http://www.askpavel.co.il Thu, 12 Jan 2017 23:20:47 +0000 he-IL hourly 1 http://wordpress.org/?v=4.3 גוגל מתחילה להעניש אתרים שמציגים הודעות פופ-אפ פולשניות במובייל http://www.askpavel.co.il/blog/google-penalty-for-mobile-intrusive-interstitials http://www.askpavel.co.il/blog/google-penalty-for-mobile-intrusive-interstitials#comments Thu, 12 Jan 2017 15:36:54 +0000 http://www.askpavel.co.il/?p=12596 לידיעה המקורית ב-Search Engine Land האם בקרוב נפסיק לראות בסמארטפון הודעות פופ-אפ מרגיזות שמשתלטות על כל המסך? אם זה תלוי בגוגל, כנראה שכן. ביום שלישי השבוע אישרה החברה באופן רשמי שהיא התחילה להפעיל ענישה על אתרים שמציגים הודעות פופ-אפ מהסוג הזה ברגע שנכנסים אליהם. גם ג'ון מולר וגארי אילייס (אנליסטים בכירים בצוות Webmaster Trends בגוגל) אישרו ...

הפוסט גוגל מתחילה להעניש אתרים שמציגים הודעות פופ-אפ פולשניות במובייל הופיע ראשון בבלוג

]]>
לידיעה המקורית ב-Search Engine Land

האם בקרוב נפסיק לראות בסמארטפון הודעות פופ-אפ מרגיזות שמשתלטות על כל המסך? אם זה תלוי בגוגל, כנראה שכן. ביום שלישי השבוע אישרה החברה באופן רשמי שהיא התחילה להפעיל ענישה על אתרים שמציגים הודעות פופ-אפ מהסוג הזה ברגע שנכנסים אליהם. גם ג'ון מולר וגארי אילייס (אנליסטים בכירים בצוות Webmaster Trends בגוגל) אישרו זאת בטוויטר:

John Mueller tweet

Gary Illyes tweet

לא מדובר בהפתעה גדולה: אחרי הכל, גוגל הכריזו כבר באוגוסט על כוונתם להתחיל בקרוב להפעיל את הענישה הזאת (שנקראת intrusive mobile interstitial penalty), וזאת במטרה להקל על גולשים את הגישה לתכנים במובייל. משמעות הענישה היא שגורם זה יילקח בחשבון בדירוג האתר בגוגל, ואתרים שיימצאו משתמשים בתצורת המודעות הזאת עשויים לחוות ירידה במיקום שלהם ברשימת תוצאות החיפוש. סיגנל זה ישפיע על חיפושים במובייל בלבד, וגם אתרים שנחשבים לידידותיים למובייל מבחינות אחרות עלולים להיענש.

על אלו סוגים של מודעות פופ-אפ גוגל מענישה?

חשוב לציין שלא מדובר בכל מודעות הפופ-אפ שאתרים מציגים. הענישה מתייחסת רק לאותן המודעות שקופצות כאשר עוברים באופן ישיר מעמוד תוצאות החיפוש בגוגל לעמוד באתר. היא לא מתייחסת למצבים בהם המודעות קופצות לאחר שכבר נכנסתם לאתר ושוטטתם בכמה עמודים בו, משמע, בשלב מאוחר יותר במסלול ההקלקות. והסיבה: מודעות פופ-אפ שמופיעות עם הכניסה לאתר מתוך גוגל מפריעות באופן משמעותי לצפייה בתכני האתר ופוגעות בנוחות הגולש.

באותו פוסט מאוגוסט שהוזכר לעיל, גוגל מסבירה בדיוק אלו מודעות נחשבות לפולשניות (intrusive interstitials) ואלו לא:

 • מודעה שמכסה את עיקר התוכן בעמוד, ומופיעה מייד לאחר שהגולש מנווט אל העמוד מתוצאות החיפוש בגוגל, או במהלך קריאתו את התכנים בעמוד
 • מודעה המופיעה על כל המסך (standalone interstitial) ממנה הגולש חייב לצאת באופן אקטיבי (על ידי לחיצה על האיקס) כדי לגשת לתוכן בעמוד
 • מודעה שמשתלטת על חלקו העליון (above the fold) של העמוד, ומחייבת את הגולש לגלול למטה כדי להגיע לתכני העמוד

באיור זה יש דוגמאות למודעות מהסוגים האלה:

intrusive interstitials examples

כדי לחדד את ההבדלים בין המודעות ה"רעות" וה"טובות", גוגל מסבירה אלו סוגי מודעות לא יגרמו לענישה:

 • הודעה שמופיעה כדי לתת מענה למחויבות משפטית, למשל, גיל מסוים שמתחתיו אין להיכנס לאתר, או שימוש ב-cookies על ידי האתר.
 • דיאלוג כניסה לאתר בו התוכן אינו זמין לציבור, כמו מייל אישי או עמוד בו מופעלת חומת תשלום
 • באנר פרסומי שתופס חלק סביר מהמסך וניתן לסגור אותו בקלות

גם כאן מופיע איור להמחשה, עם דגש שיש להשתמש במודעות אלה באופן אחראי:

non-intrusive interstitials examples

לא צריך להיכנס לפניקה, אבל כן כדאי להיערך בהתאם

האם אתם צריכים להילחץ אם באתר המובייל שלכם יש מודעות מהסוג ה"רע"? לא בהכרח. גוגל עצמה מזכירה שהשינוי הזה הוא רק אחד מתוך יותר מ-200 סיגנלים שהיא משתמשת בהם לדירוג אתרים. אם מדובר באתר סמכות עם תוכן מעולה, יתכן מאד שהדירוג שלו יישמר גם הוא משתמש במודעות כאלה.

בפוסט של Propecta (סוכנות שיווק דיגיטלית) על הנושא, היא מתייחסת לכך שעבור אתרים מסוימים מודעות פופ-אפ כאלה מביאות הרבה לידים, ומציעה להיערך לשינוי באמצעות מבחני A/B שיבחנו חלופות אפקטיביות למודעות אלה כמו:

 • באנרים קטנים שקל לסגור
 • קריאה חזקה לפעולה בחלקו העליון של התוכן
 • מודעת פופ-אפ שמופיעה בעת היציאה מהאתר (exit intent pop-up)

מה אתם חושבים?

מה דעתכם על השינוי הזה ומתי אתם חושבים שנתחיל לחוות את השפעותיו באופן משמעותי? האם אתם כבר נתקלתם בענישה כזאת? שתפו אותנו בתגובות!

הפוסט גוגל מתחילה להעניש אתרים שמציגים הודעות פופ-אפ פולשניות במובייל הופיע ראשון בבלוג

]]>
http://www.askpavel.co.il/blog/google-penalty-for-mobile-intrusive-interstitials/feed 1
קידום לוקאלי 2017 מול 2016: האם משהו השתנה? [תוצאות מחקר] http://www.askpavel.co.il/blog/local-search-2016-vs-2017 http://www.askpavel.co.il/blog/local-search-2016-vs-2017#comments Wed, 04 Jan 2017 10:55:40 +0000 http://www.askpavel.co.il/?p=12571 עד לפני כמה שנים טובות, קידום מקומי (Local SEO) היה בעיקר נחלתם של עסקים בארצות הברית ובמדינות אחרות בעולם. בישראל לא ניכרו סימני הקידום הלוקאלי אלא לפני מספר שנים, כאשר גוגל החלה לשלב את תוצאות המפה גם בתוצאות האוניברסליות בעברית. הקידום הלוקאלי נשען על אלגוריתם נפרד מזה הקשור לקידום האורגני, וכך זה היה במשך שנים ...

הפוסט קידום לוקאלי 2017 מול 2016: האם משהו השתנה? [תוצאות מחקר] הופיע ראשון בבלוג

]]>
עד לפני כמה שנים טובות, קידום מקומי (Local SEO) היה בעיקר נחלתם של עסקים בארצות הברית ובמדינות אחרות בעולם. בישראל לא ניכרו סימני הקידום הלוקאלי אלא לפני מספר שנים, כאשר גוגל החלה לשלב את תוצאות המפה גם בתוצאות האוניברסליות בעברית.

הקידום הלוקאלי נשען על אלגוריתם נפרד מזה הקשור לקידום האורגני, וכך זה היה במשך שנים רבות. יום אחד החליטה גוגל לאחד קצת בין הסיגנלים של האורגני למקומי, ואת זאת היא עשתה באמצעות עדכון יונה (Pigeon Update). בין שאר מטרותיו, עדכון יונה גרם לכך שהקידום הלוקאלי יושפע יותר ויותר גם מפרמטרים שעד היום היו קשורים בעיקר לקידום האורגני. משמע – לקידום אורגני אמורה להיות השפעה גם על קידום לוקאלי.

הפרמטרים העיקריים שנחשבים למשפיעים ביותר על קידום מקומי, במיוחד אחרי עדכון יונה, הם: קישורים נכנסים, ותק דומיין, אופטימיזציה באתר, אזכורי NAP באתר ומחוצה לו, תוכן מעמיק ורלוונטי, אזכורי מותג, כניסות מתוך חבילת הלוקאל האוניברסלית, גוגל פלוס מאומת עם ביקורות גולשים וכן מרחק העסק מהאזור בו הגולש מבצע את החיפוש.

האם זה באמת כך?

מומחה השיווק ניל פאטל בדק כמעט 120,000 כתובות URL, ודירג את הפרמטרים העיקריים שמשפיעים כיום על קידום לוקאלי בגוגל. להפתעתי גיליתי שמדובר אך ורק ב-3 פרמטרים ולא יותר. שאר הפרמטרים, שצוינו קודם לכן כקריטיים לקידום מקומי, כמעט לא עלו בתוצאות המחקר.

מי שרוצה לדעת בדיוק איך המחקר התבצע ומה נבדק, יכול לקרוא את הפוסט המלא בבלוג של ניל. מפאת קוצר היריעה, אתרכז כאן רק במסקנות המחקר ולא במתודולוגיה שלו.

קידום מקומי: שלושת הממצאים העיקריים

מסקנה 1

דומיינים הכוללים את שמות המקומות שאליהם אנו מכוונים, יתברגו גבוה יותר עבור חיפושים המתבצעים באזור המדובר. אם העסק שלכם ממוקם בתל אביב וגולש ביצע חיפוש שקשור לעיר תל אביב, הסיכויים שלכם לקדם את האתר יגדלו אם שם העיר יופיע בדומיין. כדאי ומומלץ לבחור דומיין המכיל את שם האזור אותו אנו רוצים לקדם, כגון telavivlawyer.co.il וכן הלאה. אם אין לכם דומיין כזה, כדאי לרכוש אחד ולבצע בו הפניית 301 אל האתר הקיים.

