חדשות – AskPavel https://www.askpavel.co.il Mon, 14 Jun 2021 15:39:40 +0000 he-IL hourly 1 https://wordpress.org/?v=5.7 פייסבוק מוסיפה תכונת “Smart Crop” לעריכת הוידאו https://www.askpavel.co.il/blog/facebooks-new-smart-crop-feature https://www.askpavel.co.il/blog/facebooks-new-smart-crop-feature#respond Mon, 14 Jun 2021 13:27:54 +0000 https://www.askpavel.co.il/?p=34446 כפי שפורסם ב- socialmediatoday, פייסבוק החלה לבחון את הכלי החדש שלה של “חיתוך חכם” בחודש מרץ (2021) ועתה היא הופכת לזמינה בסטודיו.

קצת על Smart Crop

“חיתוך חכם” אומר כי התוכנה מזהה את האזורים המעניינים ביותר בווידאו והיא מספקת עריכה אוטומטית בהתאם לכך. בצורה זו היוצרים יכולים להסתמך על עריכה אוטומטית ומהירה, לחסוך זמן בעריכה ולהפיק יותר סרטונים בפחות מאמץ.

בעזרת החיתוך החכם יכולים ליוצרים ליצור גרסת 1:1 או גרסת 5:4 וכל זאת באופן אוטומטי. המערכת של פייסבוק מזהה את המרכיבים המרכזיים החשובים והיא מייעלת אותם בתהליך העריכה.

על פי פייסבוק, החיתוך החכם יבצע אופטימיזציה של הנושא הראשי התוכן וזאת תוך שמירה על התוכן העיקרי  במרכז. היוצרים יוכלו לפרסם את הסרטון שלהם ישירות דרך Creator Studio ויוכלו לבצע בחינה של הסרטון החדש שהתקבל לפני הפרסום. כמו כן, היוצרים יוכלו להשוות בין גרסאות וזאת כדי להחליט איזו מהם הם מעוניינים לפרסם.

עריכה אוטומטית גם במהלך שיחות הוידאו

טכנולוגיה דומה משמשת את פייסבוק בפורטל שיחות הווידאו. כאשר מישהו נכנס לחדש התמונה תתרחב באופן אוטומטי וכשיש אדם יחיד התמונה תצמצם. מדובר על זיהוי אובייקטים שפייסבוק משתמשת בו לצורך חיתוך אוטומטי. נראה כי הכלי יכול ליצור תוצאות מגוונות ועבור חלק מהמשתמשים מדובר על חיסכון משמעותי בזמן.

גם אלה אשר אינם בטוחים כי הם מעוניינים לבצע עריכת וידאו או עריכה אוטומטית יכולים לבצע ניסוי ולבחון את התכונה. לשם כך יש להיכנס מתוך Creator Studio אל רכיב “העלה וידאו” ולבצע את העריכה.

לקריאת הכתבה המקורית

]]>
https://www.askpavel.co.il/blog/facebooks-new-smart-crop-feature/feed 0
גוגל משיקה אינטגרציה חדשה עם WooCommerce https://www.askpavel.co.il/blog/google-launches-new-integration-with-woocommerce https://www.askpavel.co.il/blog/google-launches-new-integration-with-woocommerce#respond Thu, 10 Jun 2021 17:05:43 +0000 https://www.askpavel.co.il/?p=34443 מוקדם יותר פורסם ב- socialmediatoday כי גוגל מתכוונת להקל על קמעונאים אשר עובדים עם פלטפורמה כדוגמת WooCommerce בהשתלבות בתכונות הקניות של גוגל.

הדבר אומר שלקמעונאיים יהיה קל יותר להשתלב בפלטפורמה, במנוע החיפוש, הקניות, חיפוש התמונות וביוטיוב. כל הקמעונאים, בכל הגדלים, ימצאו דרכים קלות וטובות יותר להעלאת החשיפה. הקונים ייהנו מיותר אפשרויות בעת קבלת החלטה בנוגע לקניות שלהם.

העלאת קטלוג מוצרים לגוגל

האינטגרציה החדשה תקל על קמעונאי WooCommerce בהעלאת קטלוגים של מוצרים לגוגל. מתוך גוגל הם יוכלו ליצור רישומי מוצרים, ללא כל עלות ולהשיק קמפיינים של מודעות גוגל (Ads) וכל זאת מתוך לוח הבקרה של פלטפורמת WooCommerce.

