קידום אתרים הבלוג שאלות ותשובות חדשות קורסים כלים
פעם ראשונה כאן?
◀ חדש! הצטרפו לקבוצה הסגורה שלנו בפייסבוק ושאלו את המומחים להצטרפות >>

כתיבת תחבירית נכונה לתוכן שעולה לאתר

+2 הצבעות
324 צפיות
שאלה נשאלה ב- 18 מרץ, 2014 על ידי zanasurf <סגן> (4,550 נקודות)
שאלה לגבי מבנה התוכן בדפי האתר וכתיבתם על ידי קופי רייטר:

הרי ברור שגוגל הולך בכיוון של בדיקה מדוקדקת של מבנה התוכן גם מבחינה תחבירית כמו לדוגמא: מתי לרדת חצי שורה אחרי נקודה בסוף משפט או לעשות רווח ולהמשיך, מתי נגמרת פסקה ומתחילה פסקה חדשה, מתי עושים כותרת גדולה ומתי קטנה יותר, מתי להדגיש משפט בתוכן ומתי לא.

השאלה היא האם אני צריך לדרוש מהקופירייטר שלי שישלח לי מאמרים כבר מובנים ועברו בדיקה לשונית ותחבירית.

והאם בכלל גוגל אכן יודע לבדוק דברים כאלו בארץ.

תודה לצוות התותח של אסק פבל

תשובות 2

0 הצבעות
נתקבלה תשובה ב- 18 מרץ, 2014 על ידי זקן השבט <רב אלוף> (112,290 נקודות)
 
התשובה הטובה ביותר
זה לגמרי לא ברור ("...שגוגל הולך בכיוון של בדיקה מדוקדקת של מבנה התוכן גם מבחינה תחבירית"). מדוע אתה חושב ככה? אולי שפה נכונה, מדוייקת ועשירה תהיה "גבוהה מדי" ולא מובנת לאוכלוסיית מבקרי אתר מסויים?
נתקבלה תגובה 18 מרץ, 2014 על ידי zanasurf <סגן> (4,550 נקודות)
אני לא מדבר על שפה גבוהה אני מדבר על ניקוד נכון, כותרות נכונות, מרווחים נכונים.
נתקבלה תגובה 18 מרץ, 2014 על ידי זקן השבט <רב אלוף> (112,290 נקודות)
נערך 18 מרץ, 2014 על ידי זקן השבט
כאמור, זה לגמרי לא ברור. בשנתיים-שלוש האחרונות כמעט כל הכותבים, השואלים ומגיבים בפורומים כותבים "כדי" במקום "כדאי". אני תוהה האם מי מהם ומדומיהם עוד מבין למה אני מתכוון כאשר אני כותב "כדאי".

יתר על כן, אני נתקל פה ושם בשיר (poem) שנראה בדפוס כאילו הוא חורג מכל כללי "הניקוד הנכון, הכותרות הנכונות והמרווחים הנכונים". דוגמא נפוצה היא מילה בסוף שורה קצרה שמתחילה למעשה את המשפט שבשורה הבאה.
0 הצבעות
נתקבלה תשובה ב- 18 מרץ, 2014 על ידי מנשה אברמוב <רב אלוף> (175,540 נקודות)
נערך 19 מרץ, 2014 על ידי מנשה אברמוב
אני אמליץ לך לבקש את התוכן בדוק וערוך, ונראה שהכוונה שלך היא ל readability מדובר בביטוי מאוד משמעותי בכל הקשור להבנה וקריאה חלקה של התוכן וכמו כן לחווית המשתמשים באתר.
אני באופן אישי נוטה להעביר לעורך לשוני את רוב התכנים טרם עלייתם לאתר(לפחות, למרות שאין הוא עוסק ב readability או UE)
נתקבלה תגובה 19 מרץ, 2014 על ידי זקן השבט <רב אלוף> (112,290 נקודות)
מנשה, אתר של חברה מסחרית שעוסקת בסידור הגירה לאוסטרליה נזקק לרמות readability שונות עבור שווקי יעד מדרום אפריקה, ישראל וסין בדפים שבהם הוא מדריך את המבקרים איך למלא את הטפסים הרשמיים האחידים, שהם כמובן באנגלית.
נתקבלה תגובה 19 מרץ, 2014 על ידי מנשה אברמוב <רב אלוף> (175,540 נקודות)
עד כה הייתי בטוח שמדובר בסוג של סטנדרט קבוע או סוג של הרגלים דיי בינלאומיים המבוססים על מחקרים כאלו ואחרים(מהוא אורך המשפט הכי נוח לקריאה, וכו).
למרות זאת אינני מומחה בכל הקשור ל UE (הידע דיי תיאורטי ומבוסס על כמה עשרות שעות של סדנת וידאו אינטרנטיות).

