◀ חדש! הצטרפו לקבוצה הסגורה שלנו בפייסבוק ושאלו את המומחים להצטרפות >>
קולות
+1
320 צפיות

טיפים לקידום אתרים ב2014

על ידי 200 צפיות
שלום לכל המקדמים אשמח לקבל קצת טיפים שימושיים
לקידום אתרים ב2014 איך למה כמה וממה להיזהר
תודה לעונים

2 Answers

קולות
0
על ידי <רב אלוף> 112k צפיות
קרא את השאלה והתשובות שניתנו ב-http://www.askpavel.co.il/qa/13681 ואם יהיו לך עוד שאלות אשמח לענות.
קולות
0
על ידי <רב אלוף> 177k צפיות
אני בתור טיפ אני חושב שכדאי להימנע מיישום טרנדים וקיצורי דרך חמים שב 2015+  תצטער עליהם.
וכמובן לתת משקל מאוד משמעותי ל UE\UI, אסטרטגיית תוכן ואסטרטגיית קישורים.
על ידי <רב אלוף> 112k צפיות
נערך על ידי
מנשה, UE\UI הם כללים לחשיפת החלופה שהיא אולי רק המעט יותר מוצלחת מבין שתיים או יותר חלופות שאולי כולן גרועות כי אינן מציגות לאוכלוסיית המבקרים באתר תוכן שיגרום לה "לרצות להשתמש באתר ולשתף אותו" כמו שהנהלת חברת גוגל מנחה את מקדמי האתרים מאז חודש מאי 2013.

אסור להתפתות להניח לחשיבה טכנית להחליף את הצורך בכושר המצאה יוצא דופן כדי להמציא תוכן שמותאם במיוחד לאוכלוסייה הספציפית של האתר, שבכלכלת השפע שמאפיינת את האינטרנט בימינו יוצאת ל"שופינג" ברשת, לא ממש כדי לקנות משהו שדרוש לה בדחיפות, כמו בכלכלת המחסור שבראשם של מי שהפכו מטכנאי SEO ל"מומחים לשיווק באינטרנט".
על ידי <רב אלוף> 177k צפיות
עמנואל אינני חושב שכל השלבים בתהליכי ה UE\UI הם טכנים(למרות שחלקם כן)
למרות זאת הטיפ שסיפקתי איננו ממצה את כלל ההנחיות להצלחה בתוצאות החיפוש.
קח בחשבון שמחשבה והשקעת משאבים ליצירת אסטרטגיית קישורים בהחלט חופפת להנחיה שהממליצה לבעלי האתרים ליצור אתר עם תוכן המבוסס על קונספט שיתופי\ויראלי
על ידי <רב אלוף> 112k צפיות
נערך על ידי
מנשה, אשמח ללמוד מה הוא השלב היצירתי שבעבודת UE\UI.

לפני כשנתיים גם אני סברתי, על סמך ההנחיות, הפרסומים והפעולות של גוגל עד לאותה עת, שהאסטרטגיה הנכונה לקידום אתרים היא יצירת אתרים שמהווים "מלכודות קישורים" (במובן החיובי של הביטוי, שגם אתה כמדומני ממליץ עליו ופועל לפיו). חקרתי את הנושא הזה במשך כמה חודשים ומצאתי שכדי ש"מלכודת  קישורים" תהיה יעילה בכלל אסור שהיא תהיה ניתנת להעתקה, דרישה שכל הכותבים האחרים בנושא הזה התעלמו ממנה.

אלא ששינוי ההנחיה בדבר הדרך הנכונה לקידום בתוצאות החיפוש (מקישורים ל"רצון [המבקרים] להשתמש באתר ולשתף אותו") שכנע אותי לפני כשנה שיש צורך להקצין עוד יותר את הגדרת איסטרטגיית הקידום בגוגל ושאתר ללא קישורים יכול לקפוץ ישר למקום הראשון, אם זה מה שמבקריו מאותתים לגוגל שרצוי להם. המחלוקת בינינו סובבת בינתיים סביב הנקודה הזו, משום שהשתכנעתי שעל פי הדוקטרינה החדשה של גוגל גם לקישור טבעי שלא משתמשים בו, או שלא מרוצים מהביקור בדף המקושר, אין יותר ערך חיובי.

הנקודות הללו אינן ממצות כמובן את תכנית העבודה על פי האסטרטגיה הנכונה לקידום בגוגל משנת 2014 ואילך, משום שיצירת "תוכן המבוסס על קונספט שיתופי\ויראלי" מחייבת לוגית יצירת (המצאת) תוכן שפועל מעכשיו במישרין על רצון (!) אוכלוסיית המבקרים וכבר לא על סט חישובים שמבצע אלגוריתם של גוגל. ומהתובנה הזו מתחייב לוגית שאם מציגים לאוכלוסיית מבקרים ששאלה ביטוי חיפוש נתון 10-20 תוצאות חיפוש עליונות שכולן כמעט זהות בעיצוב ובתוכן ה"שיווקי" שלהן, אוכלוסיית המבקרים תאותת לגוגל על אי-שביעות רצון גדולה מחווית ה"שופינג" בכל אחת מהן.

