קידום אתרים הבלוג שאלות ותשובות חדשות קורסים כלים
פעם ראשונה כאן?
◀ חדש! הצטרפו לקבוצה הסגורה שלנו בפייסבוק ושאלו את המומחים להצטרפות >>

באתר נישה עדיף להתמקד במילות חיפוש עם נפח חיפוש גבוה או נמוך?

+5 הצבעות
327 צפיות
שאלה נשאלה ב- 21 מאי, 2010 על ידי edithnaaman (170 נקודות)
נערך 4 יולי, 2010 על ידי פבל ישראלסקי
ביטויים מאוד נישתיים עם מס' חיפוש נמוך, יחסית, או ביטויים יותר רחבים (בהם משתמשים המתחרים, למשל), שהם בעלי כמות חיפושים גבוהה יותר, משמעותית?

התבקשתי לאחרונה להקים כמה אתרי נישה, ואני מתחבטת בכיוון של מילת המפתח שיובילו את האתרים (כל אתר במילים הרלבנטיות לו, כמובן). מצד אחד - אם בוחרים במילות מפתח מאוד נישתיות - כמות החיפושים קטנה משמעותית. מצד שני, אם הולכים על המילים שעליהן הולכים גם המתחרים - אולי מכוונים גבוה בכמויות החיפוש, אבל ... הולכים לאיבוד???
נתקבלה תגובה 21 מאי, 2010 על ידי פבל ישראלסקי <רב סרן> (10,250 נקודות)
היי, שים לב שתיקנתי את כותרת השאלה כי היא הייתה ממש ארוכה.
נתקבלה תגובה 27 מאי, 2010 על ידי אנונימי
אם תפני אותנו אל זירת החיפוש הרלוונטית, ללא ציון האתרים שאת מתייחסת אליהם, יהיה קל יותר לענות לך.

באופן כללי, אם מדובר בתחום מאוד נישתי, בייחוד אם האתר ישראלי ומלכתחילה השוק קטן יחסית, מיקומים גבוהים בביטויים שווליום החיפוש בהם זעום לא יניבו את התוצאה הרצויה.

כלל האצבע שהייתי דבקה בו במקרים כאלו, הוא מיפוי האתר ובחירה של 'סט ביטויים' עבור כל עמוד, כאשר כל 'סט' כולל ביטוי תחרותי אחד וביטוי נוסף, פחות תחרותי, שמכיל בתוכו את הביטוי התחרותי יותר.

לדוגמא: אם המוצר הוא צימרים רומנטיים בצפון, הייתי בונה את דף הבית כך שיהיה רלוונטי לשלושת הביטויים הבאים:

צימרים, צימרים רומנטיים, צימרים רומנטיים בצפון.

כך, למעשה, תוכלי להשיג תוצאות מהירות בביטויים הפחות תחרותיים (צימרים רומנטיים בצפון). לאחר שתבססי מיקומים בביטוי, הזה תוכלי להתחיל ולקדם את הביטוי 'צימרים רומנטיים' ובין לבין להעלות קישורים גם בביטוי 'צימרים'. כך שאולי בעתיד, אם תחליטי שאת רוצה להיות פורטל הצימרים הגדול בארץ ומוכנה להשקיע בכך - תהיה לך נקודת פתיחה טובה.
נתקבלה תגובה 2 אוגוסט, 2010 על ידי זקן השבט <רב אלוף> (112,230 נקודות)
מאחר ועל פי הדוגמא הביטוי "צימרים רומנטיים בצפון" כולל בתוכו את הביטויים "צימרים רומנטיים" ו"צימרים" אין דבר כזה קידום כל אחד מהם בנפרד, למעט גיוון טקסט העוגן של הקישורים הנכנסים (והתעלמות חלקית משני האחרונים בטקסט הדף) - ועוד לא שמעתי על ניסוי מבוקר המאשר שגיוון עדיף על אחידות.

תשובות 4

+3 הצבעות
נתקבלה תשובה ב- 21 מאי, 2010 על ידי tzvika770 (230 נקודות)
תלוי בעלות מול תועלת ישנם נישות ברשת שהתחרות בהם עזה מאוד וידרשו המון המון משאבים והמון זמן ומזל להגיע לעמוד הראשון

אם תקיש בחיפוש בגוגל את הנישה המבוקשת ותראה שבעמוד הראשון רוב המתחרים עם PR5 ומעלה ואתרים ותיקים ומאות אלפי לינקים נכנסים והכותרות ממוקדות לא ההיתי ממליץ להכנס לזירה כזאת אלה אם המשאבים הם גדולים מאוד.

בקיצור הכל תלוי במילת מפתח מתחרים ותקציב
נתקבלה תגובה 21 מאי, 2010 על ידי ענת <סגן משנה> (1,070 נקודות)
לדעתי, ואני מדגישה שזו דעתי בלבד, חשוב לשלב את שני הסוגים. לתת מעט יותר דגש למילים בעלות הנפח הגדול, בגלל הסיכויי שאתן יעשה הרבה יותר חיפוש. יחד עם זה, נאמר ביחס של מילה אחת לשלוש או ארבע מילים, הייתי מכניסה גם מילים יותר ספציפיות. כי יהיו גם כאלה שיחפשו דוקא באמצעותן.
0 הצבעות
נתקבלה תשובה ב- 22 מאי, 2010 על ידי רועי בן עמי <סגן> (4,320 נקודות)
כמו שענו לפני, זה נורא תלוי בתקציב הקידום.. וכשאומרים נפח חיפוש גבוהה.. זה יכול לנוע בטווחים עצומים..

