◀ חדש! הצטרפו לקבוצה הסגורה שלנו בפייסבוק ושאלו את המומחים להצטרפות >>
קולות
+1
378 צפיות

מהו קצב העליה בדירוגים של פורטל במילת מפתח תחרותית?

על ידי <סגן משנה> 1.9k צפיות
נערך על ידי
מהו הקצב שבו פורטל אמור להתקדם (קצב עליה בדירוגים) בו במילת מפתח תחרותית.
תודה לעוזרים, ואני לא מבקש תשובה מתחכמת כמו צריך לבחון את התחום והאתרים אלא תשובה עניינית מניסיון קידום קודם שיש לכם לגבי פורטל או בלוג בתחום תחרותי?

פעם בכמה זמן גוגל אמור לדרג מחדש את האתר? ימים? או פעם בשבוע\שבועיים?
(בהנחה שזה פורטל ולא אתר חדשות)

מהו קצב התווספות הלינקים האיכותי ביותר עבור פורטל\בלוג (בלי 'קבוע, עולה') אלא מספר!!

תודה רבה לעוזרים.

1 Answer

קולות
+1
על ידי 180 צפיות
צר לי לאכזב אותך ידידי.
כל מי שייתן לך תשובה תשובה מספרית על בסיס הנתונים שסיפקת ישקר לך. תנסה לנסח את השאלות שלך בצורה יותר מדויקת וספציפית וכך יש סיכוי שתקבל תשובה עניינית ומדויקת. קידום אתרים אינו מדע מדויק. זהו תחום תחרותי בו במקביל לפעילות שלך ישנה פעילות טבעית ומלאכותית של מתחריך.
1. אין דבר כזה קצב שבו "פורטל אמור להתקדם".
2. גוגל לא "מדרג מחדש את האתר"- דירוג האתר שלך אינו תלוי רק בקצב הסריקה של האתר והשינויים בו אלא גם בקצב הסריקה של האינטרנט ושל הקישורים הנכנסים אליך ואל מתחריך. האתר מדורג מחדש בכל פעם שמישהו מבצע חיפוש.
3. כל לינק הוא בעל איכות אחרת ולכן לעולם לא תוכל למצוא את התשובה שאתה מחפש.
על ידי
תודה על ההתייחסות העניינית, אשמח מאוד אם תאמר לי מניסיונך בעבר באיזה קצב הוספת קישורים נכנסים לפורטל שקידמת?!?
ובאיזה קצב הוא עלה בדירוגים?!??
וכן באיזה קצב עידכנת את דף הבית של אותו הפורטל?!?

*כשאני אומר עלה בדירוגים אני מתכוון האם פורטל שקידמת עלה בדירוגים באופן שבועי\יומיומי קבוע?!? פיקים?!?

המטרה היא לקבל מושג תוך דוגמא מספרית מהעבר,
תודה לך
על ידי <רב אלוף> 112k צפיות
נערך על ידי
rubyakerman, אתה מתעקש לקבל תשובות כמותיות. אז הנה דוגמאות מספריות מהעבר:
1. קצב עליה בדירוגים: קידמתי פורטל על ידי הוספת 30 קישורים חדשים מדי חודש. גוגל אינדקס את האתר מדי 19 יום (עדכון דף המטמון) ובכל פעם הוא ירד ב- 2-3 מיקומים. התחלתי לעקוב אחרי המתחרים שלי - אלה שמעליי ואלה שמתחתיי בתוצאות החיפוש וגיליתי שהם מוסיפים כ-80 קישורים חדשים מדי חודש, באיכות דומה לשלי. כך הבנתי גם אני שאני בעצם לא משחק לבד מול גוגל, וחמור מזה - שלא גוגל הוא זה שקובע את מיקום הדף שאני מקדם בתוצאות החיפוש!!!!

