http://www.askpavel.co.il Mon, 26 Jun 2017 11:19:30 +0000 he-IL hourly 1 http://wordpress.org/?v=4.3 אקטיב טרייל – מערכת אוטומציות שהופכת את השיווק במייל לפשוט [סקירה] http://www.askpavel.co.il/blog/activetrail-review http://www.askpavel.co.il/blog/activetrail-review#comments Sun, 25 Jun 2017 14:06:44 +0000 http://www.askpavel.co.il/?p=14828 השיווק באינטרנט הפך בשנים האחרונות לאפיק השיווק המרכזי של מותגים גדולים וקטנים כאחד. תקציבי השיווק במדיה הדיגיטלית תופסים במהרה נפח רב יותר מתקציבי השיווק המסורתי, בין היתר בזכות יכולות מתקדמות של פילוח, התאמת התוכן השיווקי לקהל היעד, הגמישות הרבה, היכולת לבצע שינויים במהירות והאפשרות למדוד כל פרמטר. כל אלה נותנים לשיווק הדיגיטלי יתרון עצום על ...

הפוסט אקטיב טרייל – מערכת אוטומציות שהופכת את השיווק במייל לפשוט [סקירה] הופיע ראשון בבלוג

]]>
השיווק באינטרנט הפך בשנים האחרונות לאפיק השיווק המרכזי של מותגים גדולים וקטנים כאחד. תקציבי השיווק במדיה הדיגיטלית תופסים במהרה נפח רב יותר מתקציבי השיווק המסורתי, בין היתר בזכות יכולות מתקדמות של פילוח, התאמת התוכן השיווקי לקהל היעד, הגמישות הרבה, היכולת לבצע שינויים במהירות והאפשרות למדוד כל פרמטר. כל אלה נותנים לשיווק הדיגיטלי יתרון עצום על פני ערוצי הפרסום המסורתיים.

אחד מהוותיקים שבערוצי השיווק בדיגיטל (ולטעמי מהמרתקים שבהם) הוא עולם השיווק במייל (Email Marketing), אשר מספק בעקביות ולאורך שנים תוצאות מרשימות בכל הנוגע ל-ROI (החזר השקעה) של מפרסמים. למעשה, במהלך העשור האחרון, שיווק במייל מספק באופן עקבי את ה-ROI הגבוה ביותר מכל שאר מדיות הפרסום באינטרנט, עם החזר של 38$ על כל 1$ שמושקע בפרסום – ROI של 3800%.

מי שעוקב אחר עולם השיווק במייל ודאי הבחין בשיפטינג המהיר שעושה התחום אל עולמות ה-Marketing Automation, תחום מתפתח שמאגד טקטיקות ויישומים המאפשרים ליווי של המסע הצרכני של לקוח פוטנציאלי מרגע האינטראקציה הראשונה שהוא מבצע עם האתר ועד להפיכתו ללקוח, והכל ללא מגע יד אדם בזמן התהליך, באמצעות כלים אוטומטיים שהוגדרו מראש. על כלי אוטומציה בשיווק כתב אצלנו גם ירון אחר, במאמרו  שיווק דיגיטלי – המאמר היחיד שצריך לקרוא כדי להבין איך זה עובד באמת. כבר היום קיימות לא מעט חברות שמציעות פתרונות Marketing Automation, אם כי קהל היעד שלהן מוגבל היות ורובן פונות לשוק החברות הגדולות והמיזמים. מעטות החברות שמציעות פתרונות אוטומציה לקהל הרחב, כולל לעסקים קטנים ובינוניים.

כמעט כל מותג שחי בעולם הדיגיטלי נושם גם בעולם האימייל מרקטינג (92% מהמותגים, לשם הדיוק) והמספר רק הולך וגדל בשנים האחרונות. אם אתם כאן כנראה שגם אתם עושים את זה אבל אם לא, כדאי שתכירו את הערוץ הזה מאחר שהוא מאפשר לכם לשווק בצורה אחרת. הבסיס של שיווק במייל הוא שליחת דיוור מותאם לתיבת המייל האישית של קהל היעד שלכם (בין אם מדובר בתוכן עם מסר שיווקי או כל מסר אחר) בזמן ובמכשיר המתאים עבורו. להבדיל מפלטפורמות אחרות הפניה במייל מאפשרת נגיעה אישית בקהל היעד – אפשר לפנות לנמען בשמו הפרטי ולהגיש לו תוכן ספציפי אליו תרצו שייחשף, דבר המגביר את הנאמנות שלו למותג ומביא לגידול במכירות.

הפופולריות והאפקטיביות של שיווק במייל הביאו לצמיחה של חברות המספקות כלים ושירותים בתחום, בעולם וגם בישראל, ביניהן MailChimp, AWeber, Drip, Infusionsoft, אקטיב טרייל, רב מסר ועוד. במאמר הסקירה הזה אני רוצה לדבר על מערכת האוטומציות של אקטיב טרייל, המאפשרת לבנות וליצור תהליכים ומשפכים (funnels) אוטומטיים לתרחישים שמוגדרים מראש. זוהי מערכת SaaS מבוססת ענן שמציעה דיוור אלקטרוני מורשה, עיצוב דפי נחיתה, שליחת קמפיין  SMS, ניהול לידים, סקרים ועוד.

על אקטיב טרייל שמעתי מלקוחות שעבדו איתה וכן בכנסים שהייתי בהם, אך לא יצא לי לעבוד עם המערכת שלהם עד ממש לאחרונה. בחרתי לבחון אותה בעיקר כיוון שבחרה לפנות עם פתרונות האוטומציה שלה גם לעסקים קטנים/בינוניים.

חוויית משתמש

על אף מגוון הפיצ'רים הרב הקיים במערכת ומגוון אפשרויות העיצוב והעריכה בכל פלטפורמה (ניוזלטרים, דפי נחיתה וכו') הממשק התברר כידידותי, הגיוני וברור למשתמש. לדוגמא, ניתן לגרור אלמנטים, ולהוסיף בלוקים, טקסט או תמונות. למערכת עורך תמונות מתקדם בעל רזולוציית עיצוב מאוד גבוהה כך שהדף/מייל שאתם בונה ייראו בדיוק כפי שדמיינתם. אני חייבת לציין שהפריע לי מעט שלא ניתן היה לייצר עיצוב נפרד לווב ולמובייל ולהתאים את העיצוב מאחר שהמערכת מבצעת רספונסיביות אוטומטית.

תבניות האוטומציה

הכניסה למערכת האוטומציות היא מתוך המסך הראשי באפליקציה של אקטיב טרייל והיא מופיעה בשורה מיד לאחר כפתור בניית הקמפיינים. לחיצה על כפתור "אוטומציה חדשה" תוביל אתכם אל מסך התבניות מהן אתם יכולים לבחור את התבנית שתתחיל את האוטומציה שלכם.

התבניות התגלו כיעילות במיוחד כי הן בעצם מקיפות את כל הטריגרים האפשריים לפתיחת אוטומציה, כאשר הטריגר יכול להיות: נמען שלח טופס, נמען נרשם (לקבוצה), נמען פתח קמפיין, נמען לחץ על לינק, לקוח הסיר את עצמו (מרשימת התפוצה שלכם), נמען ציין תאריך והוספה ידנית (של רשימת נמענים לקבוצה). בנוסף, התבנית "פילוח נמענים" מאפשרת להתחיל אוטומציה גם על פעולות נוספות לפיהן מפלחים את הנמענים (למשל, לא פתח קמפיין) ואף לייצר כמה פילוחים ביחד (למשל גם לא פתח קמפיין וגם שייך לקבוצה X).

את הפילוחים האלה אפשר גם לבצע לכל אורך האוטומציה באמצעות פעולת "פיצול לפי תנאי" כך שיש מגוון אפשרויות לפילוח נמענים. כלומר, אפשר גם להקדיש אוטומציה שלמה לפילוח מסוים או לקבוצה מסוימת וגם לבצע את הפילוח רק לגבי פעולה מסוימת במסגרת אוטומציה.

טריגרים

 עורך האוטומציה הוויזואלי

עורך ויזואלי הוא חשוב מאוד בעיניי. מערכת האוטורספונדרים של מיילצ'ימפ למשל לא כוללת עורך ויזואלי וזה משפיע על כל חוויית המשתמש בבניית האוטומציה. העורך הוויזואלי במערכת של אקטיב טרייל כולל קנבס נקי עליו מופיעה בהתחלה פעולה אחד בלבד – פעולת ההתחלה, היא התבנית שבחרתם בעמוד התבניות.

עורך ה-Drag&Drop הנפוץ בפלטפורמות של דיוור אלקטרוני נמצא גם במערכת האוטומציות של אקטיב טרייל כאשר כל הפעולות האפשריות במערכת מופיעות לכם מימין לקנבס (או משמאל אם עובדים בשפה האנגלית או בכל שפה אחרת) ואתם רק צריכים לגרור ולהניח אותן במקום המבוקש.

באמצעות העורך הוויזואלי מניחים פעולה מתחת לפעולה על הקנבס ומותחים קו ביניהן. ליד הקו מופיע שעון קטן שמאפשר לקבוע את פרק הזמן שיעבור בין פעולה לפעולה. זה נוח כי אפשר לראות בדיוק כמה זמן אחרי ההתחלה נשלח קמפיין, מתי נשלח SMS, מתי עושים פילוח, אם הקמפיין נפתח או לא ועוד. אתם יכולים לקבוע באמצעות השעון מרווחי זמן של דקות, שעות, ימים ואפילו שבועות בין פעולה לפעולה.

עורך אוטומציה ויזואלי

פעולות מתקדמות באוטומציה

הפעולות הזמינות לכם באוטומציה הן: סיים (סיים אוטומציה נוכחית או אחרת), התחל (התחל אוטומציה אחרת), שלח מייל, שלח SMS, שלח התראה (לכתובת מייל מוגדרת מראש, למשל מנהל מכירות), עדכן נמען (בקבוצה מסוימת, למשל הוסף נמען שלפני כן לחץ על לינק בקמפיין בנושא X לקבוצה של מתעניינים ב-X), פיצול תנועה ופיצול לפי תנאי.

שלוש פעולות מתקדמות ששווה מאוד להתעכב עליהן:

 • פעולת פיצול תנועה

פעולת פיצול תנועה היא בעצם ה-A/B טסטינג של מערכת האוטומציה. מכיוון שבמערכת האוטומציה עובר כל נמען בזמן שלו, לא ניתן לשלוח קמפיינים רגילים ב-A/B טסטינג ובשביל זה יש את פעולת פיצול התנועה. באמצעות הפעולה ניתן לחלק את הנמענים של האוטומציה לאחוזים כאשר חלק יקבלו פעולה מסוימת, נניח מייל וחלק יקבלו פעולה אחרת, למשל SMS. אפשר גם לקבוע שאחוז יקבל את אותו המייל עם שורת נושא ואחוז יקבל את המייל עם שורת נושא אחרת, ממש כמו ב-A/B טסטינג, רק שכאן יש לחזור לאחר זמן מה לבדוק כמה פתחו כל פעולה, כלומר, איזו היא המוצלחת ביותר וכך לבחור את המנצחת. הגמישות הזאת של מערכת האוטומציה שניתן לחזור ולערוך ולשפר אותה בכל זמן היא מצוינת, במיוחד למתחילים.

 • פיצול לפי תנאי

כפי שהסברתי על תבניות ההתחלה של האוטומציות, פעולת הפיצול לפי תנאי מאפשרת לפלח נמענים בהתאם למאפיינים ולפעולות שלהם, כמו פתיחת קמפיין, הצטרפות לקבוצה ועוד ואז לקבוע בהתאם לפילוח מי יקבל איזה פעולה לאחר מכן (קמפיין נוסף, הודעת SMS ועוד, או שלא יקבל הודעה בכלל). פעולת הפיצול לפי תנאי היא המאפשרת ליצור אוטומציה מתוחכמת, להחליט מי יקבל איזה קמפיין, מי יקבל עוד קמפיין לאחר מכן, מי יקבל SMS וכו'.

פיצול לפני תנאי

 • עדכן נמען

פעולה זו מאפשרת לעדכן נמען מסוים בקבוצה מסוימת. היתרון הגדול של פעולה זו הוא שהיא מאפשרת לסווג נמענים לפי הקלקות על קמפיינים וכך ליצור קבוצות נושא מתוחכמות על פי תחומי עניין. בדוגמה שנמצאת באתר של אקטיב טרייל המציגה אוטומציה לבעלי משתלות או חנויות פרחים, אפשר לשלוח קמפיינים בנושא מסוים, כמו למשל בנושא עץ הלימון ואז ליצור פיצול לפי תנאי כך שכל מי שהקליק על קמפיין זה יעודכן בקבוצה שתיקרא "עצי פרי" וימשיך לקבל מיילים בנושאים דומים. צורת הדיוור הזו לפי ההעדפות של הנמען הופכת את עולם הדיוור האלקטרוני להרבה יותר מתקדם, מעניין ורלוונטי וכן מעלה את אחוזי הפתיחה של המיילים הנשלחים על ידי משווקים.

אינטגרציות באוטומציה

למעשה, כמעט כל הפעולות במערכת האוטומציה הן פעולות אינטגרטיביות, המאפשרות לחבר בין ערוצי שיווק שונים. אתמקד באינטגרציות היותר מעניינות וחשובות בעיני:

 • אינטגרציות עם טפסי הרשמה ודפי נחיתה

פעולת ההתחלה של הרשמה לטופס או לקבוצה היא פעולה המקשרת בין מערכת האוטומציה שלכם לטופס הרשמה הנמצא באתר האינטרנט שלכם או בדף הנחיתה אליו הובלתם מכל מקום שהוא (למשל מייל, או קמפיין בפייסבוק או בגוגל אדוורדס). כך, מאד פשוט להתחיל אוטומציה עבור כל אחד מהנמענים החדשים שלכם לא משנה מהיכן הגיעו.

 • אינטגרציה עם מודעות לידים

בהתאם לכך, ניתן גם להתחיל אוטומציה למי שנרשם אליכם דרך פייסבוק. מאחר שבאקטיב טרייל יש פיצ'ר המאפשר לשאוב לידים ממודעות הלידים בפייסבוק אל קבוצה ייעודית לכך, ניתן ליצור אוטומציה המיועדת אך ורק ללידים שהגיעו דרך פייסבוק. אמנם צריך קודם ליצור קבוצה מיוחדת בחשבון ולהגדיר שכל הלידים שהגיעו דרך מודעות הלידים יעברו אליה, אבל אז ניתן להגדיר שכל לקוח שצורף לקבוצה זו (מה שקורה באופן אוטומטי ישר לאחר מילוי טופס ההרשמה בזכות האינטגרציה) יצטרף לאוטומציה ייעודית שפעולת ההתחלה שלה היא "צורף לקבוצת פייסבוק לידס".

 • אינטגרציות באמצעות Zapier ו-RESTful API

לאקטיב טרייל יש RESTful API למפתחים שרוצים לבצע אינטגרציות למערכות אחרות שהם משתמשים בהן, אבל למי שאין נגיעה בקוד ופיתוח, ישנה אפשרות לבצע אינטגרציות באמצעות Zapier, שמאפשרת לחבר ולסנכרן בין אקטיב טרייל למגוון רב של מערכות שונות. לדוגמא, ניתן ליצור משימות במערכת של Asana מכל הוספה של נמענים חדשים במערכת של אקטיב טרייל באופן אוטומטי לחלוטין. 

הודעות SMS כחלק ממערך האוטומציה

אקטיב טרייל כוללת גם מערכת לשליחת SMS כך שבעצם כל אוטומציה שציינתי רלוונטית גם להודעות SMS. ניתן לשלוח הודעות לכל מי שנרשם לטפסי הרשמה באתר או בדפי נחיתה, נרשם במודעות לידים בפייסבוק או שביצע רכישה באתר (עם אינטגרציה ל-API). כל זאת בתנאי שביקשתם את מספר הטלפון של הנמען בטופס ההרשמה.

האינטגרציה עם ה-SMS גם מאפשרת לגוון את אופן השיווק בתוך האוטומציה. באמצעות פעולת "פיצול לפי תנאי" אפשר להגדיר למשל שמי שלא פתח את הקמפיין הקודם ששלחתם באוטומציה יקבל לאחר מכן גם SMS. לחילופין, ניתן להוסיף פעולת "פיצול תנועה" לאימייל ולהודעת SMS ואחר כך לבדוק איזה מהם עבד טוב יותר, או פשוט ליצור אוטומציה המבוססת כולה על הודעות ובאמצעות הפעולה לשלוח שתי הודעות SMS ואז לבדוק איזה מהן עובדת טוב יותר. לא לכל סוג עסק מתאים לשווק באמצעות הודעות SMS, אך אם אתם עסק בינוני-גדול אין שום סיבה שלא תנצלו גם את ערוץ השיווק הזה. 

למי מתאימה המערכת של אקטיב טרייל?

מערכת האוטומציה של אקטיב טרייל זמינה כעת (וכנראה תמשיך להיות כך גם בזמן הקרוב) לכל לקוחות אקטיב טרייל ללא עלות נוספת עבורה. המחירים של אקטיב טרייל לא מאד זולים, אבל התכניות השנתיות שלהם משתלמות (יש 15% הנחה אוטומטית למי שבוחר בתכנית שנתית). יש גם אפשרות לרכוש "בנק דיוורים" או "בנק הודעות SMS" אבל זאת לא אפשרות משתלמת במיוחד אלא אם כן אתם זקוקים למערכת לצורך פרויקט אחד או שניים בלבד.

כרגע כל התכניות של אקטיב טרייל כוללות את מערכת האוטומציה ואת הפיצ'רים האחרים של אקטיב טרייל, מלבד אקטיב קומרס. פיצ'ר נוסף ששווה להזכיר והוא כלול גם כן במחיר הוא פיצ'ר חדש הנקרא  "Predicative Delivery", באמצעותו אקטיב טרייל מחשבת עבור כל נמען את הזמן הכי טוב לשלוח לו את הניוזלטר שלו, בהתאם לנתוני עבר לגבי זמני פתיחת המיילים שלו. למיטב ידיעתי זו החברה היחידה בארץ שמציעה את השירות הזה ואחת הבודדות בעולם. 

סיכום

למערכת של אקטיבטרייל מגוון רחב ומרשים של פעולות ואינטגרציות, שנותנות פתרונות מצוינים לעסקים המעוניינים לקחת את השיווק שהם עושים במייל צעד אחד קדימה ולייעל אותו באופן שיאפשר להפיק ממנו יותר המרות. נראה שהאפשרויות שהמערכת מציעה עונות על הצרכים של סוגים רבים של עסקים, ובפרט עסקים קטנים ובינוניים.

