◀ חדש! הצטרפו לקבוצה הסגורה שלנו בפייסבוק ושאלו את המומחים להצטרפות >>
קולות
+1
2.0k צפיות

בניית אתר למטרת רווח מפרסומות adsense וכו.. בעברית או אנגלית?

על ידי 130 צפיות
1. בניית אתר למטרת רווח מפרסומות adsense וכו.. בעברית או אנגלית?
 
2. האם כשאני בונה אתר שמטרתו להרוויח כסף מפרסומות adsense , תוכניות שותפים אחרות כדי לי לבנות אתר אחד יציב עם תוכן רב- כמה נושאים וקטגרויות? או כמה אתרים כשכל אתר יהייה אתר פשוט ונושא אחד מפורט???

תודה על העזרה.

3 Answers

קולות
0
על ידי <רב אלוף> 112k צפיות
אתה תלמיד תיכון שזקוק לדמי כיס או בעל משפחה עם שלושה ילדים ומשכנתא?
על ידי 130 צפיות
בעל משפחה עם שלושה ילדים ומשכנתא

איזה דרך כדי ללכת על
על ידי <רב אלוף> 112k צפיות
הסטטיסטיקה נגדך. יש טעם לחשוב על יצירת הכנסה מאדסנס רק אם יש לך כבר אתר שיש בו תעבורת מבקרים בהיקף גדול. דרך אחת להשיג תעבורת מבקרים ממוקדת (!) בהיקף גדול היא לקדם אתר למקום הראשון בגוגל, בתחום שיש בו תחרות עזה בין המפרסמים. אבל אם על המקום הראשון מתחרים נניח 300 גופים עסקיים, רק אחד יצליח ו-299 ייכשלו בהכרח - כאמור, הסטטיסטיקה נגדך.

הסיכויים להפיק רווח מאדסנס על ידי הצגת פרסומות לתעבורה שרכשת באדוורדס, כפי שמציע סטאס, הוא כמעט אפסי ודרוש תחכום יוצא מן הכלל, הון שאפשר לסכן ומזל כדי להצליח.

חשוב מצד האוכלוסיה שמגיעה לאתר שלך - מה צריך להיות בו, מלבד חלון האדסנס, כדי לשכנע אותם להקליק על הפרסומת ולצאת ממנו? מה, אתה קורא עיתון כאשר מציגים סרט מתח בטלוויזיה, ומניח לעיתון וצופה בטלוויזיה רק כאשר מציגים את הפרסומות?
על ידי <סרן> 8.8k צפיות
אהממ... לא הצעתי להציג פרסומות אדסנס לתעבורה נרכשת באדוורדס. אולי מה שכתבתי היה לא ברור מספיק, אשכתב :)
על ידי <רב אלוף> 112k צפיות
סטס, אתה צודק, ואני חוזר בי ממה שכתבתי. לא הצעת ולא המלצת לרכוש תעבורה באדוורדס כדי להציג לה פרסומות באדסנס (בקורסים מסויימים ש"מלמדים" איך לעשות כסף מהיר באינטרנט, זה בדיוק מה שמציעים), כי לדברייך זה שורף מהר מדי את התקציב.

העמדה שלי מתחילה משאלה המופנית כלפי כל מי שכן ממליץ על ה"שיטה" הזו: "מה ההסתברות שעל כל 1.00 ש"ח שאתה מוציא באדוורדס תחזיר 1.01 ש"ח או יותר מההכנסה מאדסנס?" אם אין לך נימוקים מצויינים להראות באמצעותם שההסתברות, במקרה הפרטי הנתון, היא 100%, אסור לעשות את זה.
קולות
0
על ידי <סרן> 8.8k צפיות
נערך על ידי
באופן כללי, כדאי לך *להתחיל לעשות משהו* :)

לגבי השאלה - הכל TRADEOFF-ים, בישראל מצד אחד יותר קל יחסית לקדם, מצד שני גודל הקהל הרבה יותר קטן.
בארה''ב, הרבה יותר גולשים ונישות אפשריות. מצד שני - גוגל הרבה יותר על המשמר שם לגבי טקטיקות קידום לא לגטימיות.
וזה בקצרה (מאוד) לגבי קידום אורגני.

אתה יכול לנסות לשחק עם קידום ממומן (FACEBOOK \ ADWORDS) אבל תדע, הכסף אף שם מהר מאוד למתחילים (וגם למתקדמים :) ).

לגבי שאלתך אם לעבוד עם תוכניות שותפים ו\או אדסנס- בסופו של דבר פחות תדאיג את עצמך עם זה. תלמד קודם ליצור טראפיק.

חשוב לזכור, שמראש אבל אתה יכול להתכוונן על נישה מסויימת במקרה של תוכנית שותפים נבחרת, לעומת אדסנס שבה אפשר להיות יותר "דינאמי" ולסמוך על גוגל שיבחר את הפרסומת בצורה תקינה אדפטיבי.

