קידום אתרים הבלוג שאלות ותשובות חדשות קורסים כלים
פעם ראשונה כאן?
◀ חדש! הצטרפו לקבוצה הסגורה שלנו בפייסבוק ושאלו את המומחים להצטרפות >>

נפילה של 40 נקודות במיקום הממוצע, האם נובע מעונש או סתם ריקוד גוגל?

0 הצבעות
263 צפיות
שאלה נשאלה ב- 7 דצמבר, 2013 על ידי המשכנתאות (160 נקודות)
נערך 31 מרץ, 2015 על ידי פבל ישראלסקי
אתר שנפל ב-40 נקודות בתוך כמה ימים במיקום הממוצע, כך לפחות על פי כלי מנהלי האתרים של גוגל, האם הדבר מצביע על עונש, או שיתכן שזהו הריקוד המסורתי של גוגל, ועד כמה לדעתכם צריך לעשות שינויים כדי לחזור למיקומים הקודמים ?

תודה מראש לעונים

תשובה 1

0 הצבעות
נתקבלה תשובה ב- 7 דצמבר, 2013 על ידי זקן השבט <רב אלוף> (112,230 נקודות)
נערך 7 דצמבר, 2013 על ידי זקן השבט
אתה ודאי לא מתכוון לנקודות של ציון הרלוונטיות, נתון שאם גוגל היה טורח לחשוף עבודת מקדמי האתרים הייתה הרבה הרבה יותר קלה, אלא למיקומים בתוצאות החיפוש. בגלל שכל מה שנתון לנו הוא המיקומים אנחנו לא יכולים לדעת האם הפער בין תוצאת החיפוש שעליה אנחנו עובדים הוא במקרה נקודה אחת או במקרה מספר עצום של נקודות, ופעולות הקידום שעשינו רחוקות מאד מלהצליח לסגור אותו.

במילים אחרות, גוגל איננו חושף את ציוני הרלוונטיות (המשתנים בהתמדה כתוצאה מעבודת הקידום, או בשל ענישה על עבודת הקידום) ולכן לא ידוע לנו מהו הפער בנקודות בין כל שתי תוצאות חיפוש סמוכות, ולכן אנחנו לא יכולים לדעת כמה עבודת קידום יש להשקיע כדי לעלות, על חשבון המתחרים, מהמקום שבו תוצאת החיפוש שלנו מוצגת למקום 10 או למקום 1. אנחנו יכולים רק לשער שככל שמתקרבים לצמרת, פער הציונים בין תוצאות החיפוש גדל, בשל עבודת הקידום היותר מאומצת והיותר יעילה.

כל ההקדמה הזו היא תמצית השיעור הראשון בקידום אתרים, ולמרבה הצער איש מהמורים, מלבד אלה שלמדו אצלי, לא כולל את ההקדמה הזו בשיעור הראשון, ויש מקדמי אתרים ותיקים ומנוסים שטועים שוב ושוב (למשל בחישוב הצעות המחיר, או במתן תשובות במדור הזה). גם אם מה שכתבתי עד פה ידוע לך היטב, אני מרשה לעצמי לחזור על זה לתועלת שער קוראי המדור.

אם איבדת 40 מיקומים בתוך כמה ימים (אל תתעצל - חפש ידנית עבור כל אחד מביטויי המפתח החשובים) עשויות להיות לכך כמה סיבות:

א. נענשת על עבודת קידום שחורגת מ"הנחיות גוגל למנהלי אתרים", ואם זה מה שעשית אתה ודאי יודע זאת. עמיתנו בן אורן כתב פה מדריך ליציאה מעונש (http://www.askpavel.co.il/blog/manual-google-penalty-recovery), אבל קח בחשבון שלא תמיד כדאי להמשיך להתעסק עם אתר שהוענש ובמקרים רבים עדיף להתחיל מחדש עם אתר חדש.

המשמעות של "ריקוד גוגל" היא שבכל חיפוש וחיפוש מקבלים באופן אקראי את תוצאות החיפוש ממרכזי נתונים שונים של גוגל, ואחד או יותר מהם פחות מעודכנים. בדרך כלל ההבדלים קטנים יחסית, ואם תוצאת החיפוש שלך "קופצת" רק באחד מהחיפושים 40 מיקומים אחורה, הייתי אומר שצפוי לך עונש מגוגל שטרם הופעל בכל מרכזי הנתונים של מנוע החיפוש.

