» חדשות קידום אתרים http://www.askpavel.co.il Tue, 21 Feb 2017 08:00:11 +0000 he-IL hourly 1 http://wordpress.org/?v=4.3 גוגל בוחנת שיטה חדשה לדיווח על הצעות פוגעניות של ההשלמה האוטומטית http://www.askpavel.co.il/blog/google-reporting-offensive-autocomplete http://www.askpavel.co.il/blog/google-reporting-offensive-autocomplete#comments Sun, 12 Feb 2017 13:09:33 +0000 http://www.askpavel.co.il/?p=12771 לידיעה המקורית ב-Search Engine Land השלמה אוטומטית של טקסט היא טכנולוגיה יעילה מחד ובעלת פוטנציאל להסתבכות רצינית מאידך. לכל אחד מאיתנו יצא להתחיל חיפוש תמים בגוגל רק כדי שפונקציית ההשלמה האוטומטית של מנוע החיפוש, ה-Autocomplete, תציע לנו להשלים אותו לצירוף מילים מוזר במקרה הטוב ומזעזע במקרה הרע. אך כעת גוגל בוחנת דרך חדשה ופשוטה יותר ...

הפוסט גוגל בוחנת שיטה חדשה לדיווח על הצעות פוגעניות של ההשלמה האוטומטית הופיע ראשון בבלוג

]]>
לידיעה המקורית ב-Search Engine Land

השלמה אוטומטית של טקסט היא טכנולוגיה יעילה מחד ובעלת פוטנציאל להסתבכות רצינית מאידך. לכל אחד מאיתנו יצא להתחיל חיפוש תמים בגוגל רק כדי שפונקציית ההשלמה האוטומטית של מנוע החיפוש, ה-Autocomplete, תציע לנו להשלים אותו לצירוף מילים מוזר במקרה הטוב ומזעזע במקרה הרע.

אך כעת גוגל בוחנת דרך חדשה ופשוטה יותר בה גולשים יוכלו לדווח על הצעות פוגעניות בהן הם נתקלים ב-Autocomplete. ביום חמישי האחרון, ה-9/2, אתר Search Engine Land דיווח כי החברה מבצעת את הבדיקה בקרב קבוצה מצומצמת של משתמשי גוגל, במטרה לשחרר אותה לכל המשתמשים בעולם בקרוב.

לדווח כבר תוך כדי החיפוש

האופציה לדיווח תופיע כנראה ישר מתחת לשדה החיפוש, כפי שניתן לראות בתמונה ששיתפה גוגל – שימו לב למילים "Report offensive query" מצד ימין למטה:

google-autocomplete-report-offense

לדברי גוגל, לא בטוח שהגרסה הסופית תיראה כך, אבל ניתן להבין מהתמונה את הרעיון הכללי.

המהלך הזה מגיע מעט אחרי שבדצמבר האחרון כתבה ב-Observer (שקיבלה מאז קרוב ל-87,000 שיתופים) חשפה שה-Autocomplete מציע את ההשלמות הפוגעניות הבאות:
are Jews evil
are women evil
are Muslims bad
ואף מפנה את הגולשים אל אתרים המסיתים נגד הקבוצות האמורות או אתרי תוכן כוזב (false content) כפי שניתן לראות בתוצאות הראשונות שמוצגות בחיפוש, בצילום המסך מהכתבה:

are women evil results
בעקבות החשיפה גוגל מיהרה להסיר חלק מהצעות אלה מההשלמה האוטומטית והצהירה שהתוצאות לא משקפות את דעותיה ואמונותיה של החברה, אשר מקפידה לשים דגש על מגוון של דעות, רעיונות ותרבויות. עוד אמרה אז כי היא עושה כמיטב יכולתה למנוע את הופעתם של ביטויים פוגעניים כדוגמת פורנוגרפיה ומילות שנאה, באמצעות שיפור מתמיד של האלגוריתם.

גוגל: אנחנו מנסים להציף יותר תוכן איכותי ואמין ברשת

זה לא שעד כה לא היה ניתן לדווח על הצעות פוגעניות של ההשלמה האוטומטית, אך התהליך היה מסובך יותר ודרש נבירה בעמודי התמיכה של גוגל עד להגעה אל טופס הדיווח. השיטה החדשה תהפוך את האפשרות לדווח לבולטת לעין ומיידית, מה שסביר להניח שיוביל למספר גבוה יותר של דיווחים.

דובר של גוגל אימת את הדברים בהצהרה ששיתף עם Search Engine Land:

"ההצעות של Autocomplete מבוססות על חיפושים קודמים של משתמשים מרחבי העולם. המשמעות של כך היא שלעתים הביטויים המופיעים בהצעות הם לא צפויים או פוגעניים. בימים אלה אנחנו עובדים על שיפורים באלגוריתם שלנו שיעזרו להציף יותר תוכן איכותי ואמין ברשת. בנוסף, אנחנו מבצעים ניסיונות עם פיצ'ר חדש שמאפשר לאנשים לדווח על הצעות פוגעניות שעולות בחיפוש. אנחנו עובדים על הכנסת משוב כזה לאלגוריתמים שלנו, ואנחנו מקווים לשחרר אותו בצורה רחבה יותר עם הזמן. ה-Autocomplete אינו מדע מדויק ואנחנו עובדים כל העת על מנת לשפרו."

מהלך חכם או מיותר?

ועכשיו הבמה שלכם. מה אתם חושבים על המהלך הזה של גוגל? האם בכלל יש טעם להיאבק בכל הביטויים הפוגעניים שצצים – הרי 15 אחוזים מהחיפושים בגוגל מדי יום הם חדשים לחלוטין? או להיפך, דווקא בגלל שגוגל הפכה לגורם משמעותי כל כך בחיינו אליו אנחנו פונים בכל שאלה ועושים בו הרבה שימושים מעבר לכך – עליה לגלות אחריות ולעשות את מירב המאמצים למנוע מקרים כאלה? שתפו אותנו בתגובות!

הפוסט גוגל בוחנת שיטה חדשה לדיווח על הצעות פוגעניות של ההשלמה האוטומטית הופיע ראשון בבלוג

]]>
http://www.askpavel.co.il/blog/google-reporting-offensive-autocomplete/feed 2
גוגל מתחילה להעניש אתרים שמציגים הודעות פופ-אפ פולשניות במובייל http://www.askpavel.co.il/blog/google-penalty-for-mobile-intrusive-interstitials http://www.askpavel.co.il/blog/google-penalty-for-mobile-intrusive-interstitials#comments Thu, 12 Jan 2017 15:36:54 +0000 http://www.askpavel.co.il/?p=12596 לידיעה המקורית ב-Search Engine Land האם בקרוב נפסיק לראות בסמארטפון הודעות פופ-אפ מרגיזות שמשתלטות על כל המסך? אם זה תלוי בגוגל, כנראה שכן. ביום שלישי השבוע אישרה החברה באופן רשמי שהיא התחילה להפעיל ענישה על אתרים שמציגים הודעות פופ-אפ מהסוג הזה ברגע שנכנסים אליהם. גם ג'ון מולר וגארי אילייס (אנליסטים בכירים בצוות Webmaster Trends בגוגל) אישרו ...

הפוסט גוגל מתחילה להעניש אתרים שמציגים הודעות פופ-אפ פולשניות במובייל הופיע ראשון בבלוג

]]>
לידיעה המקורית ב-Search Engine Land

האם בקרוב נפסיק לראות בסמארטפון הודעות פופ-אפ מרגיזות שמשתלטות על כל המסך? אם זה תלוי בגוגל, כנראה שכן. ביום שלישי השבוע אישרה החברה באופן רשמי שהיא התחילה להפעיל ענישה על אתרים שמציגים הודעות פופ-אפ מהסוג הזה ברגע שנכנסים אליהם. גם ג'ון מולר וגארי אילייס (אנליסטים בכירים בצוות Webmaster Trends בגוגל) אישרו זאת בטוויטר:

John Mueller tweet

Gary Illyes tweet

לא מדובר בהפתעה גדולה: אחרי הכל, גוגל הכריזו כבר באוגוסט על כוונתם להתחיל בקרוב להפעיל את הענישה הזאת (שנקראת intrusive mobile interstitial penalty), וזאת במטרה להקל על גולשים את הגישה לתכנים במובייל. משמעות הענישה היא שגורם זה יילקח בחשבון בדירוג האתר בגוגל, ואתרים שיימצאו משתמשים בתצורת המודעות הזאת עשויים לחוות ירידה במיקום שלהם ברשימת תוצאות החיפוש. סיגנל זה ישפיע על חיפושים במובייל בלבד, וגם אתרים שנחשבים לידידותיים למובייל מבחינות אחרות עלולים להיענש.

