◀ חדש! הצטרפו לקבוצה הסגורה שלנו בפייסבוק ושאלו את המומחים להצטרפות >>
קולות
+1
449 צפיות

שלוש שאלות קצרות לגבי קישורים קנויים וניהול סיכונים שמרני

על ידי 150 צפיות
אקדים ואומר - כן, אני יודע שזה איסור חמור של גוגל וכבר לא משתמש במתודה זו. גם אם התוצאות מגיעות יותר לאט.

תיאור המצב:

לפני 3 או 4 שנים קניתי שני קישורים לאתר מסויים (נקרא לו dst) מאתר אחד (נקרא לו src) שעלו בצורה של שני מאמרים נפרדים. לקישורים השפעה חיובית מאוד(!) על מיקומי האתר dst  מזה תקופה ארוכה. מלבד שני קישורים אלה, לאתר dst רק קישור אחד נוסף קנוי מתוך עשרות קישורים המצביעים אליו.

האתר src עוסק במספר נושאים ויש לו קישורים יוצאים במספר נושאים בהתאם. עברתי על האתר src, הוא דיי אינפורמטיבי ואינו ספאמי אבל מצד שני, גם אינו ברמה הכי גבוהה.
הקישורים מעבירים ל dst קצת טראפיק מאתר src, אולם לא טראפיק שמבצע רכישות אלא קצת מדפדף באתר.

שאלה 1: האם סביר ששני קישורים קנויים בני 3 או 4 שנים (שעברו את כל עידכוני פינגווין) יגררו עונש? (בהנחה שאתר src לא עשה פתאום איזה משהו ממש מטופש).

שאלה 2: מבחינת ניהול סיכונים מה הכי נכון לעשות לדעתכם: להוריד את הקישורים, לשים no follow או פשוט להשאיר את המצב כמו שהוא?

שאלה 3: (שאלה זו מתייחסת לקישור השלישי המצביע לאתר dst מאתר שלישי שנקרא לו src2). גיל הקישור כ 8 חודשים. אם יש קישור שהוא followed ויוצא ממאמר רלוונטי באתר מאוד רלוונטי לנושא הקישור והאתר המקושר, ופתאום גוגל רואה שהוסיפו לאותו קישור תגית no follow. האם זה עלול להביא את גוגל לאבד אמון בכל פרופיל הקישורים של אותו אתר dst? לגרור תוצאה לא רצויה אחרת?

תודה מראש לעונים.

3 Answers

קולות
0
על ידי <סגן אלוף> 21.3k צפיות
1. כן. גם אם גוגל לא יעלו על האתר המקשר בכלים אלגוריתמיים, מישהו במחלקת הספאם של גוגל עלול לחקור קצת ולגלות שהם מוכרים לינקים. לא שווה את הסיכון.

2. אני הייתי מוסיף nofollow.

3. סיכוי קלוש. אתרים מוסיפים לפעמים nofollow, לחלק או לכל הקישורים. יכולות להיות לזה כל מיני סיבות ואין לגוגל סיבה לפרש את זה כסימן שלילי לגבי האתר המקושר, אלא אם כן *הרבה* קישורים שמובילים לאותו אתר הופכים ל-nofollow בתקופת זמן קצרה.
קולות
0
על ידי <רב אלוף> 177k צפיות
1.האמת שפה אני דיי חולק על דעתו של shooky.
למרות שישנו סיכון, בהנחה שמדובר בקישורים בודדים מתוך פרופיל טבעי לא הייתי חושש במיוחד- גם בבדיקה ידנית אם מדובר ב 2 קישורים מתוך עשרות לא הייתי ממהר להסיק שתחטוף עליהם עונש.
גם במקרה שבו יתברר שאתה מוכר קישורים, וישקלו עונש קולקטיבי אני לא בטוח שתחטוף עליו

2.לא הייתי נוגע בהם כל עוד לא היה לי חשש לסנקציה\פגיעה\שינוי אלגוריתמי או עונש ידני