הפוסט אקטיב טרייל – מערכת אוטומציות שהופכת את השיווק במייל לפשוט [סקירה] הופיע ראשון בבלוג

]]>
http://www.askpavel.co.il/blog/activetrail-review/feed 1
מפרסמים ברשת המדיה של גוגל? אלו סוגי הפילוחים שאתם חייבים להכיר http://www.askpavel.co.il/blog/google-display-network-targeting-types http://www.askpavel.co.il/blog/google-display-network-targeting-types#comments Mon, 19 Jun 2017 14:12:37 +0000 http://www.askpavel.co.il/?p=14998 רשת המדיה של גוגל – Google Display Network או בראשי תיבות, GDN – היא רשת מעניינת ביותר המאפשרת פרסום יזום באתרים רבים, החברים בתכנית השותפים של שטחי הפרסום, Google AdSense. הרשת מציעה מגוון רחב של פילוחים שיעזרו לכם למצוא את הקהל הרלוונטי ביותר עבור המוצר או השירות אותו אתם מקדמים. בכדי לחסוך לכם ניסוי וטעייה שעלולים ...

הפוסט מפרסמים ברשת המדיה של גוגל? אלו סוגי הפילוחים שאתם חייבים להכיר הופיע ראשון בבלוג

]]>
רשת המדיה של גוגל – Google Display Network או בראשי תיבות, GDN – היא רשת מעניינת ביותר המאפשרת פרסום יזום באתרים רבים, החברים בתכנית השותפים של שטחי הפרסום, Google AdSense. הרשת מציעה מגוון רחב של פילוחים שיעזרו לכם למצוא את הקהל הרלוונטי ביותר עבור המוצר או השירות אותו אתם מקדמים. בכדי לחסוך לכם ניסוי וטעייה שעלולים לשתות לכם את התקציב, הכנתי את המדריך הבא שיסייע לכם להבין טוב יותר את רשת המדיה של גוגל ואת הפילוחים המוצעים בה.

[לשם הבהרה, פילוח הוא מיקוד יזום לקהל יעד ספציפי, וידוע גם בכינוי המושאל מאנגלית "טירגוט" – מהמילה targeting]

כמעט כל מפרסם ב-Google AdWords יבחר קודם כל לפרסם דווקא ברשת החיפוש. היתרון בקמפיין מסוג זה הוא משיכת גולשים לאתר שלכם (פרסום מסוג Pull) שכבר הביעו עניין במוצר או שירות אותו אתם מציעים, ולכן אחוזי ההקלקה יכולים להיות גבוהים. אך החיסרון בפרסום ברשת החיפוש הוא שהפרסום מצומצם וספציפי מאוד, מה שמקשה להגיע לקהלים נוספים בצורה יזומה (בניגוד לפרסום מסוג Push, כמו זה שיש ב-Facebook). ולכן, כדאי לשקול פרסום גם ברשת המדיה, ולא רק ברשת החיפוש.

על פי אתר Wordstream, רשת המדיה של גוגל מכסה 90 אחוזים ממשתמשי האינטרנט ברחבי העולם, ומתפרשת על גבי יותר משני מיליון אתרים. לפיכך, אני ממליץ לשקול לפרסם בה במקביל לפרסום ברשת החיפוש. היתרון בשימוש בפרסום ברשת ה-GDN הוא קבלת מיתוג וחשיפה, ובמקרים מסוימים גם המרות. ב-GDN ניתן להשתמש במודעות דינמיות, מודעות טקסט ובאנרים מעוצבים, כאשר המלצה חשובה שפורסמה בבלוג Advanced Web Ranking היא לייעד קבוצת מודעות אחת עבור מודעות טקסט, וקבוצת מודעות נפרדת עבור באנרים.

אז קדימה, בואו נפלח את העניין!

סוגי פילוחים ברשת המדיה של גוגל

רימרקטינג Remarketing

חשוב מאד לפתוח קמפיין רימרקטינג מיד עם פתיחת החשבון. במידה שגולש ביקר באתר מסוים, הוא לא בהכרח בשל לבצע המרה באופן מיידי, לכן כדאי להמשיך להציג לגולש מודעות בכדי שישוב לאתר, וישלים את פעולת ההמרה: מילוי פרטים בטופס צור קשר, רכישה באתר, התקשרות לבית העסק או כל פעולת המרה אחרת. בהקשר הזה, אני ממליץ לקרוא את הפוסט המרתק על רימרקטינג שפרסם כאן עמית לביא לפני כשנתיים.

כיוון שבפרסום אונליין מושקעים מאמץ רב ועלויות רבות, עליכם למקסם את תנועת הגולשים שלכם. לפי מחקר שפורסם ב-Hubspot נמצא ש-81 אחוזים מהרוכשים אונליין מבצעים מחקר מקיף לפני רכישה גדולה. לכן, חשוב להמשיך ולעקוב אחר הגולשים המתלבטים, ובקיצור: לעשות להם רימרקטינג.

ברימרקטינג מומלץ להציג לגולש מודעות ממוקדות לעמודים בהם ביקר באתר. כך למשל, אם גולש ביקר בעמוד בו צפה במחשב נייד של ASUS, יש להציג עבורו מודעה עם הקריאייטיב הרלוונטי ביותר עבורו, המדבר על מחשב נייד מסוג ASUS, ולאו דווקא קריאייטיב כללי מדי המדבר על "מחשבים במבצע", שעשוי להיות פחות אפקטיבי. מלבד רימרקטינג למבקרים באתר, ניתן לבצע רימרקטינג לגולשים שצפו בסרטון יוטיוב ספציפי בערוץ שלכם, או בכל אחד מסרטוני היוטיוב שלכם.

רשימות רימרקטינג ניתן לייצר דרך מערכת האדוורדס, וגם דרך גוגל אנליטיקס. במידה ורשימות הרימרקטינג שלכן נפסלו עקב הפרה של מדיניות הפרסום של גוגל (שכדאי מאד לעיין בה טרם פרסום הקמפיין), תיאלצו לחפש מיקוד אחר שיתאים עבורכם, ושיניב לכם תוצאות הולמות. תחום אחד לדוגמה בו לא ניתן לעשות רימרקטינג הוא תחום הרפואה, וזאת במטרה להגן על פרטיות המטופלים.

מילות מפתח Display Keywords

בעבר הייתה אפשרות אחת בלבד במיקוד זה, והיא מיקוד הפרסום לאתרים הקשורים למילות המפתח בהן מתמקדים בפרסום. למשל, אם אתם מפרסמים "מסעדה סינית בתל אביב", השתמשו בביטוי זה בכדי לטרגט אתרים בהם מופיע הביטוי הרלוונטי הזה. העדיפו ביטויי זנב ארוך על ביטויים כלליים מדי, מכיוון שאם תבחרו אתרים עם הביטוי "מסעדה סינית", המודעה שלכם תופיע באתרים רבים שאינם בהכרח רלוונטיים, ואתם עלולים לסבול משיעור קליקים נמוך וחשיפות מיותרות שלא יניבו תוצאות איכותיות.

כיום ברירת המחדל כבר מפותחת יותר, וממקדת את הפרסום לא על פי אתרים בהם מופיעות מילות המפתח, אלא על פי משתמשים שהם רלוונטיים למילות המפתח אותם הזנתם בחשבון. בעקבות זו, שיטה זאת נחשבת היום לשיטה מובילה שמצליחה להביא תוצאות בחשבונות רבים.

מיקומים מנוהלים Placements

במידה שיש ברשותכם רשימת אתרים שמתאימים לפרסום, כלומר כאלה שאתם יודעים שקהל היעד שלכם נמצא בהם, תוכלו לטרגט אותם באופן פרטני. למשל, במידה שאתם מעוניינים לקדם אתר המיועד לאוכלוסייה הדתית, מומלץ לחפש אתרים בהם נמצאים גולשים דתיים כמו Rotter או מדורי דת/יהדות באתרים מובילים, וכך הרלוונטיות של הפרסום תהיה גבוהה.

טירגוט מסוג מיקומים מנוהלים נחשב לאיכותי, כיוון שידוע מראש באילו אתרים יופיעו המודעות שלכם. מאידך, במידה ואין ברשותכם רשימה גדולה של אתרים, לא יתקבלו חשיפות רבות בטרגוט זה. בנוסף, במידה שמדובר באתר בו קיימת תחרות רבה של מפרסמים הרוצים לפרסם בו, העלויות עלולות להיות גבוהות. במידה שאין ברשותכם רשימת אתרים כאלו כלל, תוכלו לחפש בגוגל אתרים כאלה, או להיוועץ עם קולגות. 

זכרו לחפש את האיקס בצד המודעה המעיד על כך שמדובר במודעה של Google AdSense.

מודעת Google AdSense

 

קהלים דומים Look Alike

תחת "קהלים" או Audiences נוצרות רשימות חדשות באופן אוטומטי, מסוג "קהלים דומים" לרשומות רימרקטינג שיצרתם. קחו לדוגמא את קהל "כל הממירים" והשתמשו ברשימה הדומה לרשימה הזו, כלומר "דומה לכל הממירים". כך גוגל תמצא עבורכם את הגולשים בעלי המאפיינים הדומים ביותר לאלו שכבר המירו באתרכם. ניתן להשתמש גם בקהל כמו "דומה לכל המבקרים", אך זה קהל כללי יותר. במידה שברשותכם רשימות מיילים של מתעניינים כדאי לנסות שימוש בקהל זה, כיוון שהוא ממוקד יותר.

יש לציין שקיים הבדל עצום בין הקהלים הדומים בפייסבוק לבין גוגל. במקרה הזה, פייסבוק מנצחת בנוק אאוט אדיר, משום שיש ברשותה מידע רב יותר על המשתמשים: גיל, מגדר, סטטוס משפחתי, תחומי עניין ועוד.

נושאים Topics

ניתן לטרגט אתרים מתוך רשימה של נושאים המוצעת בממשק ה-AdWords. במידה שאתם מפרסמים מוצרים לתינוקות ולאמהות, בחרו אתרים בעלי נושאים מתאימים. טירגוט זה עשוי להיות כללי מדי, לכן כדאי להגביל עבורו את התקציב. לאחר העלאת קמפיין מסוג זה לאוויר, בדקו מדי יום באילו אתרים הופיעה המודעה. במידה שמצאתם אתרים שאינם איכותיים או רלוונטיים לפרסום, בצעו שלילה של אותו אתר. על שלילת אתרים נרחיב בהמשך.

תחומי עניין Interests

קיימים מספר תתי קהלים הנחשבים לאיכותיים ביותר לפרסום, המוגדרים כתחומי עניין של גולשים. טירגוט זה מתבצע בהתאם למידע שגוגל צברה על המשתמשים. הבעייתיות העיקרית היא התרגום לעברית שגוגל בחרו בממשק, לכן מומלץ לעבור לממשק AdWords באנגלית.

הנה שני סוגי קהלים חשובים:

 1. קהלים עם כוונת רכישה In Market Audiences

משתמשים המחפשים ומשווים מוצר או שירות מסוים ברגע זה. קהל זה הנו בעל ערך רב כיוון שגולשים אלו נמצאים בחלק מתקדם של המשפך המוביל לביצוע רכישה. בכדי להשתמש בקהל זה הזינו בשורת החיפוש את כתובת האתר שלכם או מילת מפתח' ומצאו את הקהל לו תרצו לפרסם מהרשימה המוצעת.

 1. קהלים בעלי תחום עניין משותף Affinity Audiences

קהל בעל עלויות מוזלות, ומיקוד גבוה ביותר המבוסס על תחומי עניין של משתמשים. בדומה לקהל ה-In Market, הזינו בשורת החיפוש את כתובת האתר שלנו או מילת מפתח ובחרו את הקהל לו תרצו לפרסם. מומלץ להתנסות גם עם קהל ה-Affinity וגם עם קהל ה-In Market ולבחון את הביצועים שלהם.

רשומות מיילים Customer Emails

גילוי נאות: גם במיקוד זה פייסבוק מנצחת בנוק אאוט את גוגל.

בפייסבוק ניתן להעלות רשומות מיילים וטלפונים, ובגוגל ניתן להעלות רשימת מיילים בלבד, ולטרגט במספר מצומצם של סוגי קמפיינים. סוג אחד הוא קמפיין GSP (ראשי תיבות של Gmail Sponsored Promotions) שהוא פרסום המגיע עד לתיבת ה-Gmail של המשתמשים (שירות המייל של גוגל שהוא במקרה שירות המייל הנפוץ בעולם). הפרסום אינו יקר, מעניק מעטפת פרסומית משלימה, ומסייע למותג שלכם להרוויח שטח פרסום נחשק נוסף.

בכדי להגדיר את הקמפיין כ-GSP יש להוסיף ל-"מיקומים" את השורה הבאה: mail.google.com:

קמפיין GSP

שני סוגים נוספים של קמפיינים הם וידאו (YouTube), ו-RLSA ראשי תיבות של Remarketing List for Search Ads (אך מדובר בקמפיין חיפוש ולא בקמפיין מדיה). במאמר זה לא אעסוק בקמפיינים אלה.

קמפיין YouTube

אם יש לכם סרטון יוטיוב איכותי, תוכלו לנהל את הפרסום שלו במערכת ה-AdWords המשוכללת. השאלה היא למי אתם רוצים להציג את הסרטון. מומלץ להתחיל לטרגט את הקהל הטבעי ביותר – רימרקטינג למבקרי האתר ורשומות מיילים. בהמשך, פנו בצורה יזומה לקהלים חדשים, בהתבסס על אותם פילוחים שהוצגו עד כה. גם כאן נדרשת חשיבה עמוקה טרם פתיחת הקמפיין, בכדי שתפנו לקהל המתאים ביותר, ולא תבזבזו תקציב על קהלים שאינם מתאימים.

עלויות הפרסום ביוטיוב נחשבות למשתלמות – במקרים רבים הסכומים שיש לשלם עבור צפייה שאינם גבוהים. זכרו תמיד להגביל את התקציב של קמפיין יוטיוב, מכיוון שפעמים רבות הקמפיין עלול לזלול תקציב רב במידה שלא עוקבים אחריו.

סוגי שלילות ברשת המדיה

עד כה דובר על פילוחים חיוביים, כלומר, אתרים וקהלים שאתם מעוניינים שייחשפו לפרסום שלכם. אך מה עושים במידה שאתם לא מעוניינים לפרסם באתרים מסוימים או לקהלים מסוימים? גם בזה ניתן לטפל, באמצעות פילוחים מיוחדים הנקראים "שלילות".

במרבית המקרים תבצעו שלילה בכדי למנוע הופעת מודעות במקרים הבאים:

 1. באתרים לא רלוונטיים – לעתים המודעות יופיעו באתרים בשפה זרה, או אתרים בעלי איכות נמוכה שאינם מניבים קליקים ומורידים את איכות הפרסום.
 2. עבור גולשים שאינם קהל היעד – במידה שהמודעה מוצגת במיקום בו נמצאים גולשים בעלי אופי שונה מקהל היעד שלכם, מדובר בניצול לא מיטבי של תקציב הפרסום שלכם.
 3. מכשיר – במידה ואתם יודעים שבמובייל יש הרבה "קליקים לא חוקיים", שבמרבית המקרים נלחצים בשוגג ולאו דווקא במזיד.

לפניכם סוגי השלילות העיקריים:

מיקוד דמוגרפי

במיקוד דמוגרפי מבצעים טירגוט על פי נתונים דמוגרפיים של קהל היעד כמו גיל ואזור מגורים. בקמפיין כזה עליכם לבחור בחרו גילאים ומגדר של קהל היעד הרלוונטי שלכם. במידה שאתם מפרסמים מוצר המתאים רק לנשים או רק לאוכלוסייה מבוגרת, מומלץ מאוד למקד את הפרסום בכדי שלא להציג מודעות לגולשים שאינם קהל היעד. קיימת אפשרות מעניינת לבחור האם תרצו לפרסם לקהל מסוג "הורים" או "לא הורים".

שלילת מיקוד דמוגרפי

קטגוריות אתרים

גוגל מסווגים כל אתר לפי קטגוריה מרשימה קיימת, על פי הגילאים המתאימים להיחשף לאתר זה ונתונים נוספים. באמצעות קיטלוג זה יש לבחור באילו אתרים כדאי לכם להופיע, ואילו אתרים אינם רלוונטיים אליכם. ברירת המחדל היא שתמיד ייחסם הפרסום של כל אתר באתרים מתחום ההימורים.

אלו 3 קטגוריות אותן כדאי לשלול כי הרלוונטיות שלהן נמוכה, או שמדובר באתרים עם שגיאות:

 • Parked Domains
 • Error Pages
 • In-game

מצורף צילום מסך הממחיש את השלילה המומלצת. מלבד זאת תמיד בצעו בדיקות ושימו לב שאתם לא מפספסים חשיפות; במידה שאין חשיפות, שחררו קצת את השלילה.

שלילת קטגוריות אתרים

נושאים

לעתים הפרסום שלכם מופיע באתרים שאינם רלוונטיים כלל, ואתם לא מודעים לכך. במידה שתבחנו את נושא האתר, תראו שקיים סיכוי שהופעתם פעמים רבות באפליקציות משחקים, למשל, וכך בזבזתם כסף רב. מומלץ לשלול את קטגורית "משחקים" בפרסום של לקוחות רבים. כמובן שניתן לשלול קטגוריות נוספות שאינן רלוונטיות, אך זכרו – שלילה רחבה מדי עלולה "לחנוק" את הפרסום ולגרום לאי הופעה של מודעות, לכן נסו לצמצם רק נושאים שחוסר הרלוונטיות שלהם לקמפיין שלכם בולט.

הופעה במובייל

היום מרבית הכניסות לאתרים מתבצעות בעזרת מכשירים סלולריים, אך הפרסום במובייל לא תמיד יהיה כדאי, כי לא תמיד יהיו שם המרות. במידה ששמתם לב שבפרסום במחשבים נייחים מתקבלות המרות ובניידים לא, תוכלו לבחור בשלב ראשוני שלא להופיע  באפליקציות אם שיעור הרלוונטיות נמוך שם.

יש להוסיף את השורה הבאה תחת "אי הכללות" במיקומים: adsenseformobileapps.com

כך ניתן למנוע את הופעת הבאנרים שלכם באפליקציות שונות.

שלילת מיקומים

מדי יום עליכם לעבור על הקמפיינים בפילוחים השונים, ולשלול הופעת מודעות באתרים שאינכם מעוניינים להופיע בהם, כי הם אינם רלוונטיים עבור הפרסום שלכם. במידה שמצאתם שהמודעות מופיעות פעמים רבות באתרים שאינם באוויר, בשפה זרה או בעלי איכות נמוכה – שללו הופעה באתרים הללו. במידה שאתם שמים לב שאין מספיק חשיפות, יש סיכוי שזה נובע משלילה אגרסיבית מדי, כפי שהוסבר בסעיף הנושאים. נסו להסיר חלק מן השלילות במקרים מסוימים, ובחנו כיצד זה עובד.

סיכום

קיימים פילוחים מועילים רבים ברשת המדיה של גוגל שיכולים לסייע מאד לקמפיינים שלכם, ולכן – אני ממליץ בחום לתת צ'אנס לרשת הזו, מאחר שהיא עשויה להניב לכם פירות בדמות המרות.