מסקנה 2

אתרים שהתברגו גבוה בתוצאות הרגילות (אוניברסליות), בדרך כלל לא מופיעים בחבילת הקידום הלוקאלי (Local 3 pack), שאגב מקבלת כ-44% מסך הקליקים בעמוד תוצאות נתון. אם יש לכם עסק מקומי ואתם רוצים לקדם אותו בקוביית הלוקאל של גוגל, רכזו את המאמצים שלכם בבניית אזכורי מותג ואזכורי NAP (ראשי תיבות של Name, Address, Phone). אומנם גם תוכן חשוב בקידום מקומי, אך לא הכי חשוב כשמדובר בשלושת תוצאות המפה בתוצאות האוניברסליות. אם עליכם לבחור בין יצירת תוכן או יצירת אזכורים, בחרו באזכורים. לעומת זאת – אם אתם מעוניינים לקדם את האתר בביטויים מקומיים אבל ללא חבילת הלוקאל, צרו תכנים מעמיקים בנושאים או אירועים מקומיים.

מסקנה 3

בעקבות קידום עסקים מקומיים קטנים ניתן לעקוף מותגים גדולים ברמה ארצית בחבילת הלוקאל. התמקדו ביצירת נוכחות באתרים ובדפים לוקאליים ("מקומון פתח תקווה", למשל), והפגינו את קיומכם בפעילויות בקהילה בה העסק ממוקם. קחו חלק באירועים קהילתיים, התרמות ושאר אפשרויות בהן תוכלו לפרסם את העסק. נקודה חשובה נוספת – עסקים קטנים יכולים לדחוף ולקדם את עצמם בקוביית הלוקאל גם ללא אתר. מספיק ליצור עמוד עסקי מאומת בגוגל פלוס, לגרוף ביקורות של לקוחות ולקבל חשיפה ניכרת שעוקפת את המותגים הגדולים.

עד כאן סיכום תמציתי של המסקנות.

יש לזכור שהמחקר נעשה בגוגל.קום ובאנגלית, ולכן כל מה שמצוין כאן יש לקחת בעירבון מוגבל כאשר מדובר בקידום בעברית בגוגל ישראל. כמו כן חשוב לזכור שכמו כל מחקר בתחום קידום אתרים אורגני, גם כאן מדובר במחקר קורלציה בלבד. מכיוון שהאלגוריתם של גוגל הוא בגדר קופסה שחורה, אין קשר סיבתי ישיר בין הפרמטרים שנבדקו למסקנות – אלא אך ורק קשר מסוג מתאם סטטיסטי (קורלציה).

דעתי על הממצאים

למרות שאני מאוד אוהב מחקרי SEO והם בהחלט מסייעים לדעת במה חשוב להשקיע, יש לי כמה הסתייגויות קטנות ממסקנות המחקר הנ"ל. אומנם לא בדקתי אלפי עמודים בצורה מסודרת, ואני בהחלט מחשיב את המחקר של ניל פאטל כמחקר אמין (לא מתווכחים עם אחד מ-10 אנשי השיווק המובילים בעולם, לפי מגזין פורבס); אבל דברים מסוימים שראיתי במהלך השנים האחרונות, קצת לא מתיישרים עם ממצאי המחקר.

בנוגע למסקנה 1

תזכורת: דומיינים עם שם עיר או אזור, יתברגו גבוה יותר בשאילתות חיפוש מקומיות.

ייתכן שהמסקנה הזו נכונה לגבי גוגל.קום בשפה האנגלית, אך עד כמה שאני רואה מניסיוני בשטח – זה לא ממש עובד בגוגל ישראל בשפה העברית. למשל אם נחפש בגוגל [מלון בנתניה], נוכל לראות שבדף הראשון כמעט אין זכר לאף דומיין שמכיל את שם העיר. כדי להגיע ממש לדומיינים המכילים את שם העיר, נצטרך לעבור לדף התוצאות השלישי (נכון לעכשיו). שם העיר אומנם מופיע מדי פעם בשמות העמודים, אבל לא בדומיין הראשי.

אותו דבר קורה אם נחפש [עורך דין בתל אביב] – כמעט לא נמצא דומיינים המכילים את שם העיר, ולפי מה שראיתי בשנים האחרונות אין כאלה בדף התוצאות הראשון. ייתכן שממצא מס' 1 תקף בעיקר לגוגל.קום באנגלית, ואפשר לראות זאת בפירוש בפוסט של ניל – שם הוא מציג טבלה המכילה את הדומיינים שהופיעו. כולם מכילים את שם העיר בצורה כזו או אחרת, גם אם העסק לא באמת נמצא בעיר המדוברת.

בנוגע למסקנה 2

תזכורת: עסק שממוקם גבוה בתוצאות הרגילות לא יופיע גם בחבילת הלוקאל – וכנראה שגם להפך.

מצד אחד אני מסכים עם הממצא הזה, מכיוון שהוא תואם לרוב הסיטואציות בהן נתקלתי וממשיך להיתקל עד היום. אבל מצד שני – לפי תוצאות המחקר, נראה כאילו עדכון יונה כמעט אינו פועל: אם אתה בתיבת הלוקאל אתה לא באורגני, ואם אתה באורגני לא בטוח שתהיה בתיבת הלוקאל. אז איפה ההשפעה המקשרת של עדכון יונה?

המחקר לא הציג כמעט אף פרמטר אורגני רגיל (כגון קישורים נכנסים) כגורם דירוג המשפיע גם על הקידום הלוקאלי. אם אתם רוצים לקדם בחבילת הלוקאל, השתמשו באזכורי NAP – אותו גורם דירוג ישן-נושן שאת שמו כולם מכירים. אין כאן אף חידוש, מה שכנראה מרמז על אחד משניים: או שעדכון יונה אכן לא פעיל או שהמחקר לא מדויק.

שאלתי את ניל איך הוא מסביר את העובדה / סתירה הזו. אני עדיין מחכה לתגובתו.

בנוגע למסקנה 3

תזכורת: עסקים קטנים יכולים לעקוף את הגדולים בחבילת הלוקאל.

זו כנראה המסקנה היחידה שאיתה אני מסכים כמעט במאת האחוזים. אם נחפש שוב [מלון בנתניה], נוכל לראות ששלושת תוצאות הלוקאל שייכות לבתי מלון אמיתיים (סוויטות איילנד, מלון רמדה ומלון בלו וייס) – ולא לאגרגטורים הגדולים כגון בוקינג, אגודה, טריפ אדווייזר, הדקה ה-90 ושאר ירקות.

כלומר חבילת הלוקאל היא באמת אופציה נהדרת עבור עסקים מקומיים שרוצים לקבל חשיפה במינימום מאמץ, כפי שציינתי במסקנה מס' 2. זה לא אומר שצריך להזניח את קיומו של אתר אינטרנט, דף פייסבוק וכן הלאה; אבל זו בהחלט מהפכה מהימים בהם גוגל העדיפה רק מותגים.

לסיום

מצד אחד הממצאים מעידים שאם רוצים לקדם עסק מבחינה לוקאלית, עדיף להתרכז בסיגנלים המסורתיים (אזכורים + NAP). מצד שני יש זליגות קטנות פה ושם של סיגנלים אורגניים לתוך משוואת הלוקאל, בעיקר כשמדובר בתוצאות בעלות אוריינטציה מקומית מחוץ לתיבת הלוקאל (ולשם כך צריך תכנים מקומיים איכותיים ומעמיקים). אז מה עושים?

בגדול כנראה שאין חדש תחת השמש – ממשיכים לקדם בכל האפיקים במקביל, תוך שימת לב לדברים שעובדים בשביל הלקוח שלכם. ייתכן שבשאילתות מסוימות הוא יצליח להתברג טוב יותר בתיבת הלוקאל, ואילו בשאילתות אחרות דווקא האורגני יתפוס פיקוד. הביאו זאת לידיעת הלקוח, כדי שיבין את ההבדל ויידע שריבוי נכסים דיגיטליים תורם בסופו של דבר לקידום של האתר ושל העסק כולו.

מה דעתכם? האם אתם מסכימים עם ממצאי המחקר? האם ראיתם דברים שונים בשטח? אשמח לשמוע.

הפוסט קידום לוקאלי 2017 מול 2016: האם משהו השתנה? [תוצאות מחקר] הופיע ראשון בבלוג

]]>
http://www.askpavel.co.il/blog/local-search-2016-vs-2017/feed 1
הצ'קליסט המקיף והמעודכן לקידום אתרים: 121 בדיקות חובה (גרסת 2017) http://www.askpavel.co.il/blog/seo-checklist http://www.askpavel.co.il/blog/seo-checklist#comments Sat, 24 Dec 2016 23:08:54 +0000 http://www.askpavel.co.il/?p=12507 כאשר מתחילים לקדם אתר תמיד יש סט קבוע של פעולות ובדיקות שמקדם אתרים עושה. חלק מהפעולות מתבצעות רק פעם אחת בהתחלה וחלק חוזרות על עצמן לאורך כל חייו של פרוייקט הקידום. בקורס קידום האתרים שלנו Askpavel Academy אנחנו מעבירים שיעור שלם על הנושא הזה והחלטתי לפרסם כאן את הצ'קליסט שאותו אנו מעבירים. כרגע הרשימה מכילה ...

הפוסט הצ'קליסט המקיף והמעודכן לקידום אתרים: 121 בדיקות חובה (גרסת 2017) הופיע ראשון בבלוג

]]>
כאשר מתחילים לקדם אתר תמיד יש סט קבוע של פעולות ובדיקות שמקדם אתרים עושה. חלק מהפעולות מתבצעות רק פעם אחת בהתחלה וחלק חוזרות על עצמן לאורך כל חייו של פרוייקט הקידום.

בקורס קידום האתרים שלנו Askpavel Academy אנחנו מעבירים שיעור שלם על הנושא הזה והחלטתי לפרסם כאן את הצ'קליסט שאותו אנו מעבירים. כרגע הרשימה מכילה 121 בדיקות אבל היא גדלה מדי חודש ונדאג לעדכן אותה על בסיס קבוע. כפי שניתן לראות, הבדיקות מחולקות לפי נושאים ולכל בדיקה כתוב מה בודקים ואיך בודקים (תוך המלצה על כלי שאיתו בודקים אם קיים).