על אלו סוגים של מודעות פופ-אפ גוגל מענישה?

חשוב לציין שלא מדובר בכל מודעות הפופ-אפ שאתרים מציגים. הענישה מתייחסת רק לאותן המודעות שקופצות כאשר עוברים באופן ישיר מעמוד תוצאות החיפוש בגוגל לעמוד באתר. היא לא מתייחסת למצבים בהם המודעות קופצות לאחר שכבר נכנסתם לאתר ושוטטתם בכמה עמודים בו, משמע, בשלב מאוחר יותר במסלול ההקלקות. והסיבה: מודעות פופ-אפ שמופיעות עם הכניסה לאתר מתוך גוגל מפריעות באופן משמעותי לצפייה בתכני האתר ופוגעות בנוחות הגולש.

באותו פוסט מאוגוסט שהוזכר לעיל, גוגל מסבירה בדיוק אלו מודעות נחשבות לפולשניות (intrusive interstitials) ואלו לא:

 • מודעה שמכסה את עיקר התוכן בעמוד, ומופיעה מייד לאחר שהגולש מנווט אל העמוד מתוצאות החיפוש בגוגל, או במהלך קריאתו את התכנים בעמוד
 • מודעה המופיעה על כל המסך (standalone interstitial) ממנה הגולש חייב לצאת באופן אקטיבי (על ידי לחיצה על האיקס) כדי לגשת לתוכן בעמוד
 • מודעה שמשתלטת על חלקו העליון (above the fold) של העמוד, ומחייבת את הגולש לגלול למטה כדי להגיע לתכני העמוד

באיור זה יש דוגמאות למודעות מהסוגים האלה:

intrusive interstitials examples

כדי לחדד את ההבדלים בין המודעות ה"רעות" וה"טובות", גוגל מסבירה אלו סוגי מודעות לא יגרמו לענישה:

 • הודעה שמופיעה כדי לתת מענה למחויבות משפטית, למשל, גיל מסוים שמתחתיו אין להיכנס לאתר, או שימוש ב-cookies על ידי האתר.
 • דיאלוג כניסה לאתר בו התוכן אינו זמין לציבור, כמו מייל אישי או עמוד בו מופעלת חומת תשלום
 • באנר פרסומי שתופס חלק סביר מהמסך וניתן לסגור אותו בקלות

גם כאן מופיע איור להמחשה, עם דגש שיש להשתמש במודעות אלה באופן אחראי:

non-intrusive interstitials examples

לא צריך להיכנס לפניקה, אבל כן כדאי להיערך בהתאם

האם אתם צריכים להילחץ אם באתר המובייל שלכם יש מודעות מהסוג ה"רע"? לא בהכרח. גוגל עצמה מזכירה שהשינוי הזה הוא רק אחד מתוך יותר מ-200 סיגנלים שהיא משתמשת בהם לדירוג אתרים. אם מדובר באתר סמכות עם תוכן מעולה, יתכן מאד שהדירוג שלו יישמר גם הוא משתמש במודעות כאלה.

בפוסט של Propecta (סוכנות שיווק דיגיטלית) על הנושא, היא מתייחסת לכך שעבור אתרים מסוימים מודעות פופ-אפ כאלה מביאות הרבה לידים, ומציעה להיערך לשינוי באמצעות מבחני A/B שיבחנו חלופות אפקטיביות למודעות אלה כמו:

 • באנרים קטנים שקל לסגור
 • קריאה חזקה לפעולה בחלקו העליון של התוכן
 • מודעת פופ-אפ שמופיעה בעת היציאה מהאתר (exit intent pop-up)

מה אתם חושבים?

מה דעתכם על השינוי הזה ומתי אתם חושבים שנתחיל לחוות את השפעותיו באופן משמעותי? האם אתם כבר נתקלתם בענישה כזאת? שתפו אותנו בתגובות!

הפוסט גוגל מתחילה להעניש אתרים שמציגים הודעות פופ-אפ פולשניות במובייל הופיע ראשון בבלוג

]]>
http://www.askpavel.co.il/blog/google-penalty-for-mobile-intrusive-interstitials/feed 3
מחקר חדש על גורמי דירוג בגוגל חושף: תוכן מתחזק, קישורים נחלשים http://www.askpavel.co.il/blog/content-becomes-a-stronger-ranking-factor http://www.askpavel.co.il/blog/content-becomes-a-stronger-ranking-factor#comments Mon, 19 Dec 2016 15:49:23 +0000 http://www.askpavel.co.il/?p=12482 לידיעה המקורית ב-Search Engine Land מחקר חדש שהוציאה החודש חברת השיווק הדיגיטלי Searchmetrics על גורמי הדירוג בגוגל, המבוסס על 20 התוצאות הראשונות עבור 10,000 מילות מפתח, מעלה מספר ממצאים חשובים אותם יצטרך כל מקדם אתרים לקחת בחשבון מעתה והלאה. המחקר נפתח בטענה האמיצה כי גורמי הדירוג המסורתיים הפכו לבלתי-רלוונטיים, ושיש להכיר בקיומה של מציאות חדשה ...

הפוסט מחקר חדש על גורמי דירוג בגוגל חושף: תוכן מתחזק, קישורים נחלשים הופיע ראשון בבלוג

]]>
לידיעה המקורית ב-Search Engine Land

מחקר חדש שהוציאה החודש חברת השיווק הדיגיטלי Searchmetrics על גורמי הדירוג בגוגל, המבוסס על 20 התוצאות הראשונות עבור 10,000 מילות מפתח, מעלה מספר ממצאים חשובים אותם יצטרך כל מקדם אתרים לקחת בחשבון מעתה והלאה.

המחקר נפתח בטענה האמיצה כי גורמי הדירוג המסורתיים הפכו לבלתי-רלוונטיים, ושיש להכיר בקיומה של מציאות חדשה בשטח. בין ממצאיו של המחקר, בולטת החשיבות הגבוהה המיוחסת לגורם דירוג חדש – רלוונטיות של תוכן – בעוד שקישורים נכנסים מאבדים מחשיבותם כגורם דירוג.

אלו גורמי דירוג עלו ואלו ירדו בחשיבותם?

להלן מספר ממצאים חשובים נוספים במחקר:

 • כתובות ה-URL עם התוכן הרלוונטי ביותר הן אלו הנמצאות במיקומים 3-6.
 • על אף שהקורלציה בין קישורים נכנסים ומיקום האתר נותרת גבוהה, החשיבות שלהם כגורמי דירוג פוחתת, כך שכעת הם מהווים רק גורם אחד מתוך גורמים רבים התורמים לדירוג. ניתן אף למצוא דירוגים גבוהים עבור אתרים שאין להם קישורים כלל.
 • ב-2016, רק 53 אחוזים מ-20 כתובות ה-URL המובילות הכילו את מילת המפתח בכותרת שלהם.
 • זמן השהייה בעמוד עבור 10 כתובות ה-URL המובילות היה 3 דקות ו-10 שניות.
 • גורמי דירוג טכניים עדיין מהווים תנאי מוקדם לדירוגים טובים, אך לא ניתן להסתפק רק בהם.
 • אתרי מובייל נטענים בממוצע כשנייה אחת מהר יותר מאתרי דסקטופ.
 • ב-2016 חלה עלייה משמעותית בשימוש באלמנטים מובנים כגון בולטים ורשימות, אשר משפרים את חוויית המשתמש.
 • אלגוריתם ה-deep learning של גוגל מתאים את עצמו לשאילתות כעת, ופועל בזמן אמת.
 • הקורלציה בין סיגנלים חברתיים ודירוג בגוגל דומה לקורלציה בשנים קודמות.
 • לעמודים שנמצאים במיקומים 1-3 יש CTR ממוצע של 36 אחוזים.
 • 86 אחוזים מ-10 הדומיינים המובילים משתמשים בסיומת com.

