קידום אתרים הבלוג שאלות ותשובות חדשות קורסים כלים
פעם ראשונה כאן?
◀ חדש! הצטרפו לקבוצה הסגורה שלנו בפייסבוק ושאלו את המומחים להצטרפות >>

האם קישורים מאתרי סרטונים נחשבים לאיכותיים?

0 הצבעות
225 צפיות
שאלה נשאלה ב- 6 דצמבר, 2014 על ידי עמית עוז <סגן אלוף> (21,780 נקודות)
פרסום סרטונים ביו-טיוב וויאנמו ועוד אתרים כאלה, לצורך הוצאת קישור מפנה לאתר שלי..

האם זה לא נחשב לפעילות דומה (במקום תוכן זבל,אפשר להעלות סרטונים פשוטים) לפרסום מאמרים באתרי מאמרים?

האם הערך של הסרטון כמו כמות הגולשים, או לייקים שקיבל משפיעה על איכות הקישור מימנו?

תשובות 3

0 הצבעות
נתקבלה תשובה ב- 6 דצמבר, 2014 על ידי מנשה אברמוב <רב אלוף> (175,780 נקודות)
היי עמית קשה מאוד להבין(לפחות לי) למה אתה מתכוון כשאתה כותב "קישורים איכותיים"
משום שלא נראה שמבוצעת חלוקה בהתבססות על איכות כמו שהיא מבוצעת בהתבססות על PR וטבעיות הקישור.

במקרה שהצגת רוב הקישורים הם לא קישורים שמעבירים PR ולא נראה שהם טבעיים(לכן אני בספק אם אפשר להתייחס אליהם כאל קישורים מאתרי מאמרים).

לגבי התרומה שלהם, למרות שהוצג מידע הטוען שקישורי NF אינם מעבירים סיגנלים ליעד, אני עדיין מתייחס אליהם כקישורים בעלי ערך(הן מבחינת טראפיק, והן מבחינת חשיפה\פופולריות).
אני חושב שמדובר בסוג של ניצול במה לפרסום וקידום האתר, ולכן לדעתי יש להם תרומה(גם אם היא עקיפה)
0 הצבעות
נתקבלה תשובה ב- 7 דצמבר, 2014 על ידי זקן השבט <רב אלוף> (112,290 נקודות)
לפני כשנה וחצי גוגל הסירו מההנחיות לבעלי\מנהלי אתרים את ההנחיה שאומרת שקישורים תורמים לקידום האתר בתוצאות החיפוש, והחליפו אותה בהנחיה שכתובה ב-https://support.google.com/webmasters/answer/34432?hl=iw.
נתקבלה תגובה 7 דצמבר, 2014 על ידי עידן בן אור (760 נקודות)
עמנואל, אז מניח שאתה לא "מתעסק" עם קישורים יותר.
נתקבלה תגובה 7 דצמבר, 2014 על ידי זקן השבט <רב אלוף> (112,290 נקודות)
ומה אתה לומד מהחלפת ההנחיה?

אני כתבתי פה ובפורומים מקצועיים אחרים בשנה וחצי האחרונות שלדעתי גוגל ממשיך לייחס חשיבות רק לקישורים שמבקרי הדף המקשר (באתר אחר) גם מרבים להשתמש בהם, וגם מסמנים לגוגל שהם היו שבעי רצון מהביקור באתר המקושר (לדברי אנשי גוגל זמן השהיה ושיעור הנטישה אינם מעידים לבדם על שביעות רצון).
נתקבלה תגובה 7 דצמבר, 2014 על ידי אנונימי
ההנחיה החדשה אומרת: "יצירת אתרים באיכות גבוהה שמשתמשים ירצו להשתמש בהם ולשתף אותם."

אני בהחלט מבין מזה שלקישורים יש חשיבות.
נתקבלה תגובה 7 דצמבר, 2014 על ידי זקן השבט <רב אלוף> (112,290 נקודות)
נערך 7 דצמבר, 2014 על ידי זקן השבט
איך זה?