לאחרונה גוגל שמה דגש על המסחר האלקטרוני כאשר היא מנסה להדוף את התחרות על החיפושים ולבנות מנוע חיפוש פנימי חזק ככל האפשר. רק בחודש שעבר החברה התוותה את גרף הקניות החדש שלה שהוא מודל AI משופר אשר מבין מערכת משתנה של מוצרים, מוכרים, מותגים וביקורות.

גרף הקניות מאפשר לקונים ליהנות מחוויית קנייה טובה יותר דרך הפלטפורמה. הצעד הנוכחי תואם את תפיסת המסחר האלקטרוני של החברה והנכונות להשאיר את הקונים לקבל החלטות דרך חיפוש בגוגל.

אינטגרציה דומה מוצעת גם למשתמשי Shopify, פלטפורמה שדרכה מתבצעות מעל למיליארד מכירות מדי יום. זה נראה הגיוני שגוגל תסייע למשתמשים שלה לקבל את התוצאות הרלוונטיות ביותר ואכן, זה מה שהיא עושה עכשיו והמוכרים עומדים לגלות כי האינטגרציה הופכת את החיים שלהם לפשוטים יותר.

חיפוש תמונות

גוגל מאפשרת לבצע חיפוש מוצרים על ידי תמונות וזאת בדומה לכלי שמציעה פינטרסט (Pinterest). במקביל היא גם מפתחת כלי תצוגה חדשים של AR עבור מסחר אלקטרוני. בהתחשב בכך שמדובר במנוע החיפוש הגדול ביותר, על הקמעונאים ומקדמי החנויות להתעדכן בשינויים האחרונים ובכך למקסם את החשיפה שלהם.

האינטגרציה החדשה של WooCommerce פועלת וניתן לקרוא עליה מידע מעמיק יותר גם כאן.

 

לקריאת הכתבה המקורית

]]>
https://www.askpavel.co.il/blog/google-launches-new-integration-with-woocommerce/feed 0
רוצים עוד עוקבים? אינסטגרם חושפת איך האלגוריתם שלה עובד https://www.askpavel.co.il/blog/how-instagram-works https://www.askpavel.co.il/blog/how-instagram-works#respond Wed, 09 Jun 2021 15:27:38 +0000 https://www.askpavel.co.il/?p=34424 אינסטגרם החליטה לצאת בהסבר כיצד האלגוריתם שלה עובד. על פי החברה, ישנן תפיסות מוטעות רבות והמטרה שלה היא לעשות סדר בדברים ולהסביר כיצד הטכנולוגיה שלה עובדת ואיך היא משפיעה על החוויה של המשתמשים באפליקציה. הבנת הרשת תשפיע על המשתמשים ועל התכנון שלהם כשהם באים ליצור תוכן באינסטגרם.

יותר מאשר אלגורית אחד

אינסטגרם מוסרת כי התהליכים שלה אינם מוגדרים על אלגוריתם אחד בלבד. למעשה, אין אלגוריתם שמפקח על מה שהמשתמשים עושים או לא עושים באפליקציה אלה מגוון של אלגוריתמים, שלכל אחד יש מטרה והיא לאפשר להתאים לכל גולש את החוויה האישית הטובה ביותר.

ממש כמו פייסבוק, הרשת הטמיעה אלגוריתם לאחר צמיחה במספר התכנים שעולים ברשת וכדי להציג לכל משתמש בפיד את הפוסטים על בסיס מה שהכי חשוב עבורו. המיקוד של האלגוריתם הוא על Reels ו-Explore כשהוא משתמש באותות מפתח המשתנים בהתאם לאלמנט המפורסם.

באינסטגרם ישנם אלפי אותו שנקלטים במערכות כשהאינדיקטורים העיקריים בפיד ובסטורי נעשים לפי סדר החשיבות הבא:

 • מידע על הפוסט – אלו אותו לגבי מידת הפופולאריות של תוכן הפוסט ובכלל זה בחינה כמה אנשים אהבו אותו, מתי הוא פורסם, מה אורך הסרטון והאם צורך מידע על המיקום.
 • מידע על המפרסם –המידע על המפרסם עוזר לאינסטגרם להעריך האם התוכן יעניין את המשתמש ובכלל זה נבחנת גם ההתקשרות בין המשתמש למפרסם בשבועות האחרונים.
 • הפעילות של המשתמש – המידע על הפעילות של המשתמש עוזר לאינסטגרם לקבוע מה יכול לעניין אותו באותו הרגע ובכלל זה פוסטים שהמשתמש אהב והגיב עליהם.
 • היסטוריה – האינטראקציה של המשתמש עם משתמשים אחרים נותנת לאינסטגרם אותות עד כמה הוא מעוניין לראות עוד פוסטים ממנו.
 • סוג התוכן האהוב – האלגוריתם מזהה מה סוג התוכן האהוב על המשתמש ובהתאם חושף אותו לתכנים מסוג דומה.