וה-take away? לפני הקמת הקמפיינים חשבו בצורה אסטרטגית איפה נמצא קהל היעד שלכם, וכיצד כדאי לפנות אליו בצורה האיכותית ביותר, כפי שמודגם בסרטון הבא:

יש לכם הצעות נוספות, הסתייגויות או אנקדוטות מעניינות הקשורות לנושא לספר לי? אשמח לשמוע מכם בתגובות – אז לכו על זה!

הפוסט מפרסמים ברשת המדיה של גוגל? אלו סוגי הפילוחים שאתם חייבים להכיר הופיע ראשון בבלוג

]]>
http://www.askpavel.co.il/blog/google-display-network-targeting-types/feed 5
מלחמת גוגל ב-Fake News עולה שלב: אאוטבריין וטאבולה על הכוונת http://www.askpavel.co.il/blog/google-against-fake-news http://www.askpavel.co.il/blog/google-against-fake-news#comments Mon, 12 Jun 2017 05:13:09 +0000 http://www.askpavel.co.il/?p=14984 לפני קצת יותר מחצי שנה, האינטרנט רעש וגעש בשל תגלית מכעיסה במיוחד: חיפוש השאלה בגוגל "האם השואה התרחשה" (did the holocaust happen), הוביל לאתרים ניאו-נאצים ומכחישי-שואה בתוצאות הראשונות. יזם האינטרנט (והבוס שלי בזמנו), אסף פז, החליט שזה ממש לא בא לו טוב. הוא פצח בפרויקט שמטרתו להדיח את אחד האתרים הללו מראש התוצאות. אתר חדש ...

הפוסט מלחמת גוגל ב-Fake News עולה שלב: אאוטבריין וטאבולה על הכוונת הופיע ראשון בבלוג

]]>
לפני קצת יותר מחצי שנה, האינטרנט רעש וגעש בשל תגלית מכעיסה במיוחד: חיפוש השאלה בגוגל "האם השואה התרחשה" (did the holocaust happen), הוביל לאתרים ניאו-נאצים ומכחישי-שואה בתוצאות הראשונות.

יזם האינטרנט (והבוס שלי בזמנו), אסף פז, החליט שזה ממש לא בא לו טוב. הוא פצח בפרויקט שמטרתו להדיח את אחד האתרים הללו מראש התוצאות. אתר חדש באנגלית נבנה, והצטרפתי לחבורה של כמה אנשי דיגיטל מכובדים – כולם כאחד תרמו מהידע והניסיון שלהם. תוך שבועיים בערך הצלחנו להעלות את האתר החדש מעל לאתר מכחיש השואה. למעשה, הוא נדחק לחלוטין מהעמוד הראשון בגוגל.

מה שעוד קרה במקביל הוא שהנושא קיבל באז רציני בתקשורת, וגוגל החליטה להפעיל פילטר מיוחד שינפה מהתוצאות אתרים מכחישי-שואה. אכן מהלך מבורך, שכנראה לא היה קורה אלמלא הלחץ הציבורי (גוגל נוטה שלא להתערב בתוצאות האורגניות מעבר לפעילות האוטומטית של האלגוריתמים, כדי שלא לערער את אמינותו של מנוע החיפוש).

 

fake news

מאז ועד היום נושא החדשות המזויפות הצליח לעלות לסדר היום, למרות שבעצם לא מדובר במשהו חדש. כל מניפולציה שמבוצעת על ידי גוף תקשורת, שמטרתו להביא מידע אמין לציבור, יכולה להיחשב כפייק ניוז– וכנראה שאפילו לא נהיה מודעים לכך. גם פייסבוק נרתמה למאבק, ושדרגה את אלגוריתם הניוזפיד כך שיסנן תכנים בעייתיים העונים לקריטריונים של תוכן בלתי אמין. אבל לגוגל זה לא הספיק.

נושא החדשות המזויפות (והתוכן המסולף באינטרנט באופן כללי), עלה לה קצת ביוקר מאז אותו מקרה: אתרים שטענו לתוצאות אמת בבחירות האחרונות בארצות הברית, עלו לראש התוצאות ועיוותו את המציאות; החיפוש הקולי של גוגל רמז שנשים הן… (לא נמשיך) ושברק אובמה מתכנן הפיכה צבאית… וכן הלאה.

כמובן שכל זה לא חדש– מספיק להעיף מבט בהשלמות האוטומטיות של גוגל כדי לראות את הטיפשות האנושית מתגלמת בדמותן של שאילתות אומללות במיוחד. גוגל אוסף את כל המידע שהוא מוצא בנושא מסוים, ומגבש לעצמו "תפישת עולם" המשקפת את כמות האנשים שתומכים בה.

גוגל הוא מכונה לומדת, ואין לה ממי ללמוד אלא מההולכים על שתיים שמציפים את האינטרנט בתכנים שלהם. חלקם מעולים, חלקם פחות. אבל גם אם גוגל יודע לעבד יותר מ-5.5 מיליארד חיפושים ביום, הוא עדיין לא יודע להבחין בין אמת לשקר. יש אנשים שלא יודעים, איך נצפה מגוגל שיידע?

אפשר להגיד שפייק ניוז הוא גרסת שנות האלפיים של "פצצת גוגל", שהייתה נפוצה בעבר (הצגת אנשי ציבור בכירים כמטומטמים בתוצאות החיפוש). לא סתם אתר SEL קרא לזה "המשבר הגדול ביותר של איכות החיפוש בגוגל" באפריל השנה.

כמובן שכל זה לא הפריע למניית גוגל לחצות לראשונה את קו האלף דולר, ממש לאחרונה.

כוונות טובות

אני חייב להודות – כששמעתי לראשונה על אאוטבריין וטאבולה (מלבד זאת שהתגאיתי ששתיהן חברות ישראליות), הרגשתי לראשונה מזה שנים שנפרץ הסכר של הדואופול גוגל-פייסבוק. שתי אלה ביחד שולטות כמעט בכל הפרסום הדיגיטלי בעולם, ואם אנחנו בישראל מתלוננים על ריכוזיות ועל אי תחרותיות בנדל"ן ובמוצרי צריכה– מה נגיד על המפלצת הדו-ראשית הזו?

אאוטבריין וטאבולה מאפשרות לפרסם תכנים בכל אתרי החדשות והתוכן הגדולים, בארץ ובעולם. כמובן שיש הבדלים בין שני השירותים – אאוטבריין ידועה יותר בזכות הפיקוח ההדוק על סוג התכנים ואיכותם, בעוד שטאבולה "אוכל הכול"; אאוטבריין דורשת סכום מינימלי קטן לכל קמפיין, ואילו בטאבולה מדובר בסכום משמעותי יותר; וכן הלאה.

הנקודה היא שאפילו לאנשים בודדים כמוני, שאין להם גישה לפרסום במפלצות התוכן אלא בתשלומים אבסורדיים של אלפי ועשרות אלפי שקלים – פתאום יש גישה כמעט חופשית לכל אתר, ובתשלום שפוי עד מגוחך.

ולא מדובר בפרסומות, אלא בתוכן! חלומו הרטוב של כל איש פרסום ושיווק בעידן הנוכחי. איך לא חשבו על זה קודם. אגב – לאחרונה דווח שאאוטבריין וטאבולה נמצאות במגעים למיזוג שיניב שווי חברה של מיליארד דולר, אבל עדיין לא ברור מה יילד יום.

למרות שיכולות הפילוח והסינון של אאוטבריין וטאבולה משתפרות והולכות, לאט לאט מסתבר שהנגישות הזו והיד הקלה על הדק התוכן, העלתה פלאים את כמויות התוכן המסולף והבלתי אמין ברשת.

כל אחד עם אתר או דף אינטרנט (גם בלוג לעיצוב נצנצים), יכול למצוא עצמו מככב בסיומם של מאמרים באתרי ענק כמו וואלה, ynet, דה מרקר, CNN והוול סטריט ג'ורנל; ואם הוא שם, כנראה שיש בו משהו אמין. וכאן אנו שוב חוזרים לנושא החדשות המזויפות, שמטריד כל כך את גוגל.

בדצמבר 2016, אנליסט חיפוש של גוגל צייץ בטוויטר (בתרגום חופשי שלי): אם אתם כל כך רוצים להימנע מפייק ניוז, חשבו פעמיים לפני שאתם מציבים קישורי אאוטבריין/טאבולה באתרים שלכם.

אומנם זו לא הכרזה רשמית, אבל כשמומחה חיפוש בגוגל מצייץ רמז עבה שכזה – יש להניח שמתחת לפני השטח מסתתר משהו מערכתי שהוביל לאמירה שכזו. זו פעם ראשונה שמישהו בגוגל מתייחס בשליליות לשירותי המלצות התוכן הללו. או בעברית פשוטה: גוגל לא מרוצה מכך שנוגסים לה בשטחי פרסום.

חמישה חודשים לאחר מכן, גם אבינש קאושיק – מומחה שיווק דיגיטלי בגוגל (אני אוהב לקרוא לו "סודה קאוסטית" כי זה קצת מתחרז) – נותן בראש בנושא טאבולה ואאוטבריין בניוזלטר שלו: אין כמעט שום קשר בין המאמרים שהוא קורא, לבין המלצות התוכן של אאוטבריין וטאבולה בתחתית (והוא נותן שם שתי דוגמאות מייצגות). אז למה "לענות את הגולשים" שואל קאושיק, ועונה לעצמו – שורת הרווח, כמובן. האתרים שמציגים את המלצות התוכן, מקבלים נתח מההכנסות.

הצביעות משתלמת

לכולנו ברור שמודעות ממומנות הן סוג של ספאם בתשלום שנדחף לנו לפרצוף, לפעמים גם בלי שביקשנו. לכולנו גם ברור שתוצאות אורגניות הן לא באמת "אורגניות", מכיוון שניתן להטות אותן לכאן ולכאן. עם כל הבאגים הללו שיש לגוגל באיכות תוצאות החיפוש (ראו גם מעלה), אני לא חושב שהיא יכולה להרשות לעצמה לתייג חברות אחרות בתור ספאם.

גוגל היא חברת פרסום, אל תטעו. כל החיפושים והשירותים החינמיים, מיועדים להשאיר אותנו בבועה הגוגלית – כדי שניחשף ליותר פרסומות ונגדיל את עלות המניה שלה הרבה מעבר לאותם אלף הדולרים. ואם לצורך שימור ההכנסות והגדלתן צריך לתייג את המתחרים כ"ספאם" (שאגב לא שונה בהרבה מהספאם שגוגל עצמה מייצרת)–אז בכיף.

זה לא אומר שאאוטבריין וטאבולה חפות מבעיות. פעמים רבות מדי, ואולי כמעט בכל פעם, המלצות התוכן אכן אינן קשורות למאמרים שמעליהן. לעתים קרובות נמצא שם גם כל מיני מאמרים מפוקפקים שמתהדרים באצטלה מדעית – פייק ניוז מהמעלה הראשונה.

אין ספק שיש הרבה מקום לשיפור, אבל בעיניי יותר חשוב שיהיה מקום לריבוי אפשרויות. אני מברך על כל אפשרות חדשה בעולם הדיגיטל, כי לחיות רק על הדואופול גוגל-פייסבוק זה כבר (מזמן) ממש לא לעניין.

המאמר מביע את דעתו של הכותב בלבד.

הפוסט מלחמת גוגל ב-Fake News עולה שלב: אאוטבריין וטאבולה על הכוונת הופיע ראשון בבלוג

]]>
http://www.askpavel.co.il/blog/google-against-fake-news/feed 2
המדריך המלא לניהול והקמה של אתרי תמיכה איכותיים http://www.askpavel.co.il/blog/building-satellite-sites-guide http://www.askpavel.co.il/blog/building-satellite-sites-guide#comments Wed, 07 Jun 2017 07:36:39 +0000 http://www.askpavel.co.il/?p=14967 מתכננים להקים אתר תמיכה או רשת של כמה אתרים? הקפידו על תוכן איכותי, בניה נכונה של קישורים פנימיים וחיצוניים ובגדול – התייחסו לכל אתר כזה כאילו הוא אחד מהאתרים שאתם מקדמים בשגרת העבודה שלכם ולא כמזבלה שזורקים לתוכה תוכן כדי להוציא קישורים. בעולם קידום האתרים, נושא אתרי התמיכה תמיד היה שנוי במחלוקת. גם היחס של ...

הפוסט המדריך המלא לניהול והקמה של אתרי תמיכה איכותיים הופיע ראשון בבלוג

]]>
מתכננים להקים אתר תמיכה או רשת של כמה אתרים? הקפידו על תוכן איכותי, בניה נכונה של קישורים פנימיים וחיצוניים ובגדול – התייחסו לכל אתר כזה כאילו הוא אחד מהאתרים שאתם מקדמים בשגרת העבודה שלכם ולא כמזבלה שזורקים לתוכה תוכן כדי להוציא קישורים.

בעולם קידום האתרים, נושא אתרי התמיכה תמיד היה שנוי במחלוקת. גם היחס של גוגל כלפי אתרים מסוג זה הוא לא ממש מחבק. לא אחת גוגל הענישה רשתות של אתרי תמיכה על הוצאה לא טבעית של קישורים. ובכל זאת, כמעט ולא תמצאו היום חברת קידום אתרים או פרילנסרים שלא משתמשים באתרים מהסוג הזה. למעשה, ישנן חברות SEO, שאם תפנו אליהן למטרת החלפת קישורים, הן יאמרו לכם "לא תודה, אנחנו לא עושים החלפות קישורים – יש לנו המון אתרי תמיכה מהם אנו  מוצאים קישורים ללקוחות שלנו".

גילוי נאות: אין לי רשת של אתרי תמיכה. כרגע יש לי אתר אחד שמשמש ללידים ולתמיכה ועליו אני משתדל ליישם את רוב הדברים שתקראו כאן. השנה החלטתי להתחיל לעבוד על הקמת כמה אתרי תמיכה איכותיים וזה מה שגרם לכתיבת המאמר הזה. כמו כן, אם גם אתם חושבים עכשיו על הקמת רשת אתרי תמיכה, אני ממליץ לכם לקרוא אתר המאמר של אופיר ורדי שעוסק באיך לעשות זאת מבלי לחטוף עונש מגוגל.

בכל אופן, אתרי תמיכה שמתוכננים ומנוהלים נכון יכולים לתרום לגיוון בפרופיל הקישורים ואפילו להוות מקור איכותי לבניית קישורים. ישנם לא מעט אתרי תמיכה שהם זבל טהור, כמו למשל בלוגים שעולה בהם תוכן מכל סוג אפשרי רק על מנת להוציא קישורים. בעבר, היה מאוד מקובל לפתוח בלוגים ב "קפה דה-מרקר", "תפוז" ו"נענע" לכל אתר שנמצא בתהליך קידום ולקשר מהם. אבל עם הזמן, "דה מרקר", "נענע" ועוד כמה מקורות החליטו למחוק את הבלוגים הללו ברגע שהבינו שאין בהם תוכן איכותי וכל מטרתם היא הוצאת קישורים. גם באתר כמו "Onlife" אפשר למצוא בלוגים של מקדמי אתרים שמכילים מאמרים בכל נושא אפשרי. יחד עם זאת, לאחרונה, הבחנתי שגם הם החלו למחוק משם בלוגים.

איך בכל זאת אפשר לנהל בלוג איכותי מבלי לדאוג שימחקו אותו?

פתיחת בלוג באתר קיים שמאפשר זאת

 באתר כמו "סלונה", בעיה זו לא קיימת – לפחות מבדיקה שעשיתי בעצמי: לפני כמה שנים, כאשר קידמתי אתר של לקוחה, שלחתי מייל ל"סלונה" ושאלתי האם אני יכול לפתוח בלוג בשם הלקוחה שלי ולהוציא ממנו קישורים. לא הסתרתי את העובדה שהבלוג נועד לקדם את האתר של הלקוחה אבל גם ציינתי שיפורסם בו תוכן טוב. קיבלתי די מהר תשובה שאני יכול לעשות זאת. מדוע ביקשתי אישור? כדי לוודא שלא ימחקו לי את הבלוג. בניגוד לניהול בלוגים סתמיים, יש הצדקה להקמת בלוג כזה. זהו בלוג לאשת עסקים, באתר שמיועד לקהל הנשי והוא כולל בתוכו תוכן איכותי. אם אתם חושבים על הקמת בלוג לסלונה למוביל או טכנאי מחשבים – הייתי מוותר על זה.

סלונה אתר תמיכה

הקמת בלוג דרך וורדפרס

האמת זה לא קריטי אם אתם מקימים בלוג דרך וורדפרס או כל פלטפורמה אחרת. מה שחשוב הוא לרכוש לו דומיין משלו ולאחסן אותו בשרת טוב. יהיה לו ערך גדול יותר. ניתן לראות היום המון בלוגים על דומיין חינמי, אבל אם כבר אתם מנהלים בלוג כאתר תמיכה –  אל תעשו חצי עבודה.

ועכשיו כשסיימתי לדבר על בלוגים – נחזור  לענייננו:

הקמה וניהול אתרי התמיכה

דומיין

זה מתחיל בבחירת דומיין לאתר. לצוד דומיינים ותיקים זאת משימה לא קלה. לא בכל מחיר צריך להעדיף דומיין ותיק על פני רכישת דומיין חדש. אם אתם צדים דומיין כדי לבסס עליו אתר תמיכה, תבדקו את ההיסטוריה שלו. יש לבדוק את פרופיל הקישורים שלו לא רק מבחינת האיכות או הכמות אלא גם מבחינת רלוונטיות לנושא שלכם. אם שם הדומיין לא מייצג תחום מסוים, אבל הקישורים המופנים אליו מגיעים מנושא ספציפי, הקימו עליו אתר הקשור לנושא ולא אתר שאין לו כל קשר לנושא האתר שלכם.

חיבור לכלי גוגל

גם אם מדובר באתר תמיכה, אין כל סיבה שלא לחבר אותו לכלי מנהל האתרים ולגוגל אנליטיקס. גם במקרה של אתרי תמיכה ישנה חשיבות למעקב אחרי מצב האתר גם מבחינת תנועה וגם מבחינת ההופעות שלו בגוגל. כלי מנהל האתרים הוא ערוץ תקשורת עם גוגל שכדאי לשמור עליו. אם יתעוררו בעיות –  תוכלו לטפל בהן. במקרה והאתר שלכם יהיה מועמד לעונש, לפחות תוכלו לקבל התראה על כך.

דוגמא להתראה שאפשר לקבל דרך כלי מנהל האתרים:

כלי מנהל האתרים

השקיעו בעיצוב ומיתוג

העובדה שבחרתם להקים אתר תמיכה לא אומרת שאתם צריכים לבחור את השבלונה החינמית הראשונה שאתם נתקלים בה בוורדפרס. קנו תבנית איכותית והשקיעו בלוגו. אם האתר נראה פשוט וחיוור מידי, אתם תבריחו את הגולשים שלכם כי גם אם יש בו תוכן איכותי, זה עלול לפגוע באמינות שלו כך שהגולשים לא יטרחו לקרוא את התוכן הכתוב בו.