הנוסח הקודם, שהוסר, של ההנחיה הזו היה: In general, webmasters can improve the rank of their sites by increasing the number of high-quality sites that link to their pages.

שים לב שבנוסח הקודם דובר על פעולה (!) של מנהלי\מקדמי אתרים אחרים, בעוד שבנוסח החדש מדובר על "רצון שמוביל לפעולה" של משתמשי גוגל, משמע מבקרי האתר. אתה, כמנהל\מקדם האתר נדרש עכשיו לפעול על רצון (!) המבקרים! ובלוג או פורום שמרשה לכל משתמש להוציא קישורים לכל מי שבא לו ודאי שאיננו "אתר באיכות גבוהה".
נתקבלה תגובה 7 דצמבר, 2014 על ידי אנונימי
ההנחיה הנוכחית אומרת שיש ליצור אתרים שהגולש ירצה לשתף.

איך גוגל מודדים שיתופים? זו שאלה בפני עצמה אך אחת התשובות הוודאיות היא קישורים טבעיים.

איך הופכים קישור לטבעי? שאלה מצויינת נוספת.
נתקבלה תגובה 7 דצמבר, 2014 על ידי זקן השבט <רב אלוף> (112,290 נקודות)
נערך 7 דצמבר, 2014 על ידי זקן השבט
א. לא כתוב "ירצה להשתמש בהם או (!) לשתף אותם" אלא "ירצה להשתמש בהם ו(!)לשתף אותם", משמע כל אחד משני הרצונות הוא תנאי הכרחי אבל רק שניהם יחד הם התנאי המספיק.

ב. כאמור, הגולשים יוצרים קישורים רק באתרים שמרשים להם. אלה  שמרשים אינם נחשבים לבעלי "איכות גבוהה", ואין בהם כמעט קישורים טבעיים.

ג. "איך הופכים קישור מלאכותי לקישור טבעי?" - אני מניח שתרצה לשנות את ניסוח השאלה כדי שתפסיק להיות מגוחכת.

ד. עד לשינוי נוסח ההנחיה ביוני 2013 גם אני סברתי שהאתגר המקצועי הוא לגרום ליצירת קישורים טבעיים, על סמך ההכרזה של גוגל (בדף אחר של ה"הנחיות למנהלי אתרים") שהם יודעים להבחין (לדעתי זו הבחנה הסתברותית על סמך מספר רב של סימנים) בין קישור טבעי לקישור מלאכותי ומתעלמים מהמלאכותיים או שמענישים אותם. הפתרון שלי היה אז יצירת "מלכודות קישורים" מתוחכמות במיוחד, שלא ניתנות להעתקה (כי אחרת למה שיקשרו דווקא לאתר המלכודת שלך?) וכתבתי פה על כך לא מעט.
נתקבלה תגובה 8 דצמבר, 2014 על ידי אנונימי
א. באתר עם תנועה דלה לא תמיד ילחץ הגולש על הקישור, ועדיין לדעתי ישנה חשיבות לקישור (לא יודע להגיד מה נחשוב אחוז המרה טוב ללחיצה על קישור).
ב. תגובות בבלוגים איכותייים ורלוונטים (על אך היותם NF בד"כ) ומאמרי אורח באותם מקורות סמכותיים גם כן יעשו את העבודה.
ג. אם לא תתמקד בסמנטיקה תבין שלא מדובר בדבר מגוכח כלל.
אם תבין מה הדרך בה גוגל קובע אם קישור הוא טבעי או לא ותעשה בדיוק את אותו בדבר אזי הקישור המלאכותי שלך ייחשב לטבעי.

ולגבי חשיבות הקישורים - לדוגמא, חפש את השם שלי "idanbenor", יעלה לך הדומיין הישן .קום שלא חידשתי וקנו אותו סינים או משהו אחר מהמזרח הרחוק, הדומיין עולה ראשון בשם שלי על אף שישנו בלוג עם דומיין ישראלי.

