קידום אתרים הבלוג שאלות ותשובות חדשות קורסים כלים
פעם ראשונה כאן?
◀ חדש! הצטרפו לקבוצה הסגורה שלנו בפייסבוק ושאלו את המומחים להצטרפות >>

חשיבות הוצאת קישורים מהאתר

0 הצבעות
420 צפיות
שאלה נשאלה ב- 30 נובמבר, 2013 על ידי דיבוש (120 נקודות)
נערך 30 נובמבר, 2013 על ידי מנשה אברמוב
שלום רב,
2 שאלות בבקשה:
לאחר העדכון האחרון של גוגל, שמתי לב שאתרים שנחשבים גדולים (זאפ, איקאה,עמינח) ומותגים מפורסמים, התקדמו למקומות הראשונים במילות החיפוש שאני מתחרה עליהם.

האם כדאי לי להוציא מהאתר שלי (חנות וירטואלית שמוכרת מזרנים של מספר חברות) קישורים לאתרים של היצרנים?
האם זה יפגע בי וישלח תנועה אליהם או להפך, יכול לעזור לי(מהסיבה שתיארתי למעלה)?
שאלה שניה, יש לי אתר של דף אחד www.מזרוןפולירון.co.il (שמקושר אליו גם הדומיין www.פולירון.co.il, בהפניה 301).
כל הקישורים שיוצאים מהדף הזה מפנים לקטגוריה אצלי באתר או לדפי מוצרים שונים בתוך הקטגוריה.
איך אתם מסבירים שהדף הזה עולה לפני הקטגוריה העיקרית באתר הגדול שלי http://www.mizran.co.il/117325/מזרן-פולירון ?
בברכה
נדב

תשובה 1

0 הצבעות
נתקבלה תשובה ב- 30 נובמבר, 2013 על ידי זקן השבט <רב אלוף> (112,230 נקודות)
תשובה לשאלה ראשונה: אתה לא יכול לדעת מה הסיבה לעליית דפים מאתרי המותגים למקומות העליונים. אפשר שהסיבה היא פשוט שמי שהיו קודם לפניהם נענשו ועפו למקומות גרועים בעדכון האחרון, בגין עבודת קידום שחורגת מהנחיות גוגל למנהלי אתרים, בעוד שבעלי המותגים השכילו לשכור משרדי קידום רציניים והקצו להם תקציב קידום שהספיק לביצוע עבודת קידום שצייתה להנחיות. אפשר גם שגוגל מפעילה כבר בביטויי החיפוש המסויימים האלה את שיטת הדירוג החדשה, שעל פיה מה שקובע את ציוני הרלוונטיות הם לא כמות ואיכות הקישורים אלא רק כמות ועוצמת איתותי שביעות הרצון של אוכלוסיית משתמשי גוגל המבקרים באתרים, ויש להניח שאתרי המותגים הרבה יותר מושקעים מהאתרים המתחרים בהם ומספקים חווית ביקור (!) עדיפה בהרבה.

תשובה לשאלה השניה: כל מה שאנחנו יודעים הוא שלאותו דף ציון רלוונטיות גבוה משל דף הקטגוריה באתר ה"עיקרי" שלך (גוגל לא יודע וגם לא איכפת לו מה עיקרי ומה משני אצלך). האם דף הקטגוריה נשאר בערך באותו מקום כאשר אותו דף קפץ מעליו? או שהוא נפל למקום גרוע כתוצאה מענישה או מתקלה במבנה האתר כולו?
נתקבלה תגובה 30 נובמבר, 2013 על ידי דיבוש (120 נקודות)
תודה רבה על התשובה המהירה!
לשאלתך, הקטגוריה שאליה מקשרים כל הקישורים מהדף הבודד לא הידרדרה למטה אלא רק ירדה מתחת לדף הזה.
לדעתי, לדף הזה אין בכלל קישורים נכנסים (אולי רק אחד מהאתר שלי) בעוד שלדף הקטגוריה, יש המון קישורים ממאמרים טובים וכדומה. לי זה נראה מוזר, אז שאלתי את המומחים.
בברכה
נדב

נ.ב
איפה אני יכול לקרוא יותר על "הנחיות גוגל למנהלי אתרים" שדהזכרת בתשובתך?
נתקבלה תגובה 30 נובמבר, 2013 על ידי זקן השבט <רב אלוף> (112,230 נקודות)
א. יש הבדל בין ירידה ממקום 11 למקום 30 (ירידה של דף אחד בלבד) לבין ירידה ממקום 20 למקום 21 (גם כן ירידה של דף אחד בלבד, ומאותו הדף אל הדף הבא).

ב. גם ירידה ממקום 15 למקום 25 יכולה להיות תוצאה של ענישה.

ג. איפה נמצאים "המאמרים הטובים" המקשרים לדף הקטגוריה?