כל האלמנטים הללו חלים על העדכון הראשי, הסטורי ולכן כדאי להתמקד בשני אלה כדי להרחיב את טווח ההגעה באינסטגרם.

חמשת האינטראקציות שאינסטגרם בוחנת

אינסטגרם בוחנת את ההיסטוריה של המשתמש כשהיא מתמקדת בחמישה סוגים של אינטראקציות:

 • זמן – כמה זמן המשתמש מתעכב על כל פוסט
 • תגובה – על אילו פוסטים הוא מגיב
 • אהבה – אילו פוסטים הוא אוהב
 • שמירה – מהם הפוסטים שנשמרו על ידי המשתמש
 • פרופיל – אילו פוסטים גרמו למשתמש ללחוץ על הפרופיל של המפרסם

כיצד המידע יכול להשפיע על המשתמשים?

משתמשים אשר רוצים להגדיל את כמות העוקבים באינסטגרם ולגיע לקהל רחב צריכים להבין כיצד פועל האלגוריתם ומה גורם לחשיפת הפוסטים. שימוש בהאשטגים עוזר לאלו אשר מחפשים נושאים מסוימים. שימוש בכל הכלים של אינסטגרם עוזר להיחשף למשתמשים אשר מתחברים לכל אחד מהם (כי כל אחד מעדיף סוג תוכן שונה).

העלאת האינגייג’מנט ובו מתן תמריץ לתגובה, שמירת הפוסטים וכניסה לפרופיל, יכולים להשפיע לטובה על החשיפה כיוון שהאלגוריתם בוחן את הפופולאריות של הפוסט בקטגוריות השונות הללו.  באופן כללי, מומלץ לנסות להבין את הקהל, לעשות יותר ממה שכבר עובד ולהפחית את הפעילויות שלא מובילות לתגובות. כל זאת כדי להוביל למקסם את התוצאות ולייעל את ההשקעה האישית ברשת.

לקריאת הכתבה המקורית

]]>
https://www.askpavel.co.il/blog/how-instagram-works/feed 0
צפו לעדכון ליבה נוסף של גוגל בחודש יולי https://www.askpavel.co.il/blog/google-june-2021-core-update https://www.askpavel.co.il/blog/google-june-2021-core-update#respond Tue, 08 Jun 2021 15:30:23 +0000 https://www.askpavel.co.il/?p=34419 רק אתמול סיפרנו לכם כאן כי גוגל הוציאה עדכון הנוגע לבחינת מהירות האתר. עתה אנחנו מעדכנים כי ב-searchengineland פורסם שעלינו לצפות לעדכון משמעותי גם בחודש יולי הקרוב.

היסטוריית העדכונים של גוגל

לאורך השנים עדכנה גוגל את האלגוריתם אחת למספר חודשים. למעשה, עברה כחצי שנה מאז העדכון המשמעותי האחרון (שהיה בדצמבר 2020). העדכון שלפניו התרחש שבעה חודשים וכך הלאה. הפעם, הצפי הוא לעדכון נוסף בעוד כחודש בלבד.

כתוצאה מעדכוני האלגוריתם של גוגל הדירוג של האתר והתוכן יכול לעלות, לרדת או להישאב יציב כפי שהוא. עם זאת, יתכן כי אלו שהושפעו מהעדכון המרכזי הנוכחי (של חודש יוני), יחוו השפעה נוספת בתוך חודש בלבד. גוגל אומרת כי רוב האתרים לא ישימו לב לעדכונים, אך סביר להניח כי אנשי SEO יראו שינויים רבים בתוצאות החיפוש.

