◀ חדש! הצטרפו לקבוצה הסגורה שלנו בפייסבוק ושאלו את המומחים להצטרפות >>
קולות
+1
493 צפיות

שאלה בקשר לאדסנס

על ידי 190 צפיות
יש לי פרסומות אדסנס באתר חדש וקטן - ההכנסות הן 10 שקלים ל 1000 כניסות - האם זה מעט? הרבה? מה הממוצע בדרך כלל? (ברור שיש אתרים שיותר ואתרים שפחות) אבל אשמח לדעת אמדנים אם אפשר
על ידי <רב סרן> 18.8k צפיות
יותר חשוב לדעת הוא מה ה CTR שלך. ההכנסות משתנות בהתאם לסוג הפרסומות המופיעות באתר. אתר בנושא ביטוח משכנתא יכניס ב 10 קליקים הרבה יותר מ-10 קליקים באתר של הלו קיטי.

באיזה תחום עוסק האתר שלך ומה ה CTR שלו ?
על ידי 190 צפיות
ctr - 1.5%
בתחום הלייף סטייל
והאתר ממש חדש ועדיין קטן
על ידי <רב אלוף> 112k צפיות
jaxx, ההכללה הזו לא נכונה - אפשר שכל מי שבחרו לפרסם ברשת התוכן (חלונות אדסנס באתרים אחרים) לשוק היעד הספציפי מוכנים לשלם מחיר מינימלי או נמוך במיוחד לקליק, ו\או לא לפרסם באתר מסויים כי יחס ההמרה שלהם בו נמוך במיוחד.

2 Answers

קולות
–1
על ידי <רב אלוף> 112k צפיות
למיטב ידיעתי אין נתונים על ההכנסה הממוצעת מאדסנס לאתר, כי אין להם כל משמעות מעשית. מה שצריך להעסיק את בעל האתר הוא איך למקסם את ההכנסה על ידי בחירת שוק היעד המתאים, על ידי השגת מקסימום תעבורה לאתר ועל ידי מתן סיבה מצויינת למבקרים ללחוץ על הפרסומות. כל אלה כרוכים בהשקעת עבודה מרובה ובהשקעה מרובה בלימוד הנושא. יתר על כן, ההסתברות למתחילים שאתר אחד יצליח נמוכה ביותר, ויש צורך להשקיע במגוון אתרים.
על ידי 190 צפיות
לכן לא ביקשתי נתונים על הכנסות מאדסנס
ביקשתי מאנשים שיגידו מה הממוצע שלהם באתרים שלהם
ממוצע נקרא ממוצע בגלל שזה ממוצע!
על ידי <רב אלוף> 112k צפיות
נערך על ידי
הממוצע שלנו באתר היחיד שבו התקנו אדסנס, בראשית ימי האדסנס, היה כ-10,000 דולר לשנה (833 דולר לחודש בממוצע), עם כמעט 0 במשך 3 חודשים בשנה ושיא של 1,400 דולר לחודש בעונה (שנמשכת בשוק היעד הנתון כ-9 חודשים). חברי לזה את ההכנסה שלך, חלקי ל-2 ותקבל את הממוצע ביננו, נתון שאת סבורה משום מה שהוא שימושי למישהו אחר שישאל פה מחר "מה הנתון הממוצע באתרים שלכם".
על ידי 190 צפיות
אני הרבה זמן רואה את התגובות שלך וחייבת לציין:
1 שאף אחד לא מכריח אותך לענות!
2 עוד לא ראיתי תשובה אחת רלוונטית לשאלות הנשאלות!
3 נתונים משנת טראפפו לא מעניינים אף אחד
4 אם אין לך מה לענות אל תענה

לא ברור מה תפקידך בכוח, אבל נראה שהוא בעיקר לא לענות לעניין ולעצבן
שבת שלום
על ידי <רב אלוף> 112k צפיות
נערך על ידי
כאשר אני עונה על שאלה, אינני מכוון את התשובה רק לשואל אלא לכלל קוראי מדור השאלות והתשובות.

מי ששואלים פה שאלות, והם גם אנשים חושבים שמוכנים ללמוד מהמקצוענים, מבינים מיד, ובלי להתעצבן, שמאז שנתונים אלה נאספו (כאמור, ראשית ימי אדסנס), גם שוק היעד גדל בהרבה וגם המפרסמים לאותו שוק יעד משלמים לגוגל הרבה יותר על כל קליק!
קולות
0
על ידי <סרן> 8.8k צפיות
כמו שציינו קודם, הכנסה הכספית עצמה פחות משנה, יותר משנה הCTR.
ה-CTR ה"קלאסי" הוא כ-3%, משמע יש לך עוד מקום ל"משחק" את אלמנטי הפרסום.

