◀ חדש! הצטרפו לקבוצה הסגורה שלנו בפייסבוק ושאלו את המומחים להצטרפות >>
קולות
+1
461 צפיות

כמה שאלות לגבי קידום של פורום

על ידי 220 צפיות
שלום,
רציתי לשאול מספר שאלות לגבי קידום של פורום.

1) כיצד עדיף להציג את ה-URL של דפי הפורום ?

http://www.NameOfTheSite.co.il/forumdisplay.php?f=2

http://www.NameOfTheSite.co.il/forumdisplay.php?2-%D7%94%D7%97%D7%A9%D7%99%D7%91%D7%94-%D7%94%D7%9B%D7%9E%D7%95%D7%AA%D7%99%D7%AA

http://www.NameOfTheSite.co.il/forumdisplay.php/2-%D7%94%D7%97%D7%A9%D7%99%D7%91%D7%94-%D7%94%D7%9B%D7%9E%D7%95%D7%AA%D7%99%D7%AA

מצד אחד האופציה הראשונה קצרה ונוחה למשתמש, מצד שני היא לא כוללת בתוכה
את הכותרת של האשכול בעברית.

2) כאשר הדפים מוצגים בגוגל, ה-title שלהם זה שם האשכול, אך אני שוקל לפני
שם האשכול להוסיף את שם הפורום, מה עדיף ?
[שם הפורום - שם האשכול]
או עדיף ככה:
[ שם האשכול ] (זה ברירת מחדל)

3) אני שוקל אם לכתוב מאמרים ולפרסם כל מאמר באתר מאמרים שונה ולקשר אלי,
או לפתוח פינה בפורום בה אני ישים את המאמרים ויקשר אותם אל האתר עצמו.

תודה על העזרה.

2 Answers

קולות
0
על ידי <רב אלוף> 112k צפיות
שכח ממאמרים באתרי "מאמרים" שאיש לא קורא. מזה שנתיים גוגל מעניש אתרים בגלל זה.
על ידי
אז מה כן משפיע אם קישורים לא ומאמרים לא ?
על ידי <רב אלוף> 112k צפיות
הדרך היחידה לקידום האתר כתובה פה על ידי מי שגורם לאתר שלך להיות מקודם או לא: https://support.google.com/webmasters/answer/34432?hl=iw.
אין פה שום איזכור לקישורים כעל גורם שתורם משהו לקידום האתר (אם כי איזכור כזה היה קיים עד לחודש יוני 2013 והוסר).

קרא עוד בדיון מתמשך בנושא הזה ב-http://www.askpavel.co.il/qa/15235.
על ידי
נערך
אז לפי התאוריה שלך אני מניח שתוכן, ואופטימזציה תקינה היא זו שיביא אותך למקום 1 בגוגל- מנקודה זו אני אמור להסיק שאין צורך בחברות קידום אתרים וכל עניין הקישורים והמאמרים שעולים בכמויות אדירות מדי יום הם הכל בלוף אחד גדול ?
מספיק שנעלה אתר ''איכותי'' עם תוכן ונחכה לנס להיות במקום הראשון זו הדרך ?

ודווקא יש אזכור על קישורים או לפחות אזכור עקיף בלינק שצירפת :

''באופן כללי, מנהלי אתרים יכולים לשפר את דירוג האתרים שלהם על ידי יצירת אתרים באיכות גבוהה שמשתמשים ירצו להשתמש בהם ולשתף אותם.''
על ידי <רב אלוף> 112k צפיות
נערך על ידי
מה פירוש "התיאוריה שלי (!)"? אם אתה בוחר לקרוא להוראות המפורשות של הנהלת חברת גוגל, שכתובות שחור על גבי לבן בתוך האתר הרשמי של חברת גוגל בשם "תיאוריה", בעוד שלמה שלדעתך כן צריך לעשות כדי לקדם את האתר שלך בתוצאות החיפוש של גוגל אתה בוחר לקרוא בשם "מציאות", והיא הפוכה ל"תיאוריה", או למעשה תואמת את ה"תיאוריה שהיתה בתוקף עד יוני 2013", אתה חופשי  לעשות זאת. אבל מאחר ואת המדור הזה קוראים גם רבים אחרים אני מחוייב להזהיר אותם שזו בסך הכל בחירה שלך, ואילו הם אינם חייבים לפנטז שידע שלא חודש ימשיך לשרת אותם לעד.

הקושי של "חברות הקידום" ושל מקדמי האתרים העצמאיים להסתגל לשינוי הזה במדיניות הנהלת חברת גוגל, שהוא המשך ישיר לשינוי המדיניות מלפני כשלוש שנים (שינויי האלגוריתם "פנדה" ו"פינגווין") שהביא לענישת עשרות אלפי אתרים ישראליים, העפתם מצמרת תוצאות החיפוש ולנטישת המקצוע על ידי אלפי מקדמי אתרים בישראל, איננו נימוק נגד אימוץ (או כניעה) המדיניות החדשה שהנהלת חברת גוגל כופה על בעלי האתרים, למורת רוחם של מקדמי האתרים, כי הנהלת גוגל היא שקובעת את התנאים ולא מקדמי האתרים.