וזאת ממש טעימה...

בהצלחה :)
סטס.
על ידי 130 צפיות
כן כך אני שואל, כדי ליצור טראפיק נכון - האם כדאי לי ללכת על אתר בעברית או באנגלית ( שתי השפות אני מבין היטב), שבסופו של דבר , הכל מכוון לפרסומות ומודעות ( כמובן עם תוכן נכון),

והאם על כן האתר צריך להיות אתר נישה או אפשר אתר עם תוכן רב  איפה אפשר להשיג את התוצרות הגבהות ביותר?

תודה רבה על העזרה
על ידי <רב אלוף> 112k צפיות
נערך על ידי
bar, אתה שואל שאלות שגויות. לאיש פרט לעובדי גוגל מסויימים אין דרך לדעת האם ההכנסה הממוצעת מאדסנס שמותקן באתר באנגלית גבוהה מההכנסה באתר בעברית, או להפך. או שההכנסה מאתר נישה עולה על זו שמאתר עם תוכן מגוון, או להפך. בכל מקרה פרטי זה תלוי בגורמים שמהם אתה מתעלם (עלות יצירת התעבורה, איכות תוכן האתר בעיני המבקרים, וכו'). וגם אם יש למישהו נתונים ממוצעים (!) אודות עדיפות שפה אחת על פני שפה אחרת או עדיפות אתר מטיפוס אחד על פני אתר מטיפוס אחר, אפשר שאתה תהיה חריג ביחס לממוצע.

מי שרוצה לסכן את כספו ביצירת הכנסה מאדסנס צריך לפעול במקביל עם עשרות אתרים שונים ומגוונים, וגם אם יצליח עם אחד או שניים מהם, והרווח יצדיק את ההשקעה הכושלת בכל האחרים, קרוב לודאי שלא יבין מדוע.

קרא עוד על הבעייתיות של הערכת הרווח הצפוי מאדסנס בתשובות המפורטות שנתתי לשואל בשם עודד ב-http://www.askpavel.co.il/qa/12715.
על ידי <סרן> 8.8k צפיות
התחום של "אתרי נישה" לפי הגדרתם המקורית לפני 3-4 שנים (אתרים קטנים, בערך 5 מאמרים) - די נעלמה מהעולם (זאת אגב התקופה פחות או יותר שבה אני הצטרפתי לתחום).
כיום האתרים צריכים להיות יותר מורכבים ועם תוכן שמתעדכן יותר.

כשהתחלתי אז, הרמתי במקביל 10 אתרי נישה קטנים ומהם התקדמתי.

היום, היתי ממליץ לך על דרך דומה להתחלה (אולי בסקופ קטן יותר): 2 אתרים מכווני אדסנס, 2 אתרים מכווני תוכנית שותפים יעודית (ספרים אלקטרונים מקליקבאנק לצורך העניין).
וזהו, העיקר להתחיל לעבוד. אה, ובאנגלית (קל יותר לממצוא כותבים בזול, הכל "בינלאומי", קהלי יעד גדולים יותר).
על ידי <רב אלוף> 112k צפיות
נערך על ידי
סטס, הנוסחה שלך שגויה ולו רק בשל היותה נוסחה. מה שהשתנה בחמשת השנים האחרונות הוא טעם הקהל - ציפיות משתמשי רשת האינטרנט מאיכות התכנים באתרים שהם מבקרים בהם, והעובדה שאיתותי שביעות הרצון הפכו לגורם (ה)עיקרי בדירוג תוצאות החיפוש האורגניות. אם האתר שלך משעמם את המבקרים הם לא יצאו דרך הפרסומות, וכדי שלא יהיה משעמם, אלא הרבה יותר מעניין (!) מכל האתרים המתחרים (אפילו אם הוא מוכר תוכנות), יהיה צורך להשקיע באיכות תוכנו סכומים שלא העלית על דעתך בעידן שבו שכרת כותבי תוכן מהודו כי ציפיות המבקרים היו נמוכות.

חשוב במונחים של פרסומת לטלוויזיה - לזמן שידור יש מחיר קבוע שאמנם לא קיים באתר אינטרנט, אבל עלות הפקת פרסומת אפקטיבית (עם גידי גוב או אדיר מילר) שונה מאד מעלות פרסומת שבה מציגים לצופים לקרוא חתיכת טקסט שחיבר סטודנט למחשבים מהודו.
על ידי <סרן> 8.8k צפיות
לא היתה שום נוסחה שמה שכתבתי. היה CALL TO ACTION. CALL TO ACTION ע''י דוגמא אישית ומספרים שפחות או יותר יכוונו את השואל לאפשרויות קיימות.