האינפוגרפיקה הבאה מתוך המחקר מציגה את הקורלציות בין גורמי הדירוג השונים לדירוגים עצמם. חץ הפונה מעלה מצביע על עלייה, חץ הפונה ימינה מצביע על הישארות באותו המקום, חץ הפונה מטה מצביע על ירידה, ואילו כוכב מסמל גורם חדש שנכנס לחישובים.

Searchmetrics ranking factors correlations

איך מסתדרות תוצאות אלה עם המחקר של Stone Temple Consulting (חברת ייעוץ ושיווק דיגיטלי) מיולי האחרון, לפיו קישורים הם חשובים יותר כגורם דירוג ממה שחשבנו בעבר? אותו מחקר מצא שישנה קורלציה כמעט מושלמת בין אתרים המדורגים גבוה בגוגל ובין קישורים המצביעים אל אתרים אלה. אך בעוד ש-Searchmetrics מסכימים שקישורים הם עדיין חשובים מאד, בהתבסס על המחקר שלהם הם טוענים שחשיבותם נמצאת בירידה.

פוסט שפורסם בבלוג של Searchmetrics על המחקר מעניק לאתרים המלצה כיצד יוכלו להישאר רלוונטיים לאור תוצאות אלה, שתמציתה היא להתאים את תוכן האתר לכוונת המשתמשים (user intent). כך למשל, אם מישהו מבצע חיפוש על המילים "best short hairstyles" הרי שהוא בוודאי יצפה לראות עמוד עם פחות טקסט ויותר תמונות (ואפילו גלריית תמונות) שיספק לו רעיונות והשראה. לעומת זאת, אם אדם אחר מבצע חיפוש על משל המערה של אפלטון, הרי שבוודאי יצפה למצוא עמוד עם יותר טקסט, שהתוכן בו מובנה (בדומה לערך בוויקיפדיה). נראה כי כל מי שיש לו נגיעה לתחום של קידום אתרים במנועי חיפוש יצטרך מעתה לתת לעצה זו יותר משקל.

ועכשיו אליכם: מסכימים עם הממצא של Searchmetrics?

סביר להניח שלא כולם יסכימו עם הממצאים של Searchmetrics ומחקרים אחרים עשויים להראות תוצאות אחרות, כפונקציה של המודלים והשיטות בהם בחרו למדוד את גורמי הדירוג. מה אתם חושבים? האם על בסיס העבודה שלכם בשנה האחרונה הבחנתם במגמות שדומות לאלה המתוארות לעיל? ספרו לנו בתגובות!

הפוסט מחקר חדש על גורמי דירוג בגוגל חושף: תוכן מתחזק, קישורים נחלשים הופיע ראשון בבלוג

]]>
http://www.askpavel.co.il/blog/content-becomes-a-stronger-ranking-factor/feed 3
Go Gaming 2016 – כנס הגיימינג המוביל בישראל [כניסה חינם לקוראי הבלוג] http://www.askpavel.co.il/blog/go-gaming-tlv-2016 http://www.askpavel.co.il/blog/go-gaming-tlv-2016#comments Tue, 29 Nov 2016 12:53:01 +0000 http://www.askpavel.co.il/?p=12333 ב-8 בדצמבר 2016, עוד קצת יותר משבוע, יתקיים ברמת גן כנס Go Gaming החמישי במספר (הכנס הקודם התקיים באמסטרדם, ביוני האחרון). זהו הכנס הגדול בישראל העוסק בתעשיית ה-iGaming ומקבץ תחת קורת גג אחת 500 בכירים בתעשייה, מומחים בנושאי סחר פיננסי ואפיליאייטס. תעשיית הגיימינג נמצאת בשנים האחרונות בתנופה אדירה. כתעשייה ענפה שצומחת כל העת, היא נתקלת ...

הפוסט Go Gaming 2016 – כנס הגיימינג המוביל בישראל [כניסה חינם לקוראי הבלוג] הופיע ראשון בבלוג

]]>
ב-8 בדצמבר 2016, עוד קצת יותר משבוע, יתקיים ברמת גן כנס Go Gaming החמישי במספר (הכנס הקודם התקיים באמסטרדם, ביוני האחרון). זהו הכנס הגדול בישראל העוסק בתעשיית ה-iGaming ומקבץ תחת קורת גג אחת 500 בכירים בתעשייה, מומחים בנושאי סחר פיננסי ואפיליאייטס.

תעשיית הגיימינג נמצאת בשנים האחרונות בתנופה אדירה. כתעשייה ענפה שצומחת כל העת, היא נתקלת בסוגיות ואתגרים שונים להם יש צורך לתת מענה: רגולציה המשתנה תדיר; טכנולוגיות חדשניות שצריך לשלב כדי להישאר במשחק (תרתי משמע); שימור לקוחות ומשיכת לקוחות חדשים בעידן דיגיטלי המציע הרבה פיתויים; שיטות תשלום חדשות וכן הלאה.

מטרת הכנס היא לתת במה לדיונים פורים ומפרים בין מפעילי אתרי הגיימינג, ספקי הפלטפורמות, ספקי השירותים והאפיליאייטס; וכן להשכיל את המשתתפים בחידושים בתחום ולעודד אותם להכיר אנשים מהתעשייה בכדי ליצור ולקדם שיתופי פעולה ופרוייקטים חדשים.

בוודאי תשמחו לדעת שהשגנו לכם כניסה חינם לכנס! כל שעליכם לעשות הוא להירשם עם קוד הקופון APVIP באתר הכנס. חשוב רק לעשות את זה מהר כי כמות הכרטיסים החינמיים מוגבלת. אחרי שממלאים את כל הפרטים באתר יש כפתור "המשך" ואז נפתח עמוד שבו או משלמים או מזינים קוד.

 

הפרטים היבשים:

 • תאריך: 8 בדצמבר, 2016
 • שעה: 09:00-16:00
 • מיקום: מלון לאונרדו סיטי טאוור, רמת גן

למי הכנס מיועד?

הכנס מיועד לא רק לאנשי תעשיית הגיימינג אלא גם לאנשים מתעשיות משיקות המעוניינים ללמוד יותר על ההזדמנויות שהתעשייה מציעה וחידושים בתחום, וכן ליצור קשרים עם גורמים שונים. בין היתר יהיה ניתן לראות בכנס בכירים בחברות גיימינג, מומחי שיווק, מומחי רכש, אנשים מתחום האופציות הבינאריות והפורקס, מנהלי אפיליאייטס, מנהלי פיתוח עסקי, מנהלי מכירות, מומחים לשיטות תשלום ועוד.

למה כדאי להגיע ומי ירצה?

מדוע כנס כזה צריך לעניין אתכם כמקדמי אתרים? גיימינג הוא התחום התחרותי ביותר ברשת ולכן כל מידע שאפשר לספוג בנושא יכול לתרום לכם רבות בעבודתכם. בכנס ינכחו אנשים בכירים מאד בתעשיית האינטרנט בארץ ובעולם, אז זו הזדמנות מצוינת לעשות אתם נטוורקינג. ובנוסף, מייק וייגר מחברת 3 דלתות דיגיטל מקבוצת אנגורה מדיה (אליה גם משתייך אתר AskPavel) הולך להעביר בכנס הרצאה על הכלים הכי מתקדמים ב-SEO לשנת 2017 – ואתם לא רוצים לפספס את ההרצאה הזו.

דוגמאות להרצאות נוספות שיהיו בכנס:

 • International State of iGaming and Financial Trading
 • Gaming and Cyber Attacks
 • Making Money in America – Social Gaming, eSports, DFS, Skill Gaming and Affiliation

מי יהיו המרצים?

המרצים והמשתתפים שירצו בכנס וינחו בו הם מהבכירים בתעשייה בארץ ובעולם:

ד"ר יורג הופמן (גרמניה)

נשיא לשעבר ב-IMGL (ארגון לחינוך ושיתופי פעולה בנושא היבטים משפטיים בגיימינג), וראש תחום הגיימינג במשרד עורכי הדין MELCHERS.

מליסה בלאו (בריטניה)

יו"ר חברת iGaming Capital, המספקת שירותי ייעוץ ופיתוח לחברות המבקשות להיכנס לתחום הגיימינג ברשת בארה"ב ובשווקים נוספים ברחבי העולם.

אביב שר (ישראל)

מנכ"ל חברת Prime Gaming, המחזיקה 6 מותגי אונליין גיימינג מובילים, ועוסק בפיתוח ב-Gaming Malta.