כיצד נכון להגיב לשינויי הליבה הנוכחיים

שינויי הליבה של חודש יוני יכולים להשפיע על אתרים שונים ואלו יכולים להשתנות שוב בחודש יולי. כמו כן, לדברי החברה, משך העדכון הוא כשבוע עד שבועיים ולכן יתכן שהשינויים באתרים השונים עוד לא מורגשים אך יורגשו בקרוב. מבחינת גוגל, העדכון הנוכחי והבא ישפיע באופן גלובלי על האתרים בכל השפות.

גוגל אומרת כי אלו שנפגעו צריכים להמתין ולא למהר לבצע שינויים. ההשפעה של העדכונים הנוכחיים לא בהכרח אומרת שמשהו אינו תקין בדפי האתר וכי את השינוי הגדול יראו רוב האתרים רק בסיום העדכון הקרוב.

עדכוני ליבה יוצאים לאחר שגוגל מקבלת שאילתות מכל רחבי העולם. החברה שואפת לשפר את מנוע החיפוש כל הזמן כך שהוא יישאר תחרותי וישרת את כל המשתמשים. זו גם הסיבה לכך שגוגל לא חושפת את כל הפרטים על כל העדכונים אלא יוצאת עם עדכוני ליבה בלבד.

הפעם, גוגל יוצאת עם שני עדכונים שונים במרווח של חודש בלבד. הסיבה לכך היא שחלק מהעדכונים עדיין לא מוכנים לשחרור ולכן החברה העדיפה לצאת עם אלו שכבר מוכנים ולחלק את העדכון לשני חלקים. כתוצאה מכך, יתכן שחלק מהתכנים שנראים בהם שינויים יעברו שינוי נוסף בתוך חודש בלבד.

לקריאת הכתבה המקורית

]]>
https://www.askpavel.co.il/blog/google-june-2021-core-update/feed 0
ציוני המהירות מתעדכנים עם Lighthouse 8.0 https://www.askpavel.co.il/blog/lighthouse-8-0 https://www.askpavel.co.il/blog/lighthouse-8-0#respond Mon, 07 Jun 2021 14:06:14 +0000 https://www.askpavel.co.il/?p=34389 כפי שפורסם מוקדם יותר ב-searchenginejournal היום שחררה גוגל עדכון ל-Lighthouse 8.0 ואחד השינויים החשובים ביותר הוא משקל מדדי המהירות השונים. ההערכות הן כי השינויים הנוכחיים יקלו על אתרים רבים בהשגת ציון מהירות גבוה יותר.

גוגל Lighthouse 8.0

Lighthouse הוא כלי אשר מסייע לבעלי אתרים, מפתחים ומקדמים, למדוד את מהירות העמודים וערכים אחרים אשר קשורים לקידום ונגישות האתר. ה-Lighthouse מפעיל את הכלי PageSpeed ​​Insights והוא נשלח ככלי מפתח בכרום.

הגרסה החדשה של Lighthouse 8.0 תישלח דרך Chrome93 אך היא זמינה גם דרך PageSpeed ​​Insights. אלו השינויים החדשים שנכנסו ושמשפיעים על ציון הביצועים:

 • ציון זמן החסימה הכולל (TBT) – החמיר
 • ציון התוכן הראשון (FCP) – החמיר
 • ציון הפריסה המצטברת (CLS) – הוקל

 כיצד הציונים ישפיעו על האתרים?

כ-20% מהאתרים צפויים להראות ירידה של עד 5 נקודות וכ-20% צפויים שלא לראות שינויים בכלל. על פי ההערכות של גוגל, כ-60% מהאתרים יחוו שינוי חיובי, מחצית מתוכם יחוו שיפור מתון ומחצית שיפור משמעותי של 5 נקודות ומעלה. החברה מעריכה כי יהיו יותר מרוויחים ממפסידים בעקבות Lighthouse 8.0.

הירידות הגדולות אותן יחוו חלק מהאתרים נובעות מהחמרה של ציוני TBT ועליה במשקלו מבחינת המדד הכללי, גבוה יותר. השיפורים הגדולים ביותר נובעים גם הם משינויי TBT בזנב ארוך ומ-CLS שגם הוא מקבל משקל גבוה. עם זאת, השינוי הנוכחי אינו חד מדי וזאת כדי להימנע מהשפעות קיצוניות.

Lighthouse 8.0 יהיה זמין ב-Chrome93 ומתוכנן להישלח ב-31 באוגוסט 2021 וניתן להתעדכן כאן בכל הפרטים הטכניים כפי שפורסמו על ידי גוגל.