הקפידו על אחסון בשרת איכותי

הקפידו על אחסון בשרתים מהירים ואיכותיים. במקרים רבים ישנה נטייה לזלזל באתרי תמיכה ולהעדיף אחסון זול בחו"ל על מנת לחסוך בהוצאות. אז נכון שמי שיש לו עשרות אתרי תמיכה, תהיה לו גם הוצאה כספית לא קטנה ובכל זאת – כדאי לשקול את העניין. תשלום בעבור אחסון לא בהכרח חייב להפוך להוצאה כבדה. אפשר פשוט לשכור שרת בחברה מסוימת. מצד שני, אין ספק שזה יותר בריא לפזר את האתרים בין כמה שרתים. אבל אם אתם מקימים למשל 10 אתרי תמיכה, לדעתי אין כל בעיה לאחסן אותם במקור אחד. חבילה כזו תעלה לכם כמה מאות שקלים. מה שחשוב לעשות הוא פשוט לדאוג שלכל אתר תהיה כתובת IP משלו. אמנם זה יעלה את עלות חבילת האחסון שלכם, אבל זה שווה כל שקל.

מקדו את האתר סביב נושא אחד

ניקח מקרה לדוגמא: פתחתם עסק לקידום אתרים. יש לכם 4 לקוחות כאשר כל אחד בנושא שונה. האם כדאי להקים 4 אתרי תמיכה ולפרסם בהם תכנים לכל הלקוחות שלכם? ממש לא. תכנים שלא קשורים האחד לשני באתר אחד שאין בו מיקוד על נושא – לא יביאו לכם תועלת הרי אתם לא מנהלים אתר חדשות או מקומון. תנו ייחוד לכל אתר תמיכה כך שהקישורים שתוציאו ממנו יהיו רלוונטיים לנושא. יחד עם זאת: העובדה שהקמתם אתר תמיכה בנושא אחד לא חייבת להיות מגבלה קשה. בתוך נושא אחד אפשר להקים לא מעט תתי נושאים הקשורים כל אחד לנושא המרכז. למשל: אתר בנושא חתונות יכול לרכז בתוכו תתי קטגוריות של כל הנושאים הקשורים לכך: גני אירועים, תקליטנים, איפור כלות, צלמים ועוד. אתר בנושא שיפוצים יכול להכיל תתי נושאים כמו: אדריכלות, עיצוב פנים, קרמיקה, איטום, עבודות גבס, בניה קלה ועוד. כך שבכל זאת, אתר תמיכה אחד יכול להיות רלוונטי לכמה לקוחות שונים כל עוד יש קשר בין תתי הקטגוריות לנושא הכללי.

השתמשו בתוכן איכותי

מעדכון לעדכון האלגוריתמים של גוגל מתחילים להבין טוב יותר מה הוא תוכן איכותי ואני מאמין שעם הזמן, האלגוריתמים יתחילו גם לקלוט תבניות של תוכן זבל. למשל מאמרים של 300 מילים עם כותרות משנה שמכילות מילות מפתח. במקביל, לא אחת דובר על כך שאחד הסממנים לתוכן איכותי הוא האורך שלו. מאמרים מעל 1000 מילים זוכים במקרים רבים לדירוגים טובים יותר. בכל מקרה, העובדה שהחלטתם לפתוח אתרי תמיכה, לא אומרת שאתם צריכים לזרוק לשם תוכן זבל שלא תורם דבר למי שקורא אותו. כן, תוכן איכותי יכול לעלות לכם כמה מאות שקלים למאמר, ובכל זאת, במחשבה לטווח ארוך הוא יהיה הרבה יותר אפקטיבי.

הנה כמה דרכים להשיג תוכן איכותי:

 1. בקשו מהלקוחות שלכם לכתוב: אף אחד לא יכול לספק לכם תוכן איכותי יותר מאשר הלקוחות שלכם. לפחות פעם בשבוע – הקפידו להעלות תוכן איכותי לאתר. כאמור, מאמרים ארוכים הם אפקטיביים יותר, אבל אם ישבתם לכתוב ויצרתם מאמר מאוד מרתק ומעניין באורך של 500 מילים, אין זה אומר שאתם צריכים לאנוס את עצמכם בכתיבה של עוד 500 מילים רק כדי לנפח את התוכן. וזה לא רלוונטי אך ורק למקדמי אתרים. אז נגיד שיש לכם אתר שמרכז ספקים או בעלי מקצוע בתחום מסוים. פנו לאותם אנשי מקצוע והציעו להם לכתוב מאמר שיקבל הרבה חשיפה ועשוי יהיה להגדיל את הפניות. הציגו להם את הכדאיות והתועלת שיש בצעד כזה עבורם.
 2. הזמינו כותבים להתארח אצלכם: פרסמו בקבוצות פייסבוק הצעות לארח מאמרים בנושא בו עוסק האתר שלכם. חשוב מאוד לציין שאתם מוכנים לארח אך ורק תוכן איכותי על נושאים שטרם נכתבו. הרבה מאוד מקדמי אתרים ישמחו לקפוץ על ההזמנות ולקבל קישור לאתרי הלקוחות שלהם.
 3. החלפת קישורים: זה מובן מאליו ובכל זאת אתייחס לכך. אל תוציאו קישורים לאחרים ממאמרים קיימים. כדאי הרבה יותר להוציא קישורים ממאמרים שיספקו לכם. אתרים חדשים צריכים תוכן וכמה שיותר ממנו בתחילת הדרך.

הקפידו על העלאת תמונות ועדכון נתוני מטא לכל מאמר

בהרבה מקרים, מאמרים שמועלים לאתרי תמיכה נזרקים לתוך מערכת הניהול בקופי-פייסט וזהו. אם כבר אתם משקיעים באתר התמיכה, תתייחסו לכל מאמר באתר תמיכה כמו למאמר באתר מקודם. עדכנו כותרת ותיאור לכל מאמר ואל תתקמצנו על תמונות. שווה לעשות מנוי באחד ממאגרי התמונות –  זה לא יעלה לכם הון.

הקפידו על בנייה איכותית של קישורים

כמו שאתם דואגים לבנות מערך קישורים פנימי שתורם להיררכיה של האתר והופך את הניווט ליעיל לגולשים –  כך צריך לעשות גם באתרי תמיכה. הפקידו על הקריטריונים הבאים:

 • איזון בבניית הקישורים – לבנות בכל מאמר קישור על מילות מפתח זאת התגלמות הספאם. דאגו לבניית קישורים פנימיים בצורה איכותית. פעם על מילת מפתח, פעם על שם מותג, ופעם על משפט שכולל וריאציה של מילות מפתח. הקפידו על איזון מסוים גם כאשר מדובר בקישורים פנימיים וגם כאשר מדובר בקישורים חיצוניים.
 • פרסמו גם תוכן נטול קישורים – זה ממש לא בזבוז משאבים לפרסם מאמרים שאינם מכילים קישורים כלל. למעשה זה טבעי. לא כל מאמר חייב להכיל קישורים. התוכן שאתם מעלים לאתר בכל מקרה תורם לקידום האתר בגוגל.
 • פרסמו מידי פעם מאמרים עם קישורים פנימיים בלבד – כדי שפרופיל הקישורים הפנימיים של האתר יראה כמה שיותר טבעי, כדאי לשלב גם מאמרים שמכילים אך ורק קישורים פנימיים.
 • הימנעו מכמות גדולה של קישורי פוטר – פוטר עמוס בקישורים חיצוניים נחשב גם הוא לסממן של ספאם. כן זה מפתה להוציא קישור פוטר למקור אחר  כדי לקבל קישור פוטר בחזרה, אבל אם הפוטר שלכם עמוס בקישורים –  אתם עושים צעד אחד קטן לקידום האתר, צעד אחד גדול בדרך להפוך למזבלת קישורים.
 • רלוונטיות בין האתר למקור אליו הוא מקשר – זה אמור להיות מובן מאליו, אבל אם תבדקו טוב, תגלו שעדיין ישנם מקדמי אתרים שלא מקפידים על רלוונטיות. ואז מה שקורה הוא שאתר של שמלות כלה מקשר לאתר של מלגזות. לא רק שזה קישור חסר תועלת למי שמקבל אותו לאתר שלו, אלא שזה גם עלול להזיק לאתר ממנו הוא יוצא אם התופעה תהיה רחבה יותר ומתמשכת.
 • בנו קישורים נכנסים כאילו מדובר באתר רגיל – ולא, לא רק מאתרי תמיכה אחרים שיש לכם אלא גם מאתרים אמתיים של בעלי עסקים. תתייחסו לאתר התמיכה כמו לכל אתר אחר מבחינת בניית קישורים. חשוב מאוד לקדם את אתר התמיכה שלכם. כך הקישורים ממנו יהפכו להיות חזקים יותר.

הפכו אותו לאתר שמייצר פניות ו/או מניב רווחים מאדסנס

אתם משלמים על הדומיין של האתר ועל האחסון שלו, אז למה לא להשתמש בו בתור מקור שאפשר להרוויח ממנו? אם נחזור לדוגמא לאתר בנושא החתונות, מדוע שלא תהפכו אותו לאתר שמייצר לידים ו/או אתר שמנצל את התנועה שלו לרווח מאדסנס? שלבו בו את האופציה להשאיר פרטים דרך טופס צור קשר. הרי ברגע שאתם מפרסמים בו תוכן איכותי ובונים קישורים, אתם למעשה מקדמים אותו. אל תבזבזו את המשאב הזה. הדרך הטובה ביותר לגרום לאתר תמיכה להפוך לאתר איכותי היא פשוט להפוך אותו לאתר עסקי לכל דבר. כך תוכלו גם להשיג גולשים חוזרים ותנועה איכותית. חוששים מכך שתעשו עבודה טובה מידי והוא יעקוף את אתרי הלקוחות שלכם? קדמו את אתרי התמיכה במילים אחרות (זנב ארוך בעיקר).

גוגל אדסנס

טיפ: עשו מה שמקדמי אתרים טובים עושים בשנים האחרונות ושתפו אחד עם השני את אתרי התמיכה כך שכל אחד יוכל להעלות אצל השני מאמר (תוך כדי עמידה  בסטנדרטים של בעל האתרים). זה יחסוך לכם המון כאבי ראש.

הימנעו מפנקסנות

לקוח סיים חוזה ובחר שלא להמשיך אתכם, תעשו לעצמכם (ולו) טובה – אל תורידו את הקישורים שבניתם לו מאתרי התמיכה שלכם. ראשית, זה לא הוגן. שנית, זה לא פייר. שלישית, זה חסר טאקט ורביעית – בקיצור אל תעשו את זה. הלקוח שילם לכם על השירות הזה. גם אם מדובר באתר התמיכה שלכם, אין כל טעם להסיר את הקישורים אם הלקוח שילם מה שמגיע לכם. לקוחות יכולים לחזור יום אחד והורדת הקישורים לא בדיוק תסייע להם לקבל את ההחלטה לחזור אליכם במקום להמשיך עם מישהו אחר.

הערה: כל מה שנכתב כאן הוא מעין אוטופיה של איך צריך להקים ולנהל אתרי תמיכה. ממש לא קל להוציא את זה לפועל מבחינת זמן ותקציב למי שיש לו המון  אתרי תמיכה. ובכל זאת – אם אתם יכולים להרשות זאת לעצמכם – עשו זאת.

הפוסט המדריך המלא לניהול והקמה של אתרי תמיכה איכותיים הופיע ראשון בבלוג

]]>
http://www.askpavel.co.il/blog/building-satellite-sites-guide/feed 8
RetargetIM: התוסף שילחם בעגלות הנטושות ויגדיל את המכירות [סקירה] http://www.askpavel.co.il/blog/retargetim-review http://www.askpavel.co.il/blog/retargetim-review#comments Wed, 24 May 2017 12:27:30 +0000 http://www.askpavel.co.il/?p=14772 הנה סיטואציה שאתם מכירים מקרוב: נגיד שאתם רוצים לקנות לפטופ. אז גיגלתם ובדקתם וקראתם ביקורות וכבר הגעתם ממש לשלב ההזמנה והתשלום אבל אז נתתם בלימת פתע כי אתם לא במוד של קניות עכשיו ואולי בעצם כדאי לחכות עם זה קצת. כן, כדאי לחכות כי רציתם להתייעץ עם איזה חבר וגם אולי המחיר יירד ומי יודע ...

הפוסט RetargetIM: התוסף שילחם בעגלות הנטושות ויגדיל את המכירות [סקירה] הופיע ראשון בבלוג

]]>
הנה סיטואציה שאתם מכירים מקרוב:

נגיד שאתם רוצים לקנות לפטופ.

אז גיגלתם ובדקתם וקראתם ביקורות וכבר הגעתם ממש לשלב ההזמנה והתשלום אבל אז נתתם בלימת פתע כי אתם לא במוד של קניות עכשיו ואולי בעצם כדאי לחכות עם זה קצת.

כן, כדאי לחכות כי רציתם להתייעץ עם איזה חבר וגם אולי המחיר יירד ומי יודע מה עוד. חוץ מזה שחיכיתם עד עכשיו אז מה זה כבר עוד יום-יומיים.

בינתיים עבר יום וגם עברו יומיים, הנחתם לזה ושכחתם מזה אבל פתאום קופצת לכם בצד מודעת רימרקטינג ומזכירה לכם שהלפטופ שרציתם עדיין מחכה לכם. לא רק שהוא מחכה לכם, הוא גם מוצע במחיר מיוחד של 10% פחות. בלי לחשוב יותר מדי, אתם נותנים קליק על המודעה ומשלימים את הרכישה.

קרה או לא קרה?

קרה.

עכשיו תחשבו בכמה אתרים ביקרתם ולכמה חנויות נכנסתם, את הרכישה ביצעתם בסופו של דבר באתר מסויים.

אז מה גרם לכם לבצע את הרכישה דווקא אצלו?

מה היה לו שאין לאחרים?

יכולים להיות כמה גורמים, אני לא אומרת שלא, ואין ספק שהנחה היא תמריץ משמעותי, אבל בשורה התחתונה, כנראה שמודעת הרימרקטינג היא זו שצדה את עיניכם והובילה להמרה. כלומר, ההבדל היחיד בין אתר שמכר לאתר שלא מכר הוא תקציב שיווק דיגיטלי. מה שאמזון או איביי יכולות להרשות לעצמן, דוקטור אבי קומפיוטר כנראה לא. וזה למרות שהמחיר שלו מעולה והשירות שלו הוא בין הטובים בארץ. כאן בדיוק RetargetIM נכנס לתמונה.

הכירו את RetargetIM

RetargetIM הוא תוסף לחנויות WooCommerce שנועד לתת הזדמנות שווה גם לאתרים קטנים ומעוטי תקציב ומבלי שיצטרכו להוציא סכומים גדולים על מודעות שלא תמיד מחזירות את ההשקעה. על התוסף שקדו במרץ אתגר והדר שפיבק, להם נסיון רב הן בשיווק דיגיטלי והן בחיזוי התנהגות צרכנים. השניים שילבו כוחות והידע שצבר כל אחד בתחומו הוליד מערכת שמשרתת את הלקוח ומפעילה התראות פוש אוטומטיות ומותאמות אישית שנשלחות אליו גם אם הוא לא נמצא באתר.

מזכיר לכם משהו?

כן, זה בערך כמו רימרקטינג שיודע להחזיר תנועה עם הצעות רלוונטיות ואפס מאמץ.

אז נכון, יש לא מעט כלים ותוספים שיעזרו לכם למקסם ביצועים, אבל כאן לא תצטרכו לבצע פילוח, לא להתעסק בתזמונים ולא לעדכן תמונות וניסוחים – רק להישען לאחור ולתת למערכת ללמוד ולעשות את שלה.

מתחיל להשמע מעניין, תודו.

איך זה בעצם עובד?

ברגע שהמשתמש נכנס לאחד מדפי הקטגוריות (כלומר, לא לעמוד הבית וגם לא לדף התשלום) ובתנאי שהוא שהה בו לפחות 2 שניות – יקפוץ פופ-אפ שיציע לו לקבל עדכונים לגבי מוצרים בהם הביע עניין (מסומן בספרה 1). בערך שניה לאחר מכן יקפוץ גם חלון ההתראות (מסומן בספרה 2) שיבקש לאשר או לחסום התראות עתידיות. אם יבחר לחסום – לא יוטרד עם הצעות דומות. אבל אם יבחר לאשר – הו, כאן מתחיל כל הכיף.

retargetim pop up

לחיצה על Allow והמערכת מתחילה ללמוד את התנהגות המשתמש באתר כך שהיא יודעת לבחור מה תהיה ההודעה המתאימה והנכונה ביותר להציג לו. למשל, אם מישהו הביע עניין במוצר מסוים שאזל, המערכת תזהה ותקפיץ לו הודעה ברגע שהפריט יחזור למלאי. וזה לא נגמר כאן, מאחר שהיא מבוססת על טכנולוגיית Machine Learning – היא הולכת ומשתכללת ככל שיש לה יותר מידע, כלומר, הביצועים שלה (ושלכם!) רק יילכו וישתפרו עם הזמן.

אוקי, איך מתחילים?

מפאנל הניהול של הוורדפרס:

 1. לחצו על 'תוספים'.
 2. הריצו חיפוש על RetargetIM (או כאן).
 3. בצעו התקנה.

הוספת תוסף וורדפרס

בסיום ההתקנה לחצו על Activate שיוביל אתכם למסך הבא:

ריטרגטים התקנה

תנו קליק על Click Here ואז תופיע ההודעה:

retargetim installation

כאן התוסף למעשה מבקש מכם רשות להתחבר לחנות כדי לקבל מידע על המלאי, על מבצעים ועל הלקוחות (תכף תראו למה זה כל כך חשוב) – לחצו Approve. שימו לב שמדובר באישור קריאה בלבד, ככה שהוא למעשה לא יכול לשנות או להתערב לכם באתר. תהיו רגועים לגבי זה.

וזהו.

מרגע זה תוכלו להנות מכל היתרונות של RetargetIM במיידי ומבלי שתצטרכו לבצע שום פעולה נוספת. זאת אומרת, אם תרצו לעשות כל מיני התאמות אישיות וזה, בהחלט תהיה לכם האפשרות, אבל האמת היא שהאלגוריתם לומד ויודע את העבודה כבר מהרגע הראשון.

והנה גם סרטון הדרכה שמסביר צעד אחר צעד את מה שעשינו:

אילו סוגי התראות המערכת תשלח למבקרים?