2. עדכון תוכן דף הבית: עידכנתי את התוכן מדי יום וקצב האינדוקס של גוגל ירד מפעם ב-19 יום לפעם ב-21 יום. כך למדתי גם אני שלגוגל שיקולים משלו, שאינם מובנים לי, ושהוא לא משחק על פי התנאים שלי!!!.
על ידי <רב אלוף> 112k צפיות
נערך על ידי
ItayBA, אינני סבור שגוגל מסדר מחדש את תוצאות החיפוש, על פי הסדר היורד של ציוני הרלוונטיות שלהן לביטוי הנתון, בזמן אמת, משמע בכל פעם שמישהו מבצע חיפוש - למרות שאפשר לקבל תוצאות מעט שונות בשני מחשבים שנמצאים באותו החדר ומחוברים לאותו ספק אינטרנט בחשבון משותף.
על ידי
תודה זה מה שחיפשתי דוגמא מספרית מהעבר.
אם היה פה סמיילי של נשיקה היית מקבל.
על ידי <רב אלוף> 112k צפיות
כאשר כתבתי שבכל פעם הוא ירד ב- 2-3 מיקומים התכוונתי שמיקומו נעשה יותר ויותר גרוע. גם קצב אינדוקס של פעם ב-21 יום הוא יותר גרוע מאשר פעם ב-19 יום.
על ידי
ערב טוב לך זקן השבט. התוצאות השונות אינן רק בין מחשבים שונים. אתה יכול לקבל שתי תוצאות שונות אחת אחרי השניה. בנוסף, אלגורימים של פרסונליזציה ולוקליזציה מהגדרתם מחייבים דירוג של חיפוש וחיפוש. יכול להיות שבין שני חיפושים התנאים לא השתנו ויכול להיות שכן, בכל מקרה האתר מדורג בכל פעם מחדש.
על ידי <רב אלוף> 112k צפיות
לתוצאות השונות יש הסבר חלופי ותיק והוא שגוגל עשוי להגיש לך תוצאות ממרכזי נתונים שונים מרגע לרגע, כאשר בכל מרכז נתונים הדירוג מחדש מתבצע לעתים רחוקות יחסית (ימים או שבועות). בזמנו ניתן היה לזהות את מרכז הנתונים הספציפי בשורת הכתובת של דף תוצאות החיפוש. אם זה היה אפשרי גם היום ניתן היה כנראה לענות על השאלה האם הדירוג מבוצע בזמן אמת. יתכן שזה גם שונה מביטוי חיפוש אחד לשני, כאשר אתה מבקש למשל תוצאות מהשעה האחרונה וכו'.
על ידי <סגן משנה> 1.9k צפיות
יש לי שאלה 'מספרית' נוספת שחשובה לי,
פעם בכמה זמן גוגל דירג מחדש את האתר שלך?
פעם בכמה זמן גוגל מדרג מחדש באופן ממוצע פורטלים עם תוכן מתעדכן אחת לשבועיים ובתחום תחרותי, אני יודע שמורכב וכמעט בלתי אפשרי לתת תשובה עם הנתונים האלו אבל אשמח לדוגמא מהעבר עם עבדת עם פורטל בתחום תחרותי...
על ידי <רב אלוף> 112k צפיות
rubyakerman, השאלה הזו לא מובנת לי - הרי אם אני במקום 5 ומי שנמצא במקום 6 השיג ציון רלוונטיות גבוה משלי, הוא יעלה למקום 5 (או 4 וכו') ואני ארד למקום 6, למרות שהמשכתי לקדם את האתר ואולי אפילו הכפלתי אותה בחודש האחרון.

אז למה אתה מתכוון ב"דירוג" - לציון הרלוונטיות או למיקום בתוצאות החיפוש? כי הציון שלי לא תלוי בציון שלו, אבל המיקום שלי כן תלוי.
על ידי
לשניהם, פעם  בכמה זמן גוגל מעדכן את ציון הרלוונטיות, ופעם בכמה זמן הוא מדרג אותו במיקום אחר בתוצאות החיפוש
על ידי <רב אלוף> 112k צפיות
נערך על ידי
אין דרך לדעת מתי גוגל חישב מחדש את ציון הרלוונטיות שלי ומתי הוא חישב מחדש את ציון הרלוונטיות של מי שנמצא מעליי או מתחתיי בתוצאות החיפוש כי ציוני הרלוונטיות חסויים. וכאמור, המיקום שלי יכול להשתנות משום שגוגל חישב מחדש רק את הציון של הדף שמתחתיי והוא נעשה גבוה מהציון שלי, או שהוא חישב מחדש רק את ציון הדף שמעליי והוא נעשה נמוך משלי.

יתר על כן, גוגל רק מחשב את הציונים ומסדר את תוצאות החיפוש על פי הסדר היורד של ציוניהם. ולכן לא גוגל קובע מי יהיה במקום 5 ומי יהיה במקום 6 אלא היחס בין הציונים שלהם.

4,335 שאלות

7,366 תשובות

9,934 תגובות

29,537 משתמשים

...