◀ חדש! הצטרפו לקבוצה הסגורה שלנו בפייסבוק ושאלו את המומחים להצטרפות >>
קולות
0
339 צפיות

האם קישורים מאתרי סרטונים נחשבים לאיכותיים?

על ידי <סגן אלוף> 21.8k צפיות
פרסום סרטונים ביו-טיוב וויאנמו ועוד אתרים כאלה, לצורך הוצאת קישור מפנה לאתר שלי..

האם זה לא נחשב לפעילות דומה (במקום תוכן זבל,אפשר להעלות סרטונים פשוטים) לפרסום מאמרים באתרי מאמרים?

האם הערך של הסרטון כמו כמות הגולשים, או לייקים שקיבל משפיעה על איכות הקישור מימנו?

3 Answers

קולות
0
על ידי <רב אלוף> 178k צפיות
היי עמית קשה מאוד להבין(לפחות לי) למה אתה מתכוון כשאתה כותב "קישורים איכותיים"
משום שלא נראה שמבוצעת חלוקה בהתבססות על איכות כמו שהיא מבוצעת בהתבססות על PR וטבעיות הקישור.

במקרה שהצגת רוב הקישורים הם לא קישורים שמעבירים PR ולא נראה שהם טבעיים(לכן אני בספק אם אפשר להתייחס אליהם כאל קישורים מאתרי מאמרים).

לגבי התרומה שלהם, למרות שהוצג מידע הטוען שקישורי NF אינם מעבירים סיגנלים ליעד, אני עדיין מתייחס אליהם כקישורים בעלי ערך(הן מבחינת טראפיק, והן מבחינת חשיפה\פופולריות).
אני חושב שמדובר בסוג של ניצול במה לפרסום וקידום האתר, ולכן לדעתי יש להם תרומה(גם אם היא עקיפה)
קולות
0
על ידי <רב אלוף> 112k צפיות
לפני כשנה וחצי גוגל הסירו מההנחיות לבעלי\מנהלי אתרים את ההנחיה שאומרת שקישורים תורמים לקידום האתר בתוצאות החיפוש, והחליפו אותה בהנחיה שכתובה ב-https://support.google.com/webmasters/answer/34432?hl=iw.
על ידי 760 צפיות
עמנואל, אז מניח שאתה לא "מתעסק" עם קישורים יותר.
על ידי <רב אלוף> 112k צפיות
ומה אתה לומד מהחלפת ההנחיה?

אני כתבתי פה ובפורומים מקצועיים אחרים בשנה וחצי האחרונות שלדעתי גוגל ממשיך לייחס חשיבות רק לקישורים שמבקרי הדף המקשר (באתר אחר) גם מרבים להשתמש בהם, וגם מסמנים לגוגל שהם היו שבעי רצון מהביקור באתר המקושר (לדברי אנשי גוגל זמן השהיה ושיעור הנטישה אינם מעידים לבדם על שביעות רצון).
על ידי
ההנחיה החדשה אומרת: "יצירת אתרים באיכות גבוהה שמשתמשים ירצו להשתמש בהם ולשתף אותם."

אני בהחלט מבין מזה שלקישורים יש חשיבות.
על ידי <רב אלוף> 112k צפיות
נערך על ידי
איך זה?

הנוסח הקודם, שהוסר, של ההנחיה הזו היה: In general, webmasters can improve the rank of their sites by increasing the number of high-quality sites that link to their pages.

שים לב שבנוסח הקודם דובר על פעולה (!) של מנהלי\מקדמי אתרים אחרים, בעוד שבנוסח החדש מדובר על "רצון שמוביל לפעולה" של משתמשי גוגל, משמע מבקרי האתר. אתה, כמנהל\מקדם האתר נדרש עכשיו לפעול על רצון (!) המבקרים! ובלוג או פורום שמרשה לכל משתמש להוציא קישורים לכל מי שבא לו ודאי שאיננו "אתר באיכות גבוהה".
על ידי
ההנחיה הנוכחית אומרת שיש ליצור אתרים שהגולש ירצה לשתף.