לקריאת הכתבה המקורית

 

]]>
https://www.askpavel.co.il/blog/lighthouse-8-0/feed 0
גוגל ממליצה לשים תוכן ייחודי בראש העמוד לפני הגלילה https://www.askpavel.co.il/blog/unique-content-above-the-fold https://www.askpavel.co.il/blog/unique-content-above-the-fold#respond Sun, 06 Jun 2021 12:47:02 +0000 https://www.askpavel.co.il/?p=34380 בשידור אשר נערך ב-4 ליוני, 2021, ענה מולר לשאלת גולש שעסקה בחזרה של תוכן Above the fold בדפים רבים באתר. ג’יימסון סנסון, בעל אתר עם כוונה לחדש את הבלוג שלו, העלה את השאלה בנוגע לחזרה של הכותרות, הטקסט וסט הקישורים בכל דפי הנושא. מולר הגיב לשאלתו וזו פורסמה ב-Searchenginejournal.

עד כמה חשוב שהתוכן באזור Above the fold יהיה ייחודי לכל עמוד

התוכן באזור Above the fold, האזור שרואים כשנוחתים בראש העמוד לפני שמתחילים לגלול, הוא המפגש הראשון של הגולש עם התוכן. המונח מגיע מעולם העיתונאות כאשר אלו נמכרו כשהם מקופלים והחלק העליון הוא שמשך את תשומת לב הלקוחות והיה הגורם המשמעותי בהצלחת המכירות. מסתבר שכשהדבר נוגע לאתרי אינטרנט, גם גוגל רואה חשיבות לכך שיהיה תוכן ייחודי כלשהו באזור זה בכל דף.

לצד החשיבות של מה שמופיע באזור הזה, מולר מציין כי אי אפשר שכל התוכן יהיה ייחודי. זה בסדר שתהיה אותה יחידת HERO כללית בראש העמוד, שהתפריט יהיה זהה והבאנר או אלמנטים אחרים יהיו זהים בכל העמודים, כל עוד אלו מאוזנים עם תוכן שלא מופיע במקומות אחרים באתר.

בתהליך כתיבת תוכן לאתר, בעלי אתרים צריכים לשאוף להצבת תוכן ייחודי באזור Above the fold ככל שהדבר מתאפשר. מולר ציין כי לגוגל חשוב שתהיה כמות מסוימת של תוכן ייחודי באזור אסטרטגי זה. זו יכולה להיות כותרת שמתארת את מה שנמצא בדף, אך עדיף שיהיה יותר מכך ואם ישנה מגבלת תוכן בשל עיצוב האתר יש לשאוף לתוכן שימושי למטרת דירוג.

גוגל מחשיבה גם את תגובות הגולשים

גוגל סורקת את עמודי האתר ומתייחסת למה שנמצא ב-Above the fold, אך זה לא הדבר היחיד שהיא בוחנת. חשוב לה לדעת גם איך הגולשים מגיבים לדף. השאלה שבעלי האתרים צריכים לשאול היא האם הגולש שיתקל בתוכן ימצא אותו כמעניין או לא.

אין להסתמך רק על הדרך בה גוגל מבצעת את סריקת האתרים אלא לבחון כיצד הגולשים מגיבים אליהם. מולר אומר שאמנם זו אינה נקודת מבט של SEO אך תמיד חשוב לדעתו לבדוק מה קורה בפועל עם המשתמשים באתר. יתכן שהם יסתפקו בתוכן מינימלי ב-Above the fold, אך יתכן שיצטרכו יותר מכך כדי להמשיך לקרוא.

החלק בהנגאוט שבו ג׳ון מולר מתייחס לעניין:

לקריאת הכתבה המקורית

]]>
https://www.askpavel.co.il/blog/unique-content-above-the-fold/feed 0
פייסבוק משפרת את המסנג’ר של אינסטגרם https://www.askpavel.co.il/blog/facebook-opens-up-messenger-api-for-instagram https://www.askpavel.co.il/blog/facebook-opens-up-messenger-api-for-instagram#respond Thu, 03 Jun 2021 14:06:07 +0000 https://www.askpavel.co.il/?p=34376 כפי שפורסם ב-socialmediatoday, פיסיבוק הכריזה אתמול (02 ביוני 2021) על הרחבת ממשק ה-API של מסנג’ר גם לאינסטגרם כך שעסקים יוכלו להזין את ההודעות שלהם ב-Instagram Direct לתוך פלטפורמת ה-CRM שלהם ובכך לייעל את ניהול התגובות.