ב. גוגל משנה בהדרגה את שיטת חישוב ציוני הרלוונטיות של תוצאות החיפוש, ולהערכתי הוא מפעיל את השינוי על התוצאות לביטויי חיפוש מסויימים בכל פעם (להערכתי קודם לביטויי החיפוש היותר פופולריים, כמו "משכנתאות"), ואז ניתן לראות תזוזה גדולה במיקומי כל תוצאות החיפוש לאותו ביטוי. כדי לאבחן אירוע כזה מקדמי האתרים המקצועיים והמנוסים אינם מנטרים רק את מקום תוצאת החיפוש שהם עובדים עליה, אלא את השינויים שמתרחשים במיקומי כמה עשרות או אפילו מאות מתוצאות החיפוש המתחרות (!), החל ממי שנמצא במקום 1 ועד הרבה אחרי המיקום של תוצאת החיפוש שהם עובדים עליה. עמיתנו הותיק ניר אדר פיתח תוכנה בשם "זפו" שעושה בין השאר בדיוק את זה, אבל למרבית הצער רק ל-50 התוצאות העליונות, ומי שירד מתחת ל-50 לא ידוע אם הוא נפל מיקום אחד או 100, או שאפילו הועף מהאינדקס.
נתקבלה תגובה 9 דצמבר, 2013 על ידי aavichai (590 נקודות)
גם לי קרה משהו מאוד דומה אבל לא קיבלתי הודעה מגוגל - יש לזה משמעות?
נתקבלה תגובה 9 דצמבר, 2013 על ידי זקן השבט <רב אלוף> (112,230 נקודות)
אם אתה לא יכול לייחס את הנפילה הגדולה במיקומים לעבודת קידום מצויינת של כמה עשרות מתחרים, ראה בנפילה עצמה הודעה מטעם גוגל, קרא את הנוסח האחרון של "הנחיות גוגל למנהלי אתרים", ונסה להבין האם פעלת על פיהן.
יש לך שאלות בנושא קידום אתרים?

כאן המקום לשאול אותן ולקבל תשובות מקהילת מקדמי האתרים בישראל.

ההרשמה למערכת אינה מצריכה מילוי טפסים ולוקחת פחות מ-5 דקות.

פעם ראשונה כאן? למד איך משתמשים!

4,320 שאלות

7,345 תשובות

9,914 תגובות

92,187 משתמשים

adsense adwords facebook google h1 html nofollow ppc seo url wix wordpress youtube אדוורדס אדסנס אופטימיזציה אופטימיזציה-לעמוד אחסון אינדוקס אינדוקס-בגוגל אנליטיקס אתר אתר חדש אתר-וורדפרס אתרים בחירת-דומיין בלוגים בניית-קישורים גוגל גוגל אדוורדס גוגל אנליטיקס גוגל וובמאסטר גוגל פלוס גוגל-אדסנס גוגל-אנליטיקס דומיין דירוג דירוגים דף נחיתה דף-מעריצים-בפייסבוק החלפת-קישורים העברת אתר העברת-אתר הפניות הפניות 301 הפנייה 301 וורדפרס חנות-וירטואלית יוטיוב ירידה בדירוגים ירידה במיקומים ירידה-בדירוגים כותרות כפילות כתובת-בעברית מאמרים מילות חיפוש מילות מפתח מיקומים בגוגל מיקומים-בגוגל מנועי חיפוש מעבר לאתר חדש מפת אתר סאבדומיין ספאם סריקה עברית עונש מגוגל עמוד-עסקי-בפייסבוק פגיעה-בקידום פייסבוק פרסום פרסום-מאמרים קידום קידום אורגני קידום אורגני בגוגל קידום אתר קידום אתרים קידום בגוגל קידום ממומן קידום-אתרים קידום-ממומן קישורים קישורים יוצאים קישורים נכנסים קישורים פנימיים קישורים-נכנסים קישורים-פנימיים שגיאה שגיאה-404 שיווק שכפול תוכן תוכן תוכן כפול תוכן משוכפל תוכן-משוכפל תוצאות חיפוש תמונות 301 404
AskPavel Academy קורס קידום אתרים
×

עקבו אחרינו בפייסבוק כדי להישאר מעודכנים

מדריכים, חדשות וטיפים שיעזרו לך בקידום האתר

שאלות קשורות

0 הצבעות
2 תשובות 276 צפיות
שאלה נשאלה ב- 14 אוקטובר, 2012 על ידי ירון (120 נקודות)
+1 הצבעה
3 תשובות 424 צפיות
שאלה נשאלה ב- 12 יולי, 2015 על ידי alon (330 נקודות)
0 הצבעות
1 תשובה 242 צפיות
שאלה נשאלה ב- 15 פברואר, 2012 על ידי hayokra (380 נקודות)
–1 הצבעה
1 תשובה 452 צפיות
שאלה נשאלה ב- 31 דצמבר, 2011 על ידי אליהו (130 נקודות)
0 הצבעות
3 תשובות 308 צפיות
שאלה נשאלה ב- 22 מאי, 2013 על ידי שלומי כהן <סגן משנה> (1,020 נקודות)
...