◀ חדש! הצטרפו לקבוצה הסגורה שלנו בפייסבוק ושאלו את המומחים להצטרפות >>
קולות
0
1.3k צפיות

לא מוצא משפטים מהאתר שלי בגוגל

על ידי 460 צפיות
שלום,

יש לי מספר אתרים שבניתי ובאחד מהם:
www.bat-mizva.co.il
קורה דבר מוזר. אני לא מוצא אותו בגוגל כשאני מחפש משפטים מלאים מצוטטים, כאילו שגוגל מתעלם מכל הטקסט שלי באתר. אם אני אחפש את הכותרת של הדף אני אמצא את האתר.
באתרים אחרים (כמעט כל אתר שתקחו) אנחנו יכולים לעשות העתק-הדבק לטקסט באתר, לחפש בגוגל ולמצוא בקלות את האתר.

למשל הטקסט: "בפורטל ניתן למצוא את כל המידע הדרוש לארגון מוצלח של אירוע בר ובת מצווה ומסיבת בר ובת מצווה" נמצא באתר שלי אבל לא ניתן להגיע אליו דרך גוגל.
זה מסביר למה הכניסות לאתר נמוכות. באופן כללי אני מרגיש שקיבלתי סוג של עונש ואני בקושי יכול להגיע בעזרת חיפוש בגוגל לאתר שלי.

עזרה מישהו?

תודה רבה

2 Answers

קולות
0
על ידי <רב אלוף> 112k צפיות
המשפט הזה והמשפט שלאחריו, ואולי כל טקסט הדף מופיע גם בגוגל פלוס וב-www.winwin.co.il/Specialists/.../SpecAds,3104523.asp...

יש לך בעיה של תוכן כפול, ולמרות שהטקסט המקורי היה ודאי באתר שלך גוגל מעדיף להציג את winwin ולא את האתר שלך. זו תופעה ידועה. שכתב את הטקסט ביסודיות באחד מהאתרים.
על ידי 460 צפיות
אני מבין מה אתה אומר וזה משהו אחד, אבל מדובר בלי קשר במשהו חמור הרבה יותר. יש לי כ50 בתי עסק מפורסמים באתר ולא משנה במי מהם אני בוחר (ויש להם טקסט ייחודי) אני לא מוצא בגוגל כלום.

למשל: "בכל עמוד באלבום לבת מצווה חבויים סודות והפתעות אשר יעניקו אירוע בת מצווה ובר מצווה מושלם". אם אני אקח משפט לדוגמה מהאתר של פאבל או כל אתר אחר, בוודאות זה ימצא התאמה ישירה בגוגל.

מה דעתך ?
על ידי <רב אלוף> 112k צפיות
אתה צודק.

בדקתי את דף הבית שלך ואת דף הסטודיו לצילום. בשניהם יש בתחתית הדף קטע טקסט ארוך ואחיד (עדכונים\טיפים), שודאי קיים גם בשאר הדפים. בהשוואה לאורך קטע הטקסט האחיד, הטקסט השונה בכל דף הוא קצר מאד. אני מעריך שגוגל מצא שמסיבה זו אין מספיק ייחוד (!) בכל דף באתר כדי להצדיק את הצגת כל דפי האתר בתוצאות החיפוש.
על ידי 460 צפיות
נשמע מעניין, תודה.
לדעתך כדאי לי להסיר את החלק התחתון מבחינת קידום? נניח להשאיר את הטיפים ועדכונים רק בדף הבית כדי שהוא כן יפנה לעסקים השונים אצלי. המטרה שלי בסופו של דבר זה שתחפש ביטוי ותגיע ללקוח המתאים. כרגע אני לא מגיע לאתר שלי
על ידי <רב אלוף> 112k צפיות
נערך על ידי
אם ההערכה שלי נכונה, זה בדיוק מה שגוגל מצווה עליך לעשות. וגם בכך לא די כי הטקסט הקצר שישאר איננו מספק די מידע למבקרים. יתר על כן, הרעיון של פורטל בעלי מקצוע, גם בתחום ספציפי, הוא רעיון מיושן (צפה בסרטון ">What are some misconceptions in the SEO industry?
משתמשי גוגל רוצים compelling content, interesting content, content that is fun, content that makes us happy ולכן זה מה שגם גוגל דורש ממך).

אבל אם אתה מתעקש על רעיון הפורטל, מצא דרך להציג את בעלי המקצוע כבר בדף הבית באופן שיעשה את האתר שלך שונה מכל הפורטלים האחרים.
קולות
0
על ידי <רב אלוף> 178k צפיות
היי בפן הטכני אני אכן רואה שבגרשיים האתר לא מופיע בכל טקסט שבחנתי.
כמו כן אני רואה שחלק מהתוכן מבוסס AJAX, ולא נראה שהוא ידידותיתי לגוגל(אין קנוניקל לדוגמה)
כמו כן בגרסת המטמון קופץ DIV שמסתיר את כל התוכן, למרות שזה רק כיוון יכול להיות שהוא משפיע על הופעת האתר בתוצאות החיפוש.
מעבר לזה אני דיי בטוח שמדובר בבעיה טכנית אבל לא יכול לחשוב על כיוון נוסף
על ידי <רב אלוף> 112k צפיות
מנשה, מה דעתך על האפשרות שגוגל מאנדקס את כל הדפים, אבל לא מציג אותם בתוצאות החיפוש בשל הגודל המופרז של הטקסט שהוא boilerplate בהשוואה לגודל הטקסט שהוא ייחודי לכל דף באתר?
על ידי <רב אלוף> 178k צפיות
דעתי היא שגוגל אמור להציג בכל מקרה את הדף, בחיפוש מדויק.
ללא קשר לכך שייחודיות התוכן בדף יכולה להשפיע על דירוגו
על ידי <רב אלוף> 112k צפיות
עובדה שגוגל מאנדקס לפחות 119 דפים (https://www.google.co.il/search?q=site%3Abat-mizva.co.il%2F&oq=site%3Abat-mizva.co.il%2F&aqs=chrome..69i57j69i58.1722j0j9&sourceid=chrome&espv=210&es_sm=93&ie=UTF-8) אבל לא מציג אותם אפילו בתוצאות החיפוש לביטויי חיפוש ארוכים מאד שאמורים להציג (מרכאות כפולות) רק תוצאת חיפוש אחת (אין במקרה הזה שאלה של דירוג).

הסבר אפשרי: גוגל מאנדקס את הדפים הללו וגם שולח מדי פעם בוט שאמור לבדוק, בין היתר, האם הסיבה שבגינה גוגל החליט בזמנו לא להציג אותם בתוצאות החיפוש הוסרה בינתיים.
על ידי <רב אלוף> 178k צפיות
הוא יכול לאנדקס את הדפים, אבל אין זה אומר שהוא סרק בצורה תקינה את התוכן שבו.

4,334 שאלות

7,366 תשובות

9,934 תגובות

28,292 משתמשים

...