קובץ PDFהצ'קליסט המקוצר להורדה בקובץ PDF >

יש עוד בדיקות שלדעתכם כדאי להוסיף? תעדכנו אותנו בתגובות.

מה לבדוק? איך לבדוק?

אינדוקס וזחילה

מטרה: לוודא שלגוגל יש יכולת לזחול ולאנדקס את התוכן באתר בצורה אפקטיבית ושום דבר לא חסום.

check-box האם כל התוכן הטקסטואלי והקישורים מופיעים בגרסת המטמון של העמודים באתר? לעשות בדיקה מדגמית על כמה עמודים מכל קטגוריה עם האופרטור cache:
check-box האם עמוד הבית מופיע ראשון כאשר מחפשים את הדומיין באופרטור site: ? לחפש את הדומיין הראשי באופרטור "site:" לדוגמא: site:ynet.co.il
check-box האם הייתה לאחרונה ירידה בכמות הדפים המאונדקסים? Index Status
check-box האם יש משאבים חסומים בזחילת ואינדוקס עמודים? Roboted
check-box האם יש כתובות URL עם פרמטרים שגוגל לא מצליח לזחול? Crawl URL Parameters
check-box האם הייתה פגיעה בתדירות הזחילה לאחרונה? Crawl Stats

Search Console

מטרה: לוודא שאין שום דבר חריג באתר שמצריך טיפול מיידי עוד לפני שצוללים לשאר הבדיקות ב-SC.

check-box האם יש לאתר חשבון ב-Search Console ויש לי גישה אליו? לבדוק האם האתר מופיע בחשבון ה-Search Console שלנו
check-box האם התקבלו הודעות חשובות כלשהן ב-3 החודשים האחרונים? Site Messages
check-box האם נעשתה פעולת ענישה ידנית? Manual Action

Google Analytics

מטרה: לוודא שהכל מוטמע כמו שצריך ויש מעקב תקין של הטראפיק בכל האזורים באתר.

check-box האם הוטמע Google Analytics באתר ויש לי גישה אליו? מחפשים בקוד האתר את הקוד של גוגל אנליטיקס
check-box האם הקוד של גוגל אנליטיקס מופיע בעמוד שגיאה 404? מחפשים את הקוד של גוגל אנליטיקס בעמוד 404
check-box במידה ובאתר יש סאב דומיינים, האם הוטמע קוד שתומך בסאב דומיינים? מחפשים את הקוד של גוגל אנליטיקס בסאב דומיינים

עמוד שגיאה 404

מטרה: לוודא שקיים עמוד שגיאה 404 תקין מבחינת מנועי החיפוש  וידידותי למשתמשים.

check-box במידה וניגשים לעמוד שאינו קיים, האם נשארים באותו URL ורואים עמוד שגיאה 404? להוסיף בסוף ה-URL אותיות ולראות שמוצגת הודעה 404 אבל URL לא משתנה
check-box כשמגיעים לעמוד שגיאה 404 האם מוחזר קוד שגיאה 200OK בטעות במקום 404? Ayima Redirect Path
check-box האם העמוד ידידותי למשתמש ומאפשר להמשיך לגלוש לאזורים שונים באתר? לוודא שיש בעמוד השגיאה קישורים לאזורים המרכזיים באתר ותיבת חיפוש

מפת אתר

מטרה: לוודא שיש לנו מפת אתר XML תקינה, מעודכנת ודינמית וגוגל מודע לקיומה.

check-box האם מפת האתר XML התווספה ל-SC? Sitemap List
check-box אם לא, האם בכלל קיימת מפת אתר XML באתר? Sitemap Test
check-box האם מפת האתר דינאמית או סטטית? לבדוק אם המאמר האחרון שפורסם מופיע ועדיף בראש הרשימה
check-box עד כמה גדול הפער בין כמות הדפים המאונדקסים בגוגל לכמות במפת האתר ב-SC? משווים עם אופרטור "site:" למה שמופיע ב-Search Console
check-box האם מפת האתר כוללת עמודי 404? להריץ את התוסף Check my links על מפת האתר
check-box במידה והאתר כולל עמודי https האם הם מופיעים במפת האתר? לעשות חיפוש ידני במפת האתר
check-box האם יש שגיאות אינדוקס במפת האתר? Sitemap List
check-box באתרים גדולים: האם יש חלוקה למספר מפות אתר נפרדות לכל תחום? Sitemap Test

כתובות URL

מטרה: לוודא שמבנה ה-URLים אופטימלי וכל מקרי התוכן המשוכפל שנוצרים בעקבות כפילות עמודים מטופלים.

check-box במידה והאתר כולל עמודי https האם יש הפניה 301 מכתובת בלי לכתובות עם? להכניס URL עם http ולראות אם יש הפניה ומוחזר סטטוס בתוסף Redirect Path
check-box האם יש הפניה 301 מכתובות בלי www לכתובת עם (או להיפך תלוי במבנה האתר)? להכניס URL בלי www ולראות אם יש הפניה ומוחזר סטטוס בתוסף Redirect Path
check-box האם בכל URL באתר יש בקוד תגית קנוניקל שמכילה את הכתובת המקורית? מופיעה בקוד link rel=”canonical” לבדוק האם מחרוזת של מספר עמודים
check-box האם כתובות ה-URL ידידותיות לגוגל? בודקים עם האופרטור "site:" שהכתובות מכילות רק מספרים, אותיות או מקפים

קובץ Robots.txt

מטרה: לוודא שהקובץ קיים, הוא כתוב בפורמט המתאים ואין בו דברים חשובים שחסומים.

check-box האם קיים קובץ Robots.txt מוסיפים לדומיין הראשי robots.txt (לדוגמא site.com/robots.txt)
check-box האם יש קבצים חשובים שהם חסומים? Roboted
check-box האם קבצי JS, CSS ותמונות חסומים? להסתכל בקובץ robots.txt האם הקבצים האלו חסומים
check-box האם קובץ Robots.txt תקין וללא רווחים מיותרים? Robots Testing Tool

גרסת מובייל

מטרה: לוודא שהאתר מותאם למובייל בין אם באמצעות גרסה רספונסיבית ובין אם אתר מובייל תקניים.

check-box האם לאתר קיימת גרסת מובייל (אתר מובייל או גרסה רספונסיבית)? Mobile Friendly
check-box האם התוכן מותאם לגודל מסכים של סמארטפונים? Mobile Friendly
check-box האם הטקסט לא קטן מדי לקריאה? Mobile Friendly
check-box האם אלמנטים לחיצים קרובים מדי אחד לשני? Mobile Friendly
check-box האם התוכן רחב יותר מהמסך? Mobile Friendly
check-box באתר לא רספונסיבי: האם יש הפניה מגרסת הדסקטופ למובייל כשניגשים מהמובייל? לנסות להיכנס מהמובייל ל-URL של גרסת דסקטופ (לדוגמא site.com/about)
check-box במידה וניגשים ל-URL מסוים מהמובייל האם מגיעים לעמוד המתאים או לעמוד הבית? לנסות להיכנס מהמובייל ל-URL של גרסת דסקטופ ולוודא שאין הפניה
check-box במידה ויש URLים נפרדים במובייל לוודא שיש קנוניקל לעמוד התואם בדסקטופ להיכנס לגרסת מובייל ולראות בקוד האם יש קנוניקל (לדוגמא mobile.site.co.il)
check-box האם יש תגיות rel=alternate מגרסת הדסקטופ לגרסת המובייל? נכנסים לקוד של גרסת המובייל בכמה עמודים ומחפשים את התגית
check-box האם הניווט והתפריטים בגרסת הדסקטופ קיימים גם במובייל (לאו דווקא באותה צורה)? נכנסים לגרסת המובייל ובודקים בכמה עמודים שרואים את התפריטים
check-box במידה והאתר רספונסיבי האם יש תוכן בגרסת הדסקטופ שלא מופיע במובייל? בודקים בכל סוג עמוד את גרסת המובייל עם inspect element

שביל פירורי לחם (Breadcrumbs)

מטרה: לוודא שהשביל כולל את כל הקישורים במבנה הנכון, משקף היררכייה ובנוי בצורה אופטימלית לזחילה.

check-box האם יש שביל פירורי לחם בכל עמוד באתר? נכנסים מדגמית לכמה עמודים ובודקים אם קיים
check-box האם שביל פירורי הלחם משקף את ההיררכייה האמיתית באתר? נכנסים מדגמית לכמה עמודים ובודקים האם ההיררכייה מתקיימת
check-box האם הקישורים ב-Breadcrumbs מובילים לעמודים המתאימים ללא הפניות בדרך? לוחצים מדגמית על קישורים ובודקים ש-URL היעד תואם ל-URL המקשר
check-box האם שביל פירורי הלחם כולל את עמוד הבית? בודקים מדגמית בכמה עמודים האם הוא כולל את עמוד הבית
check-box במידה ולא משתמשים בפלאגין Yoast האם השביל לפי ההנחיות של גוגל? Breadcrumbs Structure
check-box האם העמוד שבו נמצאים לא מסומן בתור קישור בשביל פירורי הלחם? בודקים מדגמית בכמה עמודים האם העמוד שבו נמצאים לא מסומן בתור קישור
check-box האם יש שגיאות בבדיקת Structured Data של גוגל? Testing Tool

זמן טעינה

מטרה: לוודא שהאתר נטען מהר ואם יש בעיות קריטיות שגורמות לטעינה איטית נרצה למפות אותן כדי לתקן.

check-box האם יש עמודים שזמן הטעינה שלהם איטי (מעל 4 שניות)? Pingdom (באתרים בישראל לסמן "שבדיה")
check-box האם יש טעויות בדרגה "קריטית" בכלי המהירות של גוגל? Google Page Speed Insights
check-box האם האתר משתמש ב-CSS Sprite כדי לצמצם זמן טעינה של תמונות? עושים inspect element על אייקון ורואים אם התמונה כוללת את כל האייקונים
check-box באתרי וורדפרס: האם הותקן פלאגין Caching כלשהו? בודקים ברשימת הפלאגינים המותקנים ואם אין אז מתקינים פלאגין

אופטימיזציה לתוכן

מטרה: לוודא שהתוכן בעמודי האתר ייחודי, מגוון, איכותי ונכתב למשתמשים ולא מנועי החיפוש.