על פי הפעילות שנרשמה באתר – ישלחו התראות מותאמות אישית לכל משתמש, למשל:

 • מי שהתעניין במוצר מסוים ולא השלים רכישה – יקבל על זה תזכורת:

RetargetIM notifications

 • נגיד שהתמזל מזלו ובדיוק החלטתם שהמוצר הזה יהיה במבצע – הוא יראה על זה הודעה מיד:

retargetim sale

 • אם מבצע עומד להסתיים – הרדומים יזכו לקריאה אחרונה:

sale expires soon

 • אם הרבה אנשים מתעניינים במוצר ולא משלימים את הרכישה – משכו אותם בחזרה וספרו להם על הורדה במחיר:

price dropped

 • נשארו 3 פריטים אחרונים ממוצר שמשך את העין – הנה הזדמנות לשים עליו את היד לפני שיהיה מאוחר מדי:

RetargetIM

 • וגם אלה שאיחרו לא יישארו מאחור, כי ברגע שהמוצר יחזור – הם יקבלו הזדמנות נוספת:

back in stock

אז זוכרים שהתוסף רצה לקבל מידע על המלאי ועל המבצעים ולא הבנתם למה? הנה הסיבה.

אגב, ככה זה נראה עבור משתמשי הדסקטופ:

retargetim_for_ desktop

וככה זה נראה במובייל:

 Mobile Reminder retargetim

כל אחת מההתראות האלה מכילה, כפי שוודאי ראיתם: כותרת, הצעה, לינק לעמוד המוצר ותמונה שנשאבת ישירות ממנו. הכל קורה מבלי שתצטרכו להזיז אצבע.

(המערכת מגיעה מוכנה בשפה האנגלית, אבל אם תרצו לשנות את ההתראות ולהתאים אותן לקהל הישראלי, בהחלט תוכלו):

סוגי התראות

תוכלו גם לבחור האם להשתמש בכל ההתראות או רק בחלקן, כמו גם לשנות ידנית הגדרות ספציפיות. למשל, מתי בדיוק להקפיץ את התראת "הזדמנות אחרונה" – האם כשישארו 5 פריטים במלאי, 3 או 1. אתם גם יכולים לבחור את הצבע של חלון ההתראות ואת הטקסט שילווה אותן. וזה יכול להיות טקסט מסויים למובייל וטקסט אחר לדסקטופ. תוכלו גם לבחור תזמונים, למרות שהאלגוריתם יודע לזהות בעצמו מתי הכי נכון לשלוח את ההתראה, אבל מי יודע, אולי אתם תחשבו אחרת. בקיצור, אתם יכולים לקבל את המערכת מוכנה לפעולה כמו שהיא ואתם יכולים לשנות בה דברים לפי הצרכים שלכם. מה שלא יהיה, יש לכם חופש בחירה מלא.

תכונות

 • דוחות מפורטים שיספקו מידע על כמות הצפיות וכמות המכירות שבוצעו בעקבות התוסף:

retargetim report

 • התאמה אישית של ערכות צבעים וטקסט:

retargetim color

 • הגדרת טווח הזמן הרצוי לשליחת התראות (למשל, בין 8:00 בבוקר ל-23:00 בלילה):

timing settings

 • שליחת הודעות ישירות לכלל המשתמשים או רק לכאלה שהביעו מעורבות במוצרים ספציפיים. כלומר, מעבר ליתרונות שבמערכת אוטומטית, יש לכם גם אפשרות לנסח מסרים לקהלים ייחודיים באופן ידני. קחו דוגמא: נאמר שיש לכם חנות מחשבים והגיעו אליכם פדים ארגונומיים לעכבר. תוכלו להוציא רשימה של כל מי שהביע מעורבות או רכש אצלכם עכבר למחשב ולשגר אליו התראת פוש שמציעה לו לרכוש את המוצר המשלים:

הודעה לקהלים מותאמים

והנה גם המסך ממנו תוכלו להפיץ הודעה לכלל המשתמשים הפעילים שלכם:

(חשוב לציין שהאופציה הזאת זמינה רק פעם בשבוע, כדי לשמור על חווית משתמש נעימה שאינה מספימה)

הודעה לכלל המשתמשים

אינטגרציה

 • פלטפורמת WooCommerce.
 • המערכת נתמכת באנדרואיד, גוגל כרום ופיירפוקס (מובייל ודסקטופ).
 • גוגל אנליטיקס, הקוד כבר שם:

ריטרגטים קוד אנליטיקס

יתרונות

 • גידול בהמרות מבלי להוציא סכומים גדולים על תקציב פרסום.
 • התראות במובייל ובדסקטופ למעורבות גבוהה יותר.
 • חוסך זמן בטרגוט ופילוח קהלים.
 • אלגוריתם שלומד ומשתפר תמידית.
 • התקנה פשוטה, אין צורך בקוד ואוטומטי לחלוטין! אתם באמת, אבל באמת, לא צריכים לעשות יותר מדי (אם בכלל).

חסרונות

 • בשונה מרימרקטינג, שנמצא בכל מקום ובלי לשאול שאלות, כאן המשתמש צריך לאשר את קבלת ההתראות.
 • תומך רק ב- WooCommerce.
 • לא תומך ב – iOS (אבל עובדים על זה).
 • מצריך HTTPS, שמוזר לי לקרא לזה חסרון, אבל אם האתר שלכם לא עבר לפרוטוקול המאובטח – התוסף לא יעבוד לכם. בכל מקרה, בלי שום קשר, שקלו את המעבר, גוגל מתייחסת לעניין במלא הרצינות וזה חלק מגורמי הדירוג שלה.
 • המערכת נכתבה בשפה האנגלית, כך שעבור אתרים ישראלים, יש צורך לנסח מחדש את תוכן ההתראות (פעולה חד-פעמית).

ועדיין, מדובר בתוסף חדש כך שרוב החסרונות רלוונטיים לנקודת הזמן הנוכחית ולא מן הנמנע שבעתיד הקרוב ימצא פתרון, לפחות לחלקם.

מתחרים

שני מתחרים בולטים שבטח יצא לכם להתקל בהם הם Pushcrew ו- OneSignal.

הם אמנם מספקים שירות דומה ושולחים התראות פוש אבל אין להם את היכולת להתאים הודעות ספציפיות לאנשים ספציפיים. המסר הוא אותו מסר לכולם ואין אפשרות למקד את ההתראות על בסיס הפעילות של המשתמש באתר או על בסיס מבצעים והצעות מיוחדות של החנות.

חוץ מהם, יש גם את:

Engagespot

Engagespot

עובד פחות או יותר על אותו עקרון ומאפשר לשלוח התראות ישירות אל הדסקטופ גם כשהמשתמש לא פעיל באתר במטרה להחזיר אותו ולהגדיל מעורבות.

יתרונות של Engagespot על RetargetIM:

 • מאפשר ליצור סגמנטים מתקדמים עבור פילוח גולשים.

יתרונות של RetargetIM על Engagespot:

 • מערכת שיודעת ללמוד את התנהגות המשתמש באתר.
 • מזהה מעורבות של לקוח למוצרים ספציפיים.
 • מגוון רחב יותר של אופציות.

Recart

recart competitorגם כאן אותו סיפור, מערכת שמקפיצה התראות כדי להקטין את כמות העגלות הנטושות.

יתרונות של Recart על RetargetIM:

 • תמיכה בדואר אלקטרוני וב-SMS.

יתרונות של RetargetIM על Recart:

 • חיבור לממשק הניהול של החנות.
 • תמיכה ביותר פונקציות ולא רק בעגלות נטושות.
 • שליחת הודעות ישירות על פי מעורבות המשתמש עם פריטים מסויימים.

מחירים

השירות פה מעל לכל, לא כקלישאה, אלא באמת. ואם תחליטו ש-RetargetIM לא עושה את העבודה, תוכלו לבטל בכל שלב וכספכם יוחזר לכם.

בלי שאלות, בלי למה, בלי אולי כן ובלי להוציא לכם את הנשמה. אם לא תהיו מעוניינים, תשלמו רק עד החודש האחרון בו עשיתם שימוש מלא בתוסף.

אז הנה כמה זה עולה:

עד 100 משתמשים פעילים – חינם.

עד 2,500 משתמשים פעילים – 14$ לחודש.

עד 5,000 משתמשים פעילים – 24$ לחודש.

עד 10,000 משתמשים פעילים – 44$ לחודש.

עד 20,000 משתמשים פעילים – 74$ לחודש.

*משתמש פעיל הוא זה שאישר קבלת התראות.

לא משנה באיזו חבילה תבחרו – החודש הראשון חינם ומבלי שתצטרכו להשאיר פרטי אשראי כדי להתחיל בשימוש.

אבל בגלל שהגעתם עד לכאן ובגלל שאתם קוראים נאמנים של AskPavel סידרנו לכם אפילו חודשיים.

בואו תראו איך זה קורה:

כנסו ללשונית ה- Plans ובחרו בתוכנית בה אתם מעוניינים:

ריטרגטים מחיר

הכניסו לשדה ה- Promotional Code את הקודASKPAVEL:ASKPAVEL קוד הנחה

ובמסך הבא ההנחה תכנס לתוקפה והתשלום יתאפס:

ריטרגטים הנחה

רק אזכיר שהתוסף חינמי עד 100 משתמשים פעילים. אז הקפידו לשדרג את התוכנית ולהנות מחודשיים מתנה רק כשתעברו את המכסה.

סיכום

RetargetIM היא מערכת התראות חכמה ופשוטה שיודעת להתאים לכל משתמש את ההודעה הרלוונטית והמתאימה לו ביותר על סמך הפעילות שלו באתר, מה שמגביר את המעורבות ומשפר את הביצועים. באופן אישי, מה שאהבתי בה במיוחד הוא שהיא חוסכת זמן רב ומשחררת את מנהלי החנות להתעסק בדברים החשובים באמת בשעה שהיא פועלת מאחורי הקלעים למשוך מבקרים חזרה ולמקסם המרות.

נסו אותה. עגלות נטושות זה כל כך 2016.

 

הפוסט RetargetIM: התוסף שילחם בעגלות הנטושות ויגדיל את המכירות [סקירה] הופיע ראשון בבלוג

]]>
http://www.askpavel.co.il/blog/retargetim-review/feed 8
איך לבחור קורס קידום אתרים? http://www.askpavel.co.il/blog/choosing-seo-course http://www.askpavel.co.il/blog/choosing-seo-course#comments Tue, 23 May 2017 20:43:21 +0000 http://www.askpavel.co.il/?p=14848 ברוב הפרקים שלי בדיבור צפוף, אם לא בכולם, אני מדבר על קידום אתרים מתקדם, החל מבניית מפת אתר ועד לבחירת תוכן האתר שלכם, הפעם אני רציתי לדבר על הרגעים שהחלטתם ללכת ללמוד קידום אתרים באחת המכללות בארץ. למרות שגם לפבל כאן יש את הקורס שלו, אני לא הולך להגיד עליו כלום כי כמוהו יש עוד ...

הפוסט איך לבחור קורס קידום אתרים? הופיע ראשון בבלוג

]]>

ברוב הפרקים שלי בדיבור צפוף, אם לא בכולם, אני מדבר על קידום אתרים מתקדם, החל מבניית מפת אתר ועד לבחירת תוכן האתר שלכם, הפעם אני רציתי לדבר על הרגעים שהחלטתם ללכת ללמוד קידום אתרים באחת המכללות בארץ.

למרות שגם לפבל כאן יש את הקורס שלו, אני לא הולך להגיד עליו כלום כי כמוהו יש עוד לא מעט מכללות וקורסים ללימודי קידום אתרים בארץ ומטרת הפוסט אינה להשוות בין המכללות אלא למצוא קו שיחבר בין מה שאתם רוצים להשיג לבין מה שהמכללת מציעה.

אז על מנת לעשות לכם סדר, חילקתי את ההחלטה הזו ל-3 חלקים:

לפני הקורס / במהלך הקורס / לאחר הקורס.

לפני הקורס

קריירה

האם אתם לומדים קידום אתרים על מנת להפוך את זה לקריירה? ממש ללכת 9 עד 6 על מנת לקדם אתרים? אולי לעבוד באיזו סוכנות או Inhouse של חברה גדולה ולקדם אותה? אז אתם צריכים ללכת על קורס מלא מ-א' עד ת' מן הסתם, כי סדנאות או סמינרים לא ייתנו לכם את התמונה המדויקת אלא רק את התמונה הגדולה. בטח ובטח שמקדם אתרים שכנראה יצטרך לקדם כ-10-15 אתרים בו זמנית, יצטרך ללמוד איך לנצל את הזמן שלו נכון וכמובן, לדעת את המקצוע על בוריו כדי לא לפשל בתכנון האסטרטגי לכל אתר ואתר, לא תספיק פה עבודה בינונית.

מקצוע משלים

האם אתם רוצים ללמוד קידום אתרים כדי לעזור לעצמכם לדעת קצת יותר מעבר למקצוע הסמנטי שלכם? למשל, אנשים שיודעים לבנות אתרים או לאפיין אתרים (UI / UX) ורוצים לדעת איך לתמוך בלקוח שלכם בדברים הקשורים גם ל-SEO? למשל, קוד שבנוי נכון וקריא עבור מנועי החיפוש, כותרות וכמויות טקסטים רצויים בעמוד וכו'. כאן, בהחלט מספיק לכם ללכת ללמוד את המאקרו, ללכת לסדנאות קידום אתרים, סמינרים או כל דבר שמדבר קצת על הבסיס החשוב של SEO, יותר מזה – זה סתם יוציא אתכם מהעיסוק העיקרי שלכם.

תחביב / השלמת הכנסה?

יש לא מעט אנשים בארץ שמספרים לי שהם בסך הכל רוצים לקדם את האתר האישי שלהם, אתר שנוצר כתחביב בלבד, אז למרות שמדובר במשהו שהוא לא מניב, תצטרכו ללמוד קצת יותר מהבסיס, כי למרות שהמאקרו יעזור לכם, הוא לא יגרום לכם להביא את האתר למקום הראשון כי הרי אתם עומדים לעבוד על אתר אחד בלבד אז "מאקרו" לא יעזור לכם, תצטרכו לדעת הרבה יותר ולכן הרבה יותר מתאים לכם קורס קידום אתרים מלא שיעזור לכם להבין מה עושים בשביל לקדם אתר בודד מא' ועד ת'. מה שאומר שאם אתם רוצים ללמוד רק בשביל להרוויח עוד כמה שקלים מאתר בודד שלכם (אפיליאציה או הפניית לידים), המצב שלכם אותו דבר בדיוק.

צוות המרצים

יש לי חבר שאני מאוד מעריך שנמצא בתעשיית הדיגיטל כבר לא מעט זמן אבל מאז ומתמיד ידע לדבר על SEO בצורה הכללית ביותר שלו, על התחום מבחינת מה חשוב ומה בסיסי, למשל קישורים, תוכן איכותי, קוד נגיש וקריא לגוגל אבל לא באמת מכיר את עולם הSEO כמו לא מעט מרצים שיודעים לספר לכם על מקרי קיצון ואף ידעו לעזור לכם במידה וחלילה תתקעו במשהו שתחשבו שאין דרך יציאה ממנו, רוב מקדמי האתרים, אלו שבאמת עובדים בזה ביום יום, ראו כבר הכל או שבטח יהיה קשה להפתיע אותם עם משהו שלדעתכם סוף הדרך. מי שעובד בזה ביום יום – יכול להרצות על זה ביום יום, לא מישהו ש"מבין" בזה ותו לא.

המלצות

כמו בכל דבר בחיים, צריך לדעת האם יש מישהו מהסביבה הקרובה (או לפחות מעגל שני של קרובים) שהמכללה שעליה חשבתם ללכת ללמוד – כדאי או "אוי ואבוי"? לכל מכללה היום יש עמוד פייסבוק וגם לכם יש, בדקו את הביקורות שכתבו עליהם או כתבו פוסט ולבקש לתייג חברים שלמדו במכללות שחשבתם עליהם, השאר כבר יעזור לכם להחליט הרבה יותר טוב.

במהלך הקורס

פרקטיקה

אם יש משהו חשוב בבחירת הקורס זהו נושא הפרקטיקה, כי בתיאוריה הכל נשמע כיף, נחמד, אולי קצת קשה אבל בר ביצוע, אבל עד שלא מגיעים לכיכר, לא באמת יודעים איזה תמרור דוחק בכם לנסוע ואיזה מבקש בכם לעצור. כל מכללה יש את הדרך שלה להעביר את הקורס, אבל אם יש משהו שהוא באמת חשוב – זה נושא הפרקטיקה, תבררו לכם, האם יש עבודות או עשייה אמיתית במהלך זמן הקורס, אתם תודו לי אח"כ כשתצאו מהקורס ולא רק "שמעתם" על SEO אלא גם נסעתם בפקקים ביום שישי בתל אביב (קיצר, הבנתם את האנלוגיה).

מבחנים

דבר יותר גרוע מלחשוב שאתם כמעט מבינים את החומר, זה להיות בטוחים שאתם יודעים את החומר שלמדתם ולבסוף לגלות בדרך העבודה (או יותר גרוע – בראיון עבודה) שאתם רחוקים מהאמת. בעזרת מבחנים תייצבו את עצמכם מבחינת הידע, החומר הנלמד ומה אתם הבנתם בדיוק.

הישגים אישיים

מעבר לפרקטיקה שיכולה להיות כללית יותר כמו גלישה באנליטיקס ולהוציא נתונים אמיתיים, להוציא דו"ח אופטימיזציה בלייב עבור אתר אקראי, חשוב מאוד עבורכם לנסות להשיג הישג אישי, שוב אני חוזר על זה – אישי! לא רק דו"ח לאיזה אתר אקראי, משהו משלכם, משהו שתוכלו לצאת מהקורס ולהגיד שבזמן הזה קידמתם אתר אישי שבניתם וקידמתם ואף יצאתם משם עם אתר בעמוד הראשון (או לפחות השני).

עזרה / השלמות

זה המקום שמצריך מכם לזכור שאין בושה ו"לא נעים" מת מזמן, אם אתם מרגישים שאתם קצת מפגרים בחומר או בגלל שפספסתם שיעור או שניים אתם לא יודעים את החומר, זה הזמן לדבר עם צוות המרצים או אף עם חבר'ה מהכיתה ולקבוע שיעורי עזר, החל מ-1 על 1 עם המרצה או אפילו קבוצה קטנה מהכיתה לעבור על החומר, זה יעזור לכולם, גם לאלו שבטוחים שהם יודעים את החומר, אחרי הכל – אין כמו הרגע הזה שמישהו אחר לומד ממך בעוד שאתה עדיין התלמיד.

לאחר הקורס

השמה / הכוונה

סיימתם את הקורס? אחלה, מה אתם עושים עכשיו? כי אם החלטתם לפתוח חברת קידום אתרים משלכם, אחלה ושיהיה לכם המון בהצלחה, אבל אם החלטתם לעבוד בזה בצורת קריירה חדשה אתם לא תצליחו כל כך מהר למצוא עבודה בעוד שהמכללה אולי תוכל לעזור לכם, לכוון אתכם למקום הנכון שבו צריכים אתכם, גם אם המכללה לא יודעת להשיג לכם עבודה (ויש המון שכן, אל תדאגו), לפחות שיעזרו לכם למצוא מקום בו מחפשים עבודות שכאלו, קבוצות בפייסבוק, אתרי דרושים בתחום וכו'.