ממשק API באינסטגרם

חברת פייסבוק מסרה כי היא החלה כבר בחודש אוקטובר (2020) בבדיקת בטא של ממשק ה-API של מסנג’ר לאינסטגרם. הבדיקה נעשתה בשיתוף עסקים שנבחרו בסדרי גודל שונים כשאלו קיבלו כלים חדשים לניהול תקשורת הלקוחות באינסטגרם. לאחר בדיקת בטא מוצלחת החברה החליטה להרחיב את תכונות ה-API החדשות כך שעסקים יוכלו לשלב הודעות באינסטגרם בעזרת יישומים שהם מעדיפים. היישומים והתהליכים החדשים יאפשרו להם לנהל שיחות משמעויות, לספק שירות לקוחות, להגדיל את שביעות הרצון של הלקוחות ולהגביר את המכירות.

ישנם עסקים שכבר התחילו לשלב את הפונקציות החדשות ובצורה זו נהנות מדרכים נוספות ליצירת תגובות. פייסבוק מאמינה כי האינטגרציה החדשה תייעל את ניהול תהליכי העבודה בכל הנוגע להעברת הודעות ותבטיח כי הודעות מפלטפורמות שונות יגיעו לנקודה אחת.

בבדיקת הבטא שנעשתה השתמשה חברת Kiehl’s ממלזיה ב-API ובכך היא הגדילה את התגובתיות מול הקהל ויצרה משימות בתוך צוות העבודה. החברה הרחיבה את שירות הלקוחות דרך נקודות שימוש שונות בפלטפורמה לרבות עדכוני אינסטרגם, סטורי ואזכורים וזאת כדי להקל על המעקב אחר האנשים שהגיבו ויצירת תגובות לצורך הובילה למכירה. הצעדים הללו הובילו לשיעורי המרה של 20% מהתקשורת עם הלקוחות.

יתרון עבור חברות גדולות אך גם עסקים קטנים ובינוניים

חברות גדולות ירוויחו מהממשק החדש. הן יוכלו לנהל את האינטראקציה מול הקהל בצורה חכמה ויעילה. לצד זאת גם עסקים קטנים ובינוניים ללא צוותי ניהול יוכלו להרוויח מהשינוי. המעקב אחר הפעילות מול הקהל תבטיח תקשורת רציפה.

המסחר האלקטרוני ממשיך לעלות ולכן התקשורת והעברת מסרים בזמינות גבוהה מכל פלטפורמה, הופכת להיות חשובה עוד יותר. היכולת לתת לאנשים עוד דרכים ליצור קשר באמצעות הפלטפורמות שהם הכי אוהבים לבלות בהם, צריכה להיות על הרדאר של המותגים. שיפור דרכי התקשורת יכול להוביל ליתרונות יעילים וממושכים בטווח הארוך.

ממשק ה-API החדש של מסנג’ר לאינסטגרם זמין כעת לכל המפתחים וההרחבה לחשבונות העסקיים תתבצע בהדרגה.

לקריאת הכתבה המקורית

]]>
https://www.askpavel.co.il/blog/facebook-opens-up-messenger-api-for-instagram/feed 0
טוויטר משיקה ניסוי ל״מודעות צי״: פורמט מודעות אנכיות במסך מלא https://www.askpavel.co.il/blog/twitter-fleet-ads https://www.askpavel.co.il/blog/twitter-fleet-ads#respond Wed, 02 Jun 2021 13:08:50 +0000 https://www.askpavel.co.il/?p=34344 לאחר שהחברה השיקה בחודש נובמבר את ה-Fleets בכל העולם ובכך נתנה למשתמשים בטוויטר דרך חדשה וקצרה להצטרפות לשיחות ושיתוף ברעיונות. המשתמשים יכולים להוסיף תוכן, להגיב לציוצים, תמונות, סרטונים ולהתאים את ה-Fleet שלה באופן אישי עם רקעים שונים, מדבקות ואפשרויות טקסט.

החברה ממשיכה לפתח דרכים נוספות שיאפשרו למשתמשים להתחבר זה לזה ולתקשר דרך הפלטפורמה. טוויטר אומרת כי היא כל הזמן חושבת כיצד תוכל להרחיב את הפורמטים החדשים ואילו פונקציות ישפרו את הפעילות של המפרסמים והשותפים.