check-box האם התוכן בעמודים ייחודי ולא משוכפל? Siteliner
check-box האם קיים תוכן טקסטואלי ארוך באלמנטים שהם Sitewide? לוודא ידנית בפוטר והתפריטים הצדדיים שאין תוכן ארוך כדי למנוע שכפול
check-box האם יש באתר תוכן שלא מצליח להתאנדקס? HTML Suggestions
check-box האם התוכן בעמודים אכן מדבר על הביטויים המרכזי שמטרגטים איתם? עוברים על העמודים המרכזיים באתר ובודקים ידנית
check-box האם אורך התוכן בעמודים הקיימים קצר ודל מדי? Screaming Frog –> Word Count
check-box האם יש אופטימיזציית יתר ודחיסת מילות מפתח בעמודים? לעבור על עמודים מרכזיים באתר ולוודא שמילות מפתח לא הוכנסו "בכוח"
check-box האם התוכן כולל מילים נפרדות ומילים משלימות לביטוי המרכזי של העמוד? לעבור ידנית בעמודים מרכזיים
check-box האם התוכן בעמודים מחולק לפסקאות גם כלפי חוץ וגם בקוד? כלפי חוץ לבדוק ויזואלית, בקוד לבדוק שיש תגית פסקה <p>
check-box האם יש באתר גיוון בתוכן שאינו רק טקסטואלי (תמונות, וידאו וכו')? לעבור ידנית בעמודים מרכזיים במיוחד בעמודים מסוג מאמר\פוסט
check-box האם יש שימוש במבנים שונים של תוכן (טבלאות, רשימות וכו')? לעבור ידנית בעמודים מרכזיים במיוחד בעמודים מסוג מאמר\פוסט
check-box האם יש שגיאות כתיב או דקדוק בתוכן באתר? אנגלית www.grammarly.com, עברית ידנית
check-box האם התוכן כולל חלוקה לכותרות משנה ותתי כותרות שמסומנות ב-H2, H3 בהתאמה? לעבור ידנית בעמודים מרכזיים ולבדוק עם Inspect Element כותרות
check-box במידה ונעשה שימוש ב-Schema האם יש תקלות? Structured Data

אופטימיזציה למאמרים

בעמודים מסוג פוסט\מאמר, יש לבדוק את הדברים הבאים בנוסף לבדיקות שהופיעו בסעיף הקודם.

check-box האם עמוד מאמר כולל שם כותב, תאריך כתיבה ושיוך קטגוריה\נושא? לבדוק מדגמית בכמה מאמרים
check-box האם יש מאמרים מומלצים בסוף המאמר? לבדוק מדגמית בכמה מאמרים
check-box האם יש כפתורי שיתוף במאמר? לבדוק מדגמית בכמה מאמרים
check-box האם למאמר יש תמונה ראשית? לבדוק מדגמית בכמה מאמרים
check-box האם התמונה הראשית של המאמר מוצגת בשיתוף המאמר בפייסבוק? Facebook Debug
check-box האם יש אפשרות לגשת לכל המאמרים שנכתבו בעבר? לוודא שיש קישורי ארכיון 1,2,3…
check-box במידה ויש עמודי ארכיון האם ייושם Pagination לפי הכללים של גוגל? הנחיות גוגל לגבי Pagination

Title

מטרה: לוודא שקיים טייטל ייחודי, עומד בתקן, מבטא את נושא העמוד ונותן ערך למשתמשים.

check-box האם הטייטל מתחיל בביטוי המדוייק אותו רוצים לטרגט בעמוד? באתרי וורדפרס לבדוק בפלאגין Yoast, אחרת לעבור ידנית עם site:
check-box האם הטייטל של כל עמוד ייחודי לאותו עמוד ולא מופיע בעמודים אחרים באתר? HTML Suggestions
check-box האם יש עמודים עם טייטל קצר מהרגיל? HTML Suggestions
check-box האם יש עמודים עם טייטל ארוך מהמומלץ (עד 55 תווים)? HTML Suggestions
check-box האם יש עמודים ללא טייטל בכלל? HTML Suggestions
check-box האם יש טייטלים לא אינפורמטיביים באתר? HTML Suggestions
check-box האם שם המותג מופיע בסוף הטייטל בכל עמודי האתר? באתרי וורדפרס לבדוק בפלאגין Yoast, אחרת לעבור ידנית עם site:
check-box האם הטייטל בכל עמוד מתאר את התוכן והנושא שעליו מדבר התוכן בעמוד? לבדוק מדגמית בעמודים מרכזיים באמצעות אופרטור site:
check-box האם הטייטל הוא משפט\ביטוי ולא מילת מפתח או אוסף מילות מפתח מופרדות? לבדוק מדגמית בעמודים מרכזיים באמצעות אופרטור site:
check-box האם בעמודי מאמרים הטייטל כולל את הכותרת של המאמר במלואה? לבדוק מדגמית בכמה מאמרים לדוגמא

Meta Description

מטרה: לוודא שקיים תיאור ייחודי, עומד בתקן, מבטא את נושא העמוד ונותן ערך למשתמשים.

check-box האם התיאור של כל עמוד ייחודי לאותו עמוד ולא מופיע בעמודים אחרים באתר? HTML Suggestions
check-box האם יש תיאורים ארוכים מהמומלץ (עד 155 תווים)? HTML Suggestions
check-box האם יש תיאורים חסרים או קצרים מדי? HTML Suggestions
check-box האם התיאור כולל קריאה לפעולה או בידול מול המתחרים? לבדוק מדגמית בעמודים מרכזיים באמצעות אופרטור site:
check-box האם התיאור של כל עמוד כולל את הביטוי שמעוניינים לטרגט במופע מדוייק? לבדוק מדגמית בעמודים מרכזיים באמצעות אופרטור site:

כותרת ראשית

מטרה: לוודא שיש כותרת ראשית בעמוד שמסבירה למשתמש את הנושא בו העמוד עוסק.

check-box האם הכותרת מגדירה את הנושא המרכזי בו העמוד עוסק? לבדוק מדגמית בעמודים מרכזיים
check-box האם הכותרת הראשית בכל עמוד היא היחידה והגדולה ביותר בעמוד? לבדוק ויזואלית בכמה עמודים מרכזיים
check-box האם הלוגו שמופיע בהאדר הוגדר בטעות בתור H1? לבדוק באמצעות inspect element בעמודים מרכזיים

אופטימיזציה לתמונות

מטרה: לוודא שהתמונות לא גדולות מדי ולאפשר לגוגל להבין מה יש בהן.

check-box האם לכל תמונה באתר יש תגית ALT ייחודית שמתארת את התמונה הכי נכון? Screaming Frog
check-box האם יש תמונות גדולות באתר שאפשר לצמצם את הגודל שלהם? למצוא עם tools.pingdom.com לכווץ עם compressor.io/compress
check-box האם שמות קבצי התמונות מכילים את שם התמונה ולא ביטוי חסר משמעות? להריץ אופרטור site: בגוגל תמונות

קישורים פנימיים וניווט

מטרה: לוודא שה-Link Juice זורם באופן אופטימלי ומשקפים את ההיררכייה הפנימית.

check-box האם יש קישורים מהפוטר והתפריט לעמודים המרכזיים של האתר? לעבור ידנית ולוודא שיש קישורים לעמודים המרכזיים באתר
check-box האם העמודים המרכזיים באתר מקבלים הכי הרבה קישורים פנימיים? דו"ח Internal Links בתוך Search Console
check-box האם כל הקישורים בניווט ובפוטר מקשרים לעמודים הנכונים והסופיים ללא הפניות? לעבור ידנית ולוודא במעבר עכבר מה כתובת היעד, ללחוץ ולוודא שאין הפניה
check-box האם כל הקישורים הפנימיים הם קישורי HTML סטנדרטיים? לעבור ידנית ולוודא במעבר עכבר שזה קישור רגיל
check-box האם הניווט הראשי משקף את ההיררכייה האמיתית של האתר? להסתכל ידנית ולבדוק
check-box האם יש עמודים שמכילים מעל 100 קישורים פנימיים\יוצאים? SEO Quake
check-box האם מפנים לעמודי 404 קישורים פנימיים או חיצוניים? ב-SC תחת Linked from בדו"ח שגיאות סריקה 404
check-box האם עמוד הבית מקבל הכי הרבה קישורים פנימיים? Internal Links

שתפו את הצ'קליסט עם הקולגות ועיזרו להם לחסוך זמן

הפוסט הצ'קליסט המקיף והמעודכן לקידום אתרים: 121 בדיקות חובה (גרסת 2017) הופיע ראשון בבלוג

]]>
http://www.askpavel.co.il/blog/seo-checklist/feed 9
מחקר חדש על גורמי דירוג בגוגל חושף: תוכן מתחזק, קישורים נחלשים http://www.askpavel.co.il/blog/content-becomes-a-stronger-ranking-factor http://www.askpavel.co.il/blog/content-becomes-a-stronger-ranking-factor#comments Mon, 19 Dec 2016 15:49:23 +0000 http://www.askpavel.co.il/?p=12482 לידיעה המקורית ב-Search Engine Land מחקר חדש שהוציאה החודש חברת השיווק הדיגיטלי Searchmetrics על גורמי הדירוג בגוגל, המבוסס על 20 התוצאות הראשונות עבור 10,000 מילות מפתח, מעלה מספר ממצאים חשובים אותם יצטרך כל מקדם אתרים לקחת בחשבון מעתה והלאה. המחקר נפתח בטענה האמיצה כי גורמי הדירוג המסורתיים הפכו לבלתי-רלוונטיים, ושיש להכיר בקיומה של מציאות חדשה ...

הפוסט מחקר חדש על גורמי דירוג בגוגל חושף: תוכן מתחזק, קישורים נחלשים הופיע ראשון בבלוג

]]>
לידיעה המקורית ב-Search Engine Land

מחקר חדש שהוציאה החודש חברת השיווק הדיגיטלי Searchmetrics על גורמי הדירוג בגוגל, המבוסס על 20 התוצאות הראשונות עבור 10,000 מילות מפתח, מעלה מספר ממצאים חשובים אותם יצטרך כל מקדם אתרים לקחת בחשבון מעתה והלאה.

המחקר נפתח בטענה האמיצה כי גורמי הדירוג המסורתיים הפכו לבלתי-רלוונטיים, ושיש להכיר בקיומה של מציאות חדשה בשטח. בין ממצאיו של המחקר, בולטת החשיבות הגבוהה המיוחסת לגורם דירוג חדש – רלוונטיות של תוכן – בעוד שקישורים נכנסים מאבדים מחשיבותם כגורם דירוג.

אלו גורמי דירוג עלו ואלו ירדו בחשיבותם?