כמובן שזה לא מדע מדוייק, ופרסומת מסויימת לקהל שהוא מאוד engaged יכולה להתקנברט (conversion, הפיכה מלקוח "רגיל" ללקוח "מכניס") הרבה יותר טוב. למרות שעם אדסנס זה בדרך כלל שואף ל2-3% בסופו של דבר.
על ידי <רב אלוף> 112k צפיות
נערך על ידי
סטס, האם אתה מגיב לאחת מתוך כל 33 פרסומות שאתה נחשף אליהן? או האם אתה מגיב לאחת מתוך כל 33 פרסומות שאתה נחשף אליהן באתרי האינטרנט שבהם אתה מבקר? או האם אתה מגיב לאחת מתוך 33 פרסומות ה-Retargeting שצצות לך מול העיניים?

מאיפה הנתון ה"קלאסי" של 3% CTR בממוצע לפרסומות בחלון Adsense שמותקן באתר שאתה בונה? הרי זה אומר שיש אתרים שמשיגים גם 5-6% או יותר, כדי "לאזן" את האתרים הרבים שלא משיגים כמעט כלום!

באתר שלנו שהזכרתי מעלה, שהיה במקום הראשון ב-Google Images העולמי באנגלית, לאחד מביטויי החיפוש הויזואליים היותר מבוקשים במנועי החיפוש, השגנו CTR של 3%, מתוך עד 3,000 כניסות ליום, לאחר ובזכות (!) השקעה ניכרת של שכל ועבודה, ברמה של אחד ממשרדי הקידום המובילים בארץ ובעולם.

לעומת זאת, אני מתרשם מזה שנים שמרבית בעלי האתרים שנועדו להפיק הכנסה מפרסומות אדסנס, התפתו להאמין (חלקם במהלך "קורס" לעשיית כסף קל באינטרנט, שעלה להם אלפי שקלים) שאין צורך בהשקעת שכל, מקצוענות ועבודה, ועושים את כל השגיאות האפשריות למי שאינם מומחים ברמת העל - רכישת תעבורה ביוקר מפרסום באדוורדס, פניה לשוק היעד הזעיר של דוברי עברית, הסתמכות על אתר יחיד, בניית אתרים שאין בהם ערך מוסף עילאי לשוק היעד, סירוב ללמוד להבחין בין אשליה למציאות וכו'.
על ידי 190 צפיות
תודה סטס.
הקהל שלי אכן מאוד ממוקד
בבדיקה מתחילת החודש האתר עומד על 2.38%  
לעומת %1.5 בחודש שעבר
נקווה שימשיך כך
על ידי <רב אלוף> 112k צפיות
נערך על ידי
סטס, אתה כותב: "...ההכנסה הכספית עצמה פחות משנה, יותר משנה הCTR".

ודאי שגובה ההכנסה החודשית מחלון אדסנס באתר הוא אחד הנתונים ההכרחיים לניהול הפעילות באדסנס. אחרת יוצא שהשואלת צריכה להיות מאושרת מכך שההכנסה מכסה לה את עלות אכסון האתר. ומאיפה תבוא ההכנסה שצריכה לכסות בהדרגה את עלות בניית האתר ואת עלות הבאת תעבורה גדלה והולכת, עד למיצוי כל שוק היעד? ומאיפה יבוא הרווח?

יתר על כן, ההכנסה ההתחלתית איננה מעידה דבר על ההמשך - כפי שהערתי ל-jaxx בתגובה קודמת, אפשר שכל מי שבחרו לפרסם ברשת התוכן (חלונות אדסנס באתרים אחרים) לשוק היעד הספציפי הזה  מוכנים לשלם מחיר מינימלי או נמוך במיוחד לקליק, ו\או לא לפרסם יותר באתר מסויים כי יחס ההמרה שלהם בו נמוך במיוחד. את האזהרה הזו אני מציג לכל מי שמנסה להעריך את גובה ההכנסה הצפוי לו מאדסנס על פי המחיר המירבי לקליק באדוורדס לאותו שוק יעד, כפול במספר הכניסות הצפוי לדפים באתר שבהם מוצג חלון אדסנס וכפול ביחס ההמרה ה"קלאסי" הממוצע.

הדגש על הצגת מספרים, במקום על הדרישה למצויינות בעבודה, מאפיין הרי את כל פותחי ה"קורסים" לעשיית כסף קל באינטרנט.

4,336 שאלות

7,367 תשובות

9,937 תגובות

31,395 משתמשים

שאלות קשורות

1 תשובה
קולות
0
שאלה נשאלה על ידי 11/03/14 על ידי loop <סגן משנה> 1.5k צפיות
1 תשובה
קולות
+1
שאלה נשאלה על ידי 29/02/16 על ידי guy waldman <סגן משנה> 1.0k צפיות
1 תשובה
קולות
0
שאלה נשאלה על ידי 18/10/15 על ידי guy waldman <סגן משנה> 1.0k צפיות
1 תשובה
קולות
0
שאלה נשאלה על ידי 12/11/14 על ידי nirushz 160 צפיות
0 תשובות
קולות
+2
...