◀ חדש! הצטרפו לקבוצה הסגורה שלנו בפייסבוק ושאלו את המומחים להצטרפות >>
קולות
+2
312 צפיות

https - אתר שכולו בפרוטוקול הזה ולא רק הדף תשלום - פוגע בקידום?

על ידי 410 צפיות
אני בונה חנות וירטואלית, מרכיב הקידום כמובן חשוב לי מאד.
יש לי אופציה בעזרת הSSL לשים פרוטוקול HTTPS במקום HTTP על כל האתר או רק על דף הקופה. מבחינת האבטחה הבנתי שזה יותר טוב להגן על כל דפי האתר ולשנות את הפרוטוקול בכולם.
שמעתי שמועה שזה יכול לפגוע בקידום הדפים מאחר ודף מאובטח יכול למנוע כניסה של רובוטים של גוגל ולגרום לבעיות אינדוקס. זה נכון?
היתרון באבטחה כזה רציני שזה שווה את הסיכון?

אם אוציא קישור כשהכתובת היא http://  לדף שהוא https:// מבחינת מנועי החיפוש זה דף אחר? כמובן בהנחה ששאר הכתובת זהה

2 Answers

קולות
0
על ידי <סרן> 5.5k צפיות
השאלה שלך מאוד מעניינת והיא שלחה אותי לחקור קצת בנבכי האינטרנט. עכשיו לפני שאני אגיד מה הדעה הרווחת אני אגיד שSSL זה בסופו של דבר סוג של חותמת גומי והאבטחה האמיתית היא ברמת הקוד והשרת ולא ה https אבל בכל אופן:
הדעה הרווחת היא שאין בעיה של אינדוקס דפי HTTPS וגם האנליטיקס עובד בהם, אולם אליה וקוץ בה, אם ניתן לגשת לדף מסוים נגיד mysite.com / x גם דרך HTTP וגם HTTPS זה יכול ליצור לך תוכן כפול! דבר שהוא הרסני מבחינת קידום, שים לב שאומנם אתה בונה תוכנית קישורים אבל אנשים יכולים לקשר אליך באופן עצמאי דרך HTTP מה שיגרום לתוכן מסוים להתאנדקס דרך 2 כתובות שונות-קטסטרופה!
עכשיו פתרונות אפשריים זה לעשות דרך ה htaccess הפנייה 301 לכל העמודים באתר שאם הם נפתחים בHTTP שישלחו לHTTPS בתקווה שגם הכח של הקישורים יעבור, אולם זה פתרון טיפה בעייתי.
מה שאתה עוד יכול לעשות זה לכתוב פקודה ברמת הקוד שתשים תג noindex במידה ונכנסו אל הדף דרך פרוטוקול HTTP.
בנוסף אתה גם יכול לכתוב ב  robotstxt הוראה למנועי החיפוש לא לאנדקס עמודי HTTP.

פתרונות יש למכביר והם דורשים התעסקות ולכל אחד מהם יש גם downside לכן אם הייתי במקומך הייתי בסופו של דבר נותן לאתר להיות בפרוטוקול HTTP ורק בעמודים מסויימים כגון עמוד חשבון משתמש ועמוד רכישה לשים את פרוטוקול HTTPS מה שיהיה הרבה יותר קל לשליטה ובקרה, גם הקוד שאתה שם לעמודים אלה כדי לא להתאנדקס הוא פשוט יחסית, אם רתה צריך שלח לי מייל לiungelson@gmail.com כי האתר פה לא מרשה לי לשים אותו.

אז אולי תעדיף את הפיתרון הזה שהוא פשוט יותר, בכל אופן מאחל לך בהצלחה!
על ידי 410 צפיות
תודה על התשובה המפורטת.
בינתיים חפרתי קצת גם בפורומים בחו"ל וקיבלתי תשובה דומה.
אני חושב שאחסוך מעצמי את הכאב ראש, לדעתי הדבר הכי גרוע בסיפור הזה הוא שדבר לינקים טבעיים שאני אקבל יהיה חלשים יותר או בכלל לא יעזרו לי. זה ההיפך הגמור ממה שאני רוצה.
מוזר שגוגל לא מצאו לזה פיתרון אלגנטי יותר, ברמה של " אם זה אותו אתר ויש דף אחד עם HTTP ואחד עם HTTPS עם תוכן זהה כנראה שמדובר בדף מאובטח פשוט שמקבל לינק טבעי..חבל.
על ידי
בסופו של דבר כמו שאתה יכול לעשות תנאי ולגרום לדף לא להתאנדקס אם הוא ב HTTPS כך גם אתה יכול להציג שני דברים שונים לכל אחד מהפרוטוקולים, לכן הדפים שונים.
קולות
0
על ידי <רב סרן> 10.5k צפיות
שאלה מעולה, כמו המגיב הקודם - גם אני בדיוק לפני שבוע חפרתי בנושא בגלל לקוח שנאלץ לאבטח מספר עמודים באתר. הפיתרון שכולל הפניות 301 יכול להתאים, כך גם קנוניקל. Noindex לעומת זאת, אינו מונע אובדן של קישורים המפנים לעמודים עם פרוטוקול HTTP.

בכל מקרה, במידה ומדובר בעמודים בודדים בתהליך הרכישה, הפיתרון האחרון שהזכיר עידו, על פניו נשמע הכי פשוט ומתאים. פתח סאב דומיין בשם secure.site.com (לדוגמא), בו יתבצע תהליך הרכישה והוא יהיה מאובטח וחסום לאינדוקס.

4,325 שאלות

7,355 תשובות

9,918 תגובות

19,956 משתמשים

שאלות קשורות

3 תשובות
קולות
+1
שאלה נשאלה על ידי 31/03/14 על ידי שחר 130 צפיות
1 תשובה
קולות
0
שאלה נשאלה על ידי 18/10/19 על ידי Dudi Tamir <סגן משנה> 2.4k צפיות
2 תשובות
קולות
0
1 תשובה
קולות
0
...