רון מירן (ישראל)

מנהל תחום שיווק באמצעות שיתופי פעולה בחברת Radware, העוסקת בתחום אבטחת מידע, ניהול וניתוב תעבורה באינטרנט.

סוזן או'לירי (בריטניה)

מנהלת תחום הגיימינג ברשת בממשלת אלדרני (Alderney), אחד מאיי התעלה, בו עובר הנפח הגדול ביותר של תעבורת ההימורים ברשת בכל העולם.

צפו בסרטון הכנס משנה שעברה, נתראה שם!

הפוסט Go Gaming 2016 – כנס הגיימינג המוביל בישראל [כניסה חינם לקוראי הבלוג] הופיע ראשון בבלוג

]]>
http://www.askpavel.co.il/blog/go-gaming-tlv-2016/feed 3
מפרסמים בלינקדאין יוכלו מעתה לשלוח הודעות ממומנות (Sponsored InMail) http://www.askpavel.co.il/blog/linkedin-opens-sponsored-inmail-to-all-marketers http://www.askpavel.co.il/blog/linkedin-opens-sponsored-inmail-to-all-marketers#comments Thu, 10 Nov 2016 11:07:35 +0000 http://www.askpavel.co.il/?p=12280 השבוע האחרון עומד בסימן הכנסת תוכן שיווקי לשירותי ההודעות של רשתות חברתיות: פייסבוק הכניסה הודעות ממומנות למסנג'ר שלה, טוויטר השיקה בוטים של שירות לקוחות בתוך שירות ההודעות שלה, וכעת גם לינקדאין מצטרפת לחגיגה. הרשת החברתית העסקית, שנרכשה ביוני האחרון על ידי מיקרוסופט, הכריזה אתמול על פיצ'ר חדש ב-InMail, שירות ההודעות שלה: מעתה, מפרסמים ומשווקים יוכלו לשלוח הודעות ממומנות ...

הפוסט מפרסמים בלינקדאין יוכלו מעתה לשלוח הודעות ממומנות (Sponsored InMail) הופיע ראשון בבלוג

]]>
השבוע האחרון עומד בסימן הכנסת תוכן שיווקי לשירותי ההודעות של רשתות חברתיות: פייסבוק הכניסה הודעות ממומנות למסנג'ר שלה, טוויטר השיקה בוטים של שירות לקוחות בתוך שירות ההודעות שלה, וכעת גם לינקדאין מצטרפת לחגיגה. הרשת החברתית העסקית, שנרכשה ביוני האחרון על ידי מיקרוסופט, הכריזה אתמול על פיצ'ר חדש ב-InMail, שירות ההודעות שלה: מעתה, מפרסמים ומשווקים יוכלו לשלוח הודעות ממומנות לכל מנוי בלינקדאין.

Sponsored InMail

הפיצ'ר החדש היה בפיילוט מאז אוגוסט האחרון: לינקדאין נתנה את האפשרות לשלוח הודעות ממומנות ל-100 מפרסמים והציעה את האפשרות גם למשתמשים עסקיים. בזכות התוצאות המעודדות – שיעורי פתיחה של 45 אחוזים ושיעורי הקלקה (CTR) של 4-7 אחוזים – הפלטפורמה פתחה כעת אפשרות זו לכולם: הן אנשים פרטיים והן עסקים גדולים וקטנים.

עד כה, האפשרות לשלוח הודעות ממומנות היתה זמינה רק למנויי פרימיום של לינקדאין, אך כעת היא נפתחת גם למפרסמים דרך מנהל הקמפיינים של הפלטפורמה. לדברי אירינה סקריפניק, מנהלת שיווק מוצר בכירה בלינקדאין, לינקדאין החליטה להיות גמישה יותר ולאפשר למפרסמים לנהל את הקמפיינים שלהם בעצמם אם הם בוחרים בכך; והיא הוסיפה שהפיצ'ר החדש מאפשר גם לעסקים קטנים ולעמותות ללא כוונת רווח, שתקציב השיווק שלהם נמוך, לבצע פעולות שיווק ממומנות.

מה ניתן לעשות באמצעות ההודעות הממומנות?

ההודעות הממומנות של לינקדאין לא נועדו לגרום לנמענים להשיב להם בהודעה דווקא; הן יכולות לכלול קריאה לפעולה (ביקור באתר, רכישת מוצר, הרשמה לאירוע או לרשימת תפוצה, מילוי טופס וכו') או לעודד את הנמענים להוריד קבצים בעלי מטרה שיווקית כדוגמת אינפוגרפיקות או ebooks. על פי לינקדאין, אלה הפעולות שתוכלו לבצע באמצעות ה-Sponsored InMail:

 • התאמה אישית של המסרים שלכם ללקוחות פוטנציאליים באמצעות יצירת הודעות מטורגטות ורלוונטיות
 • הגדלת ההמרות באמצעות כפתור הנעה לפעולה ואופטימיזציה למובייל (ההודעות הממומנות מתאפיינות בעיצוב רספונסיבי וכפתור ההנעה לפעולה יהיה מוצג גם בדסקטופ וגם במובייל)
 • הגעה למנויים בזמן שהם שוהים בפלטפורמה: ההודעות הממומנות נשלחות למנויים רק בעת שהם פעילים בלינקדאין, וההגבלה על ההודעות הממומנות שניתן לשלוח מאפשרת להקדיש לכל הודעה יותר תשומת לב

בדומה לסוגי הקמפיינים האחרים שכבר ניתן לבצע בלינקדאין – תוכן ממומן ומודעות טקסט – גם את הקמפיינים של ההודעות הממומנות יהיה ניתן לנהל מבחינת קביעת תקציב, טירגוט בהתאמה אישית ומעקב אחרי לידים והמרות. עם זאת, כפי שכתוב לעיל, על הפיצ'ר החדש חלות גם מגבלות: כל מנוי בלינקדאין יכול לקבל הודעה ממומנת ממשווק מסוים רק אחת ל-60 יום; המשתמשים יכולים לבטל קבלת הודעות מאדם או מחברה מסוימים; והם יכולים גם לבטל לחלוטין את האופציה לקבל הודעות ממומנות.

צפו בסרטון של לינקדאין בו היא מסבירה איך Sponsored InMail עובד:

פירוט נוסף תוכלו לקבל גם מהמצגת של זיו שיינפלד, מייסד Z Digital House ומרצה בקריה האקדמית אונו:

איך שולחים הודעות ממומנות בלינקדאין?

רוצים לנסות את הפיצ'ר החדש כבר היום? עקבו אחרי ההנחיות של לינקדאין:

 1. היכנסו למנהל הקמפיינים של לינקדאין.
 2. פתחו את חשבון הפרסום שלכם (Ad Account), לחצו על "Create Campaign" ובחרו באופציה "Sponsored InMail".
 3. כתבו ועצבו את ההודעה שאתם מעוניינים לשלוח.
 4. בחרו את קהלי היעד שלכם (מתוך 16 קריטריונים שונים)
 5. קבעו את תקציב הקמפיין שלכם, והשיקו את הקמפיין.

מה דעתכם על המהלך הזה? מיהן לדעתכם הפלטפורמות הבאות שישיקו הודעות ממומנות? ואלו יתרונות וחסרונות יכולים להיות לפיצ'ר כזה? מוזמנים לשתף אותנו במחשבות שלכם בתגובות!

הפוסט מפרסמים בלינקדאין יוכלו מעתה לשלוח הודעות ממומנות (Sponsored InMail) הופיע ראשון בבלוג

]]>
http://www.askpavel.co.il/blog/linkedin-opens-sponsored-inmail-to-all-marketers/feed 0
גוגל מתחילה לבדוק אינדוקס על בסיס מובייל (mobile-first indexing) http://www.askpavel.co.il/blog/google-starts-testing-mobile-first-indexing http://www.askpavel.co.il/blog/google-starts-testing-mobile-first-indexing#comments Sun, 06 Nov 2016 12:44:50 +0000 http://www.askpavel.co.il/?p=12256 לפוסט המקורי ב-Search Engine Land אם היינו צריכים הוכחה נוספת לאופן בו השימוש במובייל דוחק את השימוש בדסקטופ, בסוף השבוע הזה קיבלנו אותה. בשישי האחרון גוגל הודיעה בבלוג שלה כי היא מתחילה לבחון את האינדקס מבוסס-המובייל שלה (mobile-first index), אשר יבדוק קודם כל את הסיגנלים מאתרי אינטרנט במובייל ויסתמך על גרסת הדקסטופ רק אם אין לאתר גרסת ...