ד. פשוט השתמש בחלון החיפוש של גוגל.
נתקבלה תגובה 30 נובמבר, 2013 על ידי דיבוש (120 נקודות)
שלום רב,
סליחה, התכוונתי לירידה של מקום אחד- ממקום שני בדף הראשון למקום שלישי.
לגבי הקישורים, ישנם קישורים מדפי מאמרים שנמצאים ברחבי האתר ומדפי מאמרים שנמצאים באתרי מאמרים (אלה שהמלצתם עליהם כאן) ובלוגים שונים שפתחתי, וכן מאתרים אחרים שיש לי והם גם קשורים למזרנים.
בברכה
נדב
נתקבלה תגובה 30 נובמבר, 2013 על ידי זקן השבט <רב אלוף> (112,230 נקודות)
נערך 30 נובמבר, 2013 על ידי זקן השבט
הסיבה היותר סבירה לירידה היא שתוצאת חיפוש אחת שהוצגה קודם אחרייך השיגה ציון רלוונטיות גבוה משל דף הקטגוריה שלך, ומסתבר שזה הדף הבודד שלך! אתה לא משחק נגד גוגל אלא נגד המתחרים שלך, ואם אתה נותן לשני דפים שלך להתחרות האחד בשני אתה לא יכול לשלוט בקלות על התוצאות.

אני למשל מעולם לא המלצתי על שתילת מאמרים ב"אתרי מאמרים" שאיש לא קורא, רק כדי להוציא מהם קישור מלאכותי שיציג לגוגל את עצם קיומו. אתרי המאמרים נענשו בסיטונות על ידי גוגל בשנתיים האחרונות, וערך הקישורים היוצאים מהם ירד במרבית המקרים לאפס או אפילו לערך שלילי, שמוריד בתורו את ציוני הרלוונטיות של הדף המקושר. נוסף על כך, כל הקישורים מ"אתרי לווין" בבעלותך, שגם הם נועדו "לתחמן" את גוגל ולהציג לו מיצג שוא של ריבוי קישורים מאתרים בעלי טקסט רלוונטי, איבדו גם הם מערכם בשינוי האלגוריתם "פינגווין" ובמהלך הפעולות של הנהלת גוגל לזנוח בהדרגה את שיטת הקישורים לחלוטין.

ספר הלימוד היחיד לקידום אתרים בגוגל הוא "הנחיות גוגל למנהלי אתרים", ולא השטויות שכותבים מי שלא טרחו לקרוא אותו. יחד עם זאת, תוכן הספר משתנה לעתים קרובות, ובשלושת השנים האחרונות השתנה מן הקצה אל הקצה. קרא עוד בתגובות שלי ליוני ב. בפוסט של בן אורן (http://www.askpavel.co.il/blog/manual-google-penalty-recovery) - כולן בתחתית הדף, ובהתכתבות שלי עם יולי דסיאטניקוב ב-http://www.askpavel.co.il/qa/11756.
יש לך שאלות בנושא קידום אתרים?

כאן המקום לשאול אותן ולקבל תשובות מקהילת מקדמי האתרים בישראל.

ההרשמה למערכת אינה מצריכה מילוי טפסים ולוקחת פחות מ-5 דקות.

פעם ראשונה כאן? למד איך משתמשים!

4,300 שאלות

7,321 תשובות

9,899 תגובות

16,488 משתמשים

adsense adwords facebook google h1 html nofollow ppc seo url wix wordpress youtube אדוורדס אדסנס אופטימיזציה אופטימיזציה-לעמוד אחסון אינדוקס אינדוקס-בגוגל אנליטיקס אתר אתר חדש אתר-וורדפרס אתרים בחירת-דומיין בלוגים בניית-קישורים גוגל גוגל אדוורדס גוגל אדסנס גוגל אנליטיקס גוגל וובמאסטר גוגל פלוס גוגל-אדסנס גוגל-אנליטיקס דומיין דירוג דירוגים דף נחיתה דף-מעריצים-בפייסבוק החלפת-קישורים העברת אתר העברת-אתר הפניות הפניות 301 הפנייה 301 וורדפרס חנות-וירטואלית יוטיוב ירידה בדירוגים ירידה במיקומים ירידה-בדירוגים כותרות כפילות כתובת-בעברית מאמרים מילות חיפוש מילות מפתח מיקומים בגוגל מיקומים-בגוגל מנועי חיפוש מעבר לאתר חדש מפת אתר סאבדומיין ספאם סריקה עברית עונש מגוגל עמוד-עסקי-בפייסבוק פגיעה-בקידום פייסבוק פרסום פרסום-מאמרים קידום קידום אורגני קידום אורגני בגוגל קידום אתר קידום אתרים קידום בגוגל קידום ממומן קידום-אתרים קידום-ממומן קישורים קישורים יוצאים קישורים נכנסים קישורים פנימיים קישורים-נכנסים קישורים-פנימיים שגיאה שיווק שכפול תוכן תוכן תוכן כפול תוכן משוכפל תוכן-משוכפל תוצאות חיפוש תמונות 301 404
AskPavel Academy קורס קידום אתרים
×

עקבו אחרינו בפייסבוק כדי להישאר מעודכנים

מדריכים, חדשות וטיפים שיעזרו לך בקידום האתר

שאלות קשורות

0 הצבעות
2 תשובות 197 צפיות
שאלה נשאלה ב- 19 אוגוסט, 2014 על ידי locks12 (140 נקודות)
+1 הצבעה
1 תשובה 155 צפיות
שאלה נשאלה ב- 9 יוני, 2014 על ידי ninecomp <סגן> (4,050 נקודות)
0 הצבעות
3 תשובות 267 צפיות
שאלה נשאלה ב- 1 פברואר, 2014 על ידי XMT (140 נקודות)
0 הצבעות
2 תשובות 219 צפיות
שאלה נשאלה ב- 28 מאי, 2018 על ידי creativel <סגן משנה> (2,420 נקודות)
0 הצבעות
2 תשובות 312 צפיות
...