3.הוספת NF לא אמורה להוות בעיה
על ידי <סגן אלוף> 21.3k צפיות
שים לב שדיברתי על בדיקה ידנית של האתר המקשר, לא המקושר.
על ידי <רב אלוף> 177k צפיות
דאגתי להתייחס לתשובתך לכן כתבתי:
" גם במקרה שבו יתברר שאתה מוכר קישורים, וישקלו עונש קולקטיבי אני לא בטוח שתחטוף עליו"
על ידי <סגן אלוף> 21.3k צפיות
ראשית, לא דובר על מכירת קישורים אלא על קניית קישורים. שנית, אם השואל קנה קישורים מהאתר הזה סביר להניח שהוא לא היה היחיד, ואם יהיה penalty יש להניח שהוא יהיה קשה וכואב לכל המעורבים.

אבל בשורה התחתונה, אתה עצמך כתבת "לא בטוח שתחטוף" - לא בטוח אבל בהחלט יש סיכון ואני כתבתי שלדעתי זה לא שווה את הסיכון.
על ידי <רב אלוף> 177k צפיות
הבחנתי שיש לי טעות בניסוח(לא הגיוני שהוא מוכר קישורים זה לא קשור לשאלה).

הכוונה הייתה שגם אם האתר שמימנו הוא קנה קישורים יגרור עונש קולקטיבי על כל בעלי האתרים(קונים נוספים), ומדובר בקישור בעייתי אחד מתוך אלפי טבעיים אני לא חושב שזה יגרור ענישה ידנית
קולות
0
על ידי <רב אלוף> 112k צפיות
חשוב במונחים של גוגל של נובמבר 2013: אם הקישורים הללו מזרימים לך תנועת מבקרים מרוצים, ערכם אכן גבוה. אם לא, ערכם 0 או שיהיה 0 או אפילו שלילי בקרוב.
על ידי 570 צפיות
לא בוחנים קישור רק על בסיס זרימת התנועה שמגיעה ממנו. ואם למאמר המקשר אין יותר מדי מבקרים אז הוא לא שווה כלום? גם אם היחס לאיכות הקישור היה תלוי רק בזרימת התנועה ממנו, אז לא היה אפשר לקבוע אם הקישור מועיל לאתר או לא רק על בסיס התנועה שהוא מעביר לאתר, כי אם לאותו עמוד מקשר היו 10 גולשים בחודש, אז מן הסתם שזה המקסימום שהוא יכול להעביר לאתר המקושר וזה שיש לעמוד מסויים 10 גולשים בחודש לא אומר שהוא לא טוב.
על ידי <רב אלוף> 177k צפיות
הקישור יכול להיות גם קישור קנוי, שנוגד את ההנחיות של גוגל.
הוא יזרים תנועה, אבל עדיין יגרור סנקציה ידנית בטוחה, ואולי אף אלגוריתמית.
על ידי <רב אלוף> 112k צפיות
doctor, אם לדף המסויים הזה יש 10 מבקרים לחודש, וכולם שבעי רצון באופן עילאי, אבל לדפים המתחרים 10,000 מבקרים לחודש כל אחד, ומרביתם גם שבעי רצון באופן עילאי, גוגל ידחוף לצמרת תוצאות החיפוש את הדפים המתחרים ולא את הדף הזה. על פי הצהרות הנהלת גוגל בתקופה האחרונה מנוע החיפוש שלהם נועד בראש ובראשונה להשביע במידה מירבית את רצון הציבור שמשתמש בו.
על ידי <רב אלוף> 112k צפיות
מנשה, התכוונתי לומר שכל עוד הדף לא נענש בשל הקישור הקנוי (הוא הרי טרם נענש ואולי לעולם לא ייענש!) אז על פי מדיניות הנהלת גוגל הנוכחית רמת שביעות הרצון של אוכלוסיית המשתמשים בקישור היא שקובעת את ערכו.
על ידי <רב אלוף> 177k צפיות
לפי הדרך שבה אתה בוחן את ערך הקישורים נראה שאתה פוסח על כך שאפשר לאפיין קישור ממומן באותה הדרך.
גם קישור קנוי יכול לאותת על שביעות רצון גבוה, אבל הוא איננו טבעי ולכן חורג מהנחיות האיכות של גוגל(אלו שאותם אתה נוטה להמליץ לקרוא לעתים רבות)

