים ולגרום להם להסיר אותם

האם יש דרך לבדוק האם נענשתי על ידי גוגל?
רק אם מדובר בפעולה ידנית שהופעלה על האתר, מידע ימצא פה:
https://support.google.com/webmasters/answer/2604824?hl=iw

האם ייתכן שקניתי דומיין שכבר קיבל עונשים מגוגל ואם כן יש אפשרות שהוא יזהה שמישהו אחר קנה אותו ויש עליו עכשיו אתר מסוג אחר והעונשים יבוטלו?
ייתכן.
רוב העונשים הידניים פגים לאחר תקופה מסוימת, הם בדרך כלל פגים לאחר שהאלגוריתם מזהה את המניפולציה ומטפל בכך.

מהשאלה נראה שהקישורים מפנים לדפים שהוסרו.
מה שגורם לתהות אם הם מהווים בעיה בכלל.

אגיד שיצא לי להבחין במקרים שבהם נאמר שכלל הקישורים לאתר נבחנים, גם כאלו שמקשרים לדפים שלא מופיעים באינדקס


יכול להיות שלא עבר מספיק זמן?
לוקח זמן עד שדפים נסרקים, ועד שקישורים חדשים שנסרקו מופיעים ב WMT

האם יש דרך לגרום לגוגל לעשות סריקה של backlinks לאתר שלי באיזושהי דרך כדי לגרום לתהליך להיות מהיר יותר?
גוגל מאפשרים להמליץ על כתובות לסריקה, ברוב המקרים שבהם השתמשתי באפשרות הזו הבוט סרק את הדפים תוך דקות ספורות

4,327 שאלות

7,360 תשובות

9,928 תגובות

20,243 משתמשים

שאלות קשורות

...