הפוסט גוגל מתחילה לבדוק אינדוקס על בסיס מובייל (mobile-first indexing) הופיע ראשון בבלוג

]]>
לפוסט המקורי ב-Search Engine Land

אם היינו צריכים הוכחה נוספת לאופן בו השימוש במובייל דוחק את השימוש בדסקטופ, בסוף השבוע הזה קיבלנו אותה. בשישי האחרון גוגל הודיעה בבלוג שלה כי היא מתחילה לבחון את האינדקס מבוסס-המובייל שלה (mobile-first index), אשר יבדוק קודם כל את הסיגנלים מאתרי אינטרנט במובייל ויסתמך על גרסת הדקסטופ רק אם אין לאתר גרסת מובייל.

google mobile first indexing

השינוי הצפוי הוכרז כבר לפני כמה שבועות, כאשר גארי איליס (Gary Illyes), אנליסט בכיר בגוגל, דיבר על כך ב-Pubcon, אחד הכנסים הגדולים בתחום השיווק הדיגיטלי, שנערך השנה בלאס וגאס. ההבדל הוא שכעת גוגל הודיעה באופן רשמי שהיא נכנסת לשלב הניסוי, וסיפקה פרטים רבים יותר בנושא.

המהלך הזה היה צפוי: אחרי הכל, יותר חיפושים בגוגל נעשים דרך המובייל מאשר דרך הדסקטופ היום. עם זאת, עד לאחרונה גוגל השתמשה בגרסאות הדסקטופ של אתרי אינטרנט כדי לדרג אותם. ולכן, כדי שתוצאות החיפוש יהיו שימושיות יותר ומותאמות לצורת החיפוש הדומיננטית, גוגל תתחיל להסתכל בתוכן, בקישורים ובנתונים המובנים (structured data) של גרסת המובייל של האתר, במידה שיש כזו. לדברי גוגל, אינדקס החיפוש ימשיך להכיל אתרי דסקטופ ואתרי מובייל כאחד, אך האלגוריתמים יתחילו בהדרגה להסתמך קודם כל על אתרי מובייל.

החברה הודיעה שתבצע את הניסויים בקנה מידה קטן ובאופן הדרגתי במהלך החודשים הקרובים, וששינוי משמעותי יתרחש רק כאשר חווית המשתמש תהיה טובה מספיק. בעוד שמטרתה היא לבנות אינדקס המבוסס על מסמכי מובייל, גוגל מציבה את טובת המשתמשים לנגד עיניה ומבטיחה לספק חווית חיפוש טובה לכל המשתמשים, בין אם הם מבצעים את החיפוש בדסקטופ או במובייל.

אותו גארי איליס שהוזכר קודם לכן, צייץ עם הוצאת הידיעה וביקש שכל מי שיש לו שאלה בנושא יכתוב אותה, כדי שגוגל יוכלו לדעת אלו נקודות הם צריכים להבהיר:

twitter gary illyes

איך מתכוננים לשינוי, ומה עושה מי שאין לו גרסת מובייל לאתר?

עדיין אין לכם גרסת מובייל לאתר? הכל בסדר: במקרה כזה, גוגל תמשיך לאנדקס את גרסת הדסקטופ ולהשתמש בה כדי לדרג את האתר. עם זאת, החברה מספקת מספר המלצות לכל מי שרוצה להתכונן לשינוי הצפוי:

 • אם אתם בונים גרסת מובייל לאתרכם, אל תשחררו אותה עד שהיא מוכנה. אתר דסקטופ שלם ומתפקד הוא טוב יותר מאתר מובייל שעדיין נמצא בשלבי בנייה או לא מתפקד כראוי.
 • אם האתר שלכם רספונסיבי או בעל תוכן דינמי, והתכנים שלו זהים בדסקטופ ובמובייל, אתם לא צריכים לשנות דבר. אם התכנים באתר הדסקטופ ובאתר המובייל שלכם אינם זהים, מומלץ שתבצעו את השינויים הבאים:
 • ודאו שגם אתר הדסקטופ וגם אתר המובייל מציגים את ה-structured markup. כדי לבדוק שהוא אכן זהה בשתי הגרסאות של האתר, מומלץ להריץ את כתובות ה-URL של אתר המובייל ואתר הדסקטופ ב-Structured Data Testing Tool ולבדוק את התוצאות.
 • בהוספת נתונים מובנים לאתר מובייל, הימנעו מהוספת כמויות גדולות של markup שאינו רלוונטי למידע הספציפי בכל מסמך.
 • השתמשו בכלי הבדיקה של robots.txt כדי לוודא שגרסת המובייל של האתר זמינה ל-Googlebot.
 • אם עד כה בדקתם רק את גרסת הדקסטופ של אתרכם ב-Search Console, בדקו גם את גרסת המובייל.
 • אין צורך שתבצעו שינויים לקישורי הקנוניקל באתרכם.

ועכשיו הבמה שלכם

מה דעתכם על המהלך של הגוגל? האם זה הזמן המתאים לבצע זאת, או שהיה עליה להתחיל מוקדם יותר, או להיפך – לחכות עם זה? האם תתחילו לבצע את השינויים המתבקשים לאתרים שלכם כבר עכשיו?

ספרו לנו בתגובות!

הפוסט גוגל מתחילה לבדוק אינדוקס על בסיס מובייל (mobile-first indexing) הופיע ראשון בבלוג

]]>
http://www.askpavel.co.il/blog/google-starts-testing-mobile-first-indexing/feed 0
Google Flights משיקים פיצ'ר חדש: התראה על עלייה במחיר הטיסה http://www.askpavel.co.il/blog/google-flights-new-price-tracking-notifications http://www.askpavel.co.il/blog/google-flights-new-price-tracking-notifications#comments Tue, 18 Oct 2016 14:44:10 +0000 http://www.askpavel.co.il/?p=12204 לפוסט המקורי ב-Search Engine Land אצלנו עונת החגים אמנם אוטוטו נגמרת, אבל בשאר העולם היא רק מתחילה. ומי אם לא גוגל תתכונן לכך מראש? אתמול (17/10) פורסם בבלוג הרשמי של גוגל עדכון לגבי Google Flights, שירות חיפוש הטיסות שלה, לפיו השירות יתחיל להציג למשתמשיו התראות בטלפון הנייד על עליות צפויות במחיר הטיסה שהם בחרו, והסכום שיחסכו ...

הפוסט Google Flights משיקים פיצ'ר חדש: התראה על עלייה במחיר הטיסה הופיע ראשון בבלוג

]]>
לפוסט המקורי ב-Search Engine Land

אצלנו עונת החגים אמנם אוטוטו נגמרת, אבל בשאר העולם היא רק מתחילה. ומי אם לא גוגל תתכונן לכך מראש? אתמול (17/10) פורסם בבלוג הרשמי של גוגל עדכון לגבי Google Flights, שירות חיפוש הטיסות שלה, לפיו השירות יתחיל להציג למשתמשיו התראות בטלפון הנייד על עליות צפויות במחיר הטיסה שהם בחרו, והסכום שיחסכו אם יזמינו את הטיסה כעת.

Google Flights, הגרסה המקומית:

Google Flights

מטרתה של Google Flights בעדכון זה היא להקל על הטסים במציאת המחיר המשתלם ביותר לחופשה, נושא שמטריד 69 אחוזים מהאמריקאים הנוסעים לחופשות, על פי נתוני החברה. העדכון הנוכחי יהפוך לזמין עבור משתמשי השירות במהלך השבועות הקרובים בכל המדינות שהשירות זמין בהן.

איך עובדת ההתראה?

לאחר שבחרתם את הטיסה המבוקשת, תופיע התראה – בדמות הודעה מעל המחיר הנוכחי – שתעדכן אתכם מתי המחיר הנוכחי צפוי לפוג, ואיזה סכום תוכלו לחסוך אם תזמינו את הטיסה לפני כן. בדוגמא למטה ניתן לראות שמחיר הטיסה לסן דייגו צפוי לעלות בעוד שמונה שעות, ושאתם צפויים לחסוך $87 אם תזמינו אותה לפני מועד זה. המידע לגבי הטיסה מבוסס על נתוני עבר, ולכן לא יהיה בהכרח מדויק במאה אחוז בכל המקרים, אך בכל זאת ייתן קירוב טוב למדי.