להלן מספר ממצאים חשובים נוספים במחקר:

 • כתובות ה-URL עם התוכן הרלוונטי ביותר הן אלו הנמצאות במיקומים 3-6.
 • על אף שהקורלציה בין קישורים נכנסים ומיקום האתר נותרת גבוהה, החשיבות שלהם כגורמי דירוג פוחתת, כך שכעת הם מהווים רק גורם אחד מתוך גורמים רבים התורמים לדירוג. ניתן אף למצוא דירוגים גבוהים עבור אתרים שאין להם קישורים כלל.
 • ב-2016, רק 53 אחוזים מ-20 כתובות ה-URL המובילות הכילו את מילת המפתח בכותרת שלהם.
 • זמן השהייה בעמוד עבור 10 כתובות ה-URL המובילות היה 3 דקות ו-10 שניות.
 • גורמי דירוג טכניים עדיין מהווים תנאי מוקדם לדירוגים טובים, אך לא ניתן להסתפק רק בהם.
 • אתרי מובייל נטענים בממוצע כשנייה אחת מהר יותר מאתרי דסקטופ.
 • ב-2016 חלה עלייה משמעותית בשימוש באלמנטים מובנים כגון בולטים ורשימות, אשר משפרים את חוויית המשתמש.
 • אלגוריתם ה-deep learning של גוגל מתאים את עצמו לשאילתות כעת, ופועל בזמן אמת.
 • הקורלציה בין סיגנלים חברתיים ודירוג בגוגל דומה לקורלציה בשנים קודמות.
 • לעמודים שנמצאים במיקומים 1-3 יש CTR ממוצע של 36 אחוזים.
 • 86 אחוזים מ-10 הדומיינים המובילים משתמשים בסיומת com.

האינפוגרפיקה הבאה מתוך המחקר מציגה את הקורלציות בין גורמי הדירוג השונים לדירוגים עצמם. חץ הפונה מעלה מצביע על עלייה, חץ הפונה ימינה מצביע על הישארות באותו המקום, חץ הפונה מטה מצביע על ירידה, ואילו כוכב מסמל גורם חדש שנכנס לחישובים.

Searchmetrics ranking factors correlations

איך מסתדרות תוצאות אלה עם המחקר של Stone Temple Consulting (חברת ייעוץ ושיווק דיגיטלי) מיולי האחרון, לפיו קישורים הם חשובים יותר כגורם דירוג ממה שחשבנו בעבר? אותו מחקר מצא שישנה קורלציה כמעט מושלמת בין אתרים המדורגים גבוה בגוגל ובין קישורים המצביעים אל אתרים אלה. אך בעוד ש-Searchmetrics מסכימים שקישורים הם עדיין חשובים מאד, בהתבסס על המחקר שלהם הם טוענים שחשיבותם נמצאת בירידה.

פוסט שפורסם בבלוג של Searchmetrics על המחקר מעניק לאתרים המלצה כיצד יוכלו להישאר רלוונטיים לאור תוצאות אלה, שתמציתה היא להתאים את תוכן האתר לכוונת המשתמשים (user intent). כך למשל, אם מישהו מבצע חיפוש על המילים "best short hairstyles" הרי שהוא בוודאי יצפה לראות עמוד עם פחות טקסט ויותר תמונות (ואפילו גלריית תמונות) שיספק לו רעיונות והשראה. לעומת זאת, אם אדם אחר מבצע חיפוש על משל המערה של אפלטון, הרי שבוודאי יצפה למצוא עמוד עם יותר טקסט, שהתוכן בו מובנה (בדומה לערך בוויקיפדיה). נראה כי כל מי שיש לו נגיעה לתחום של קידום אתרים במנועי חיפוש יצטרך מעתה לתת לעצה זו יותר משקל.

ועכשיו אליכם: מסכימים עם הממצא של Searchmetrics?

סביר להניח שלא כולם יסכימו עם הממצאים של Searchmetrics ומחקרים אחרים עשויים להראות תוצאות אחרות, כפונקציה של המודלים והשיטות בהם בחרו למדוד את גורמי הדירוג. מה אתם חושבים? האם על בסיס העבודה שלכם בשנה האחרונה הבחנתם במגמות שדומות לאלה המתוארות לעיל? ספרו לנו בתגובות!

הפוסט מחקר חדש על גורמי דירוג בגוגל חושף: תוכן מתחזק, קישורים נחלשים הופיע ראשון בבלוג

]]>
http://www.askpavel.co.il/blog/content-becomes-a-stronger-ranking-factor/feed 3
קידום אתרים הפוך: איקאה משנה שמות מוצרים לחיפושים של בעיות שהמוצרים אמורים לפתור http://www.askpavel.co.il/blog/ikea-renames-products-after-google-searches http://www.askpavel.co.il/blog/ikea-renames-products-after-google-searches#comments Sun, 11 Dec 2016 09:46:13 +0000 http://www.askpavel.co.il/?p=12437 מותגים שעושים שיווק דיגיטלי כמו שצריך יודעים שכדי לקדם את המוצרים או השירותים שלהם, עליהם לעשות שימוש חכם במילות מפתח. הפונקציה של מילות המפתח היא לגרום לאתר להופיע בתוצאות החיפוש כאשר גולשים מחפשים מילים אלה בגוגל. אך בשבוע האחרון נחשפנו למהלך שיווקי של איקאה שעושה טוויסט מפתיע על הטקטיקה הזאת: ענקית הריהוט השבדית החליטה לקרוא למוצרים ...

הפוסט קידום אתרים הפוך: איקאה משנה שמות מוצרים לחיפושים של בעיות שהמוצרים אמורים לפתור הופיע ראשון בבלוג

]]>
מותגים שעושים שיווק דיגיטלי כמו שצריך יודעים שכדי לקדם את המוצרים או השירותים שלהם, עליהם לעשות שימוש חכם במילות מפתח. הפונקציה של מילות המפתח היא לגרום לאתר להופיע בתוצאות החיפוש כאשר גולשים מחפשים מילים אלה בגוגל. אך בשבוע האחרון נחשפנו למהלך שיווקי של איקאה שעושה טוויסט מפתיע על הטקטיקה הזאת: ענקית הריהוט השבדית החליטה לקרוא למוצרים שלה על שם שאילתות חיפוש נפוצות בגוגל, והתוצאה משעשעת במיוחד.

How to Impress Someone IKEA bookcase

איקאה מספקת לגולשים תשובות לבעיות שהם מנסים לפתור

האם זה הסוף לשמות הקשים להיגוי של מוצרי איקאה (ברצינות, ניסיתם פעם להגיד "FJALKINGE" בקול רם?), רק כדי לגרום ללקוחות להשתמש בשמות מבלבלים לא פחות? ובכן, לא בדיוק. לעת עתה מדובר בקמפיין שיווקי בלבד, פרי מוחה הקודח של סוכנות הקריאייטיב השבדית Akestam Holst. הסוכנות יצרה אתר בשם Retail Therapy, שזהה לאתר הרגיל של איקאה, בו ניתן לרכוש כמה מהמוצרים הפופולריים ביותר של החברה, תחת שמות ששואבים השראה משאילתות החיפוש בגוגל הנפוצות ביותר בשבדיה על בעיות במערכות יחסים.

דוגמאות למוצרים המופיעים באתר הן מיטה זוגית הנקראת "how to have a happy relationship", לוח מחיק הנקרא "he can't say he loves me", סט מגנטים בשם "the attraction is gone", בובת כלב פרוותית הנקראת "my father is allergic to furry animals", מטען USB לסמארטפון בשם "he doesn't text back" ומקדחה בשם "how to get teenager out of bed".

IKEA retail therapy website

שימוש "הפוך על הפוך" ב-SEO

לדברי מגנוס ג'קובסון, מנהל הקריאייטיב בסוכנות, אין דרך טובה יותר לחבר את את המוצרים של איקאה לחייהם של אנשים מאשר שימוש בשאלות שאנשים באמת שואלים בגוגל. הרעיון שעומד מאחורי הקמפיין הוא שכאשר מישהו יחפש בגוגל תשובה לבעיה מסוימת, הוא ימצא מוצר בשם הזהה לבעיה זו באתר של איקאה, שמהווה פתרון לבעיה. התוצאה שעולה היא מודעה ממומנת שמופיעה מעל כל התוצאות האחרות ובה קישור למוצר באתר הקמפיין. הקמפיין הושק בשבדיה לפני מספר שבועות ובימים אלה הוא מתפשט גם לארה"ב.

צפו בסרטון הפרסומת המלווה את הקמפיין:

המהלך הזה של איקאה הוא מבריק, לא פחות. החברה שנודעה בזכות רהיטים בסגנון מינימליסטי שמתאימים לכל בית ופשוטים יחסית להרכבה (בתנאי שאף חלק לא חסר), עושה כאן שימוש מחוכם ביותר ב-SEO. במקום להשתמש במילות מפתח בסיסיות שמתארות את המוצרים, כמו "מיטה זוגית", "שולחן אוכל" או "כוננית ספרים", היא הולכת צעד אחד אחורה ובודקת מהי הבעיה שהמוצר בא לפתור. באופן כזה, המוצר מופיע מול עיני הלקוח עוד לפני שחשב עליו בעצמו, והבעיה זוכה למענה פרקטי.

האם מותגים נוספים יצטרפו לחגיגה?

האם הקמפיין של איקאה מבשר טרנד חדש בו מותגים יתחילו לקרוא למוצרים שלהם בשמות של חיפושים נפוצים? עוד מוקדם לדעת, אבל אני מהמרת שכן. זוהי הזדמנות שיווקית שקשה לפספס, כזו שאף עשויה להשפיע על חוקי המשחק בתחום של קידום אתרים במנועי חיפוש. שכן, אם מותגים יתחילו להשתמש בשמות של שאילתות במקום בשמות של המוצרים עצמם, זה מחייב היערכות מחדש של הקידום שלהם בגוגל – ומי יודע, אולי אפילו גוגל בעצמה תגיב לשינוי כזה.

ועכשיו הבמה שלכם: מה אתם חושבים על הקמפיין של איקאה – מהלך מבריק או גימיק מעיק? האם גם אתם צופים שמותגים נוספים יעתיקו מאיקאה? כתבו לנו בתגובות!

