◀ חדש! הצטרפו לקבוצה הסגורה שלנו בפייסבוק ושאלו את המומחים להצטרפות >>
קולות
+1
5.9k צפיות

מהן העמלות של אמזון והאם הן כדאיות?

על ידי <סגן משנה> 1.1k צפיות
היי, ראיתי את רשימת העמלות של אמזון לפי מה שהם כתבו כאן: https://affiliate-program.amazon.com/gp/associates/help/operating/advertisingfees

ורציתי לשאול אתכם רק כדי להיות בטוח:
1. האחוזים שמוצגים בטבלאות הם אחוזים מכלל מחיר המוצר? ז"א נניח שנלך לפי הטבלה הראשונה (שמציגה אחוזים על פי קטגוריות) למוצרי אלקטרוניקה כתוב 4 אחוזים. נניח ואני מביא למכירה של מחשב שמחירו 1000 דולר, העמלה שאקבל היא 40 דולר?

2. אם מה שכתבתי ב-1 נכון ^^ האם יש מגבלה מסוימת למחיר? ז"א אם אמכור מוצר אלקטרוני שמחירו (נניח) 100,000 דולר, העמלה שאקבל היא 4000 דולר על המכירה?
למה אני שואל? כי באיביי לדוגמה, מוצר שעולה מעל X דולרים מקבלים עליו אוטומטית 250 דולר, גם אם ע"פי האחוזים היית אמור לקבל יותר.

3. לאור העובדה שציינתי בשאלה 2 (שאיביי יצרה סכום עמלה מקסימלית) האם לדעתכם בכל זאת האפיליאייט של איביי טובה משל אמזון? (מבחינת עמלות והדברים האלה כמובן, לא מבחינת כמה "קל" למכור מוצרים).

4. בכללי, אתם ממליצים להתעסק עם איביי ואמזון או שלדעתכם רק אתרים גדולים יכולים לעשות מהם כסף טוב?

1 Answer

קולות
0
על ידי <רב אלוף> 112k צפיות
לעניות דעתי, לגובה העמלה על מכירת מוצר אין כל משמעות. מה שצריך לעניין אותך הוא העמלה הכוללת לחודש שאתה יכול לקבל בנפח מכירות נתון, ואת זה אתה לא יכול לדעת מראש.

בוא נניח שאתה בונה אתר שמוכר את אותו המוצר שעולה 100,000 דולר, ומובטחת לך באמת עמלה של 4,000 דולר, אבל עבורך ההסתברות (שכאמור לא יכולה להיות ידועה לך מראש) למכור מוצר אחד היא פעם אחת בשלוש שנים והמוצר מתיישן כעבור שנתיים.
על ידי <סגן משנה> 1.1k צפיות
ברור לי שהעמלה היא לא הפרט היחיד שצריך לעניין אותי ואני צריך לקחת בחשבון עוד הרבה דברים אבל העמלה היא אחת מהפרמטרים שצריך לקחת בחשבון. נניח (לצורך דוגמה בלבד) שאני יודע שלאתר מסוים שאקים המקסימום יוניקים שאוכל להביא ביום הוא 200 (הערכה ע"פי נפח חיפושים ורמת הצריכה של המוצר) ונניח ידוע לי שאקבל 10 דולר עמלה על כל מכירה, כבר אוכל להבין שאין כדאיות בשיווק המוצר הזה. כמובן שצריך לקחת בחשבון שלכל מוצר יש אחוזי מכירה שונים ובין היתר גם דף הנחיתה משפיע על זה ושיש מוצר שמתוך ה-200 אנשים שנכנסים 1 יקנה את המוצר(אם בכלל) ויש מוצרים ש10 יקנו.

ברור לי שיש הרבה דברים מסביב, אבל חשוב לי לדעת את הדברים שקשורים בעמלה על מנת להבין טוב יותר את תמונת המצב.
אשמח אם תענה על ארבעת השאלות ששאלתי :)
על ידי <רב אלוף> 112k צפיות
מסתבר גם שיש דפי נחיתה של מודעות המתחרות על מכירת אותו המוצר בדיוק, ולשניהם נכנסים אותם 200 מבקרים, אבל באחד מהם 1 יקנה ובשני 10 יקנו. אם תלמד לבנות דף נחיתה מהטיפוס השני תוכל להסתפק בעמלה הרבה יותר קטנה על כל מוצר. קרא את http://www.askpavel.co.il/qa/14332.
על ידי <סגן משנה> 1.1k צפיות
אני מבין את חשיבות דף הנחיתה, השוק של אותו מוצר, היצע וביקוש שקיימים ועוד הרבה מאוד דברים. אבל פה שאלתי אך ורק על העמלה.. ועדיין לא קיבלתי תשובה :)

ואשמח בלי קשר לזה לשמוע מה דעתך על האפילייט של איביי ואמזון. יצא לך להתעסק איתם? נראה לך שאפשר לעשות כסף טוב איתם? אני מראש אומר לך שהאתרים שאקים הם לא יכללו יותר מ-10 דפי נחיתה. ז"א שאני לא הולך להשקיע בצוות כותבים ולהרים אתה בשמיים.. אתר פשוט לשיווק המוצר.
על ידי <רב אלוף> 112k צפיות
נערך על ידי
א. התשובות שלי אינן מיועדות רק אלייך אלא לכלל קוראי מדור השאלות והתשובות. זו הסיבה שהן מרחיבות ומעמיקות מעבר לגבולות השאלה שנשאלה, בתקווה שגם השואל ילמד משהו מועיל מההרחבה וההתעמקות.

ב. "אתר פשוט לשיווק המוצר" איננו חנות שכונתית למכירת ספרים, זכיינית (ולא סניף) של רשת "סטימצקי", שאמנם לא מרוויחה כמו חנות במקום מרכזי בתל אביב או בקניון שמושך עשרות אלפי מבקרים ביום, אבל עדיין מצליחה למכור משהו. אתר כזה עדיין מתחרה על משיכת מבקרים באמצעי שיווק שבו יש מונופול מוחלט לחמשת תוצאות החיפוש האורגניות העליונות, ומונופול כמעט מוחלט למודעות ה-PPC העליונות.

ג. הדרך הנכונה לתכנן מיזם עסקי אינטרנטי מעשי (!) היא להתחיל מהאמצעים הדרושים להשגת תעבורה בהיקף הכי (!) גדול משוק יעד מאופיין היטב, ורק אז לחפש אחרי הדרך המתאימה ביותר למכור לו את המוצר שעבורו הוא עושה שופינג באינטרנט, על חשבון המתחרים הראויים שמוכרים להם עכשיו. אם לא מצאת את הדרך לכך, אין כל הבדל בין אי-ביי לאמזון כי שניהם ישלמו לך 0,  ממש כמו לאתלט שמכריז שהוא הולך להתמודד על מדליית זהב באולימפיאדה, אבל הוא גם מכריז שהוא לא מתכוון להתאמן יותר מחצי שעה ביום.

4,331 שאלות

7,363 תשובות

9,933 תגובות

21,765 משתמשים

שאלות קשורות

1 תשובה
קולות
+2
שאלה נשאלה על ידי 20/04/14 על ידי oded050 <סגן משנה> 1.1k צפיות
0 תשובות
קולות
0
שאלה נשאלה על ידי 22/12/19 על ידי גמינוס6 120 צפיות
2 תשובות
קולות
0
3 תשובות
קולות
0
שאלה נשאלה על ידי 8/12/14 על ידי zahipan 470 צפיות
...