Google Flights Fare Increase Notification

אם אתם בודקים מסלול מסוים אך עדיין לא בחרתם טיסה ספציפית, יתכן שיופיע לכם סרגל התראות ובו טיפים שיסבירו לכם כיצד תוכלו למצוא את המחיר הטוב ביותר לטיסה במסלול זה, כדוגמת תאריכים חלופיים, שדות תעופה סמוכים, וכן עליית המחירים הצפויה עבור טיסות במסלול זה בזמן הקרוב. כאשר תלחצו על ההתראה מהסוג האחרון, יפתח כרטיס ובו פרטים נוספים:

Google Flights Tips for Best Price

חוץ מהתראות במובייל יושקו בשבועות הקרובים גם התראות במייל: אם אתם עדיין לא מתכוונים להזמין טיסה, אך מעוניינים "להישאר בעניינים", תוכלו לבחור לעקוב אחרי הטיסה המבוקשת, או אחרי המסלול המבוקש (אם לא בחרתם טיסה ספציפית) ולקבל התראות במייל לגבי שינויים צפויים במחירים (עליות או ירידות). ההתראות יתקבלו גם במועד בו מחיר הטיסה משתנה בפועל כדי שתוכלו לדעת שהשינוי אכן קרה.

עדכון נוסף: פילטר חדש לדילים

העדכון החדש מתייחס לא רק לטיסות אלא גם למלונות. כאשר תחפשו בגוגל מלון ביעד אליו אתם מתכננים לטוס, בנוסף על הפילטרים הקיימים, כמו "זולים", "יוקרה" ו"המובילים בדירוג", יופיע פילטר נוסף בשם "דילים". בפילטר זה ירוכזו הדילים הנוכחיים על מלונות במיקום המבוקש, שיהיו מבוססים על מלונות שהמחיר בהם בתאריכים שבחרתם הוא נמוך בהשוואה למחיר בתאריכים אלה בשנים קודמות, או שיש בהם הנחה בתאריכים ספציפיים אלה. בנוסף, אם אתם חברי מועדון במלון מסוים, גוגל תשלח לכם התראה גם כאשר המלון יציע הנחות מיוחדות לחברי מועדון.

חיפוש מלונות בגוגל נכון לעכשיו:

Hotel Search Google

חיפוש עם הפילטר החדש (מצד שמאל למעלה):

Hotel Search Deal Filter

אם טרם יצא לכם להתנסות בחיפוש טיסה ישירות בגוגל ואתם מעוניינים לדעת איך לעשות את זה בדרך הטובה ביותר, הסרטון הבא עשוי להיות שימושי עבורכם:

האם וכיצד ישפיע העדכון של Google Flights על המתחרים?

אנחנו תוהים איך העדכון הזה צפוי להשפיע על שירותי השוואת מחירי הטיסות שמתחרים ב-Google Flights, כדוגמת Expedia, SkyScanner, Kayak ועוד. מה דעתכם? האם חברות אלה ישיקו עדכונים דומה או שיבחרו להתמודד עם זה בדרכים אחרות? מוזמנים לכתוב לנו בתגובות!

 

הפוסט Google Flights משיקים פיצ'ר חדש: התראה על עלייה במחיר הטיסה הופיע ראשון בבלוג

]]>
http://www.askpavel.co.il/blog/google-flights-new-price-tracking-notifications/feed 1
גוגל מסירה 50% מהתמונות שהופיעו עד כה בעמוד הראשון של התוצאות http://www.askpavel.co.il/blog/updates-20-9-16 http://www.askpavel.co.il/blog/updates-20-9-16#comments Tue, 20 Sep 2016 14:59:27 +0000 http://www.askpavel.co.il/?p=12184 לפוסט המקורי ב-Rank Ranger מעניין ב-SERP שלנו בשבוע האחרון. מתברר שהחל מלפני שבוע (ה-14 בספטמבר) גוגל מסירה 50 אחוזים מתוצאות התמונות שנהגו להופיע עד כה בעמוד הראשון של התוצאות. מדובר על אותה שורת תמונות המכונה Image Box. בעוד שלפני כן קופסת התמונות נהגה להופיע ב-24.2 אחוזים מתוצאות העמוד הראשון, מספר זה צנח ל-11.9 אחוזים תוך יום – ...

הפוסט גוגל מסירה 50% מהתמונות שהופיעו עד כה בעמוד הראשון של התוצאות הופיע ראשון בבלוג

]]>
לפוסט המקורי ב-Rank Ranger

מעניין ב-SERP שלנו בשבוע האחרון. מתברר שהחל מלפני שבוע (ה-14 בספטמבר) גוגל מסירה 50 אחוזים מתוצאות התמונות שנהגו להופיע עד כה בעמוד הראשון של התוצאות. מדובר על אותה שורת תמונות המכונה Image Box. בעוד שלפני כן קופסת התמונות נהגה להופיע ב-24.2 אחוזים מתוצאות העמוד הראשון, מספר זה צנח ל-11.9 אחוזים תוך יום – בין ה-13 ל-14 בספטמבר.

images-box-fall-off

57 אחוזים מהתמונות עברו לעמוד השני של התוצאות או שהוסרו מהתוצאות כליל. ממצא מעניין עוד יותר היה שבשאילתות בהן התקבלו תמונות בעמוד השני, הופיע פאנל ידע (knowledge panel) בעמוד הראשון, מה שהוביל את Rank Ranger לשער שגוגל משתמשת בתמונות שנמצאות בפאנל הידע כחלופה לתמונות שמופיעות בתוצאות העמוד הראשון. בהתאמה, שאילתות בהן התקבלו הן תמונות בעמוד התוצאות הראשון והן פאנל ידע היו כאלה שהתוכן בהן קשור קשר הדוק לתמונות מסוימות.

מה הקשר בין מיקום התמונות ופאנל הידע?

איך נקבע עבור אלו שאילתות יוסטו התמונות לעמוד התוצאות השני? לפני שאגלה את התשובה, הנה ניסוי קטן. אלה התוצאות עבור החיפוש "אנג'לינה ג'ולי":

עמוד ראשון:

Angelina Joile 1st page results

עמוד שני:

Angelina Jolie 2nd page results

אז אנג'לינה היא אחת מאלה שתמונותיהם נדדו לעמוד השני של התוצאות, ופאנל הידע שלהם עדיין מופיע בעמוד הראשון. Rank Ranger מצאו שבתוצאות החיפוש עבור כמה פוליטיקאים אמריקאים עבורם נהגו להופיע בעבר תמונות בעמוד הראשון (בין היתר קולין פאוול וניוט גיגנריץ'), כעת התמונות נעלמו מהעמוד הראשון של התוצאות – אך הן גם לא מופיעות בעמוד השני. לעומת זאת, הופיע עבורם פאנל ידע ובו קולאז' של תמונות, שכנראה החליפו את התמונות שהופיעו בחיפוש בעבר.

Colin Powell knowledge panel
מגמה זאת זהה גם בחיפושים אחרים – כל החיפושים עבורם התקבלו תמונות בעמוד השני, הראו פאנל ידע בעמוד הראשון. משמע, גוגל רואה בתמונות העמוד הראשון ייתור של התמונות בפאנל הידע – ומסירה אותן מטעמי חזרתיות.

חכו, יש עוד: יש חיפושים בהם מתקבלים גם תמונות בעמוד הראשון וגם פאנל ידע (בעמוד הראשון, כמובן). עבור כ-40 אחוזים ממילות המפתח בהן התקבלו תמונות בעמוד הראשון של התוצאות, התקבל גם פאנל ידע. בדרך כלל, היו אלה מילות מפתח בעלות קשר חזק למוצר ספציפי של מותג או לאתר ידוע. למשל, זה מה שקורה כשעושים חיפוש על האמפייר סטייט בילדינג. זה ככל הנראה נובע מכך שהתמונות של המונחים אלה מהוות חלק בלתי נפרד מההבנה והזיהוי שלהם. במקרים כאלה, אגב, פאנל הידע עצמו לא בהכרח יכלול תמונה.