ולמה שיהיה צורך ב"נס"? איזו סיבה יש להנהלת חברת גוגל להכריח את בעלי\מנהלי אתרים לעבוד באופן שלא יביא בסופו של דבר תוצאות? הרי פעולה כזאת תשניא את גוגל על בעלי האתרים והם יעברו בהמוניהם לפרסום ביאהו, פייסבוק וכל שאר המתחרים.

ואגב, שים לב שהנהלת חברת גוגל לא מדברת על שיפור התוכן כעל משהו שיביא את האתר שלך למקום הראשון - היא מדברת על "רצון המבקרים להשתמש באתר שלך ולשתף אותו" (יותר מאשר את כל האתרים המתחרים בך על המקום הראשון) וזה משהו אחר לגמרי. ואגב, שיתוף איננו קישור! שיתוף יכול להיות גם במייל ובעל פה, והוא יצליח, מבחינת גוגל, רק בתנאי שמי ששותפו אכן מרבים להשתמש (!)  בשיתוף שקיבלו, יותר ממה שמצליחים מאמצי השיתוף של המתחרים בך.
על ידי
את התיאוריה הסקתי מתגובות שלך בפורום, אמנם חלק מדבריך נכונים אבל חלק מטעים - אני חושב שהראייה שלך על הדברים היא לא נכונה ועיקרה ''לשבת על הגדר'' ולחכות לדברים.
אני לאומת זאת לא מבסס את עמדתי לא על מה שגוגל כותבים אלא על ניסויים ארוכי טווח של עשרות אתרים שאני מקדם ובודק מה הולך ומה לא בכל זמן שיש שינוי דרסטי באוליגרתום של גוגל.
ואני יכול להגיד בוודאות שלקישורים יש אפקט חשוב בקידום האתר בגוגל אם תרצה או לא, לא מספיק ליצור אתר ''איכותי'' יש כי אלפים כאלה ברשת ואתה תחכה שנים ולא תתקדם לשום מקום.
על ידי <רב אלוף> 112k צפיות
נערך על ידי
אם תשמע ברדיו מחר בבוקר שהאוצר הטיל מס שנתי של 2,000 ש"ח על החזקת סמארטפון, האם תקרא לזה "התיאוריה של קול ישראל"?

אני לא "יושב על הגדר" ומחכה לדברים. אפשר וצריך בהחלט "לגרום למבקרים לרצות להשתמש באתר ולשתף אותו" (יותר מרצונם להשתמש ולשתף את תוצאות החיפוש המתחרות). אבל למומחי "בניית הקישורים" חסרים הכישורים האישיים ומסלול ההכשרה הדרושים לזה ויש להחליף אותם. יש מי שסבורים שלימוד טכניקות של "חווית משתמש" יצליחו להפוך את בוני הקישורים למקדמי אתרים על פי הדרישות החדשות של הנהלת גוגל, אבל זו שטות - בטכניקות הללו אתה רק משווה את הביצועים של גירסאות שונות של האתר שלך, אבל לא ממציא (!) את הגירסה שאוכלוסיית המבקרים באתר תעדיף על פני כל (!) תוצאות החיפוש המתחרות בך על מקום בצמרת.

הסיבה לשיפור המיקומים באותם עשרות אתרים שאתה מקדם היא שעשרות אלפי אתרים ישראליים כבר נענשו ועפו בהדרגה מצמרת תוצאות החיפוש בשלושת השנים האחרונות, ואלפי מקדמי האתרים שלהם נטשו את המקצוע. סיבה נוספת היא שגם החלפת שיטת הדירוג מתבצעת בהדרגה, ואם לגוגל אין מספיק נתונים על העדפות האוכלוסיה ששאלה ביטוי חיפוש נתון, או שהם מנסים ורואים שהחלפת השיטה בתוצאות החיפוש לביטוי חיפוש נתון תעלה לצמרת תוצאות חיפוש עוד יותר גרועות, דוחים בינתיים את החלפת השיטה. (זו אכן תיאוריה, אבל היא מסתמכת על רמזים מפי דוברי גוגל ועל ראיות לכך ששיטת הדירוג לא הוחלפה בבת אחת.)

אין כמעט אתרים איכותיים בישראל. תסתכל על תוצאות החיפוש לביטוי [קידום אתרים] ותראה שלמעט תוצאות חיפוש ספורות, כל השאר זהות כמעט לחלוטין בתוכן ובעיצוב, כי בוני האתרים, המעצבים, מקדמי האתרים וכותבי התוכן הם מעתיקנים ולא ממציאים.אבל וזה מה שהנהלת חברת גוגל דורשת מעכשיו.
קולות
0
על ידי <רב אלוף> 177k צפיות
1. אם אתבקש לבחור אעדיף את האפשרות הראשונה(היא הכי פחות מסובכת)

2. שם האשכול, השאר פשוט מיותר

3. אמממ, מה השאלה?

4,329 שאלות

7,363 תשובות

9,929 תגובות

20,704 משתמשים

שאלות קשורות

2 תשובות
קולות
–2
שאלה נשאלה על ידי 22/12/11 על ידי 365asaf 880 צפיות
3 תשובות
קולות
+2
שאלה נשאלה על ידי 16/10/14 על ידי Forum 220 צפיות
1 תשובה
קולות
0
1 תשובה
קולות
0
שאלה נשאלה על ידי 30/07/15 על ידי HAREL1010 120 צפיות
...