אם אתה אומר שיש ביניהם הבדל אשמח לעיין בהרחבה ולדעת מה מבדיל בין 2 המקרים שהצגת, ואיך ההבדל משפיע על סידור\מבנה התוכן בדף
נתקבלה תגובה 19 מרץ, 2014 על ידי זקן השבט <רב אלוף> (112,290 נקודות)
נערך 19 מרץ, 2014 על ידי זקן השבט
במקרה שתיארתי מדובר אך ורק בגודל אוצר המילים הטיפוסי של מגיש בקשה להגירה לאוסטרליה: אנגלית היא ממילא שפת האם והלימודים של מגישי הבקשה בדרום אפריקה, היא השפה הזרה הראשונה הנלמדת ונבחנת לתעודת בגרות בישראל, והיא ידועה רק למעטים מתושבי סין. תוכנה אוטומטית להערכת איכות תוכן הטקסט של הדף היתה ודאי מדרגת גרוע את הדף המיועד להדריך (!) את תושבי סין איך למלא את הטפסים ומשבחת את הדף המיועד לתושבי דרום אפריקה.

הדוגמא שנהגתי להציג בשנים האחרונות על המתח שבין האיכות האובייקטיבית של טקסט לבין השיפוט הסובייקטיבי של אוכלוסיית משתמשי גוגל ששאלה ביטוי חיפוש מסויים הייתה זו: הבה נניח ש-10,000 תושבי ארה"ב שואלים מדי חודש "האם זה נכון שכל היהודים רוצחים?" האם הם יעדיפו דף ובו מאמר ארוך, רהוט ומנומק היטב המציג את תולדות האנטישמיות ושנכתב על ידי פרופסור מכובד מאוניברסיטה נוצרית, על פני דף ובו רק המשפט הקצר: "כן. זה נכון וגם ידוע לכולם מאז שהם רצחו את אדוננו ישו."

להערכתי, גם גוגל בחר להעריך באופן פרדוקסלי את איכות תוכן הטקסט של דפי האינטרנט על פי שיפוט האוכלוסיות המגוונות משתמשי גוגל ולא על פי סטנדרטים אובייקטיביים של איכות הטקסט.
נתקבלה תגובה 19 מרץ, 2014 על ידי מנשה אברמוב <רב אלוף> (175,540 נקודות)
נראה שלא קראת את שאלת השואל, אינני רואה שהוא דן על אוצר המילים
נתקבלה תגובה 19 מרץ, 2014 על ידי זקן השבט <רב אלוף> (112,290 נקודות)
נערך 19 מרץ, 2014 על ידי זקן השבט
ודאי שקראתי. בדיוק בשביל זה הבאתי את כל הדוגמאות: שימוש באוצר מילים דל במיוחד מחייב גם חריגה מכללי הדקדוק (כי אחרת הקורא חייב לדעת מראש את כל ההטיות של הפעלים שבאוצר המילים, ואז אוצר המילים כבר לא דל); כתיבת שירה יכולה לציית לכל חוקי הדקדוק או למרוד בהם לצורך האפקט השירי; כתיבת המסר שהציבור מצפה לשמוע מחייבת גם בחירה של גודל אוצר המילים שברשות אותו ציבור, וכו'. אז מה הטעם להקפיד על הנקודות שציין השואל אם לא יתכן פתרון אחיד ומוסכם לנקודות שאני ציינתי?