שווה לך לחשוב ולבדוק- אם הדרך שבעזרתה אתה בוחן את תרומת הקישור איננה סותרת את הנחיות מנועי החיפוש.
על ידי 570 צפיות
אני לא לגמרי סותר אותך, אבל נשמע לפי התגובות שלך בנושא שלקחת את נושא התנועה ושביעות הרצון באופן קיצוני מדי, בתגובה אחרת שלך רשמת שאין כלל ערך למבנה,תוכן ומיקום העמוד המקשר והקישור היוצא ממנו, זה ממש לא נכון! בנוסף, גוגל טובים בהצהרות ובסוף הם גם מיישמים בדרך כלל, אבל תיזכר כמה שנים הם כבר מצהירים על כך שקישורים צריכים להיות טבעיים ורק עכשיו הם מצליחים להתעלות על הנושא הזה וגם זה רק באמצע התהליך (אבל ההתקדמות מהירה אני מודה). אז אני בטוח שהחזון וההצהרות שלהם נוטים לכיוון מה שאתה אומר, אבל עד שזה יגיע למימוש יקח עוד הרבה זמן וגם אז הם כנראה לא יצליחו להתגבר על כל המכשולים כדי להגיע למצב שהם יכולים למדוד קישור רק לפי שביעות רצון המיתית! של גולשים, אבל זה יגיע לשם מתישהו...
על ידי <רב אלוף> 112k צפיות
נערך על ידי
מנשה ו-doctor, להערכתי הנהלת גוגל החליטה לפני כ-3 שנים לזנוח לחלוטין (!) את שיטת דירוג תוצאות החיפוש על פי ערך סך הקישורים, כאשר הערך של כל קישור נקבע על פי תכונות הדף המקשר, ומוכפל במספר (שערכו העליון הוא 1) המציין את ההסתברות ל"טבעיות" הקישור.

זניחת שיטת הקישורים והחלפתה בשיטה שבה אוכלוסיית מבקרי האתר היא שקובעת את שיעור הרלוונטיות היחסית, מייתרת ממילא את הצורך להמשיך ולחשב גם את הסתברות "טבעיות" הקישורים, ולהערכתי לקישור קנוי שמזרים מבקרים מרוצים יש ערך, לא משום שהם מודדים את תכונות הקישור אלא משום שהם מודדים את המבקרים שזרמו דרכו ואת רמת שביעות הרצון היחסית שלהם מהביקור.
על ידי <רב אלוף> 177k צפיות
מה גרם לך לגבש את הדעה הזו ולהעריך שמדובר בשינוי ריאלי.

כאשר גוגל איננה מספקת שמץ של מידע לגבי הדרך שבה היא בוחנת את קישורי האתר, אלא מבצעת השוואה בין קישור טבעי למניפולטיבי
על ידי <רב אלוף> 112k צפיות
התובנה הפשוטה שאם הנהלת גוגל זונחת בסופו של דבר את שיטת הקישורים, זה כבר לא חשוב אם הקישור טבעי או קנוי. בשיטה החדשה שהנהלת גוגל מאמצת בהדרגה, שעל פיה האלגוריתמים מנתחים את איתותי שביעות הרצון היחסית של אוכלוסיית המבקרים, תוספת המבקרים שמקורם בקישור נכנס היא היחידה שמעניקה ערך (חיובי, אפסי או שלילי) לקישור.

4,331 שאלות

7,363 תשובות

9,933 תגובות

21,715 משתמשים

...