החל מאתמול משיקה טוויטר ניסוי חדש בשם מודעות צי, פורמט למודעות אנכיות במסך מלא. הפורמט מדמה את שלטי החוצות שיופיעו בין שיתופים אחרים של תמונות ווידאו. המודעות יקשרו בין המסר של המותג לבין חיי היום יום.

מודעות צי יחייבו את המותגים להיות יצירתיים כיוון שהן יוצגו בפיד בצורה מלאה וכחלק מתצוגת חיי היום יום. זה הזמן לשתף ברגעים חמים ומרגשים מהמותג.

מתחילים את הניסוי בארצות הברית

טוויטר מסרה כי היא שמחה לשתף פעולה עם מספר מפרסמים שלוקחים חלק בניסוי. החל מאתמול המודעות יהיו גלויות לקבוצה מוגבלת של משתמשים מארה”ב, גם ב-iOS וגם באנדרואיד.

המודעות יתמכו בתמונות 9:16 ובווידאו של עד 30 שניות. מותגים יוכלו להוסיף קריאה לפעולה של “החלקה למעלה”. המפרסמים יקבלו מדדי מעקב סטנדרטיים של המודעות ובכלל זה מספר חשיפות, ביקורים בפרופיל, קליקים, ביקורים באתר ועוד. במקרה של מודעות וידאו המפרסמים יקבלו מידע על צפיות בסרטון, השלמת צפיה, דיווחים רבעוניים ועוד.

טוויטר מתכוונת לעקוב אחר הביצועים של המודעות האנכיות במסך מלא כדי להבין כיצד הגולשים מגיבים אליו. החברה אמרה כי היא מאמינה כי מודעות לא אמורות להיות פולשניות והן צריכות להביא ערך לאנשים. לכן, היא תמשיך ללמוד על תגובות הגולשים ועל האופן בו הם מרגישים מול המודעות החדשות.

לקריאת הכתבה המקורית

]]>
https://www.askpavel.co.il/blog/twitter-fleet-ads/feed 0
גוגל מבהירים אם מותר ליצור תוכן חדש באמצעות גוגל טרנסלייט https://www.askpavel.co.il/blog/using-google-translate-to-autogenerate-content https://www.askpavel.co.il/blog/using-google-translate-to-autogenerate-content#respond Tue, 01 Jun 2021 18:10:42 +0000 https://www.askpavel.co.il/?p=34243 השאלה הראשונה אליה התייחס מולר היא האם תוכן שנוצר באמצעות גוגל טרסלייט נחשב לתוכן כפול. השאלה עלתה על ידי משתמש שהתעניין בהמרת האתר שלו באנגלית לשפה הגרמנית. בתגובה לשאלה זו אמר מולר כי במידה ומדובר על תוכן מתורגם – לא מדובר על תוכן כפול. כלומר, גוגל לא יתפוס את התוכן כמועתק וזאת כיוון שלכל שפה יש מילים שונות ולכן התוכן אחר מזה המקורי.

לצד זאת התייחס מולר לנושא איכות התוכן. אם המשתמש בוחר בכלי תרגום אוטומטי ופשוט מתרגם בעזרתו את כל האתר, ככל הנראה איכות התוכן תהיה נמוכה ואז גוגל עשוי לזהות שישנה בעיה באתר. לעומת זאת אם נעשית עבודה על התוכן שמובילה ליצירת גרסה טובה יותר שלו (מאשר תרגום שנעשה על ידי התוכנה), אז זה בסדר גמור ובנוסף, התוכן לא ייחשב לתוכן כפול.

מולר מציע להתייחס אל יצירת התוכן האוטומטי (בעזרת תוכנות תרגום) כנושא שיש לבחון לעומק ואמר: “אני מתאר לעצמי שלאורך הזמן כלי התרגום ישתפרו כך שהם יעבדו טוב יותר. נכון לרגע זה, שימוש בתוכנות ליצירת תוכן באופן אוטומטי, מנקודת מבט איכותית, הוא בעייתי”. עוד הוא הוסיף: “תוכן שנוצר באופן אוטומטי על ידי תוכנה עלול להיתפס כירוד ואנחנו (גוגל) יכולים למנוע את האינדוקס שלו”.