עזרה / השלמות

זוכרים שדיברנו על השלמות פערים ועזרה בתכני הקורס? גם אחרי הקורס אתם תרצו לדעת שאתם זוכרים לנכון את החומר הנלמד, לפעמים עוברים כמה חודשים ועדיין לא מצאתם עבודה, ומה שקורה בינתיים – זה שהתחלתם לשכוח את החומר שלמדתם, מה שכן, בלא מעט מכללות אפשר עדיין לדבר עם צוות המרצים או יותר מזה, פורום או קבוצת פייסבוק שעוזרת להשלים פערים ולדבר שוב על תכני הקורס, אחרי הכל הסילבוס כבר בטח נראה אחרת, השתנו דברים מאז – צוות המרצים יכול לעזור לכם ואף להזמין אתכם לשיעור או שניים (או יותר) בשביל להשלים נושאים וללמוד דברים חדשים שפספסתם אולי בין הימים שיצאתם מהקורס לימים שהתחילו הנושאים החדשים להשפיע בגוגל.

מוניטין המכללה

הדבר האחרון שחשוב להבין, שלא כל מכללה שתלכו אליה יכולה לעזור לכם ברגע שלאחר הקורס, גם אם הצוות המרצים היו מדהימים ודאגו לפרקטיקה מלאה במהלך הקורס, יש מכללות ששמעתי עליהן (בפוקס, נשבע לכם) שאף אחד בתעשייה לא מכיר וזה גורם לאי נעימות כשמגיעים לראיון עבודה בתחום, בתור אחד שהיה גם בצד המרצה וגם בצד המראיין, לא נעים לבדוק את מוניטין המכללה לפני שממשיכים לקבל עובד לארגון.

זהו, חפרתי לכם מספיק, אבל אני מקווה מאוד שזה הסביר לכם את הנקודות שלדעתי בהחלט עושות את ההבדל בין בחירת המכללה בצורה הנכונה ביותר, אם לדעתם פספסתי משהו או בא לכם לשאול משהו, אני אענה כאן בתגובות בשמחה. אל תשכחו, בסופו של דבר, הפוסט הזה נועד על מנת למצוא קו שיחבר בין מה שאתם רוצים להשיג לבין מה שהמכללת מציעה. בכל מקרה, שיהיה המון בהצלחה!

הפוסט איך לבחור קורס קידום אתרים? הופיע ראשון בבלוג

]]>
http://www.askpavel.co.il/blog/choosing-seo-course/feed 2
גוגל בוחנת הסרת תוצאות רגילות של אתרים שיש להם Featured Snippet http://www.askpavel.co.il/blog/no-regular-results-for-featured-snippets http://www.askpavel.co.il/blog/no-regular-results-for-featured-snippets#comments Wed, 17 May 2017 15:00:53 +0000 http://www.askpavel.co.il/?p=14920 לידיעה המקורית ב-Search Engine Land עד כה, אתרים שזכו לקבל Featured Snippet ("קטע מידע מומלץ") בתוצאות החיפוש, נהנו גם מתוצאה אורגנית רגילה שלרוב היתה ממוקמת במקומות #1 עד #10, או לכל היותר בעמוד השני של התוצאות. אך כעת דברים עשויים להשתנות עם פיילוט חדש שגוגל התחילה לערוך השבוע, ובו אתרים שיש להם סניפט בתוצאות לא מקבלים ...

הפוסט גוגל בוחנת הסרת תוצאות רגילות של אתרים שיש להם Featured Snippet הופיע ראשון בבלוג

]]>
לידיעה המקורית ב-Search Engine Land

עד כה, אתרים שזכו לקבל Featured Snippet ("קטע מידע מומלץ") בתוצאות החיפוש, נהנו גם מתוצאה אורגנית רגילה שלרוב היתה ממוקמת במקומות #1 עד #10, או לכל היותר בעמוד השני של התוצאות. אך כעת דברים עשויים להשתנות עם פיילוט חדש שגוגל התחילה לערוך השבוע, ובו אתרים שיש להם סניפט בתוצאות לא מקבלים תוצאה נוספת.

על פי ידיעה באתר The SEM Post שפורסמה לפני יומיים (15/5), כתובות URL שהופיעו בתוצאות החיפוש כסניפט, לא הופיעו פעם שניה בתוצאות כפי שהיה עד כה. כלומר, אם האתר מוצג כבר פעם אחת בתוצאות והוא מוצג כסניפט, הוא לא מוצג בהן פעם נוספת גם כתוצאה אורגנית רגילה.

בארי שוורץ מ-Search Engine Land העלה 2 צילומי מסך בהם ניתן לראות את השינוי. בצילום הראשון ניתן לראות את המצב הרגיל – סניפט שלאחריו מופיעה גם תוצאה רגילה מאותו האתר:

snippet with regular result

בצילום השני – אותו צילמה ג'ניפר סלג, כותבת הידיעה ב-The SEM Post – רואים כיצד התוצאה השניה מהאתר חסרה, ורק הסניפט נשאר:

snippet without regular result

לדברי שוורץ, גוגל אישרה שמדובר בניסוי, וכן ציינה שכרגע לא מדובר בשינוי קבוע (אם כי בדומה לניסויים אחרים שגוגל ערכה בעבר, הוא עשוי להפוך לקבוע בעתיד). לכך צירפה החברה הצהרה על פיה "אנחנו תמיד מתנסים בדרכים להפוך את חווית המשתמשים שלנו לטובה ביותר שיכולה להיות, אך אין לנו מה להודיע נכון לעכשיו."

כפי שניתן להבין מהצילומים שלעיל, השינוי עדיין לא מופיע אצל כולם. כן ידוע שהוא תקף גם למובייל וגם לדסקטופ. כעת לא נראה שהניסוי מתבצע בכל העולם; הוא מופיע בתוצאות ב-Google.com (גוגל ארה"ב) וב-Google.ca (גוגל קנדה) אך לא ב-Google.co.uk (גוגל בריטניה) או Google.co.au (גוגל אוסטרליה). לחלופין, יתכן שגוגל משחררת אותו באופן הדרגתי. גם אנשים שראו את השינוי פעם אחת לא בהכרח יצליחו לשחזר אותו, גם לא ממחשבים או דפדפנים שונים.

מה צפויות להיות ההשלכות של שינוי כזה?

לדברי סלג, יש היגיון בשינוי זה, הן עבור המשתמשים והן עבור בעלי האתרים. מבחינת המשתמשים, אין יתרון בקבלת אותה תוצאה פעמיים באותו חיפוש – פעם כסניפט ופעם כתוצאה רגילה, במיוחד לאור העובדה שברוב המקרים 2 התוצאות נמצאות בסמיכות זו לזו ובראש רשימת התוצאות. מבחינת בעלי אתרים שאין להם סניפט, השינוי מפנה מקום בתוצאות 1-10 שהם יכולים להתחרות עליו, ועשוי להגדיל את כמות ההקלקות לאתר שלהם, במקרה שהסניפט הקיים (של אתר מתחרה) לא מספק תשובה טובה מספיק.

לצד זאת, לאתרים שמעוניינים בסניפט יהיה כנראה קשה יותר לגנוב אותו מהמתחרים, שכן הם לא יודעים באיזה מיקום האתר המתחרה היה אמור להופיע. ואילו אתרים שכבר יש להם סניפט, ככל הנראה לא צפויים לחוות שינוי דרמטי בהקלקות מכך שהתוצאה השנייה הוסרה, שכן הסניפט מהווה תוצאה שבולטת באופן דרמטיעל רקע התוצאות האחרות בעמוד ולא ברור מה התוצאה הנוספת תורמת לו.

כבר ראיתם? דווחו!

מישהו מכם כבר הבחין בשינוי? אני הרצתי כמה חיפושים באנגלית ב-Google.co.il וב-Google.com ולא ראיתי. תנסו גם ותדווחו בתגובות! נשמח גם לשמוע מה ההשלכות שאתם צופים לשינוי כזה, במידה שכן יהפוך לקבוע. דברו איתנו :)

הפוסט גוגל בוחנת הסרת תוצאות רגילות של אתרים שיש להם Featured Snippet הופיע ראשון בבלוג

]]>
http://www.askpavel.co.il/blog/no-regular-results-for-featured-snippets/feed 1
10 תוספים לכרום שהם חובה לכל מקדם אתרים http://www.askpavel.co.il/blog/chrome-plugins-for-seo http://www.askpavel.co.il/blog/chrome-plugins-for-seo#comments Mon, 15 May 2017 11:59:30 +0000 http://www.askpavel.co.il/?p=14887 בשגרה העמוסה של עבודת הקידום, מקדמי אתרים מחפשים קיצורי דרך ויישומים שיעזרו להם לייעל תהליכים שונים ולקצר זמנים. בדפדפן הפופולרי כרום לא חסרים תוספים כאלה, אבל לעתים השפע הגדול עשוי לבלבל, ואתם לא יודעים ממה להתחיל. איך אפשר לדעת מהם התוספים השווים באמת – אלה שיקלו עליכם באופן משמעותי? דרך אחת היא לחפש בחנות הרשמית ...

הפוסט 10 תוספים לכרום שהם חובה לכל מקדם אתרים הופיע ראשון בבלוג

]]>
בשגרה העמוסה של עבודת הקידום, מקדמי אתרים מחפשים קיצורי דרך ויישומים שיעזרו להם לייעל תהליכים שונים ולקצר זמנים. בדפדפן הפופולרי כרום לא חסרים תוספים כאלה, אבל לעתים השפע הגדול עשוי לבלבל, ואתם לא יודעים ממה להתחיל. איך אפשר לדעת מהם התוספים השווים באמת – אלה שיקלו עליכם באופן משמעותי?

דרך אחת היא לחפש בחנות הרשמית של Chrome תוספים פופולריים ולהתנסות בהם, ובמקרה הגרוע פשוט למחוק מה שלא בשימוש.

החסרונות בשימוש בשיטה עצמאית זו הם:

 1. אתם לא מקבלים הכוונה מהם התוספים המומלצים באמת, מה שעלול לגרום להורדת תוספים פחות שימושיים.
 2. במידה ששכחתם מהתוספים המיותרים ולא הסרתם אותם, הם יצרו על הדפדפן עומס משמעותי ויאטו אותו, מה שעלול לגרום לקריסות רבות ולהפרעה בשגרת העבודה.

בכדי לחסוך עבורכם זמן יקר, הכנתי רשימת תוספים מומלצים למנהלי קמפיינים ומקדמי אתרים. בסקירה תמצאו תוספים שיסייעו לכם להיות פרודוקטיביים יותר ביום העבודה, כמו תוסף המסייע בחסכון בזיכרון המחשב, תוסף לצילומי מסך מהירים ואיכותיים, תוסף שמבצע תרגום מיידי, תוסף לניהול סיסמאות מרובות ועוד. 

הסיבה שבחרתי לכתוב על כרום היא מכיוון שיש לו את נפח השוק הגדול ביותר – על פי אתר NetMarketShare, נכון לחודש מרץ 2017, 58.64 אחוזים מהגלישות בדסקטופ מתבצעות בעזרת דפדפן כרום.

Chrome users

Google Chrome Canary: גרסה ניסיונית של כרום

עוד לפני שאתחיל לסקור את התוספים, אני רוצה להמליץ לכם להתחיל להשתמש ב-Chrome Canary. זוהי גרסה ניסיונית של כרום המיועדת למפתחים, ומצטיינת במאפיינים החדישים ביותר, כפי שניתן לקרוא במאמר הזה של Fossbytes. מדוע הוא מעניין? כי הוא מתעדכן כל הזמן. ב-Chrome Canary אתם תמיד גולשים בגרסה המתקדמת ביותר של כרום וכך סופגים פחות קריסות של הדפדפן ונהנים ממהירות אופטימלית. לאחר שתורידו למחשב שלכם את ה-Canary התוכנה תותקן בנפרד מהדפדפן הקלאסי, ותוכלו לזהות אותה על פי הלוגו המוזהב.

Chrome Canary

11 תוספים לכרום שמקדמי אתרים יאהבו במיוחד

וכעת להמלצות על התוספים. יתכן שאת חלקם אתם כבר מכירים, אבל אני ממליץ לקרוא את כל הרשימה כדי לבדוק אם יש משהו שפספסתם וטרם התנסיתם בו.

1. Awesome Screenshot

אתם בטח תוהים, מדוע נדרש עוד תוסף לצילומי מסך? מה כל כך מיוחד בו? 

חלקכם כבר מכיר את הצמד המפורסם:

 1. Lightshot – תוסף לכרום באמצעותו ניתן לעשות צילומי מסך.
 2. Snipping tool – כלי דיפולטיבי המצוי בכל מחשב בו מותקנת מערכת ההפעלה של Windows.

חשוב להצטייד בכלי לצילום מסך מהיר עם יכולת עריכה מינימלית, כמו הוספת חצים והדגשה. לתכונות אלו חשיבות גבוהה, מכיוון שמקדמים רבים עושים שימוש נרחב בצילומי מסך מדי יום, למשל בכדי ללכוד ולצלם הודעת שגיאה ולשלוח למתכנת, או לשלוח הסבר ללקוח כיצד מורידים לידים מקמפיין Lead Generation בפייסבוק, או כדי להכין מצגת או מדריך מצולם ממש כפי שאתם קוראים ברגעים אלו :-)

חיסרון אחד של ה-Lightshot הוא שלא ניתן לשמור באופן מיידי את צילום המסך – צריך לשמור את הקובץ במחשב. המשמעות היא שלא ניתן לצרפו באופן מיידי להודעת מייל, למשל, אם אתם רוצים לשלוח הסבר בצירוף צילום מסך ללקוח או לעמית לעבודה. ב-Snipping Tool דווקא ניתן להעתיק את צילום המסך באופן מיידי להודעת המייל, אך לא ניתן להוסיף חצים המכווינים את הצופה בצילום מסך אל הנתונים אותם הוא צריך לבחון.

כעת משהבנתם את חסרונות הכלים לצילום מסך הללו, תוכלו להבין טוב יותר למה כדאי להשתמש ב-Awesome Screenshot, שהרוויח את שמו בכבוד:

 • ניתן לבחור בין צילום העמוד כולו, או רק חלק ממנו.


Awesome Screenshot

 • יש Dashboard מקצועי לעריכת התמונה הכולל הוספת חצים, זום אין/אאוט, הוספת טקסט וטשטוש.
  Awesome Screenshot 2
 • ניתן לבצע העתקה מהירה ללא שמירה. נכון לעכשיו הדפדפן אינו מאפשר העתקה מהירה בלחיצה על Copy to clipboard, לכן כל שעליכם לעשות הוא ללחוץ על הכפתור הימני בעכבר ו-Copy image להעתקת התמונה מבלי שמירתה.
 • Capture desktop – צילום מסך של אלמנטים מחוץ לדפדפן, כמו תיקיות או מסמך Notepad.
 • Select a local image – ניתן להעלות תמונות מהמחשב ולערוך אותן.
 • ניתן לתזמן ספירה לאחור בין 3 ל-5 שניות לתחילת ביצוע צילום המסך.
 • פורמטים נתמכים: PNG & JPG

2. Boomerang for Gmail

בומרנג הפך בשנים האחרונות לתוסף פופולרי בזכות האופציות החכמות למייל שהוא מציע. פונקציה אחת היא האפשרות לתזמן שליחה של מייל שכתבתם למועד מאוחר יותר. אם למשל הבוקר השכמתם קום ב-4 לפנות בוקר, והתחלתם לעבור על מיילים ואף השבתם לחלקם, תוכלו לדחות את שליחת ההודעה לשעה 9:00 בבוקר לדוגמה, בכדי לא להבהיל את חברי הצוות.

Boomerang

 

שימוש חשוב נוסף הוא החזרת הודעות לתיבת הדואר הנכנס שלכם במידה שלא קיבלתם תגובה עליהן, כלומר אתם מקבלים תזכורת ונמצאים במעקב בנושא בו אתם צריכים להיות מעודכנים. בגרסה החינמית בומרנג מעניק לכם 10 תזכורות כאלה בחודש – אם תהיו מעוניינים ביותר, יהיה עליכם לשדרג את התוסף בתשלום.

3. The Great Suspender

תוסף מצוין המשהה פעילות בטאבים בדפדפן שאינם נמצאים בשימוש. לתוסף זה חשיבות רבה, שכן לרבים מהמחשבים המשרדיים זכרון פנימי מוגבל (4GB) ודיסק קשיח רגיל שאיננו מסוג SSD. במידה שאתם עובדים עם 10 טאבים פתוחים או יותר, התוסף הזה הוא בשבילכם וימנע מקרים בהם המחשב נתקע עקב עודף טאבים פתוחים. מערכות כמו וורדפרס, גוגל אדוורדס ומערכת הפרסום של פייסבוק זוללות משאבים רבים, ולכן כדאי לנסות תוסף זה. ניתן להתאים את הגדרות התוסף להעדפותיכם, למשל, להגדיר שטאבים נעוצים (Pinned) לא יושהו, ושטאבים פתוחים יושהו לאחר פרק זמן מוגדר (דקה, שתיים, חמש).

The Great Suspender

4. Last Pass

Let’s face it – אין מצב לזכור את כל הסיסמאות שלנו: ג'ימייל פרטי, ג'ימייל עבודה, פייסבוק אמיתי, פייסבוק פיקטיבי, לינקדאין, איביי ועוד היד נטויה. לשם כך מומלץ להשתמש בתוסף מצוין בשם Last Pass, שמנהל עבורכם את כל הסיסמאות שלכם, כולל טפסים למילוי אוטומטי ותיקיות משותפות.

איך זה עובד?

 1. הזינו שם משתמש וסיסמא לאתר אליו בו אתם רוצים לגלוש, לדוגמה פייסבוק. לחצו על Add והוסיפו את הסיסמא למאגר הסיסמאות של Last Pass.
  Last Pass
 2. בפעם הבאה שתרצו להיכנס לפייסבוק, מצד ימין בשדה Email or Phone יופיע אייקון עם שלוש נקודות. לחצו עליו והיכנסו לפייסבוק.

Last Pass 2

 

כדאי לנסות תוסף זה עם מספר מצומצם של חשבונות אותם תרצו לבחון, כך תראו אם התוסף מתאים לכם לפני שתשימו את כל הביצים בסל אחד. במידה שהסיסמא שבחרתם לאתר מסוים חלשה, התוסף יתריע על כך בפניכם ואף ימליץ לכם לעדכן לסיסמא חזקה יותר.

5. Clear Cache

קליר קאש הוא תוסף שמסייע לכם לנקות את המטמון שנצבר בדפדפן שלכם בקלות ביעילות. במידה שאתם מקדמים אתרים בפייסבוק, בטוח נתקלתם בלא מעט באגים שצצים מדי פעם במערכת הניהול של פייסבוק. ניקוי קאש בלחיצת כפתור יחסוך לכם הרבה זמן ותסכול.