לפי דעתי, כשמקדמים אתר נישה על בערך 10 מילות מפתח, כדאי ש2-3 יהיו מילות מפתח בעלי נפח חיפוש גבוה (מן הסתם אם יש מציאות עם נפח חיפוש גבוה ותחרות קטנה)

וכל השאר שיהיו מילות מפתח ממוקדות עם נפח חיפוש נמוך אבל סביר, אין טעם לקדם מילה בלי חיפוש בכלל.
0 הצבעות
נתקבלה תשובה ב- 2 אוגוסט, 2010 על ידי Nearme (240 נקודות)
דעתי האישית שונה, אני בעד לבנות את האתר תוך התמקדות בגולש ולכן בבנייה לפחות, אינך אמור להטות את המבנה לטובת מילים כאלה או אחרות, אלא לבנות את האתר כאילו גוגל אינו קיים, זה לא נוגד שלשם תכנון מבנה האתר ייעשה מחקר מילות מפתח, אך זה רק כדי להבין כיצד הגולשים מחפשים את תחום העיסוק של האתר.

מבחינת קישורים ניכנסים, ממילא מומלץ שהאנקור טקטסט יהיה רבגוני, כך שאתה תראה ודאי לקשר בכל סוגי המילים: התחרותיות יותר והתחרותיות פחות.
0 הצבעות
נתקבלה תשובה ב- 2 אוגוסט, 2010 על ידי זקן השבט <רב אלוף> (112,230 נקודות)
השאלה שצריכה להשאל לפני הכל, וימיה כימי מנועי החיפוש, היא האם ועד כמה שוק היעד מודע לקיומו של המוצר, השרות או המידע שאת מציעה, וגם נוהג לקרוא לו בשם שאת קוראת לו באתר. מול ביתי יש למשל שלט המפנה לכתובת האתר של "מומחה למערכות גינון מתקדמות" - האם מי שמחפש "גנן" ימצא בגוגל את האתר הזה?

אם שוק היעד איננו מכיר את המוצר, השרות או המידע, כי הם חדשים ואין להם תמיכה מאסיבית של פרסום במדיה (עתונות, רדיו וטלוויזיה) אין ברירה אלא לפגוש את שוק היעד איפה שהוא נמצא - משמע, בתוצאות החיפוש לביטויים שהוא משתמש בהם במספרים גדולים. וגם, כמובן, לא לגנן או למשרד הפרסום שלו לכפות תיאורים פלצניים על האתר.
יש לך שאלות בנושא קידום אתרים?

כאן המקום לשאול אותן ולקבל תשובות מקהילת מקדמי האתרים בישראל.

ההרשמה למערכת אינה מצריכה מילוי טפסים ולוקחת פחות מ-5 דקות.

פעם ראשונה כאן? למד איך משתמשים!

4,310 שאלות

7,336 תשובות

9,910 תגובות

49,867 משתמשים

adsense adwords facebook google h1 html nofollow ppc seo url wix wordpress youtube אדוורדס אדסנס אופטימיזציה אופטימיזציה-לעמוד אחסון אינדוקס אינדוקס-בגוגל אנליטיקס אתר אתר חדש אתר-וורדפרס אתרים בחירת-דומיין בלוגים בניית-קישורים גוגל גוגל אדוורדס גוגל אדסנס גוגל אנליטיקס גוגל וובמאסטר גוגל פלוס גוגל-אדסנס גוגל-אנליטיקס דומיין דירוג דירוגים דף נחיתה דף-מעריצים-בפייסבוק החלפת-קישורים העברת אתר העברת-אתר הפניות הפניות 301 הפנייה 301 וורדפרס חנות-וירטואלית יוטיוב ירידה בדירוגים ירידה במיקומים ירידה-בדירוגים כותרות כפילות כתובת-בעברית מאמרים מילות חיפוש מילות מפתח מיקומים בגוגל מיקומים-בגוגל מנועי חיפוש מעבר לאתר חדש מפת אתר סאבדומיין ספאם סריקה עברית עונש מגוגל עמוד-עסקי-בפייסבוק פגיעה-בקידום פייסבוק פרסום פרסום-מאמרים קידום קידום אורגני קידום אורגני בגוגל קידום אתר קידום אתרים קידום בגוגל קידום ממומן קידום-אתרים קידום-ממומן קישורים קישורים יוצאים קישורים נכנסים קישורים פנימיים קישורים-נכנסים קישורים-פנימיים שגיאה שיווק שכפול תוכן תוכן תוכן כפול תוכן משוכפל תוכן-משוכפל תוצאות חיפוש תמונות 301 404
AskPavel Academy קורס קידום אתרים
×

עקבו אחרינו בפייסבוק כדי להישאר מעודכנים

מדריכים, חדשות וטיפים שיעזרו לך בקידום האתר

שאלות קשורות

–1 הצבעה
1 תשובה 180 צפיות
שאלה נשאלה ב- 5 ינואר, 2013 על ידי uripay1 (190 נקודות)
+4 הצבעות
2 תשובות 171 צפיות
0 הצבעות
1 תשובה 222 צפיות
שאלה נשאלה ב- 14 יוני, 2013 על ידי roeeher (150 נקודות)
0 הצבעות
3 תשובות 212 צפיות
שאלה נשאלה ב- 30 יוני, 2012 על ידי eva47 (200 נקודות)
...