הדומיין .קום קודם בעבר חזק מאוד ואילו הישראלי לא.
ל .קום יש קישורים רבים נכנסים עם השם שלי ואילו לחדש אין.
נתקבלה תגובה 10 דצמבר, 2014 על ידי זקן השבט <רב אלוף> (112,290 נקודות)
נערך 10 דצמבר, 2014 על ידי זקן השבט
אני מבין שאתה חדש כאן ואינך יודע שההסתייגויות שלך כבר הוצגו, נידונו ונדחו פעמים רבות בשנה וחצי האחרונות, על סמך פרסומים של גוגל או נימוקים משכנעים אחרים. כדי שהאמונה שלך בתועלת הצפויה מ"בניית קישורים" לא תהיה יותר ממשאלת לב, אתה צריך להסביר ולנמק איך היא מתיישבת עם ההנחיה שהצגתי מעלה של הנהלת חברת גוגל לבעלי\מנהלי אתרים מה עליהם לדרוש ממקדמי האתרים לבצע כדי שהאתרים שלהם יזכו לשיפור בדירוגים.

למה שלא אתמקד בסמנטיקה? - הרי רק בזכות הניתוח הסמנטי אני יכול להבין על מה אתה מדבר. אם היית שואל "איך מעודדים בעלי\מנהלי אתרים אחרים לקשר לאתר שאני מקדם?", או אפילו "איך מתחמנים את המערכת של גוגל כדי שהיא תמדוד קישור מלאכותי כאילו הוא טבעי?", עוד הייתי מבין. אבל המשמעות (הסמנטית), במיוחד לאור הוספת ההסבר שהצגת, של השאלה "איך הופכים קישור לטבעי?" היא "איך מתחמנים את המערכת של גוגל כדי שהיא תתחיל מעכשיו להתייחס לקישור שהיא כבר קבעה שהוא מלאכותי כאילו הוא טבעי?"

מאז שנודע לי על החלפת ההנחיה מיוני 2013 הגעתי למסקנה, שאותה הצגתי ונימקתי פה פעמים רבות, שגוגל כבר התחילו להחליף את שיטת דירוג תוצאות החיפוש, אבל בהדרגה. עד אז חשבתי, כאמור שיש לעודד יצירת קישורים טבעיים, והפתרון לכך הוא יצירת תוכן שמהווה "מלכודת קישורים", אבל כזו שלא ניתנת להעתקה (כי אחרת למה שיקשרו דווקא לאתר שלך?).

כידוע לנו, גם בשינוי האלגוריתם "פינגווין", וגם בשינויי אלגוריתם מינוריים שקדמו לו, הם מריצים את השינוי בכל פעם על חלק קטן מאד, סדר גודל של 1%, מכלל ביטויי החיפוש (משמע, על תוצאות החיפוש לאותם ביטויים) עד שישלימו את שינוי האלגוריתם על כל 100% מביטויי החיפוש, למעט טיפוסי ביטויים שהוחלט מראש להתעלם מהם, כמו למשל ביטויי חיפוש נדירים במיוחד.

סביר ביותר להניח שגם בנושא החלפת שיטת דירוג תוצאות החיפוש (כפי שניתן ללמוד מהחלפת ההנחיה הנ"ל) המדיניות העקבית של הנהלת חברת גוגל היא להפעיל את שינוי שיטת הדירוג בכל פעם על חלק קטן מאד של תוצאות החיפוש. יתר על כן, סביר מאד להניח שהם מחליפים את השיטה רק לאחר שהם כבר בדקו ומצאו (במדגם של משתמשי גוגל, או על פי השיפוט של קבוצת "מעריכים" שנשכרו לשם כך) שהחלפת השיטה לא תעלה לצמרת במקום תוצאות החיפוש הנוכחיות תוצאות חיפוש עוד יותר גרועות, ואם כן, החלפת שיטת הדירוג לאותו ביטוי חיפוש תידחה בינתיים. גם סביר להניח שהראשונים בתור המועמדים להחלפת השיטה יהיו ביטויי חיפוש פופולריים במיוחד בעוד שביטויים בשפות דלות אוכלוסין, כמו העברית, ימתינו יותר זמן להצטברות מספר מספיק של מדידות של "רצונות להשתמש באתר ולשתף אותו", בעוד שביטויים כמו "idanbenor" יהיו בהכרח בסוף התור, אם בכלל.
0 הצבעות
נתקבלה תשובה ב- 7 דצמבר, 2014 על ידי עמית עוז <סגן אלוף> (21,780 נקודות)
נדיר לקבל תנועה מסרטון ביוטיוב ולכן חשבתי שזה לא תורם לאתר.