על הפתרון המעשי\ארגוני\ניהולי של הבעיה הזו עבדתי במרץ במהלך השנה האחרונה. (ואגב, כבר לפני כתשע שנים כמדומני, האלגוריתם של גוגל תוכנן לגרום ליצירת גיוון בצמרת תוצאות החיפוש למרות עדיפות במספר וערך הקישורים, והשקעה רבה מאד באיכות התוכן ובקצב העדכון שלו, של אתרים שנדחפו החוצה מהצמרת בגוגל העולמי באנגלית.)
על ידי <רב אלוף> 177k צפיות
אם זכור לי נכון נעשה שימוש בנתונים בעת יצירת, התאמת ושרטוט ה wireframe(מה שדורש מחשבה יצירתית)

אני אומנם ממליץ על מחשבה ותכנון linkbait למרות זאת לא יצא לי לפעול או ליישם זאת בשום משרד Agency

רק לאחרונה חידדתי את ההיכרות שלי עם המושג אסטרטגיית קישורים(בערך שנתיים שלוש) ורק לאחר מכן גיליתי שדאגתי לאסטרטגיה כזו כאשר עסקתי בתחום ללא מטרות רווח(בתור תחביב\תרומה אישית)
על ידי <רב אלוף> 112k צפיות
נערך על ידי
א. אני רואה שיש תוכנות Wireframing. איזו מין יצירתיות תורם מפתח האתרים שמשתמש בהן? האם התוצאה של העבודה שלו שונה כאשר שוק יעד של האתר הוא רוכשי שעוני רולקס מזוייפים לעומת שוק יעד של מי שרוכשים שעוני רולקס אותנטיים?

ב. על פי מה שקראתי באנגלית בנושא הזה, תוך כדי מחקר ועבודה על פיתוח פתרון מעשי, סביר להניח שגם בישראל, כולם, כולל הבעלים\מנהלים מחפשים "נוסחה" למלכודת קישורים מוצלחת בדמות דוגמא שניתנת להעתקה. ואז מגלים שעוד 299 אתרים העתיקו את מלכודת הקישורים הזו, ולבעלי\מנהלי האתרים הפוטנציאליים ליצירת קישור אל מלכודת הקישורים יש כבר 300 חלופות לאן לקשר!

ג. אין אסטרטגיה לקישורים אלא רק טקטיקה. לעבודת הקידום נגד מתחרים ראויים בתוצאות החיפוש יש אסטרטגיות אפשריות שונות ומה שהיה משותף לכולן, עד לפני כשנה, היה שצריך גם ליישם כל אסטרטגיה באמצעות טקטיקה של השגת (!) קישורים (שזה לא בהכרח "בניית" קישורים). אבל מתברר שמי שעבודת הקידום שלו נענשה, או עומדת להענש מתישהו בעתיד, בחר בטקטיקה שגויה שהשיגה אולי יעדים בטווח הקצר אבל הכשילה את האסטרטגיה (שעל פי ההגדרה המילולית, מכוונת להשגת יעדים בטווח הרחוק). יחד עם זאת, מי שמאמין שהנהלת חברת גוגל לעולם לא תפרד משיטת דירוג המבוססת על מדידת\הערכת תכונות הדף המקשר, גם אם התכונה הרלוונטית היחידה שנלקחת בחשבון היא הערכת ההסתברות שהיוזמה ליצירת הקישור היתה בידי בעל\מנהל האתר המקשר, נוטה כמובן להעביר את השגת הקישורים מהטקטיקה אל האסטרטגיה, במונחים של יעד (!) שהכרחי להשיגו ולא במונחים של אמצעי (!) אפשרי להשגת יעד.     

ד. ואגב, אנחנו מקיימים עכשיו סדרת פגישות עם בעלי משרדי הקידום המובילים לצורך יצירת שיתוף פעולה לצורך ניצול מירבי ומיטבי של המהפכה שהנהלת חברת גוגל מחוללת בהדרגה, בעיקר בגוגל העולמי באנגלית.

בפגישה עם אלי לפני קרוב לשנה עוד לא היה לי את הפתרון המעשי\ארגוני\ניהולי ליצירת אתרים שפועלים במישרין (!) על "הרצון (!) להשתמש באתר ולשתף אותו", במקום על אלגוריתם שמודד את תכונות האתר והדפים המקשרים אליו, ולכן הפגישה התמקדה רק בבדיקת הרצון ההדדי לשיתוף פעולה לא מוגדר. אודה לך אם תארגן פגישה בין עומר ואתה לביני ואחד השותפים שלי ב"טנס מהנדסים".
על ידי <רב אלוף> 177k צפיות
א. מפתח האתר מקודד את עיצוב האתר לקוד HTML, לפני כן עובדים עליו מעצבים ואנשי UE\UI

ב. במבט לאחור, עיבדתי, הצגתי והשתמשתי בתוכן שנוצר על ידי הגולשים והם קישרו אליו מרצונם החופשי.
בזמנו, קישורים לא הניעו אותי, היום אני מבין שלמדתי וסיפקתי פתרון שאותו קשה לי מאוד לספק כאשר אני נמדד בראשונה ב "מקום\דירוג בגוגל" ולא מטרות\יעדים הרבה יותר ממוקדים ואפקטיבי(לדעתי האישית)

עמנואל אודה לך אם תעביר לי הכוונה לגבי מהות הפגישה, ופרטים ליצירת קשר בכדי שאוכל לחתור לפגישה.
על ידי <רב אלוף> 112k צפיות
אני כותב לך עכשיו הודעה פרטית.

4,327 שאלות

7,360 תשובות

9,928 תגובות

20,243 משתמשים

שאלות קשורות

3 תשובות
קולות
+1
3 תשובות
קולות
+1
שאלה נשאלה על ידי 10/10/15 על ידי creativel <סגן משנה> 2.5k צפיות
1 תשובה
קולות
+1
4 תשובות
קולות
+1
...