דוגמה נוספת: נניח שהמעצב הגרפי ערך את השינויים שביקשתם בדף הנחיתה, אך אינכם רואים אותם במחשב האישי שלכם בדפדפן. המעצב מתעקש שביצע את השינויים ואף לחץ על Publish. לחיצה על Clear Cache תנקה את המטמון, ולאחר מכן כל שעליכם לעשות זה לרענן את העמוד וכך תוכל לראות את הגרסה העדכנית ביותר של הדף.

Clear Cache

בשלב ראשוני מומלץ להשתמש בצורת הדיפולט של התוסף, שמנקה רק את ה-Cache. במידה שתרצו בכך, תוכלו בהמשךו לנקות את שאר ההיסטוריה: טפסים, הורדות, סיסמאות ושאר ירקות.

6. Tag Assistant

תוסף חשוב ביותר למנהלי אתר ומקדמי אתרים, שמטרתו היא בדיקת הקודים המוטמעים בדף נחיתה. קיימים קודים רבים מבית גוגל אותם מטמיעים בדפי נחיתה ודפי תודה: גוגל אנליטיקס, מעקב המרות, רימרקטינג, תג מנג'ר והמרות שיחה. במסגרת עבודת הקידום, מפיקים קודים במערכת ה-AdWords ושולחים אותם ללקוחות, אך לא מדובר במקרה של "שגר ושכח" – פעמים רבות מנהל האתר/המתכנת מסתבך עם הקודים ומטמיע אותם בצורה לא תקינה, לכן תמיד יש לעקוב אחר הטמעת הקודים ולוודא שהם הוטמעו כראוי.

בכדי לבדוק את הימצאות הקודים ותקינותם, ניתן ללחוץ על התוסף ולראות אילו קודים הוטמעו כשורה, ואילו לא.

Tag Assistant

במידה שאחד הקודים לא הוטמע כראוי, ניתן ללחוץ עליו ולראותו את הודעת השגיאה:

Tag Assistant 2


הדרך ה-old-fashioned לבדוק את הימצאות הקודים היא בלחיצה על הכפתור הימני של העכבר בעמוד מסוים, ובחירת View Source. אך החיסרון בשיטה זו הוא שנדרשת התמצאות מקיפה בקוד, בזמן שהפעולה של ה-Tag Assistant מקצרת לכם את הזמן ובודקת בצורה היעילה ביותר את הימצאות ותקינות הקודים.

7. Facebook Pixel Helper

בדומה ל-Tag Assistant Manage מבית גוגל, תפקידו של ה-Facebook Pixel Helper הוא לסייע לכם לבדוק שהקודים, במקרה הזה של פייסבוק, מוטמעים נכונה בדפי נחיתה ודפי תודה.

Facebook Pixel Helper

ידוע שלפייסבוק יש פיקסל אחד שיכול לשמש למספר מעקבים, אך מומלץ להטמיע 2 פיקסלים נפרדים:

 1. פיקסל רימרקטינג – הפיקסל הרגיל, אותו מטמיעים בכל עמודי האתר.
 2. פיקסל ליד – מוסיפים שורה לפיקסל הרגיל ומטמיעים את הקוד רק בדפי תודה.

Facebook Pixel Helper

הסיבה שמומלץ להפריד בין שני הפיקסלים היא בכדי לספור המרות בצורה תקינה. כאשר יוצרים המרה מסוג Custom Conversions בממשק של ה-Ads Manager, הספירה עלולה להיות שגויה, ולכן מומלץ להפריד בין הפיקסלים ולקבל את הספירה המדויקת יותר.

8. Imagus

אימגוס הוא תוסף שמקצר לכם את הזמן כאשר אתם צופים בתמונות רבות ברשת. לאחר התקנתו, רחפו מעל תמונה שאמורה להיפתח בלינק בעמוד חדש, ותראו שהתוסף מגדיל אותה באופן אוטומטי, כך שלא תצטרכו להיכנס אל הקישור. התוסף תומך גם בתמונות דינמיות מסוג GIF.
Imagus

9. Google Translate

במהלך יום העבודה אתם קוראים חומר מקצועי רב, לפחות חלק ממנו באנגלית. בכדי להקל עליכם את הקריאה, תוכל להשתמש בתוסף של Google Translate בכדי לתרגם מילה שאינכם מכירים.

ישנן מספר דרכים להשתמש בתוסף:

 1. לחצו לחיצה כפולה על מילה אותה תרצו לתרגם. מיד יופיע האייקון של גוגל טרנסלייט. הקליקו עליו, ותקבלו את התרגום.
 2. Google Translateבמידה שאתם מעוניינים לנווט בצורה מהירה לאתר גוגל טרנסלייט עצמו: סמנו את המילה המבוקשת, לאחר מכן הקליקו על הכפתור הימני בעכבר ובחרו בגוגל טרנסלייט.
  Google Translate 23. בשורת התוספים תבחינו באייקון של גוגל טרנסלייט, לחצו עליו והקלידו את המילה אותה תרצו לתרגם.

Google Translate 3

10. Citrus

הסחות דעת הן עניין שבשגרה. שלחו לכם תמונה מצחיקה בפייסבוק, אתם חייבים להיכנס לבדוק סטטוס מסוים רק לרגע ועוד. במידה שאתם לא מצליחים להתגבר על הסחות הדעת הללו ושורפים עליהן זמן יקר שאמור להיות מוקדש לעבודה, Citrus יכול לעזור. מה שהתוסף עושה הוא לחסום את הגישה שלכם לאתר מסיח הדעת לפרק זמן שהגדרתם מראש.

Citrus

במידה שתכנסו לפייסבוק בזמן המוגדר תקבלו הודעה משעשעת מצוות סיטרוס, בה יצוין שהם חסמו את הגישה. כדי להנעים את זמנכם הם יציגו לכם ציטוטים מעוררי השראה, מה שעלול לגרום להסחת דעת נוספת, אך הם אינם יכולים לסייע מעבר לזה.

אני קיבלתי ציטוט מעורר השראה של צ'אק נוריס האלמותי, ואתם?

Citrus

 

אמ;לק לציטוט המעורר השראה מפי צ'אק: "שום דבר לא בא לי בקלות. עבדתי קשה בשביל ללמוד קראטה ולהיות אלוף העולם".

11. בונוס – תוסף פופולרי שכדאי לוותר עליו במהלך שעות העבודה

תוסף שרבים משתמשים כדי לחסום פרסומות ביוטיוב, באתרי חדשות ועוד הוא Adblocker. לא קשה להבין מדוע: אחת הבעיות עם פרסומות באתרי חדשות גדולים, מלבד הטרדה משוועת, היא שהן כבדות מאד ומאטות את הגלישה. תופעה זו הביאה לכך שאנשים רבים משתמשים בתוספים שונים לחסימת פרסומות. הפרסומות כה מטרידות, שכיום כ-16% מהגולשים אף חוסמים אותן במכשירים הניידים. בנוסף, היום כבר ניתן לחסום פרסומות לא רק בדפדפן אלא גם באפליקציות.

כמובן ששימוש בחוסם פרסומות אצל מקדמי אתרים ומנהלי קמפיינים הוא בעייתי, מאחר שאתם עלולים לפספס את המודעות של הלקוחות שלכם והמתחרים שלהם, מה שעלול ליצור נתק ביניכם לבין הפרסום לייב. בנוסף, מערכת הפרסום של פייסבוק תמיד מתריעה שהממשק עלול לחוות כשלים בעת שימוש בחוסם פרסומות (אם כי לא ברור עד כמה זה נכון).

Ad Blocker problem

במידה שאתם לא מוכנים לוותר על ה-Ad Block, תוכלו לגלוש אינקוגניטו (Ctrl+Shift+N) וכך להיחשף לפרסומות ולהתעדכן מה חדש.

סיכום

אתם לא חייבים כרום כדי להשתמש בתוספים המעולים האלה – לרובם יש גרסאות המתאימות גם לדפדפנים אחרים (FireFox, Edge, Safari, Opera). כבונוס נוסף – קחו סרטון שסוקר עוד 5 תוספים שעושים רושם מצוין:

מכירים תוספים אחרים שעושים למקדמי אתרים חיים קצת יותר קלים? דברו אתי בתגובות!

הפוסט 10 תוספים לכרום שהם חובה לכל מקדם אתרים הופיע ראשון בבלוג

]]>
http://www.askpavel.co.il/blog/chrome-plugins-for-seo/feed 7
איך לקדם סרטונים בתוצאות החיפוש של יוטיוב? http://www.askpavel.co.il/blog/youtube-seo http://www.askpavel.co.il/blog/youtube-seo#comments Sun, 07 May 2017 07:09:00 +0000 http://www.askpavel.co.il/?p=14738 רגע, לפני הכל, אתם ידעתם שהאתר הפופולרי ביותר לשיתוף תכני וידאו התחיל בכלל כאתר הכרויות? לא, לא המצאתי את זה. ככה יוטיוב נראתה בשנת 2005: הרעיון היה שהמשתמשים יעלו קטע שבו הם מספרים על עצמם וכך ייחשפו זה לזה ויפתחו שיח, במידה ומצאו עניין באדם שדיבר אליהם. למשל: כן, פשוט ככה. אגב, לא אמרתי אבל ...

הפוסט איך לקדם סרטונים בתוצאות החיפוש של יוטיוב? הופיע ראשון בבלוג

]]>
רגע, לפני הכל, אתם ידעתם שהאתר הפופולרי ביותר לשיתוף תכני וידאו התחיל בכלל כאתר הכרויות?

לא, לא המצאתי את זה.

ככה יוטיוב נראתה בשנת 2005:

YouTube_2005

הרעיון היה שהמשתמשים יעלו קטע שבו הם מספרים על עצמם וכך ייחשפו זה לזה ויפתחו שיח, במידה ומצאו עניין באדם שדיבר אליהם. למשל:

כן, פשוט ככה.

אגב, לא אמרתי אבל למעשה צפיתם הרגע בווידאו הראשון שאי פעם עלה ליוטיוב.

כמו שאתם יכולים לנחש, זה לא בדיוק תפס. כנראה שלא היינו בשלים ב-2005 למשהו מהסוג הזה ואיכשהו קרה שבמקום אתר שידוכים כושל – קיבלנו את האתר השלישי החזק והנצפה ביותר בעולם. זה שבכל דקה עולות בו מעל ל-500 (!) שעות של וידאו וזה שמנוע החיפוש שבו שני רק לגוגל.

לא שזה מפתיע מישהו, אבל הפופולריות של הוידאו במגמת עליה מתמדת ואנליסטים מעריכים שעד 2019 הוא יהווה כ- 80% מכלל תעבורת האינטרנט.

כל זה מוביל אותי, וצריך להוביל גם אתכם, למסקנה אחת:

היי, כדאי שנתחיל לחשוב וידאו.

מאמרי עומק זה יופי של דבר, אבל אל תסתמכו עליהם בלבד. חשבו על כל האנשים הלחוצים והקצרים בזמן שהיו יכולים להנות מהתוכן שלכם אם הייתם ממירים 2,000 מילים לסרטון של כמה דקות. זה כיף יותר, מהיר יותר, כשזה עשוי טוב זה גם מעניין יותר וכמעט תמיד זה נגיש וקל לצריכה ולעיכול.

ואני יודעת לאן אתם חותרים, אתם הרי חושבים SEO ובצדק.

אוקי, אז בואו נדבר SEO:

 • איך בעצם עובד מנוע החיפוש של יוטיוב?
 • איך תוכלו לקדם את הסרטונים שלכם?
 • מה הקשר בין צפיות, תגובות ושיתופים לדירוג שלכם?
 • ועד כמה באמת חשוב להוסיף תגיות ותיאורים?

Backlinko ניתחו 1.3 מיליון סרטונים כדי לענות על השאלות האלה. סיכמתי את הממצאים והוספתי כל מה שידוע לי, נכון להיום, על גורמי הדירוג ועל מה שתצטרכו לעשות אם תרצו להגיע לדף הראשון ביוטיוב.

אבל למה בכלל? ואיך שימוש ביוטיוב יעזור לקדם את העסק?

תוכן ויזואלי משיג את אחוזי המעורבות הגבוהים ביותר, את זה אתם כבר יודעים. תמונות, אינפוגרפיקה וכן, גם ובעיקר וידאו. סתם כדי לסבר את האוזן, מחקר שפורסם ב- Vidyard מצא ש-82% ממשווקי ה-B2B דיווחו על הצלחה כשהשתמשו בשיווק באמצעות וידאו.

ואם זה לא הרשים אתכם במיוחד, אז רק אזכיר שיוטיוב שייכת לגוגל ולכן יש לה אינטרס לקדם בתוצאות החיפוש תכני וידאו שהיא מוצאת כמועילים. המשמעות: גם אם האתר שלכם לא מדורג בעמוד הראשון של גוגל, הוידאו שלכם בהחלט יוכל להגיע לשם, להיחשף בפני קהלים גדולים ולהוות מקור תנועה רציני.

בואו תראו מה קיבלתי כששאלתי את גוגל:

promote video on youtube

2 מתוך 5 תוצאות החיפוש הראשונות מפנות ליוטיוב!

לא רק שזה אחוז מכובד ביותר, זו גם דרך קלה ויחסית מהירה לטפס גבוה ולגרוף נתח שמן של קליקים והתעניינות.

כמובן, לא כל סרטון שתעלו ידורג בגוגל וגם לא תמיד היא תציג כאלה בתוצאות החיפוש, אבל הסבירות לכך גבוהה אם יצרתם:

 • קליפ מוזיקלי
 • מתכון
 • מדריך How To
 • סקירת מוצר

חוץ מזה, יש בגוגל אזור שלם שכולו מיועד לתכני וידאו וגם משם תוכלו להכניס תנועה יפה לאתר שלכם:

youtube on google

ובלי קשר, הייתי ממליצה להשתמש בפונקציה הזאת גם כדי לבדוק האם כבר קיים ברשת וידאו זהה לזה שאתם מתכוונים ליצור. סתם כי חבל שתעבדו לחינם.

אז החשיבות של שיווק באמצעות וידאו ברורה, אני מקווה, כי הנראות של יוטיוב בגוגל בהחלט מורגשת. זו אחת הסיבות לכך שאי אפשר להתעלם ממנה כשמנסים לחשוב על דרכים נוספות לקידום. וכמו בהרבה מקומות אחרים, גם כאן יעמדו לרשותכם 2 אופציות: קידום ממומן ביוטיוב או קידום אורגני. אתם שמתכננים על אופציה מספר 2 – הישארו איתי (אלה שמעדיפים את האופציה הראשונה – צרפתי לכם לינק).

אז איך עובד מנוע החיפוש של יוטיוב ואיך תוכלו לקדם את הסרטונים שלכם?

ב-2011 יוטיוב שחררה מדריך עם הנחיות SEO ליוצרים. הנה סרטון נחמד שמסכם את עיקרי הדברים:

בגדול, מה שהוא אומר שם זה:

 1. ככל שהסרטונים ישיגו יותר לייקים ותגובות – כך הסיכוי שלהם לטפס מעלה יהיה גבוה יותר.
 2. כדאי שתפרסמו בעקביות, כי אם תעלו פעם בחצי שנה וידאו של שלושים שניות – זה לא יוביל אתכם לשום מקום.
 3. פרגנו לאחרים ופזרו לייקים ותגובות לסרטונים שעוסקים בנושאי הנישה שלכם – זו דרך טובה להגדיל חשיפה ונראות למותג.
 4. חשוב למלא Metadata כי זה מה שימשוך גולשים ממנוע החיפוש.
 5. השקיעו בכותרות, מקמו את מילת המפתח בהתחלה, את שם המותג בסוף ובין לבין השתדלו לעשות שימוש בקופי מפתה ומושך.
 6. הוסיפו תגיות (מומלץ להוסיף 12 לפחות) והשתמשו בכל 120 התווים שעומדים לרשותכם.
 7. אל תזניחו את איזור ה-Description ושלבו בו מילות מפתח, מידע מועיל ולינקים לאתר שלכם אבל גם לאתרים אחרים שאתם ממליצים עליהם בתחום.
 8. צרו פלייליסט.
 9. הפיצו את הסרטון כדי לקבל עליו כמות נכבדת של תגובות מיד עם פרסומו.
 10. הגיבו למשתמשים שמגיבים לכם כי ככל שהסרטון יעורר יותר אינטרקציה ומעורבות – יוטיוב תבין שקורה שם משהו מעניין ותקפיץ אותו למעלה.

אם לומר את האמת, לא הרבה השתנה מאז וכל הטיפים האלה, שאת חלקם אתם ודאי מכירים – בהחלט יעילים ושימושיים גם היום. עדיין, מחקר של 1.3 מיליון סרטונים מצא שיש דברים חשובים יותר וכאלה שחשובים פחות.

אז במה כדאי להתמקד ומה באמת החשיבות של התיאורים, התגיות, השיתופים והתגובות לדירוג שלכם? הנה זה בא:

1. תגובות הן גורם דירוג משמעותי

המחקר מצא קשר חזק בין כמות התגובות שקיבל סרטון מסויים ובין הדירוג שלו. תחשבו על זה, זה הגיוני. וידאו שהשקעתם זמן כדי להגיב לו הוא וידאו שלימד אתכם משהו חדש והרגשתם צורך להודות לו על כך. זה גם יכול להיות וידאו שהצחיק אתכם או וידאו שהציג שאלה לדיון או עורר איזושהי מחלוקת. בכל מקרה, כנראה שאם הגבתם זה נגע בכם או עניין אתכם, אחרת לא הייתם טורחים בכלל. בקיצור, יוטיוב מסתמכת על חכמת ההמונים ואם היא מזהה פעילות ערה בתגובות – היא מבינה שמדובר בווידאו שעושה משהו לאנשים וזה בדיוק סוג התכנים שהיא רוצה לעודד אתכם ליצור.

מה אתם יכולים לעשות לגבי זה?

 • שאלו את הצופים שלכם שאלה
 • בקשו לשמוע את דעתם או שיחלקו אתכם רעיונות לסרטונים הבאים
 • הציגו איזושהי מחלוקת והתעניינו בצד שהם היו לוקחים

ובמילה אחת – שאלו. זה אולי נראה לכם מגוחך והכל, אבל תתפלאו, זה עובד.

2. האורך כן קובע

סרטונים ארוכים משיגים תוצאות טובות יותר באופן משמעותי מאשר סרטונים קצרים.

מה זה ארוך?

האורך הממוצע הכולל של סרטוני וידאו בעמוד רנדומלי עומד על 14 וחצי דקות.

איך אפשר להסביר את זה?

יוטיוב רוצה שהמשתמשים יבלו כמה שיותר זמן באתר, הגיוני, לא? כדי שזה יקרה צריך להושיב אותם מול וידאו ארוך.