הפוסט קידום אתרים הפוך: איקאה משנה שמות מוצרים לחיפושים של בעיות שהמוצרים אמורים לפתור הופיע ראשון בבלוג

]]>
http://www.askpavel.co.il/blog/ikea-renames-products-after-google-searches/feed 8
Go Gaming 2016 – כנס הגיימינג המוביל בישראל [כניסה חינם לקוראי הבלוג] http://www.askpavel.co.il/blog/go-gaming-tlv-2016 http://www.askpavel.co.il/blog/go-gaming-tlv-2016#comments Tue, 29 Nov 2016 12:53:01 +0000 http://www.askpavel.co.il/?p=12333 ב-8 בדצמבר 2016, עוד קצת יותר משבוע, יתקיים ברמת גן כנס Go Gaming החמישי במספר (הכנס הקודם התקיים באמסטרדם, ביוני האחרון). זהו הכנס הגדול בישראל העוסק בתעשיית ה-iGaming ומקבץ תחת קורת גג אחת 500 בכירים בתעשייה, מומחים בנושאי סחר פיננסי ואפיליאייטס. תעשיית הגיימינג נמצאת בשנים האחרונות בתנופה אדירה. כתעשייה ענפה שצומחת כל העת, היא נתקלת ...

הפוסט Go Gaming 2016 – כנס הגיימינג המוביל בישראל [כניסה חינם לקוראי הבלוג] הופיע ראשון בבלוג

]]>
ב-8 בדצמבר 2016, עוד קצת יותר משבוע, יתקיים ברמת גן כנס Go Gaming החמישי במספר (הכנס הקודם התקיים באמסטרדם, ביוני האחרון). זהו הכנס הגדול בישראל העוסק בתעשיית ה-iGaming ומקבץ תחת קורת גג אחת 500 בכירים בתעשייה, מומחים בנושאי סחר פיננסי ואפיליאייטס.

תעשיית הגיימינג נמצאת בשנים האחרונות בתנופה אדירה. כתעשייה ענפה שצומחת כל העת, היא נתקלת בסוגיות ואתגרים שונים להם יש צורך לתת מענה: רגולציה המשתנה תדיר; טכנולוגיות חדשניות שצריך לשלב כדי להישאר במשחק (תרתי משמע); שימור לקוחות ומשיכת לקוחות חדשים בעידן דיגיטלי המציע הרבה פיתויים; שיטות תשלום חדשות וכן הלאה.

מטרת הכנס היא לתת במה לדיונים פורים ומפרים בין מפעילי אתרי הגיימינג, ספקי הפלטפורמות, ספקי השירותים והאפיליאייטס; וכן להשכיל את המשתתפים בחידושים בתחום ולעודד אותם להכיר אנשים מהתעשייה בכדי ליצור ולקדם שיתופי פעולה ופרוייקטים חדשים.

בוודאי תשמחו לדעת שהשגנו לכם כניסה חינם לכנס! כל שעליכם לעשות הוא להירשם עם קוד הקופון APVIP באתר הכנס. חשוב רק לעשות את זה מהר כי כמות הכרטיסים החינמיים מוגבלת. אחרי שממלאים את כל הפרטים באתר יש כפתור "המשך" ואז נפתח עמוד שבו או משלמים או מזינים קוד.

 

הפרטים היבשים:

 • תאריך: 8 בדצמבר, 2016
 • שעה: 09:00-16:00
 • מיקום: מלון לאונרדו סיטי טאוור, רמת גן

למי הכנס מיועד?

הכנס מיועד לא רק לאנשי תעשיית הגיימינג אלא גם לאנשים מתעשיות משיקות המעוניינים ללמוד יותר על ההזדמנויות שהתעשייה מציעה וחידושים בתחום, וכן ליצור קשרים עם גורמים שונים. בין היתר יהיה ניתן לראות בכנס בכירים בחברות גיימינג, מומחי שיווק, מומחי רכש, אנשים מתחום האופציות הבינאריות והפורקס, מנהלי אפיליאייטס, מנהלי פיתוח עסקי, מנהלי מכירות, מומחים לשיטות תשלום ועוד.

למה כדאי להגיע ומי ירצה?

מדוע כנס כזה צריך לעניין אתכם כמקדמי אתרים? גיימינג הוא התחום התחרותי ביותר ברשת ולכן כל מידע שאפשר לספוג בנושא יכול לתרום לכם רבות בעבודתכם. בכנס ינכחו אנשים בכירים מאד בתעשיית האינטרנט בארץ ובעולם, אז זו הזדמנות מצוינת לעשות אתם נטוורקינג. ובנוסף, מייק וייגר מחברת 3 דלתות דיגיטל מקבוצת אנגורה מדיה (אליה גם משתייך אתר AskPavel) הולך להעביר בכנס הרצאה על הכלים הכי מתקדמים ב-SEO לשנת 2017 – ואתם לא רוצים לפספס את ההרצאה הזו.

דוגמאות להרצאות נוספות שיהיו בכנס:

 • International State of iGaming and Financial Trading
 • Gaming and Cyber Attacks
 • Making Money in America – Social Gaming, eSports, DFS, Skill Gaming and Affiliation

מי יהיו המרצים?

המרצים והמשתתפים שירצו בכנס וינחו בו הם מהבכירים בתעשייה בארץ ובעולם:

ד"ר יורג הופמן (גרמניה)

נשיא לשעבר ב-IMGL (ארגון לחינוך ושיתופי פעולה בנושא היבטים משפטיים בגיימינג), וראש תחום הגיימינג במשרד עורכי הדין MELCHERS.

מליסה בלאו (בריטניה)

יו"ר חברת iGaming Capital, המספקת שירותי ייעוץ ופיתוח לחברות המבקשות להיכנס לתחום הגיימינג ברשת בארה"ב ובשווקים נוספים ברחבי העולם.

אביב שר (ישראל)

מנכ"ל חברת Prime Gaming, המחזיקה 6 מותגי אונליין גיימינג מובילים, ועוסק בפיתוח ב-Gaming Malta.

רון מירן (ישראל)

מנהל תחום שיווק באמצעות שיתופי פעולה בחברת Radware, העוסקת בתחום אבטחת מידע, ניהול וניתוב תעבורה באינטרנט.

סוזן או'לירי (בריטניה)

מנהלת תחום הגיימינג ברשת בממשלת אלדרני (Alderney), אחד מאיי התעלה, בו עובר הנפח הגדול ביותר של תעבורת ההימורים ברשת בכל העולם.

צפו בסרטון הכנס משנה שעברה, נתראה שם!

הפוסט Go Gaming 2016 – כנס הגיימינג המוביל בישראל [כניסה חינם לקוראי הבלוג] הופיע ראשון בבלוג

]]>
http://www.askpavel.co.il/blog/go-gaming-tlv-2016/feed 3
מפרסמים בלינקדאין יוכלו מעתה לשלוח הודעות ממומנות (Sponsored InMail) http://www.askpavel.co.il/blog/linkedin-opens-sponsored-inmail-to-all-marketers http://www.askpavel.co.il/blog/linkedin-opens-sponsored-inmail-to-all-marketers#comments Thu, 10 Nov 2016 11:07:35 +0000 http://www.askpavel.co.il/?p=12280 השבוע האחרון עומד בסימן הכנסת תוכן שיווקי לשירותי ההודעות של רשתות חברתיות: פייסבוק הכניסה הודעות ממומנות למסנג'ר שלה, טוויטר השיקה בוטים של שירות לקוחות בתוך שירות ההודעות שלה, וכעת גם לינקדאין מצטרפת לחגיגה. הרשת החברתית העסקית, שנרכשה ביוני האחרון על ידי מיקרוסופט, הכריזה אתמול על פיצ'ר חדש ב-InMail, שירות ההודעות שלה: מעתה, מפרסמים ומשווקים יוכלו לשלוח הודעות ממומנות ...

הפוסט מפרסמים בלינקדאין יוכלו מעתה לשלוח הודעות ממומנות (Sponsored InMail) הופיע ראשון בבלוג

]]>
השבוע האחרון עומד בסימן הכנסת תוכן שיווקי לשירותי ההודעות של רשתות חברתיות: פייסבוק הכניסה הודעות ממומנות למסנג'ר שלה, טוויטר השיקה בוטים של שירות לקוחות בתוך שירות ההודעות שלה, וכעת גם לינקדאין מצטרפת לחגיגה. הרשת החברתית העסקית, שנרכשה ביוני האחרון על ידי מיקרוסופט, הכריזה אתמול על פיצ'ר חדש ב-InMail, שירות ההודעות שלה: מעתה, מפרסמים ומשווקים יוכלו לשלוח הודעות ממומנות לכל מנוי בלינקדאין.

Sponsored InMail

הפיצ'ר החדש היה בפיילוט מאז אוגוסט האחרון: לינקדאין נתנה את האפשרות לשלוח הודעות ממומנות ל-100 מפרסמים והציעה את האפשרות גם למשתמשים עסקיים. בזכות התוצאות המעודדות – שיעורי פתיחה של 45 אחוזים ושיעורי הקלקה (CTR) של 4-7 אחוזים – הפלטפורמה פתחה כעת אפשרות זו לכולם: הן אנשים פרטיים והן עסקים גדולים וקטנים.

עד כה, האפשרות לשלוח הודעות ממומנות היתה זמינה רק למנויי פרימיום של לינקדאין, אך כעת היא נפתחת גם למפרסמים דרך מנהל הקמפיינים של הפלטפורמה. לדברי אירינה סקריפניק, מנהלת שיווק מוצר בכירה בלינקדאין, לינקדאין החליטה להיות גמישה יותר ולאפשר למפרסמים לנהל את הקמפיינים שלהם בעצמם אם הם בוחרים בכך; והיא הוסיפה שהפיצ'ר החדש מאפשר גם לעסקים קטנים ולעמותות ללא כוונת רווח, שתקציב השיווק שלהם נמוך, לבצע פעולות שיווק ממומנות.

מה ניתן לעשות באמצעות ההודעות הממומנות?