איך גוגל מודדים שיתופים? זו שאלה בפני עצמה אך אחת התשובות הוודאיות היא קישורים טבעיים.

איך הופכים קישור לטבעי? שאלה מצויינת נוספת.
על ידי <רב אלוף> 112k צפיות
נערך על ידי
א. לא כתוב "ירצה להשתמש בהם או (!) לשתף אותם" אלא "ירצה להשתמש בהם ו(!)לשתף אותם", משמע כל אחד משני הרצונות הוא תנאי הכרחי אבל רק שניהם יחד הם התנאי המספיק.

ב. כאמור, הגולשים יוצרים קישורים רק באתרים שמרשים להם. אלה  שמרשים אינם נחשבים לבעלי "איכות גבוהה", ואין בהם כמעט קישורים טבעיים.

ג. "איך הופכים קישור מלאכותי לקישור טבעי?" - אני מניח שתרצה לשנות את ניסוח השאלה כדי שתפסיק להיות מגוחכת.

ד. עד לשינוי נוסח ההנחיה ביוני 2013 גם אני סברתי שהאתגר המקצועי הוא לגרום ליצירת קישורים טבעיים, על סמך ההכרזה של גוגל (בדף אחר של ה"הנחיות למנהלי אתרים") שהם יודעים להבחין (לדעתי זו הבחנה הסתברותית על סמך מספר רב של סימנים) בין קישור טבעי לקישור מלאכותי ומתעלמים מהמלאכותיים או שמענישים אותם. הפתרון שלי היה אז יצירת "מלכודות קישורים" מתוחכמות במיוחד, שלא ניתנות להעתקה (כי אחרת למה שיקשרו דווקא לאתר המלכודת שלך?) וכתבתי פה על כך לא מעט.
על ידי
א. באתר עם תנועה דלה לא תמיד ילחץ הגולש על הקישור, ועדיין לדעתי ישנה חשיבות לקישור (לא יודע להגיד מה נחשוב אחוז המרה טוב ללחיצה על קישור).
ב. תגובות בבלוגים איכותייים ורלוונטים (על אך היותם NF בד"כ) ומאמרי אורח באותם מקורות סמכותיים גם כן יעשו את העבודה.
ג. אם לא תתמקד בסמנטיקה תבין שלא מדובר בדבר מגוכח כלל.
אם תבין מה הדרך בה גוגל קובע אם קישור הוא טבעי או לא ותעשה בדיוק את אותו בדבר אזי הקישור המלאכותי שלך ייחשב לטבעי.

ולגבי חשיבות הקישורים - לדוגמא, חפש את השם שלי "idanbenor", יעלה לך הדומיין הישן .קום שלא חידשתי וקנו אותו סינים או משהו אחר מהמזרח הרחוק, הדומיין עולה ראשון בשם שלי על אף שישנו בלוג עם דומיין ישראלי.

הדומיין .קום קודם בעבר חזק מאוד ואילו הישראלי לא.
ל .קום יש קישורים רבים נכנסים עם השם שלי ואילו לחדש אין.
על ידי <רב אלוף> 112k צפיות
נערך על ידי
אני מבין שאתה חדש כאן ואינך יודע שההסתייגויות שלך כבר הוצגו, נידונו ונדחו פעמים רבות בשנה וחצי האחרונות, על סמך פרסומים של גוגל או נימוקים משכנעים אחרים. כדי שהאמונה שלך בתועלת הצפויה מ"בניית קישורים" לא תהיה יותר ממשאלת לב, אתה צריך להסביר ולנמק איך היא מתיישבת עם ההנחיה שהצגתי מעלה של הנהלת חברת גוגל לבעלי\מנהלי אתרים מה עליהם לדרוש ממקדמי האתרים לבצע כדי שהאתרים שלהם יזכו לשיפור בדירוגים.