גוגל: אין תגובה

גם בארי שוורץ מ-Search Engine Land דיווח על התופעה של צמצום התמונות בעמוד הראשון, ואף שאל את גוגל על הנושא לפני מספר ימים. מגוגל טרם התקבלה תשובה אך SEJ הבטיחו לעדכן את הפוסט אם ישמעו משהו מגוגל. לעומת הניתוח המעמיק של Rank Ranger, שוורץ תוהה אם לא מדובר אולי בבאג של גוגל, או שמא גוגל באמת החליטה לצמצם במכוון הופעה של תמונות בתוצאות החיפוש.

לסיכום, רק לגוגל הפתרונים לגבי מה שקורה לתמונות בתוצאות החיפוש, אך אנחנו היינו מציעים להמשיך לעקוב ולעשות ניסויים כמו אלה שתוארו לעיל. הולך להיות מעניין.

הפוסט גוגל מסירה 50% מהתמונות שהופיעו עד כה בעמוד הראשון של התוצאות הופיע ראשון בבלוג

]]>
http://www.askpavel.co.il/blog/updates-20-9-16/feed 0
כנס MAD 2016 מבית גלובס – בואו ללמוד על שיווק, פרסום ודיגיטל http://www.askpavel.co.il/blog/mad-conference-2016 http://www.askpavel.co.il/blog/mad-conference-2016#comments Mon, 20 Jun 2016 10:28:48 +0000 http://www.askpavel.co.il/?p=11859 ככל שתחום הדיגיטל מתפשט ומתפתח בישראל, כך אנו צפויים לראות יותר ויותר אירועים שעוסקים בו על כל היבטיו השונים. אחד מאירועים אלה שלא כדאי לכם לפספס הוא ועידת MAD לשיווק, פרסום, דיגיטל ותקשורת הנערכת ביוזמתו של עיתון גלובס. כיום, התקשורת הדיגיטלית משתלטת על כל היבטי חיינו. מי שנולד בשנות ה-2000 לא מכיר מציאות אחרת ואלה ...

הפוסט כנס MAD 2016 מבית גלובס – בואו ללמוד על שיווק, פרסום ודיגיטל הופיע ראשון בבלוג

]]>
ככל שתחום הדיגיטל מתפשט ומתפתח בישראל, כך אנו צפויים לראות יותר ויותר אירועים שעוסקים בו על כל היבטיו השונים. אחד מאירועים אלה שלא כדאי לכם לפספס הוא ועידת MAD לשיווק, פרסום, דיגיטל ותקשורת הנערכת ביוזמתו של עיתון גלובס.

כיום, התקשורת הדיגיטלית משתלטת על כל היבטי חיינו. מי שנולד בשנות ה-2000 לא מכיר מציאות אחרת ואלה מאיתנו שהתבגרו לתוך עידן האינטרנט מתקשים לזכור כיצד תפקדו בלעדיו. התפתחותם של הרשתות החברתיות, מסחר אונליין, עולם האפליקציות, הסמארטפונים והמכשירים החכמים, ומעבר התקשורת מן הדפוס אל הרשת – כל אלה תרמו בהדרגה לכך שכל אחד מאיתנו יכול להפוך לשדרן חדשות ולייצר תוכן שיגיע למיליוני אנשים ברחבי העולם תוך זמן קצר.

בוועידה יידונו השאלות הבאות:

 • כיצד ייראה הנוף הדיגיטלי עוד עשר שנים?
 • מהן התחזיות בתחום המדיה, התקשורת והטלקום?
 • מהן אסטרטגיות התוכן שיש לנקוט כדי להתחבר לדור העומד בחזית העולם הדיגיטלי – דור ה-y?
 • בפני אלו אתגרים ניצבים המשווקים והמפרסמים של היום?
 • כיצד ישתנו הרגלי הצריכה שלנו ומהו עתידו של מסחר אונליין?

דוברים ומומחים מישראל והעולם בתחומים של מיתוג, שיווק, פרסום, חדשנות ודיגיטל ינסו לענות על שאלות אלה. בנוסף, יוצגו בוועידה החידושים האחרונים בתחום.

איפה ומתי?

 • תאריך: 13/7, 2016
 • שעה: 09:00-17:00
 • מיקום: מלון דייויד אינטרקונטיננטל, תל אביב
 • מחיר: המחיר המלא הוא 370 ש"ח. לנרשמים באתר תינתן הנחה של 10% (333 ש"ח). מנויי גלובס ייהנו מהנחה של 30% (259 ש"ח).

למה (ולמי) כדאי להגיע?

כל מי שעוסק בתקשורת, שיווק ופרסום היום, עושה זאת גם בזירה הדיגיטלית. חברות רבות מבססות את פעילותן בעיקר ברשת, וחלק אף פועלות בה באופן בלעדי. זה לא שהעתיד נמצא בדיגיטל – אנחנו כבר בדיגיטל היום, ולכן, לדעת לאן התחום צועד ומהם האתגרים וההזדמנויות שהוא מזמן אלה הם דברים חיוניים לכל מי שבתחום.

מרצים בכנס

המרצים בכנס הם דמויות בולטות בחברות מפתח בזירת הדיגיטל מישראל ומהעולם, להלן רשימה חלקית:

דבי וינשטייןדבי וינשטיין, גוגל

דבי וינשטיין היא ראש תחום מיתוג וחדשנות בגוגל (לשעבר סגנית נשיא מדיה גלובלית בחברת יונילוור). במסגרת תפקידה היא אחראית על כך שלמשרדי פרסום ומותגים באירופה, אפריקה והמזה"ת יהיו את הפתרונות החדשניים ביותר למיקסום ההצלחה שלהם. במסגרת עבודה קיבלה פרסים רבים, ביניהם פרס "אריה הזהב" בפסטיבל קאן.

יין וונגיינג וונג, PWC ישראל

מנהלת פיתוח עסקי וראש הקבוצה לעסקים בסין ב-PWC ישראל. ליינג ניסיון רב שנים בעבודה עם חברות ישראליות וסיניות והיא מתמחה בייעוץ לחברות ישראליות המעוניינות להיכנס לשוק הסיני. ברבות השנים היא פיתחה עבור התעשייה הישראלית כלים ואסטרטגיות להשתלבות מוצלחת בקהילת העסקים הסינית.

 

דייויד שינגדיוויד שינג, AOL

דייויד שינג משמש בתור "הנביא הדיגיטלי" של חברת AOL וחוקר את המגמות והחידושים בתחום האינטרנט. בעבר שימש כיועץ להקמת סטארט-אפים בתחום המולטימדיה בארה"ב ובאוסטרליה, והוא מחזיק בכמה פטנטים בתחום הטכנולוגיה של האינטרנט.

 

סטיבן פיוסטפן פיו, Analysys Mason

סטיבן פיו הוא שותף ויועץ מחקר ב-Analysys Mason, חברת מחקר וייעוץ בינלאומית. הוא מומחה בפיתוח אסטרטגיות וניהול פרוייקטים בתחומים כגון רגולציה, הערכות אסטרטגיות ותכנון עסקי, תמחור ועוד.

 

דוגמאות להרצאות שתשמעו בכנס

 • מציאות מושכת: טכנולוגיה בשירות השיווק.
 • E החלומות חזון ואסטרטגיה: הגשמת הקניות ברשת.
 • הנוף הדיגיטלי העתידי: הצגת מגמות חדשות בעתיד האינטרנט.
 • הבריף החדש: כך ייראו המשימות החדשות של עולם הפרסום.

פרטים נוספים תוכלו לראות בתוכנית הוועידה המלאה (קובץ PDF).

מכיוון שהכנס בעוד 3 ימים, אנחנו ממליצים למהר ולהזמין כרטיסים כבר עכשיו, נתראה שם!

הפוסט כנס MAD 2016 מבית גלובס – בואו ללמוד על שיווק, פרסום ודיגיטל הופיע ראשון בבלוג

]]>
http://www.askpavel.co.il/blog/mad-conference-2016/feed 0
All Things Data 2016 – כנס האנליטיקס והאופטימיזציה הגדול בישראל [20% הנחה לקוראי הבלוג] http://www.askpavel.co.il/blog/all-things-data-2016 http://www.askpavel.co.il/blog/all-things-data-2016#comments Sun, 19 Jun 2016 20:55:42 +0000 http://www.askpavel.co.il/?p=11788 בתור אנשים שעוסקים בשיווק באינטרנט, כולנו מודעים לחשיבות הגדולה שיש לביצועים של הטראפיק שמגיע לאתר. הטראפיק זה משהו שפוגש אותנו בכל מקום אפשרי – אם אנחנו עוסקים בקידום אורגני אנחנו תמיד נעבוד קשה כדי להביא טראפיק מהמילים האיכותיות ביותר, אם אנחנו עושים פרסום בגוגל או בפייסבוק אנחנו תמיד נעבוד כדי להעלות את ה-CTR ולהוזיל את ...