בסופו של דבר - הכי חשוב להתחיל לפעול ולהתחיל לראות את הכסף הראשון נכנס לחשבון ולהבין שזה ***אפשרי להרוויח "פאסיבית" מהאינטרנט***
על ידי 130 צפיות
אני קורא את כל מה שאתם כותבים ,אני מבין היטב , ויוצא מדבריכם , שכל אתר נישה ( כפי שמוקר לנו במקורו) כיום לא מספק את הקוראים, כל אתר נישה (2014) צריך להכיל יותר ולספק יותר על מנת לראות תוצאות.


איך לגבי השאלה הראשונה שלי עדין לא הבנתי:
אתר בעברית או אתר באנגלית , נכון שאמרים  אתר בחו"ל יש יותר  גולשים , לפיכך יותר נתח שוק, מד שני הנתח עצמו קטן מכיוון שיש הרבה אתרים ותחרות , ועומת את בארץ מספר הגולשים קטן יותר אך החשיפה גדולה יותר.

השאלה היא אם לתמוך ברעיון שאומר לכוון גבוהה. ( אתר באנגלית לעולם הרחב?)

או ברעיון אתר בארץ ?

תודה
על ידי <סרן> 8.8k צפיות
לגבי הפסקה הראשונה - בדיוק.

לגבי אנגלית או עברית - תעשה את שני האפשרויות (אני בכל מקרה היתי מתחיל מאנגלית). בסופו של דבר, הכי חשוב הוא להתחיל לעשות ולראות איך כל העולם הזה עובד (גם על ידי ניסוי וטעיה).
על ידי <רב אלוף> 112k צפיות
נערך על ידי
bar, בקידום האורגני למשל, גם בגוגל העולמי באנגלית וגם בגוגל ישראל בעברית, כמעט 100% מהכניסות מתחלקות בין 5-10 תוצאות החיפוש העליונות (מספר 10 מקבל אולי רק 1%), ולכל האחרים לא "נותר נתח יותר קטן" אלא לא נותר כלום, וכל השקעתם ירדה לטמיון!

כל עוד לא תבין ולא תעכל את העובדה הזו עד הסוף, אסור לך (בהנחה שאתה אכן אב לשלושה ילדים עם משכנתא) להוציא אפילו שקל אחד על הרפתקאות שבהם, כאמור, מתוך 300 איש שמתחרים ביניהם על המקום הראשון לביטוי חיפוש נתון, רק אחד מצליח ו-299 נכשלים. מה עוד שלזה שהצליח עשוי להיות יתרון מכריע שאין לאחרים, כמו למשל תעבורת מבקרים קיימת בהיקף גדול, שהוא לא צריך להתחיל להשקיע כדי ליצור אותה.

תמשיך לשאול שאלות.
קולות
0
על ידי <רב סרן> 18.8k צפיות
אם אתה מחפש פרוייקט רווחי, תחשוב לכיוון אמזון, נסה פה http://www.nichepursuits.com/ יש פה רעיונות טובים לאתרי נישה ממוקדים למכור מוצרים באמזון. אם כבר להשקיע באתר נישה אז במשהו שעשוי להניב רווח יפה ולא אדסנס
על ידי 130 צפיות
אדסנס זה תוכנית סבוכה ודורשת הרבה גם למי שמוכן לתת הרבה ,

אפשר יותר פירוט על מכירת מוצרים באמזון?, במה הוא שונה מאיביי? ,בגדול החזון שלי הוא כך:

אתר בסדר גודל בינוני מכיל 4 קטגוריות נושאים עם תוכן עשיר וזמין, כשמטרתו הסופית רווח מפרסומות לא בהכרח אדסנס כל דרך אפשרית.

איך מעמידים דבר כזה על רגליים ( דפים)

תודה בר.
על ידי <סרן> 8.8k צפיות
אדסנס זאת דווקא תוכנית יחסית פשוטה. תכניס לאתר (ותעמוד בתנאי ההסכם) והוא כבר "יעשה את העבודה".

לגבי אמזון, אחלה המלצה. יש לי מספר אתרים שהמונטייזינג העיקר בהם הוא amazon associates. עובד מצויין.

ולגבי "איך מעמידים" - מתחילים לעשות משהו ומתקדמים משם :)
על ידי <רב סרן> 18.8k צפיות
תציץ בפוייקט לדוגמא של ספנסר, סכיני הישרדות.. הוא לוקח אותך שלב שלב

4,331 שאלות

7,363 תשובות

9,933 תגובות

21,610 משתמשים

שאלות קשורות

2 תשובות
קולות
0
שאלה נשאלה על ידי 1/12/13 על ידי urion 180 צפיות
3 תשובות
קולות
0
שאלה נשאלה על ידי 23/01/14 על ידי galaore 550 צפיות
3 תשובות
קולות
+1
2 תשובות
קולות
0
...