למה שלא אתמקד בסמנטיקה? - הרי רק בזכות הניתוח הסמנטי אני יכול להבין על מה אתה מדבר. אם היית שואל "איך מעודדים בעלי\מנהלי אתרים אחרים לקשר לאתר שאני מקדם?", או אפילו "איך מתחמנים את המערכת של גוגל כדי שהיא תמדוד קישור מלאכותי כאילו הוא טבעי?", עוד הייתי מבין. אבל המשמעות (הסמנטית), במיוחד לאור הוספת ההסבר שהצגת, של השאלה "איך הופכים קישור לטבעי?" היא "איך מתחמנים את המערכת של גוגל כדי שהיא תתחיל מעכשיו להתייחס לקישור שהיא כבר קבעה שהוא מלאכותי כאילו הוא טבעי?"

מאז שנודע לי על החלפת ההנחיה מיוני 2013 הגעתי למסקנה, שאותה הצגתי ונימקתי פה פעמים רבות, שגוגל כבר התחילו להחליף את שיטת דירוג תוצאות החיפוש, אבל בהדרגה. עד אז חשבתי, כאמור שיש לעודד יצירת קישורים טבעיים, והפתרון לכך הוא יצירת תוכן שמהווה "מלכודת קישורים", אבל כזו שלא ניתנת להעתקה (כי אחרת למה שיקשרו דווקא לאתר שלך?).

כידוע לנו, גם בשינוי האלגוריתם "פינגווין", וגם בשינויי אלגוריתם מינוריים שקדמו לו, הם מריצים את השינוי בכל פעם על חלק קטן מאד, סדר גודל של 1%, מכלל ביטויי החיפוש (משמע, על תוצאות החיפוש לאותם ביטויים) עד שישלימו את שינוי האלגוריתם על כל 100% מביטויי החיפוש, למעט טיפוסי ביטויים שהוחלט מראש להתעלם מהם, כמו למשל ביטויי חיפוש נדירים במיוחד.

סביר ביותר להניח שגם בנושא החלפת שיטת דירוג תוצאות החיפוש (כפי שניתן ללמוד מהחלפת ההנחיה הנ"ל) המדיניות העקבית של הנהלת חברת גוגל היא להפעיל את שינוי שיטת הדירוג בכל פעם על חלק קטן מאד של תוצאות החיפוש. יתר על כן, סביר מאד להניח שהם מחליפים את השיטה רק לאחר שהם כבר בדקו ומצאו (במדגם של משתמשי גוגל, או על פי השיפוט של קבוצת "מעריכים" שנשכרו לשם כך) שהחלפת השיטה לא תעלה לצמרת במקום תוצאות החיפוש הנוכחיות תוצאות חיפוש עוד יותר גרועות, ואם כן, החלפת שיטת הדירוג לאותו ביטוי חיפוש תידחה בינתיים. גם סביר להניח שהראשונים בתור המועמדים להחלפת השיטה יהיו ביטויי חיפוש פופולריים במיוחד בעוד שביטויים בשפות דלות אוכלוסין, כמו העברית, ימתינו יותר זמן להצטברות מספר מספיק של מדידות של "רצונות להשתמש באתר ולשתף אותו", בעוד שביטויים כמו "idanbenor" יהיו בהכרח בסוף התור, אם בכלל.
קולות
0
על ידי <סגן אלוף> 21.8k צפיות
נדיר לקבל תנועה מסרטון ביוטיוב ולכן חשבתי שזה לא תורם לאתר.

תוהה אם לא בגוגל 2015 כבר יודיעו לנו שזאת גם נחשבת לפעולת קידום אגרסיבית.

הרי שאין תועלת אמיתית מיצירת קישורים מאתרי סרטונים, למעט המחשבה הישנה שזה יקדם את האתר בתוצאות.

במוקדם או במאוחר יהיה עלינו לעבוד שוב, בשביל לבטל את הקישורים האלה.
על ידי <רב אלוף> 112k צפיות
נכון מאד.
..............

4,335 שאלות

7,366 תשובות

9,934 תגובות

29,675 משתמשים

...