תוהה אם לא בגוגל 2015 כבר יודיעו לנו שזאת גם נחשבת לפעולת קידום אגרסיבית.

הרי שאין תועלת אמיתית מיצירת קישורים מאתרי סרטונים, למעט המחשבה הישנה שזה יקדם את האתר בתוצאות.

במוקדם או במאוחר יהיה עלינו לעבוד שוב, בשביל לבטל את הקישורים האלה.
נתקבלה תגובה 7 דצמבר, 2014 על ידי זקן השבט <רב אלוף> (112,290 נקודות)
נכון מאד.
..............
יש לך שאלות בנושא קידום אתרים?

כאן המקום לשאול אותן ולקבל תשובות מקהילת מקדמי האתרים בישראל.

ההרשמה למערכת אינה מצריכה מילוי טפסים ולוקחת פחות מ-5 דקות.

פעם ראשונה כאן? למד איך משתמשים!

4,294 שאלות

7,320 תשובות

9,896 תגובות

15,676 משתמשים

adsense adwords facebook google h1 html nofollow ppc seo url wix wordpress youtube אדוורדס אדסנס אופטימיזציה אופטימיזציה-לעמוד אחסון אינדוקס אינדוקס-בגוגל אנליטיקס אתר אתר חדש אתר-וורדפרס אתרים בחירת-דומיין בלוגים בניית-קישורים גוגל גוגל אדוורדס גוגל אדסנס גוגל אנליטיקס גוגל וובמאסטר גוגל פלוס גוגל-אדסנס גוגל-אנליטיקס דומיין דירוג דירוגים דף נחיתה דף-מעריצים-בפייסבוק החלפת-קישורים העברת אתר העברת-אתר הפניות הפניות 301 הפנייה 301 וורדפרס חנות-וירטואלית יוטיוב ירידה בדירוגים ירידה במיקומים ירידה-בדירוגים כותרות כפילות כתובת-בעברית מאמרים מילות חיפוש מילות מפתח מיקומים בגוגל מיקומים-בגוגל מנועי חיפוש מעבר לאתר חדש מפת אתר סאבדומיין ספאם סריקה עברית עונש מגוגל עמוד-עסקי-בפייסבוק פגיעה-בקידום פייסבוק פרסום פרסום-מאמרים קידום קידום אורגני קידום אורגני בגוגל קידום אתר קידום אתרים קידום בגוגל קידום ממומן קידום-אתרים קידום-ממומן קישורים קישורים יוצאים קישורים נכנסים קישורים פנימיים קישורים-נכנסים קישורים-פנימיים שגיאה שיווק שכפול תוכן תוכן תוכן כפול תוכן משוכפל תוכן-משוכפל תוצאות חיפוש תמונות 301 404
AskPavel Academy קורס קידום אתרים
×

עקבו אחרינו בפייסבוק כדי להישאר מעודכנים

מדריכים, חדשות וטיפים שיעזרו לך בקידום האתר

שאלות קשורות

0 הצבעות
2 תשובות 1,077 צפיות
0 הצבעות
2 תשובות 416 צפיות
שאלה נשאלה ב- 8 דצמבר, 2014 על ידי numerical (550 נקודות)
+4 הצבעות
4 תשובות 305 צפיות
+1 הצבעה
1 תשובה 166 צפיות
שאלה נשאלה ב- 23 אוקטובר, 2012 על ידי beber (140 נקודות)
...