ההודעות הממומנות של לינקדאין לא נועדו לגרום לנמענים להשיב להם בהודעה דווקא; הן יכולות לכלול קריאה לפעולה (ביקור באתר, רכישת מוצר, הרשמה לאירוע או לרשימת תפוצה, מילוי טופס וכו') או לעודד את הנמענים להוריד קבצים בעלי מטרה שיווקית כדוגמת אינפוגרפיקות או ebooks. על פי לינקדאין, אלה הפעולות שתוכלו לבצע באמצעות ה-Sponsored InMail:

 • התאמה אישית של המסרים שלכם ללקוחות פוטנציאליים באמצעות יצירת הודעות מטורגטות ורלוונטיות
 • הגדלת ההמרות באמצעות כפתור הנעה לפעולה ואופטימיזציה למובייל (ההודעות הממומנות מתאפיינות בעיצוב רספונסיבי וכפתור ההנעה לפעולה יהיה מוצג גם בדסקטופ וגם במובייל)
 • הגעה למנויים בזמן שהם שוהים בפלטפורמה: ההודעות הממומנות נשלחות למנויים רק בעת שהם פעילים בלינקדאין, וההגבלה על ההודעות הממומנות שניתן לשלוח מאפשרת להקדיש לכל הודעה יותר תשומת לב

בדומה לסוגי הקמפיינים האחרים שכבר ניתן לבצע בלינקדאין – תוכן ממומן ומודעות טקסט – גם את הקמפיינים של ההודעות הממומנות יהיה ניתן לנהל מבחינת קביעת תקציב, טירגוט בהתאמה אישית ומעקב אחרי לידים והמרות. עם זאת, כפי שכתוב לעיל, על הפיצ'ר החדש חלות גם מגבלות: כל מנוי בלינקדאין יכול לקבל הודעה ממומנת ממשווק מסוים רק אחת ל-60 יום; המשתמשים יכולים לבטל קבלת הודעות מאדם או מחברה מסוימים; והם יכולים גם לבטל לחלוטין את האופציה לקבל הודעות ממומנות.

צפו בסרטון של לינקדאין בו היא מסבירה איך Sponsored InMail עובד:

פירוט נוסף תוכלו לקבל גם מהמצגת של זיו שיינפלד, מייסד Z Digital House ומרצה בקריה האקדמית אונו:

איך שולחים הודעות ממומנות בלינקדאין?

רוצים לנסות את הפיצ'ר החדש כבר היום? עקבו אחרי ההנחיות של לינקדאין:

 1. היכנסו למנהל הקמפיינים של לינקדאין.
 2. פתחו את חשבון הפרסום שלכם (Ad Account), לחצו על "Create Campaign" ובחרו באופציה "Sponsored InMail".
 3. כתבו ועצבו את ההודעה שאתם מעוניינים לשלוח.
 4. בחרו את קהלי היעד שלכם (מתוך 16 קריטריונים שונים)
 5. קבעו את תקציב הקמפיין שלכם, והשיקו את הקמפיין.

מה דעתכם על המהלך הזה? מיהן לדעתכם הפלטפורמות הבאות שישיקו הודעות ממומנות? ואלו יתרונות וחסרונות יכולים להיות לפיצ'ר כזה? מוזמנים לשתף אותנו במחשבות שלכם בתגובות!

הפוסט מפרסמים בלינקדאין יוכלו מעתה לשלוח הודעות ממומנות (Sponsored InMail) הופיע ראשון בבלוג

]]>
http://www.askpavel.co.il/blog/linkedin-opens-sponsored-inmail-to-all-marketers/feed 0
גוגל מתחילה לבדוק אינדוקס על בסיס מובייל (mobile-first indexing) http://www.askpavel.co.il/blog/google-starts-testing-mobile-first-indexing http://www.askpavel.co.il/blog/google-starts-testing-mobile-first-indexing#comments Sun, 06 Nov 2016 12:44:50 +0000 http://www.askpavel.co.il/?p=12256 לפוסט המקורי ב-Search Engine Land אם היינו צריכים הוכחה נוספת לאופן בו השימוש במובייל דוחק את השימוש בדסקטופ, בסוף השבוע הזה קיבלנו אותה. בשישי האחרון גוגל הודיעה בבלוג שלה כי היא מתחילה לבחון את האינדקס מבוסס-המובייל שלה (mobile-first index), אשר יבדוק קודם כל את הסיגנלים מאתרי אינטרנט במובייל ויסתמך על גרסת הדקסטופ רק אם אין לאתר גרסת ...

הפוסט גוגל מתחילה לבדוק אינדוקס על בסיס מובייל (mobile-first indexing) הופיע ראשון בבלוג

]]>
לפוסט המקורי ב-Search Engine Land

אם היינו צריכים הוכחה נוספת לאופן בו השימוש במובייל דוחק את השימוש בדסקטופ, בסוף השבוע הזה קיבלנו אותה. בשישי האחרון גוגל הודיעה בבלוג שלה כי היא מתחילה לבחון את האינדקס מבוסס-המובייל שלה (mobile-first index), אשר יבדוק קודם כל את הסיגנלים מאתרי אינטרנט במובייל ויסתמך על גרסת הדקסטופ רק אם אין לאתר גרסת מובייל.

google mobile first indexing

השינוי הצפוי הוכרז כבר לפני כמה שבועות, כאשר גארי איליס (Gary Illyes), אנליסט בכיר בגוגל, דיבר על כך ב-Pubcon, אחד הכנסים הגדולים בתחום השיווק הדיגיטלי, שנערך השנה בלאס וגאס. ההבדל הוא שכעת גוגל הודיעה באופן רשמי שהיא נכנסת לשלב הניסוי, וסיפקה פרטים רבים יותר בנושא.

המהלך הזה היה צפוי: אחרי הכל, יותר חיפושים בגוגל נעשים דרך המובייל מאשר דרך הדסקטופ היום. עם זאת, עד לאחרונה גוגל השתמשה בגרסאות הדסקטופ של אתרי אינטרנט כדי לדרג אותם. ולכן, כדי שתוצאות החיפוש יהיו שימושיות יותר ומותאמות לצורת החיפוש הדומיננטית, גוגל תתחיל להסתכל בתוכן, בקישורים ובנתונים המובנים (structured data) של גרסת המובייל של האתר, במידה שיש כזו. לדברי גוגל, אינדקס החיפוש ימשיך להכיל אתרי דסקטופ ואתרי מובייל כאחד, אך האלגוריתמים יתחילו בהדרגה להסתמך קודם כל על אתרי מובייל.

החברה הודיעה שתבצע את הניסויים בקנה מידה קטן ובאופן הדרגתי במהלך החודשים הקרובים, וששינוי משמעותי יתרחש רק כאשר חווית המשתמש תהיה טובה מספיק. בעוד שמטרתה היא לבנות אינדקס המבוסס על מסמכי מובייל, גוגל מציבה את טובת המשתמשים לנגד עיניה ומבטיחה לספק חווית חיפוש טובה לכל המשתמשים, בין אם הם מבצעים את החיפוש בדסקטופ או במובייל.

אותו גארי איליס שהוזכר קודם לכן, צייץ עם הוצאת הידיעה וביקש שכל מי שיש לו שאלה בנושא יכתוב אותה, כדי שגוגל יוכלו לדעת אלו נקודות הם צריכים להבהיר:

twitter gary illyes

איך מתכוננים לשינוי, ומה עושה מי שאין לו גרסת מובייל לאתר?

עדיין אין לכם גרסת מובייל לאתר? הכל בסדר: במקרה כזה, גוגל תמשיך לאנדקס את גרסת הדסקטופ ולהשתמש בה כדי לדרג את האתר. עם זאת, החברה מספקת מספר המלצות לכל מי שרוצה להתכונן לשינוי הצפוי:

 • אם אתם בונים גרסת מובייל לאתרכם, אל תשחררו אותה עד שהיא מוכנה. אתר דסקטופ שלם ומתפקד הוא טוב יותר מאתר מובייל שעדיין נמצא בשלבי בנייה או לא מתפקד כראוי.
 • אם האתר שלכם רספונסיבי או בעל תוכן דינמי, והתכנים שלו זהים בדסקטופ ובמובייל, אתם לא צריכים לשנות דבר. אם התכנים באתר הדסקטופ ובאתר המובייל שלכם אינם זהים, מומלץ שתבצעו את השינויים הבאים:
 • ודאו שגם אתר הדסקטופ וגם אתר המובייל מציגים את ה-structured markup. כדי לבדוק שהוא אכן זהה בשתי הגרסאות של האתר, מומלץ להריץ את כתובות ה-URL של אתר המובייל ואתר הדסקטופ ב-Structured Data Testing Tool ולבדוק את התוצאות.
 • בהוספת נתונים מובנים לאתר מובייל, הימנעו מהוספת כמויות גדולות של markup שאינו רלוונטי למידע הספציפי בכל מסמך.
 • השתמשו בכלי הבדיקה של robots.txt כדי לוודא שגרסת המובייל של האתר זמינה ל-Googlebot.
 • אם עד כה בדקתם רק את גרסת הדקסטופ של אתרכם ב-Search Console, בדקו גם את גרסת המובייל.
 • אין צורך שתבצעו שינויים לקישורי הקנוניקל באתרכם.

ועכשיו הבמה שלכם

מה דעתכם על המהלך של הגוגל? האם זה הזמן המתאים לבצע זאת, או שהיה עליה להתחיל מוקדם יותר, או להיפך – לחכות עם זה? האם תתחילו לבצע את השינויים המתבקשים לאתרים שלכם כבר עכשיו?

ספרו לנו בתגובות!

הפוסט גוגל מתחילה לבדוק אינדוקס על בסיס מובייל (mobile-first indexing) הופיע ראשון בבלוג

]]>
http://www.askpavel.co.il/blog/google-starts-testing-mobile-first-indexing/feed 0
Google Flights משיקים פיצ'ר חדש: התראה על עלייה במחיר הטיסה http://www.askpavel.co.il/blog/google-flights-new-price-tracking-notifications http://www.askpavel.co.il/blog/google-flights-new-price-tracking-notifications#comments Tue, 18 Oct 2016 14:44:10 +0000 http://www.askpavel.co.il/?p=12204 לפוסט המקורי ב-Search Engine Land אצלנו עונת החגים אמנם אוטוטו נגמרת, אבל בשאר העולם היא רק מתחילה. ומי אם לא גוגל תתכונן לכך מראש? אתמול (17/10) פורסם בבלוג הרשמי של גוגל עדכון לגבי Google Flights, שירות חיפוש הטיסות שלה, לפיו השירות יתחיל להציג למשתמשיו התראות בטלפון הנייד על עליות צפויות במחיר הטיסה שהם בחרו, והסכום שיחסכו ...

הפוסט Google Flights משיקים פיצ'ר חדש: התראה על עלייה במחיר הטיסה הופיע ראשון בבלוג

]]>
לפוסט המקורי ב-Search Engine Land

אצלנו עונת החגים אמנם אוטוטו נגמרת, אבל בשאר העולם היא רק מתחילה. ומי אם לא גוגל תתכונן לכך מראש? אתמול (17/10) פורסם בבלוג הרשמי של גוגל עדכון לגבי Google Flights, שירות חיפוש הטיסות שלה, לפיו השירות יתחיל להציג למשתמשיו התראות בטלפון הנייד על עליות צפויות במחיר הטיסה שהם בחרו, והסכום שיחסכו אם יזמינו את הטיסה כעת.