גוגל מנסה להתנהג כמו עוד גולש

בהמשך הדיון על התוכן הסביר מולר כי הוא חושב שתרגום באמצעות גוגל טרנסלייט יכול להיות התחלה טובה אבל צריך להביא בחשבון את היבט האיכות. יש לשאול איזה תוכן אנחנו, הגולשים היינו רוצים לקרוא וליצור תוכן מתאים. אפשר להשתמש בתוכנות תרגום ואז לעבור על התוכן וליצור אותו מחדש, אך לחשוב כל הזמן איך המשתמש ירגיש אל מול התוכן.

ברגע שהמשתמש (גולש) נתקל בתוכן באיכות ירודה הוא עוזב את האתר. אם הגולש לא סומך על האתר אליו הוא הגיע אז גם גוגל לא יסמוך עליו. מכאן, מציע מולר שלא להתבסס על גוגל טרנסלייט כדי ליצור תוכן בשפות שונות.

על פי מולר, תרגום של גוגל טרנסלייט עובד מצוין לתקשורת, אך הוא לא תרגום מושלם והוא עשוי להיות מגושם. הרעיון של שימוש בכלי אוטומטי יכול להיות טוב, אם מצליחים להתגבר על בעיית איכות התוכן ובעצם עוברים עליו שוב בצורה מקצועית.

לקריאת הכתבה המקורית

]]>
https://www.askpavel.co.il/blog/using-google-translate-to-autogenerate-content/feed 0
טוויטר מבצעת בדיקה לשינוי כרטיסיית “על אודות” https://www.askpavel.co.il/blog/twitter-is-testing-a-new-about-tab https://www.askpavel.co.il/blog/twitter-is-testing-a-new-about-tab#respond Mon, 31 May 2021 14:12:05 +0000 https://www.askpavel.co.il/?p=34239 כפי שפורסם ב-socialmediatoday, טוויטר בודקת את האפשרות לשנות את כרטיסיית העל אודות הנוכחית שלה. המטרה היא להרחיב את המידע על המשתמש עם אפשרות להוסיף שדות, מידע וקישורים. בין היתר יוכלו המשתמשים להוסיף לינקים לפודקאסט, לניוזלטר ותכנים נוספים.

הגברת השקיפות ודגש על איכות התוכן

טוויטר מתמקדת בהגברת השקיפות ושיפור הקשר האישית דרך האפשרות לתת פרטים אישיים נוספים. הרשת החברתית הודיעה כי היא לא נותנת לאנשים מספיק דרכים להביע את עצמם והרעיון של הוספת מידע ישפר את החיבור בין המשתמשים וידריך אותם אחר מי לעקוב ועם מי לתקשר.

בנוסף לכך השינוי יוסיף גם שדה של “חשבון מאושר” אשר יכול להיות יעיל מאד. היכולת להציג את האישור של החשבון אומר למעשה כי החשבון אומר על ידי טוויטר, באמצעות דוא”ל או בטלפון. זהו אות משמעותי אשר יכול לעזור בבניית אמון או לפחות להפחית את החשש מהתנהלות מול בוט.

הצגת אישור החשבון יכול לספק תחושת אמון מול הפרופיל, מה שיכול לשמש כאמצעי לבירור מקורות מידע ולהפחית את ההתפשטות של הפצת המידע השגוי או הגברה של מסרים שונים על ידי בוט. זהו כלי חשוב אשר יכול לשנות את התחושה של המשתמשים כשהם באים באינטראקציות שונות ברשת.

האם השינוי ישיג את המטרה?

אם השינוי אותו בודקת טוויטר אכן ייטמע ברשת יותר משתמשים יוכלו להרגיש ביטחון מול הפרופילים השונים. עם זאת, הדבר ידרוש מהם לעשות בדיקה מול מי הם מתקשרים על ידי כניסה לפרופיל ולא בטוח שהדבר רלוונטי כאשר מדובר בדיונים סוערים.

ההשפעה שיכולה להיות לשינוי כרטיסיית על אודות יכולה להיות מעניינת כאשר יתכן ויהיה שיפור בהצגת הפרופילים והשלכות נוספות. יש לציין כי העדכון נמצא בבדיקה, ללא לוח זמנים להשקה, אך ללא כל ספק מדובר בשינוי מצד הרשת החברתית.

לקריאת הכתבה המקורית

]]>
https://www.askpavel.co.il/blog/twitter-is-testing-a-new-about-tab/feed 0