מה שמזכיר לי את המחזה הסטירי של קרל קראוס על האישה הפשוטה שכותבת מכתב לבעלה בחזית (מלחמת העולם הראשונה - עברו שנתיים והוא עוד לא חזר לחופשה) ובו היא מבשרת לו, בשגיאות כתיב מרובות (שצריך לתת להן ביטוי קולי איכשהו כי זה מחזה) שהיא מצפה למאורע משמח ממישהו אחר.
יש לך שאלות בנושא קידום אתרים?

כאן המקום לשאול אותן ולקבל תשובות מקהילת מקדמי האתרים בישראל.

ההרשמה למערכת אינה מצריכה מילוי טפסים ולוקחת פחות מ-5 דקות.

פעם ראשונה כאן? למד איך משתמשים!

4,286 שאלות

7,315 תשובות

9,891 תגובות

15,273 משתמשים

adsense adwords facebook google h1 html nofollow ppc seo url wix wordpress youtube אדוורדס אדסנס אופטימיזציה אופטימיזציה-לעמוד אחסון אינדוקס אינדוקס-בגוגל אנליטיקס אתר אתר חדש אתר-וורדפרס אתרים בחירת-דומיין בלוגים בניית-קישורים גוגל גוגל אדוורדס גוגל אדסנס גוגל אנליטיקס גוגל וובמאסטר גוגל פלוס גוגל-אדסנס גוגל-אנליטיקס דומיין דירוג דירוגים דף נחיתה דף-מעריצים-בפייסבוק החלפת-קישורים העברת אתר העברת-אתר הפניות הפניות 301 הפנייה 301 וורדפרס חנות-וירטואלית יוטיוב ירידה בדירוגים ירידה במיקומים ירידה-בדירוגים כותרות כפילות כתובת-בעברית מאמרים מילות חיפוש מילות מפתח מיקומים בגוגל מיקומים-בגוגל מנועי חיפוש מעבר לאתר חדש מפת אתר סאבדומיין ספאם סריקה עברית עונש מגוגל עמוד-עסקי-בפייסבוק פגיעה-בקידום פייסבוק פרסום פרסום-מאמרים קידום קידום אורגני קידום אורגני בגוגל קידום אתר קידום אתרים קידום בגוגל קידום ממומן קידום-אתרים קידום-ממומן קישורים קישורים יוצאים קישורים נכנסים קישורים פנימיים קישורים-נכנסים קישורים-פנימיים שגיאה שיווק שכפול תוכן תוכן תוכן כפול תוכן משוכפל תוכן-משוכפל תוצאות חיפוש תמונות 301 404
AskPavel Academy קורס קידום אתרים
×

עקבו אחרינו בפייסבוק כדי להישאר מעודכנים

מדריכים, חדשות וטיפים שיעזרו לך בקידום האתר

שאלות קשורות

+1 הצבעה
1 תשובה 216 צפיות
שאלה נשאלה ב- 27 יולי, 2014 על ידי lili (190 נקודות)
0 הצבעות
2 תשובות 562 צפיות
שאלה נשאלה ב- 5 ספטמבר, 2012 על ידי אהרון כהן <סגן משנה> (1,140 נקודות)
0 הצבעות
2 תשובות 409 צפיות
שאלה נשאלה ב- 14 אוגוסט, 2012 על ידי אהרון כהן <סגן משנה> (1,140 נקודות)
+4 הצבעות
1 תשובה 116 צפיות
שאלה נשאלה ב- 17 דצמבר, 2010 על ידי יעל מרום (210 נקודות)
0 הצבעות
3 תשובות 657 צפיות
שאלה נשאלה ב- 23 ינואר, 2014 על ידי שגיא בלומנפלד (140 נקודות)
...