◀ חדש! הצטרפו לקבוצה הסגורה שלנו בפייסבוק ושאלו את המומחים להצטרפות >>
קולות
+2
187 צפיות

מה יותר מדוייק - סטטיסיקות על האתר מתוך השרת, או מתוך גוגל אנליטיקס?

על ידי 770 צפיות
נערך על ידי
מה יותר מדוייק? סטטיסיקות על האתר מתוך השרת? או מתוך האנליטיק?
לאחרונה מצאתי סטיות חריפות בין שבין שמערכת הסטטיסטיקות של האתר לבין האנליטיק

2 Answers

קולות
0
על ידי <סרן> 5.5k צפיות
מניסיונות שעשיתי האנליטיקס הוא די מדויק ולרוב הוא נותן יותר נתונים ופילוחים מאשר רוב מערכות ניהול השרתים. הסטיות בדרך כלל נובעות משלושה גורמים: אחד הוא מנועי החיפוש, ישנן מערכות ניהול שרת שסופרות תנועה של רובוטים של מנועי חיפוש עקב העבודה שהוא אכן מוריד דפים, בעוד האנליטיקס לא עושה זאת. גורם נוסף הוא עמודי מערכת הניהול, הרי לרוב אין את הקוד של האנליטיקס בעמודי מערכת הניהול בעוד השרת סופר תנועה בכל העמודים. גורם אחרון שהוא מאוד מזערי אך קיים הוא היכולת של הגולשים להפעיל את האנליטיקס כלומר שלא התקינו\חסמו ג'אווה בדפדפן.
בנוסף יכול להיות שפשוט בחלק מהעמודים לא שמת את הקוד של האנליטיקס, שים לב שהוא נמצא בחלק שנטען בכל חלקי האתר, כגון header או לחילופין תדאג שהקוד באמת נטען בכל חלקי האתר.
קולות
0
על ידי <רב אלוף> 112k צפיות
נערך על ידי
כמו בכמעט כל דבר שקשור לקידום אתרים, אין הרבה שימוש בנתונים שמתייחסים לנקודת זמן נתונה, או למשך תקופת הזמן הנתונה שבה נאספו הנתונים. לעומת זאת כאשר משווים בין תקופות (למשל בין החודש הזה לחודש הקודם) על פי אותה שיטה בדיוק (אנליטיקס או סטטיסטיקה מהשרת) אי-הדיוקים והסטיות מתקזזים והמספרים המייצגים את השינוי שחל מחודש לחודש, באנליטיקס ובסטטיסטיקה מהשרת, יהיו קרובים מאד האחד לשני.

4,331 שאלות

7,363 תשובות

9,933 תגובות

22,303 משתמשים

...