◀ חדש! הצטרפו לקבוצה הסגורה שלנו בפייסבוק ושאלו את המומחים להצטרפות >>
קולות
0
484 צפיות

האם מאמרי אורחים באתר שלי מוסיפים או פוגמים לאתר?

על ידי 550 צפיות
נערך על ידי
בפוטר התחתון של האתר שלי יש "מאמרים נוספים" ובו חברות הכניסו מאמרים עם קישור לאתר שלהם? הייתי מעוניין לדעת האם הדבר פוגם באתר שלי www.gal-ore.co.il

שאלה נוספת היא, למה לאחר שעברתי לוורדפרס ושכללתי את האתר אני לא מצליח לחזור למיקומים הקודמים גם במילות חיפוש ראשיות וגם משניות?

2 Answers

קולות
0
על ידי <רב אלוף> 112k צפיות
א. אם מבקרי האתר שלך אינם קוראים את המאמרים הללו, או אלה שקוראים אותם אינם משתמשים בקישורים הללו כדי לבקר באתרים המקושרים מהם, או שהם כן מבקרים באותם אתרים אבל אינם מאותתים לגוגל על רמת שביעות רצון גבוהה מהביקור, זה מזיק גם לך וגם להם.

הפרקטיקה הזו נוסדה בזמנים שבהם חשבנו ש"כל קישור מועיל", אבל גוגל השתנה מאז מהקצה אל הקצה.

ב. את השאלה הזו יש להפנות למומחה בתחום "טכנאות האתרים". אם ימצא שהאתר פועל באופן תקין, הסיבה היא קרוב לודאי התגברות התחרות.
על ידי 550 צפיות
תודה זקן השבט,
אני אבדוק את כמות הכניסות לעמודים הללו, במידה וכמות הכניסות וזמן השהיה קצר, האם היית ממליץ לסלקם מהאתר שלי?
האתר פועל באופן תקין, וגם אם התגברה התחרות עדיין אחוזי השיפור של האתר גבוהים בהרבה משאר המתחרים, הן מבחינת תוכן איכותי, זמן שהיה, ונטישה.
על ידי <רב אלוף> 112k צפיות
בדוק גם את שיעור היציאה מהדפים הללו לאתרים המקושרים מהם, כי יש להניח שתוכנם נועד בעיקר לעודד שימוש בקישור היוצא, ואם הם נכשלים בזה זהו איתות חזק לגוגל.

חשוב גם על כך שזמן שהיה קצרצר ושיעור נטישה גבוה אינם תמיד רעים. לביטויי חיפוש כגון "הזמנת פיצה בטלפון בחיפה" או "שעות הפתיחה של בנק לאומי סניף ראשי נהריה" זמן שהיה אפסי ושיעור נטישה של 100% מעידים על שביעות רצון עילאית.
על ידי
שוב תודה, אם אפשר להטריד עם עוד שאלה אחת נוספת :) כמה זמן בדר"כ לוקח לגוגל ללמוד ולנתח את הביצועים של אתר לאחר שדרוג?
על ידי <רב אלוף> 112k צפיות
לא יודע לענות על השאלה הזו. זה ודאי תלוי בקצב האינדוקס של האתר ובקצב שינוי סדר תוצאות החיפוש לביטוי הנתון.
על ידי
תודה על כל העזרה
קולות
0
על ידי <רב אלוף> 178k צפיות
במקרה ואזור המאמרים הללו מספקים במה למכירת קישורים הייתי ממליץ להימנע מהם ככל האפשר וזאת משום שמדובר במאמרים שמספקים במה לבניית קישורים מניפולטיביים.

לא אתיימר להגיד שבמצב הנוכחי נראה שגוגל לא ממש מצליחים להעניש ולגלות את האתרים שמספקים בסיס לחוות קישורים, אך אם אצטרך לנחש אני דיי בטוח שמדובר בצפי לעדכונים הבאים.
שכן הם רומזים רבות לבעלי האתרים שאירוח מאמרים לצורך הוצאה\סחר בקישורים יכולים להוות בעיה.

תוכל לעיין באחד התשובות בלינק שפה:
ישנם עוד הרבה התייחסויות הרבה יותר נוקשות, לכן אמליץ לך לפחות לספק קישור קרדיט על שם המותג של הכותב או על הכתובת שלו, ולהימנע מהוצאת קישור מתוך התוכן.

