כך שינוי מיקום אחסון האתר משפיע על SEO

מיטל אור
בשיחה עם ג'ון מולר מגוגל עלתה השאלה האם שינוי מיקום אירוח האתר יכול להשפיע על הביצועים שלו בתוצאות החיפוש. השאלה המדויקת יותר נגעה למיקום אחסון האתר, למשל אתר אוסטרלי אשר מעביר את האחסון לארה"ב.
כך שינוי מיקום אחסון האתר משפיע על SEO

על פי ג׳ון מולר, גוגל מתייחסת לשינוי מיקום האירוח של האתר ואפשר לצפות למספר שינויים בעקבות הפעולה. בתחילה, גוגל תאט את הסריקה וזהו השינוי הגדול ביותר שאפשר להבחין בו בתחילת הדרך. הדבר נעשה כדי לוודא שגוגל לא תגרום לבעיות בשל סריקת האתר בתדירות גבוהה מדי.

קצב הסריקה יחזור לעצמו ברגע שגוגל תוודא כי אין כל בעיות באתר ובשינוי שנעשה. מולר הוסיף כי האטה בקצב הסריקה תקרה בכל מקרה של שינוי מיקום האחסון, בין אם הוא באותו המקום (למשל אוסטרליה לאתר אוסטרלי) ובין אם המקום המארח נמצא באזור שונה.

גוגל פועלת בזהירות

על פי ג׳ון מולר, ככל שהדבר נוגע להעברת אירוח, יתכן שייראו שינויים של קצב הסריקה וזאת כיוון שגוגל פועלת בזהירות ורוצה לוודא שהיא לא גורמת לבעיות. האטת הסריקה היא אוטומטית והשינוי הוא אמצעי זהירות. ברגע שהמערכות ירגישו כי אין כל בעיה לחזור לקצב הסריקה הרגיל, הוא יחזור לעצמו. קצב הזחילה לא קשור לסוג שינוי האירוח והוא יקרה בין אם נעשה שינוי בספק ובין אם בין מדינות מארחות.

זמן טעינת האתר עשוי להיות מושפע וכמובן שהמשתמשים יוכלו להרגיש את השינוי. עבור גולשים אשר מתגוררים במקום מרוחק מהמקום בו מתארח האתר, החוויה עשויה להיות איטית באופן משמעותי. התוצאה עשויה להיות השפעה על גורמי דירוג המהירות וחווית הדף.

לצפייה בתשובתו של ג׳ון מולר

חשיבות קרבת האחסון למשתמשים

על פי ג׳ון מולר, שינוי האחסון יכול להשפיע מבחינה גיאוגרפית כאשר ככל שהגולשים מרוחקים יותר ממקום האחסון כך יתכן וטעינת האתר תהיה איטית יותר. הדבר יכול להיות משמעותי לחוויית המשתמש ולכן גם להשפיע על דירוג האתר ברשת.

אחד הפתרונות האפשריים הוא אירוח של האתר במספר מקומות בו זמנית. כדי למנוע את האפשרות שזמן טעינת האתר יושפע לרגע, אפשר לשקול אירוח במספר שרתים הנמצאים במקומות שונים.

מולר התייחס בתגובתו גם להשפעה של האחסון על המיקוד הגיאוגרפי ואמר כי על מנת למקד את המשתמשים במיקום מסוים יש להשתמש בדומיין ברמה העליונה של קוד המדינה וכי למיקום האירוח יש השפעה זמנית בלבד על הסריקה וכי היא לא משפיעה על המיקוד הגיאוגרפי.

שתפו:
נכתב על ידי
מיטל אור, בעלת חברת כתיבת תוכן באנגלית ובעברית. שמה אנשים לפני העסק ועוזרת לעסק להתבטא הכי טוב ברשת.
0 0 הצבעות
קלות השימוש
0 0 הצבעות
פיצ'רים ופונקציונליות
0 0 הצבעות
תמיכה טכנית
0 0 הצבעות
תמורה לכסף
הרשמו
הודע על
guest

0 תגובות
פידבקים מוטבעים
צפייה בכל התגובות
עומר לייבנזון
63
קידום אתרים
עומר לייבנזון
103
ווב אנליטיקס
עומר לייבנזון
89
מדיה חברתית
עומר לייבנזון
101
מדיה חברתית
עומר לייבנזון
165
קידום אתרים
יורם ליכטנשטיין
103091
תוכן וקופירייטינג
שי משען
98654
פרסום באינטרנט
דוד כהן
97501
מדיה חברתית
דפנה בן יהושע
76591
קידום אתרים
קבלו למייל סיכום שבועי על כל מה שחם בדיגיטל

הצטרפו לקהילה של 15,000+ אנשי שיווק, דיגיטל ובעלי עסקים והישארו מעודכנים בכל הטרנדים והטכניקות שיעזרו לכם להביא תוצאות.

0
נשמח לשמוע את דעתך, נודה לתגובהx
שיווק דיגיטלי שמביא תוצאות.
לוגו דייסון

189%

יחס המרה למודעות

לוגו איסתא

424%

הכנסות מהאתר

לוגו קפה עלית

139%

מבקרים חדשים באתר

לוגו נקסט

258%

רכישות אורגניות

לוגו קפה עלית
139%

מבקרים חדשים

לוגו דייסון
189%

יחס המרה למודעות

לוגו איסתא
424%

הכנסות מהאתר

שיווק דיגיטלי שמביא תוצאות.