Google Flights, הגרסה המקומית:

Google Flights

מטרתה של Google Flights בעדכון זה היא להקל על הטסים במציאת המחיר המשתלם ביותר לחופשה, נושא שמטריד 69 אחוזים מהאמריקאים הנוסעים לחופשות, על פי נתוני החברה. העדכון הנוכחי יהפוך לזמין עבור משתמשי השירות במהלך השבועות הקרובים בכל המדינות שהשירות זמין בהן.

איך עובדת ההתראה?

לאחר שבחרתם את הטיסה המבוקשת, תופיע התראה – בדמות הודעה מעל המחיר הנוכחי – שתעדכן אתכם מתי המחיר הנוכחי צפוי לפוג, ואיזה סכום תוכלו לחסוך אם תזמינו את הטיסה לפני כן. בדוגמא למטה ניתן לראות שמחיר הטיסה לסן דייגו צפוי לעלות בעוד שמונה שעות, ושאתם צפויים לחסוך $87 אם תזמינו אותה לפני מועד זה. המידע לגבי הטיסה מבוסס על נתוני עבר, ולכן לא יהיה בהכרח מדויק במאה אחוז בכל המקרים, אך בכל זאת ייתן קירוב טוב למדי.

Google Flights Fare Increase Notification

אם אתם בודקים מסלול מסוים אך עדיין לא בחרתם טיסה ספציפית, יתכן שיופיע לכם סרגל התראות ובו טיפים שיסבירו לכם כיצד תוכלו למצוא את המחיר הטוב ביותר לטיסה במסלול זה, כדוגמת תאריכים חלופיים, שדות תעופה סמוכים, וכן עליית המחירים הצפויה עבור טיסות במסלול זה בזמן הקרוב. כאשר תלחצו על ההתראה מהסוג האחרון, יפתח כרטיס ובו פרטים נוספים:

Google Flights Tips for Best Price

חוץ מהתראות במובייל יושקו בשבועות הקרובים גם התראות במייל: אם אתם עדיין לא מתכוונים להזמין טיסה, אך מעוניינים "להישאר בעניינים", תוכלו לבחור לעקוב אחרי הטיסה המבוקשת, או אחרי המסלול המבוקש (אם לא בחרתם טיסה ספציפית) ולקבל התראות במייל לגבי שינויים צפויים במחירים (עליות או ירידות). ההתראות יתקבלו גם במועד בו מחיר הטיסה משתנה בפועל כדי שתוכלו לדעת שהשינוי אכן קרה.

עדכון נוסף: פילטר חדש לדילים

העדכון החדש מתייחס לא רק לטיסות אלא גם למלונות. כאשר תחפשו בגוגל מלון ביעד אליו אתם מתכננים לטוס, בנוסף על הפילטרים הקיימים, כמו "זולים", "יוקרה" ו"המובילים בדירוג", יופיע פילטר נוסף בשם "דילים". בפילטר זה ירוכזו הדילים הנוכחיים על מלונות במיקום המבוקש, שיהיו מבוססים על מלונות שהמחיר בהם בתאריכים שבחרתם הוא נמוך בהשוואה למחיר בתאריכים אלה בשנים קודמות, או שיש בהם הנחה בתאריכים ספציפיים אלה. בנוסף, אם אתם חברי מועדון במלון מסוים, גוגל תשלח לכם התראה גם כאשר המלון יציע הנחות מיוחדות לחברי מועדון.

חיפוש מלונות בגוגל נכון לעכשיו:

Hotel Search Google

חיפוש עם הפילטר החדש (מצד שמאל למעלה):

Hotel Search Deal Filter

אם טרם יצא לכם להתנסות בחיפוש טיסה ישירות בגוגל ואתם מעוניינים לדעת איך לעשות את זה בדרך הטובה ביותר, הסרטון הבא עשוי להיות שימושי עבורכם:

האם וכיצד ישפיע העדכון של Google Flights על המתחרים?

אנחנו תוהים איך העדכון הזה צפוי להשפיע על שירותי השוואת מחירי הטיסות שמתחרים ב-Google Flights, כדוגמת Expedia, SkyScanner, Kayak ועוד. מה דעתכם? האם חברות אלה ישיקו עדכונים דומה או שיבחרו להתמודד עם זה בדרכים אחרות? מוזמנים לכתוב לנו בתגובות!

 

הפוסט Google Flights משיקים פיצ'ר חדש: התראה על עלייה במחיר הטיסה הופיע ראשון בבלוג

]]>
http://www.askpavel.co.il/blog/google-flights-new-price-tracking-notifications/feed 1
גוגל מסירה 50% מהתמונות שהופיעו עד כה בעמוד הראשון של התוצאות http://www.askpavel.co.il/blog/updates-20-9-16 http://www.askpavel.co.il/blog/updates-20-9-16#comments Tue, 20 Sep 2016 14:59:27 +0000 http://www.askpavel.co.il/?p=12184 לפוסט המקורי ב-Rank Ranger מעניין ב-SERP שלנו בשבוע האחרון. מתברר שהחל מלפני שבוע (ה-14 בספטמבר) גוגל מסירה 50 אחוזים מתוצאות התמונות שנהגו להופיע עד כה בעמוד הראשון של התוצאות. מדובר על אותה שורת תמונות המכונה Image Box. בעוד שלפני כן קופסת התמונות נהגה להופיע ב-24.2 אחוזים מתוצאות העמוד הראשון, מספר זה צנח ל-11.9 אחוזים תוך יום – ...

הפוסט גוגל מסירה 50% מהתמונות שהופיעו עד כה בעמוד הראשון של התוצאות הופיע ראשון בבלוג

]]>
לפוסט המקורי ב-Rank Ranger

מעניין ב-SERP שלנו בשבוע האחרון. מתברר שהחל מלפני שבוע (ה-14 בספטמבר) גוגל מסירה 50 אחוזים מתוצאות התמונות שנהגו להופיע עד כה בעמוד הראשון של התוצאות. מדובר על אותה שורת תמונות המכונה Image Box. בעוד שלפני כן קופסת התמונות נהגה להופיע ב-24.2 אחוזים מתוצאות העמוד הראשון, מספר זה צנח ל-11.9 אחוזים תוך יום – בין ה-13 ל-14 בספטמבר.

images-box-fall-off

57 אחוזים מהתמונות עברו לעמוד השני של התוצאות או שהוסרו מהתוצאות כליל. ממצא מעניין עוד יותר היה שבשאילתות בהן התקבלו תמונות בעמוד השני, הופיע פאנל ידע (knowledge panel) בעמוד הראשון, מה שהוביל את Rank Ranger לשער שגוגל משתמשת בתמונות שנמצאות בפאנל הידע כחלופה לתמונות שמופיעות בתוצאות העמוד הראשון. בהתאמה, שאילתות בהן התקבלו הן תמונות בעמוד התוצאות הראשון והן פאנל ידע היו כאלה שהתוכן בהן קשור קשר הדוק לתמונות מסוימות.

מה הקשר בין מיקום התמונות ופאנל הידע?

איך נקבע עבור אלו שאילתות יוסטו התמונות לעמוד התוצאות השני? לפני שאגלה את התשובה, הנה ניסוי קטן. אלה התוצאות עבור החיפוש "אנג'לינה ג'ולי":

עמוד ראשון:

Angelina Joile 1st page results

עמוד שני:

Angelina Jolie 2nd page results

אז אנג'לינה היא אחת מאלה שתמונותיהם נדדו לעמוד השני של התוצאות, ופאנל הידע שלהם עדיין מופיע בעמוד הראשון. Rank Ranger מצאו שבתוצאות החיפוש עבור כמה פוליטיקאים אמריקאים עבורם נהגו להופיע בעבר תמונות בעמוד הראשון (בין היתר קולין פאוול וניוט גיגנריץ'), כעת התמונות נעלמו מהעמוד הראשון של התוצאות – אך הן גם לא מופיעות בעמוד השני. לעומת זאת, הופיע עבורם פאנל ידע ובו קולאז' של תמונות, שכנראה החליפו את התמונות שהופיעו בחיפוש בעבר.

Colin Powell knowledge panel
מגמה זאת זהה גם בחיפושים אחרים – כל החיפושים עבורם התקבלו תמונות בעמוד השני, הראו פאנל ידע בעמוד הראשון. משמע, גוגל רואה בתמונות העמוד הראשון ייתור של התמונות בפאנל הידע – ומסירה אותן מטעמי חזרתיות.

חכו, יש עוד: יש חיפושים בהם מתקבלים גם תמונות בעמוד הראשון וגם פאנל ידע (בעמוד הראשון, כמובן). עבור כ-40 אחוזים ממילות המפתח בהן התקבלו תמונות בעמוד הראשון של התוצאות, התקבל גם פאנל ידע. בדרך כלל, היו אלה מילות מפתח בעלות קשר חזק למוצר ספציפי של מותג או לאתר ידוע. למשל, זה מה שקורה כשעושים חיפוש על האמפייר סטייט בילדינג. זה ככל הנראה נובע מכך שהתמונות של המונחים אלה מהוות חלק בלתי נפרד מההבנה והזיהוי שלהם. במקרים כאלה, אגב, פאנל הידע עצמו לא בהכרח יכלול תמונה.

גוגל: אין תגובה

גם בארי שוורץ מ-Search Engine Land דיווח על התופעה של צמצום התמונות בעמוד הראשון, ואף שאל את גוגל על הנושא לפני מספר ימים. מגוגל טרם התקבלה תשובה אך SEJ הבטיחו לעדכן את הפוסט אם ישמעו משהו מגוגל. לעומת הניתוח המעמיק של Rank Ranger, שוורץ תוהה אם לא מדובר אולי בבאג של גוגל, או שמא גוגל באמת החליטה לצמצם במכוון הופעה של תמונות בתוצאות החיפוש.

לסיכום, רק לגוגל הפתרונים לגבי מה שקורה לתמונות בתוצאות החיפוש, אך אנחנו היינו מציעים להמשיך לעקוב ולעשות ניסויים כמו אלה שתוארו לעיל. הולך להיות מעניין.

הפוסט גוגל מסירה 50% מהתמונות שהופיעו עד כה בעמוד הראשון של התוצאות הופיע ראשון בבלוג

]]>
http://www.askpavel.co.il/blog/updates-20-9-16/feed 0