לגבי התשובה השניה אין דרך לדעת אם המעבר אחראי לנפילה או שמדובר בסיבות אחרות, חשוב לבדוק שלאחר המעבר לא שונו הכתובות ולא בוצעו שינויים שיכלו להשפיע על התנועה האורגנית לאתר
על ידי
תודה מנשה על תגובתך, מה שלא מובן לי בהקשר למאמרים זה שהם נותנים ערך מוסף למבקרים באתר אם זה מידע אודות ניקיון או על שטיחים, שכן זה הוא התחום העיקרי של האתר הספיציפי. בכל מקרה אני אניח את האצבע על הדופק להתפתחויות עתידיות מצד גוגל.
בהקשר לחלק השני, לא בוצעו שינויים בכתובות, אני מקווה שגוגל ישפר את המיקומים בזמן הקרוב, בכל מקרה העגלה ממשיכה לדחוף ולשפר קדימה, תודה על כל העזרה :)
על ידי <רב אלוף> 112k צפיות
נערך על ידי
galaore, קנה המידה למידת הערך המוסף שהמאמרים הללו מעניקים לגולשים, בהשוואה למידע שנמצא באתרים אחרים ברשת, איננו ההערכה שלך או של כותב התוכן שלך אודות כמות הערך המוסף היחסי של המידע הזה אלא הערכת הגולשים, כפי שהיא באה לידי ביטוי באיתותים שהם שולחים לגוגל (שיעור קריאת המאמרים, שיעור השימוש בקישורים היוצאים, רמת שביעות הרצון מהאתרים המקושרים מהמאמרים).
על ידי <רב אלוף> 178k צפיות
אני נוטה למדוד את איכות התכנים על פי תגובות הגולשים, בין אם זה תגובות במאמר ובין אם זה שיתוף המאמר
על ידי <רב אלוף> 112k צפיות
נערך על ידי
מנשה, זה מידע אבסולוטי ולא יחסי - אתה לא יודע את כל מה שגוגל יודע אודות תגובות הגולשים לדף שיש בו מאמר באתר שבשליטתך (למשל רמת שביעות הרצון שלהם מהאתר המקושר  מהמאמר), ובטח שאינך יודע להשוות עם התגובות שלהם למאמרים מתחרים (אלא במקרים קיצוניים).

האם למשל גוגל מאנדקס לאורך זמן תגובות שלי בפוסטים אורחים ב-AskPavel שהוסתרו כעבור זמן-מה על ידי הצבעות שליליות? ואם כן, איך מתייחס גוגל לתכני התגובות ואיך הוא מתייחס להצבעות? אולי התוכן הייחודי שאני יוצר שם (ויחד איתך, גם במדור השאלות והתשובות) הוא שמחזיק את AskPavel במקום הראשון ל"קידום אתרים" ולא כך כך עצם קיומם של הפוסטים האורחים?

נוסף על כך, קל לזייף את שיעור שיתוף המאמר, אבל קשה מאד להוליך שולל גם את גוגל. אתה רואה שיעורי שיתוף שגוגל מסנן.
על ידי <רב אלוף> 178k צפיות
הסיבה שבגינה אני מודד את התגובות והשיתופים זה משום במספר מקרים נאמר שיש לכך חשיבות ומדובר בפרמטרים שגוגל מאבחן(בדיונים המצולמים, נאמר שהאינטראקציה של הגולשים לאתר נבחנת).

כמו כן גם נאמר שישנו אלגוריתם שבוחן את התגובות\תכנים בדפים ומאתר תכנים סתמיים או חלולים.

אינני יודע בוודאות את מה שהם טוענים נכון ובאיזה מידה הם מצליחים לאבחן תכנים מהסוג, אך אין זה מונע מימני למדוד בעזרתם את איכות התכנים.
על ידי <רב אלוף> 112k צפיות
נערך על ידי
מנשה, אם אתה מודד 3 פרמטרים אבל גוגל מודד 30 או 300, וגוגל גם מחשב את מידת ההצלבה ביניהם, אתה תסיק במרבית המקרים מסקנות הפוכות מאלו של גוגל. כך היה מאז ומעולם כאשר ניסינו להבין מדוע תוצאות חיפוש "גרועות" מככבות בצמרת תוצאות חיפוש, תוך התעלמות מהפרמטרים ה"סמויים" לנו, או אפילו התכחשות לאפשרות של עצם קיומם.

תגובות חלולות\סתמיות לפוסטים אורחים מזכירות לי שכאלו הן בעצם מרבית התגובות המביעות התפעלות או תודה למחבר, לעומת תגובות שמקיימות פולמוס מקצועי ענייני, מרחיבות ומקדמות את הדיון לרמה עוד יותר גבוהה, למרות המחאות וההצבעות השליליות של מרבית המגיבים האחרים.
על ידי <רב אלוף> 178k צפיות
זה לא סוד שישנם המון פרמטרים שאיננו מכירים.

אך אני מודד פרמטרים ריאלים שאותם אני יכול למדוד(ולשפר) ובנוסף לכך אני בדוק ששיפורם ישפיע בצורה עקיפה וישירה על שאר הפרמטרים הסמויים שאינני מכיר או יודע בוודאות.

אם רוב המשתמשים מחליטים למחות נגד תשובות מסוימות אינני יודע עד כמה הם יעשירו או ירחיבו את הדיונים
על ידי <רב אלוף> 112k צפיות
נערך על ידי
אתה לא יכול לדעת איך העבודה על פרמטר גלוי משפיעה, אם בכלל, על פרמטר סמוי! יש לך משוואה בעלת 30 נעלמים ומצאת דרך להציב ערכים מספריים רק ב-3 מהנעלמים - אתה לא יותר קרוב עכשיו לפתרון המשוואה מאשר קודם. כל עוד נשאר נעלם אחד, המשוואה לא פתורה. כאשר לימדתי מקדמי אתרים את הבעיה הזו נהגתי תמיד להביא את ה-Trust Rank כנעלם האחרון שאין למקדם האתרים כל דרך לדעת או אפילו להעריך את ערכו.

4,337 שאלות

7,368 תשובות

9,942 תגובות

32,244 משתמשים

שאלות קשורות

1 תשובה
קולות
+3
3 תשובות
קולות
0
שאלה נשאלה על ידי 27/10/14 על ידי nirushz 160 צפיות
1 תשובה
קולות
0
שאלה נשאלה על ידי 4/01/12 על ידי Benjamin Coloto <סגן> 3.6k צפיות
1 תשובה
קולות
0
...