הפוסט All Things Data 2016 – כנס האנליטיקס והאופטימיזציה הגדול בישראל [20% הנחה לקוראי הבלוג] הופיע ראשון בבלוג

]]>
בתור אנשים שעוסקים בשיווק באינטרנט, כולנו מודעים לחשיבות הגדולה שיש לביצועים של הטראפיק שמגיע לאתר.

הטראפיק זה משהו שפוגש אותנו בכל מקום אפשרי – אם אנחנו עוסקים בקידום אורגני אנחנו תמיד נעבוד קשה כדי להביא טראפיק מהמילים האיכותיות ביותר, אם אנחנו עושים פרסום בגוגל או בפייסבוק אנחנו תמיד נעבוד כדי להעלות את ה-CTR ולהוזיל את ה-CPC, וכך בכל ערוצי הטראפיק דרכם הגולשים מגיעים לאתרים שלנו.

או במילים אחרות – אנחנו תמיד נשאף להביא תנועה שאחוזי ההמרה שלה יהיו גבוהים ככל האפשר.

 • אבל האם אנחנו יודעים איך לנתח את הפעולות שהטראפיק הזה עושה באתר שלנו?
 • האם אנחנו יודעים איך לבצע את עבודת האופטימיזציה בצורה נכונה?
 • האם תמיד אנחנו מוצאים רעיונות ל-A/B Testing ויודעים לתעדף אותם כמו שצריך?
 • ואיך אנחנו מתמודדים עם שיפור יחס ההמרה במובייל, שבדרך כלל אחראי ל-40% מהתנועה אבל בקושי מביא המרות?

תחום האנליטיקס והאופטימיזציה הם התחומים הכי חמים היום בעולם האונליין, וזו בדיוק הסיבה שהחלטנו לפנק אתכם בקופון הנחה של 20% לכנס האנליטיקס All Things DATA שמתקיים בסוף החודש הקרוב – 28-29 ביוני. מדובר בכנס מקצועי ברמה גבוהה, אפשר להתרשם מהכנס שנה שעברה עליו כתבנו סקירה מקיפה.

כדי לממש את הקופון פשוט הכנסו ללינק שלפניכם ואל תשכחו לבוא להגיד לנו שלום :)

https://allthingsdata.co.il?ref=askpavel

הפרטים היבשים:

 • תאריך: 28 ביוני, 2016
 • שעה: 08:00-16:00
 • מיקום: אודיטוריום סמולארש, אוניברסיטת ת"א
 • מחיר (אחרי הנחה): 340 ש"ח

למי הכנס מיועד?

הכנס מיועד לאנשי שיווק ודיגיטל, המעוניינים להעשיר את הידע שלהם בנושא אנליטיקס, אופטימיזציה ו-A/B Testing.

הייחודיות של הכנס היא בכך שאין צורך בידע טכני או רקע מוקדם בשום צורה שהיא, מכיוון שהמרצים לא יכנסו לפרטים טכניים אלא ידברו בעיקר על האסטרטגיות הנכונות שבהן צריך לנקוט על מנת לשפר את יחס ההמרה באתר שלכם.

למה כדאי להגיע ומי ירצה?

השקעה בשיפור יחס ההמרה היא ההשקעה הכי כדאית לעסק ולא משנה באיזה שלב הוא נמצא.

השיקול פה הוא נורא פשוט – אם יש לכם 1% המרה עדיף לכם להשקיע פעם אחת ולשפר אותו ל-2%, מאשר להשקיע פי 2 תקציב בכל חודש בחודשו.

דוגמאות להרצאות שתשמעו בכנס:

 • Web Analytics Automation – Worth the Effort?
 • Bringing Big Data to Life; Adding the Behavioral Perspective
 • Make smart, data-driven decisions in your app
 • Mobile Customer Journey" – The New KPI
 • Master Mobile – How to Create Better Mobile Experiences That Convert
 • Developing a Crowd Sourced Data Platform

מי יהיו המרצים?

המרצים שיגיעו לכנס מגיעים מהחברות הגדולות והמצליחות בתעשייה הבינלאומית:

Jeff Sauer (ארצות הברית)

אחרי שהקים סוכנות ווב אנליטיקס עם 25 עובדים, ג’ף עובד היום עם החברות הגדולות בעולם, מסייע להם להשתמש בגוגל אנליטיקס בצורה טובה יותר ועוזר להם להוציא תובנות עסקיות משמעותיות מהנתונים שלהם.

ג’ף מרצה מבוקש מאוד בכנסים רבים בעולם, וההרצאות שלו מכילות מתודולוגיה ברורה שכל אחד מכם יוכל לקחת וליישם אצלו בחברה בצורה הפשוטה והמועילה ביותר.

Refael Bitton (ישראל)

רפאל עובד בחברת Google ומסייע לחברות הגדולות בעולם לעבוד עם גוגל אנליטיקס באופן כללי, בדגש על ניתוח אתרי מובייל ואפליקציות.

רפאל ידבר על קבלת החלטות אסטרטגיות בתהליכי אופטימיזציה של אפליקציות, והוא יחשוף בפניכם את מערכת האנליטיקס החדשה-דנדשה של גוגל – Firebase Analytics.

Martijn Scheijbeler (אמסטרדם)

מרטין הוא ה-Director of Marketing של פורטל הדיגיטל הפופולארי The Next Web, והוא אחראי על הצמיחה והעבודה עם הדטא בכל הנכסים הדיגיטלים של החברה.

מרטין ידבר על אופן היישום של גוגל אנליטיקס בעבודה עם ביג דטא, ויספר איך The Next Web מתמודדת עם מאות מליוני איוונטים שנמדדים בגוגל אנליטיקס מדי חודש.

Liraz Margalit (ישראל)

לירז משמשת בתור פסיכולוגית הבית של ClickTale והיא מומחית לניתוח התנהגות המשתמשים בעולמות ה-web. ללירז יש טכניקה בדוקה ומנוסה בנוגע לניתוח התנהגות המשתמשים ברשת, והיא תדבר על Behavioral Targeting ועל הפרסונליזציה שאפשר לעשות באמצעות ניתוח הנתונים באתר.

Matt Kaufman (ארצות הברית)

Matt הוא ה-Head of Operation של האתר הידוע CrunchBase (אתר-בת של TechCrunch), והוא יספר איך משתמשים בדטא שמתקבל בצורה של crowd sourcing על מנת לבצע תהליכי אופטימיזציה לחברות ולמוצרים באונליין.

Talia Wolf (ישראל)

לאחר שהרצתה מעל כל במה אפשרית ונבחרה לאחת מ-25 אנשי ה-Conversion Optimization המשפיעים בעולם, טליה הולכת לדבר על מתודולוגיות של אופטימיזציה במובייל. מסתבר שהמכשיר הקטן שיש לכולנו בכיס בכל רגע נתון אחראי לכ-40% מהטראפיק שמגיע היום לאתרי אינטרנט, אבל עסקים רבים מתקשים לשפר את אחוזי ההמרה שלו ולא משנה מה הם עושים.

טליה תשתף אותנו בשיטות העבודה שלה, שהוכחו על פני מאות A/B Tests שהיא ביצעה לאורך השנים ויעזרו גם לכם לשפר את יחס ההמרה באתר המובייל שלכם.

את המרצים הנוספים תוכלו לראות כמובן באתר, ואנחנו ממליצים למהר ולהזמין כרטיסים מהר ככל האפשר מכיוון שהכנס מתקיים ב-28 ליוני.

נתראה שם!

הפוסט All Things Data 2016 – כנס האנליטיקס והאופטימיזציה הגדול בישראל [20% הנחה לקוראי הבלוג] הופיע ראשון בבלוג

]]>
http://www.askpavel.co.il/blog/all-things-data-2016/feed 2