חוץ מזה, היא גם מאמינה שרק ככה אפשר באמת להעביר רעיון מסויים, ללמד ולתת ערך. כן, כמובן שיש מקום גם לסרטונים קצרים יותר ואם אתם פונים לז'אנר ההומוריסטי, אף אחד לא באמת מצפה מכם להצחיק במשך 14 וחצי דקות, אבל נגיד שאתם עובדים על מדריך How To כלשהו, כן? אז זה מסוג המקרים בהם תרצו לקחת את הנתון הזה בחשבון. רק שימו לב שאתם לא מורחים סתם כי זה לזלזל בזמן של הצופים והם יחזירו לכם באחוזי נטישה גבוהים. הוסיפו תועלת אמיתית, רק לא בכוח.

3. כמות הצפיות משפיעה על הדירוג שלכם

סרטונים שהופיעו בעמוד הראשון ביוטיוב היו מאופיינים בכמות צפיות גבוהה. וזה לא מפתיע, כי בדרך כלל זה נגזר מהסעיף הקודם והולך יד ביד עם מעורבות. המשמעות היא שאתם צריכים לעבוד באופן מאסיבי על הפצת הסרטון ולפרסם אותו בכל הערוצים הדיגיטליים בהם אתם פעילים. אבל! אם פעם כמות הצפיות היתה גורם הדירוג מספר אחת, אז היום זה כבר לא בדיוק ככה. יוטיוב גילתה שזה לא בהכרח מעיד על איכות ולכן היא הפחיתה בחשיבות הפרמטר הזה. אז כן, זה גורם חשוב, אבל הפצה בלבד לא תספיק לכם. תצטרכו גם לספק את הסחורה ולנצח בקרב על המעורבות. לצורך השוואה, וידאו עם מיליון צפיות ומעט מעורבות לא יועדף על פני וידאו עם פחות צפיות שיש לו אחוזי מעורבות גבוהים. לתשומת לבכם.

4. גם כמות השיתופים משפיעה – וגם הלייקים

זוכרים מה אמרנו על חכמת ההמונים? אז זה בדיוק זה.

כמו עם כמות הצפיות והתגובות, גם לשאר סממני המעורבות יש השפעה מכרעת על הדירוג. כל אלה הם למעשה אותות שמצביעים על וידאו מעניין או מועיל או כזה ששווה צפייה. ואם שידרתם ליוטיוב שצפיתם בוידאו ששווה צפייה, היא תתייחס להמלצה שלכם ותציג אותו לעיני כמה שיותר צופים. גוגל אמנם הכחישה (ומכחישה) בעקביות את הקטע הזה שאותות חברתיים הם חלק מהאלגוריתם, אבל ליוטיוב יש מנגנון נפרד והשיתופים או הלייקים שתקבלו יתפסו חלק נכבד בדירוג. איך אתם משתמשים בנתון הזה לטובתכם? פשוט מייצרים תוכן טוב, באמת טוב. נסו לחדש, לדבר על נושאים עדכניים, כאלה שלא דברו עליהם קודם, ללמד משהו שיש ביקוש לידיעתו וכן הלאה.

5. כמות המנויים של הערוץ לא בהכרח תקפיץ אתכם למעלה

המחקר מצא שיש קשר בינוני בין כמות המנויים ובין דירוג הסרטון, כלומר, גם לערוצים קטנים יחסית יש מקום ואפשרות לקבל נראות. וזה אגב, בניגוד לגוגל שנוטה להעדיף מותגים גדולים ומוכרים. אז נכון שלערוצים עם כמות מנויים מפלצתית כנראה יהיה איזשהו יתרון (יותר צפיות, יותר תגובות), אבל גם השאר יכולים ומצליחים להתברג לעמוד הראשון ולרשום ביצועים מעולים.

לעומת זאת, כמות המנויים שתתווסף לערוץ בעקבות וידאו מסויים – משפיעה מאד. נסביר את הרציונל:

אם מישהו אהב מאד את הסרטון שהעליתם, סביר להניח שהוא ירשם לערוץ כדי לקבל ממכם תכנים דומים. לכן וידאו שמגייס מנויים חדשים נתפס בעיני יוטיוב כתו איכות. מה גם, שהרבה יותר קשה לגייס מנויים מאשר לייקים או צופים ולכן מדובר בגורם דירוג בעל משקל כבד.

6. מילות מפתח בתגיות הפכו לפחות רלוונטיות

בתחילת דרכה נשענה יוטיוב על תגיות כדי להבין במה בדיוק עוסק הווידאו. היא ניתחה אותן ואת ה-Metadata ואת הכותרות ואת התיאור ואפילו את שם הקובץ. כלומר, ככל שהייתם מזינים יותר תוכן – כך יוטיוב יכלה ללמוד יותר על מה שהעליתם ולסווג אותו בהתאם. היום אין בזה ממש צורך, יוטיוב יכולה "להאזין" לווידאו ולדעת בדיוק על מה אתם מדברים, גם אם לא צירפתם כתוביות. אז תגיות לא חשובות כפי שהיו בעבר, אבל לא מזיק להשתמש בהן כדי לספק למשתמש עוד מידע לגבי מה שהוא עתיד לראות.

7. מילות מפתח (מדויקות) בכותרת משפרות את הדירוג רק במעט

הכותרת שתבחרו תשפיע על כמות הקליקים והצפיות שתקבלו. ככל שהיא תהיה מושכת ומפתה יותר – כך היא תסקרן יותר לצפות בוידאו. ובזה אתם צריכים להתמקד, כי זה לא שמילות המפתח לבדן יבטיחו לכם דירוג טוב יותר. אתם לא יכולים להישען רק על זה. חוץ מזה, כדאי שתדעו שגם מילות מפתח נרדפות יעבדו לכם ויש לא מעט סרטונים שמדורגים גבוה גם כשמילת המפתח המדויקת שלהם לא מופיעה כלל בכותרת. אז זה יכול לעזור, אבל הקשר בין זה ובין הדירוג הוא די חלש.

8. אפס קשר בין מילות מפתח בתיאור הסרטון ובין הדירוג

אתם יכולים למצא ביוטיוב לא מעט סרטונים שמדורגים גבוה גם כשבתיאור הסרטון שלהם אין מילת מפתח אחת. במקרים מסויימים אין בהם אפילו מילה.

יש לזה כמה סיבות:

 • יוטיוב כבר לא צריכה מילות מפתח בתיאור כדי להבין על מה הווידאו שלכם.
 • הווידאו עצמו לא באמת חשוב כמו האותות החברתיים שהוא מייצר.

אז למה בכל זאת כדאי להשקיע ולא לדלג על השדה הזה?

כי מדובר במידע שעוזר למשתמש, מחזק את הבולטות ותורם לנראות.

אז זה לא ישפר לכם את הדירוג באופן ישיר, אבל זה בהחלט יכול למשוך עוד משתמשים שאולי גם ישאירו איזה לייק או תגובה. או גם וגם.

מה רע?

ורגע, לא סיימנו, קחו כמה טיפים לדרך…

אז עד כאן סיכום הממצאים העיקריים במחקר, אבל בואו לא נעצור כאן.

קבלו כמה טיפים שיעזרו לכם לדחוף את הסרטונים שלכם במעלה תוצאות החיפוש ביוטיוב:

1. כותרת

 • נסחו כותרת פשוטה
 • עדיף כזו שתפתח בשאלה
 • השתדלו לא לחרוג מעבר ל-8 מילים
 • הקפידו על כזו שפונה ישירות לקהל היעד שלכם
 • מילים מומלצות: מדריך/ ביקורת/ סקירה/ הסבר/ מה זה ___/ איך ל____/.

טיפים לניסוח כותרות בפוסט של שוקי – איך לנסח את הכותרת שתביא את הלקוח הבא שלכם.

2. וידאו

youtube_next_video

 • אל תשכחו להניע לפעולה ולעודד מעורבות (שאלה בסוף הסרטון וכאלה – דיברנו על זה כבר).
 • יוטיוב מאפשרת להגדיר לכל וידאו תמונה מייצגת שתופיע בתוצאות החיפוש. בחרו בתמונה מקדימה ייחודית שתעורר סקרנות ותעשה חשק ללחוץ עליה. אל תתפשרו על סתם פריים רנדומלי. חשיבות התמונה המקדימה היא כחשיבות הכותרת והתיאור בתוצאות החיפוש של גוגל. הנה דוגמא:

youtube_preview_frame

כל חמשת המקומות הראשונים (וגם הרבה מתחת להם) עיצבו תמונה מקדימה עם כיתוב שמדגיש את התועלת ואת הערך שמעניק הסרטון.

נכון שעושה חשק ללחוץ?

לצורך השוואה, הנה גם הפתרון הקל והבהחלט לא מושך:

youtube_bad_preview

אותו נושא ואפילו כמעט אותה כותרת.

נחשו מי מבין האופציות באמת מדורגת בעמוד הראשון של יוטיוב.

3. הפצה

 • שתפו את הווידאו בכל הפלטפורמות החברתיות בהן אתם פעילים, בדואר אלקטרוני ובעצם בכל ערוץ תקשורת שיש לכם מול הקהל שלכם.
 • אם אתם מוכרים בתחום, נסו ליצור שיתופי פעולה עם יוטיוברים מהנישה שלכם, ארחו אותם או התארחו אצלם ובקשו מהם להוסיף לינק לערוץ שלכם.
 • ואם יש את האפשרות, אולי שווה לפתוח קצת את הכיס ולהשקיע בקידום ממומן.

אז מה היה לנו כאן?

מאז הגיחה יוטיוב לראשונה בשנת 2005 קשה היה להתעלם מהפוטנציאל העצום שיש לה. גוגל קלטה את זה מיד ובאוקטובר 2006 רכשה את החברה תמורת 1.65 מיליארד דולר – והיא ידעה בדיוק למה. כיום יוטיוב היא מעצמת וידאו שמשאירה אבק לכל מתחרה שקם לה. היא משתנה ומתפתחת והרלוונטיות שלה לא מוטלת בספק, בהתחשב בעובדה שכל התחזיות מראות על מעבר מאסיבי לוידאו בשנים הקרובות.

אם אתם שם – עכשיו אתם יודעים מה אתם צריכים לעשות כדי למקסם ההשפעה שלכם, לבלוט ולשפר את הדירוג.

ואם אתם לא שם – זה הזמן  :)

הסתייגויות, שאלות או טיפים נוספים שיש לכם לגבי שיווק בווידאו? דברו אתי בתגובות!

הפוסט איך לקדם סרטונים בתוצאות החיפוש של יוטיוב? הופיע ראשון בבלוג

]]>
http://www.askpavel.co.il/blog/youtube-seo/feed 9
חדש בגוגל אדוורדס: טירגוטים יעילים יותר עם פיצ'ר "קהלים דומים" http://www.askpavel.co.il/blog/google-similar-audiences-ads http://www.askpavel.co.il/blog/google-similar-audiences-ads#comments Wed, 03 May 2017 14:08:28 +0000 http://www.askpavel.co.il/?p=14783 לידיעה המקורית ב-Search Engine Land פייסבוק, שימי לב – גוגל עוד תעקוף אותך בסיבוב: בשני האחרון (1/5) גוגל השיקה רשמית את Similar Audiences, פיצ'ר המאפשר למפרסמים לטרגט לקוחות שטרם ביקרו באתר מסוים על בסיס דמיון בין החיפושים שלהם לחיפושים של גולשים שכבר ביקרו באתר זה. הפיצ'ר זמין לקמפיינים של חיפוש ושל שופינג באדוורדס. עד כה ...

הפוסט חדש בגוגל אדוורדס: טירגוטים יעילים יותר עם פיצ'ר "קהלים דומים" הופיע ראשון בבלוג

]]>
לידיעה המקורית ב-Search Engine Land

פייסבוק, שימי לב – גוגל עוד תעקוף אותך בסיבוב: בשני האחרון (1/5) גוגל השיקה רשמית את Similar Audiences, פיצ'ר המאפשר למפרסמים לטרגט לקוחות שטרם ביקרו באתר מסוים על בסיס דמיון בין החיפושים שלהם לחיפושים של גולשים שכבר ביקרו באתר זה. הפיצ'ר זמין לקמפיינים של חיפוש ושל שופינג באדוורדס. עד כה הפיצ'ר היה זמין בגרסה בטא למספר לקוחות מוגבל – וכעת גוגל פותחת אותו לכולם.

פיצ'ר הקהלים הדומים מראה דמיון לפיצ'ר ה-lookalike בקהלים של פייסבוק, וכן לפיצ'ר הקהלים הדומים של רשת הדיספליי של גוגל. בבסיס הרעיון, טירגוט גולשים המחפשים דברים דומים לאלה שמחפשים גולשים שהוכנסו לאחרונה לרשימות RLSA (רשימות רימרקטינג למודעות חיפוש – Remarketing Lists for Search Ads). הטירגוט לוקח בחשבון את סוג החיפושים שהגולשים ביצעו כאשר נחתו באתר ואפילו ביצעו בו המרות; וכל זה עובד באופן אוטומטי ומסתמך על יכולות ה-machine learning של גוגל.

כך, פיצ'ר הקהלים הדומים עוזר לכם למצוא גולשים עם העדפות דומות לאלה של גולשים שכבר ביקרו באתרכם, בדיוק בזמן בו הם מחפשים מוצרים ושירותים הדומים לשלכם. לדברי גוגל, ניתן באמצעותו להגדיל את החשיפה של האתר פי כמה ולמצוא יותר לקוחות פוטנציאליים.

כדי להמחיש איך זה יעבוד, גוגל נותנת את הדוגמה הבאה:

Similar Audiences example

מהם היתרונות של קהלים דומים?

גוגל מונה את היתרונות הבאים של שימוש בפיצ'ר הקהלים הדומים:

 • טירגוט פשוט יותר – הפיצ'ר מאפשר למצוא קהלים חדשים באופן אוטומטי במקום לבצע ניחושים מושכלים לגבי הקהלים אותם כדאי לטרגט.
 • מציאת לקוחות פוטנציאליים חדשים – הפיצ'ר מאפשר להגדיל את החשיפה של קמפיינים קיימים של רימרקטינג ולהביא לאתר גולשים חדשים ומותאמים שהסבירות שיבצעו בו פעולות גבוהה יותר. גם אם גולשים אלה לא מבצעים רכישה באתר באופן מיידי, הם יתווספו לרשימת הרימרקטינג שלכם ויש סיכוי שיחזרו לאתר בעתיד.

יתרונות אלה מאפשרים למשל להעלות את הביד לקהל כזה או לטרגט אותו בנפרד מקמפיינים אחרים שלכם.

עוד מציינת גוגל שגולשים הנכללים ברשימת הרימרקטינג המקורית שלכם לא מתווספים באופן אוטומטי לרשימת הקהלים הדומים. אם גולשים מועברים מרשימת הקהלים הדומים לרשימת הרימרקטינג כי הם מתאימים להגדרותיה, הם יוסרו מרשימת הקהלים הדומים; כך גם אם הם מבקרים באתר.

לפרטים נוספים ולהבנת התנאים לבניית קהלים דומים, מומלץ לקרוא כאן – מידע על קהלים דומים לחיפוש.

מהן חוות הדעת על הפיצ'ר עד כה?

משתמשי גרסה הבטא, שכבר התנסו בקמפיינים המבוססים על קהלים דומים, מדווחים על תוצאות מרשימות מאד. אתר WordStream למשל מדווח שקהלים דומים מראים כמעט אותו קצב המרה כמו קהלי RLSA וההמרות שלהם גבוהות ב-50 אחוזים מאלה של קהלי מבקרים חדשים; בנוסף, ה-CTR שלהם גבוה ב-65 אחוזים מזה של קהלי מבקרים חדשים. עוד מצוין כי היתרון הבולט של קהלים דומים הוא בחשיפה: בממוצע, האתר מצא שקמפיינים לקהלים דומים בחיפוש יכולים להגיע לקהל גדול פי 7 מקהל ה-RLSA המקורי.

WordStream similar audiences campaigns reach

גוגל מביאה דוגמאות משלוש חברות מרכזיות שניסו את גרסת הבטא:

 • מותג הרכב פיאט קרייזלר הצליח להעלות את ה-CTR ב-11 אחוזים ואת ההמרות ב-22 אחוזים באמצעות שימוש בקהלים דומים, תוך פחות מחודשיים (קראו את מקרה הבוחן המלא).
 • ג'ון דיר, חברה מובילה לייצור ציוד מכני חקלאי, חוותה עלייה של 31 אחוזים בנפח ההמרות ועלייה של 300 אחוזים ב-CTR.
 • GameStop, קמעונאית משחקי וידאו, חוותה עלייה של 30 אחוזים בקצב ההמרה מאז התחילה להשתמש בקהלים דומים במודעות השופינג שלה.

חידוש נוסף בקמפיינים של מודעות שופינג: התאמת לקוחות

באותו פוסט בו גוגל הכריזה על פיצ'ר הקהלים הדומים היא הכריזה על פיצ'ר נוסף, הנקרא Customer Match, ומיועד ללקוחות שמבצעים רכישות ב-Google.com. באמצעותו, המפרסמים יכולים להשתמש ברשימות המייל שברשותם כדי למקד את הקמפיינים שלהם בגוגל שופינג ללקוחות בעלי ערך, כמו מנויים לניוזלטר, אנשים שרכשו מהאתר בעבר, בעלי כרטיס מועדון ועוד.

גוגל נותנת את הדוגמא הבאה: נניח שיש לכם חנות בגדים אונליין ואתם מעוניינים ליצור קשר רק עם חברי המועדון. באמצעות פיצ'ר התאמת הלקוחות ניתן להגיע אליהם בזמן שהם מבצעים רכישות באמצעות רשימת המיילים שלהם, כדי להראות להם מודעות שופינג רלוונטיות של הקולקציה האחרונה שלכם.

לדברי החברה, לשימוש בהתאמת לקוחות יתרונות רבים, החל משיפור ביצועים ועד העלאת המודעות למותג. כך למשל, בגי'מייל ניתן להשתמש בו כדי ליצור מודעות מותאמות אישית באינבוקס של הלקוחות, בנוסף על מיילים שיווקיים שאתם שולחים להם; וביוטיוב ניתן להגיע לקהלים חדשים באמצעות טירגוט קהלים הדומים לאלה של הלקוחות בעל הערך הגבוה ביותר עבורכם.

לפרטים נוספים ניתן לעיין בעמוד על התאמת לקוחות באתר התמיכה של אדוורדס.

סיכום

האם התנסיתם כבר בקהלים דומים או בהתאמת לקוחות? אלו ביצועים חוויתם? האם לדעתכם הפיצ'רים נחוצים או מיותרים?

דברו איתנו בתגובות! נשמע לשמוע מכם :)

הפוסט חדש בגוגל אדוורדס: טירגוטים יעילים יותר עם פיצ'ר "קהלים דומים" הופיע ראשון בבלוג

]]>
http://www.askpavel.co.il/blog/google-similar-audiences-ads/feed 3